خانه / دانستنی ها / اب رفتن در گوش هنگام شناو درمان های خانگی
اب رفتن در گوش هنگام شناو درمان های خانگی

اب رفتن در گوش هنگام شناو درمان های خانگی

اب رفتن در گوش هنگام شناو درمان های خانگی

تابستان یعنی شنا، آب بازی و اوقات فراغتی خارج از خانه. متاسفانه، گاهی اوقات آن به معنی ناراحتی های ناشی از این فعالیت ها هم هست: گزش پشه، نیش زنبور عسل، زانوی پوست پوست شده و گوش شناگران. بعضی از تحقیقاتی که برای این موضوع انجام شده است که ایده هایی را برای کمک به برطرف کردن این شرایط مطرح می کند . در اینجا، آنهایی اثر کردند و آنهایی که بی تاثیر بودند را آورده ام:

عفونت گوش چیست؟

( اوتیت خارجی) عفونت گوش خارجی که اغلب به علت رطوبتی که در گوش وجود دارد و یا نوعی از آسیب رسیدگی به پوست گوش خارجی ایجاد می شود و التهاب و عفونت ختم می شود. این عفونت معمولا در شناگران رخ می دهد (و به همین خاطر به نام گوش شناگران خوانده می شود)، زیرا آنها زمان بیشتری را در آب صرف می کنند و رطوبت بیشتری در گوش این افراد وجود دارد، اما این نوع از عفونت دردناک می تواند در هر کس دیگری هم رخ دهد.

ظاهرا، چون گوش شناگران می تواند نتیجه آسیب های وارد شده به پوست گوش خارجی باشد (که به باکتری یا دیگر عوامل بیماری زا اجازه می دهد تا به گوش حمله کند)، چیزهای ساده ای مانند استفاده از سواب پنبه یا ایرفون در گوش هم می تواند آن را نسبت به عفونت حساس کند.

عفونت گوش خارجی در مقابل عفونت گوش میانی

گوش شناگران، که اوتیت خارجی هم نامیده می شود، عفونت گوش خارجی است و اصلا مانند عفونت گوش میانی که در میان کودکان و یا در طول یک سرماخوردگی یا دیگر بیماری های دیگر مشاهده می شود، نیست. این نوع از عفونت گوش میانی را نیز اوتیت میانی هم می نامند و می تواند بسیار دردناک باشد.

عفونت گوش خارجی می تواند خیلی دردناک هم باشد، اما درد آن در شرایط مختلف متفاوت است. در گوش شناگران، خود کانال گوش اغلب متورم شده و درد بسیاری خواهد داشت، بنابراین حتی لمس کردن گوش و یا حتی چسباندن انگشت روی گوش می تواند آزار دهنده باشد. این کار معمولا آسان ترین راه برای تعیین نوع آلودگی است – اگر قرار دادن انگشت روی گوش باعث درد آن می شود، این احتمال وجود دارد که دچار عفونت گوش خارجی شده باشید. اگر درد داخلی تر است و بیشتر هنگام بلعیدن اوج می گیرد، آن احتمالا به خاطر عفونت گوش میانی است.

یک متخصص پزشکی می تواند نوع عفونت را تعیین کند تا از نوع آن اطمینان حاصل کنید، اما انواع عفونت های گوشی، درمان متفاوتی دارند.

اب رفتن در گوش

نحوه پیشگیری از اب رفتن در گوش

بنجامین فرانکلین به این خاطر معروف است که می گوید “یک اونس پیشگیری بهتر از یک پوند درمان است”، و این موضوع مخصوصا در مورد گوش شناگران صدق می کند.

پرستاری که ما او را ملاقات کردیم توضیح داد که پیشگیری از عفونت گوش خارجی بسیار ساده تر از خلاص شدن از آن است، و اقدامات ساده ای وجود دارد که می تواند به کاهش ابتلا به این عفونت کمک کند. ما اکنون دقت می کنیم که این اقدامات را برای فرزندان مان، بعد از شنا در تابستان، انجام دهیم تا از بروز این عفونت در آنها پیشگیری کنیم:

 1. خشک نگه داشتن گوش

این موضوع به نظر موضوع مشترکی می رسد، اما چون عفونت گوش خارجی اغلب ناشی از باکتری هایی است که در رطوبت گوش رشد می کنند، خشک نگه داشتن گوش راهی آسان برای کمک به جلوگیری از عفونت است. اقدامات ساده ای مثل خشک کردن گوش پس از شنا و دوش گرفتن می تواند گوش را از عفونی شدن باز دارد.

همچنین، پرستار به ما توصیه کرد تا سعی نکنیم که موم گوش را، به خصوص با سواب پنبه و به خصوص در طول ماه های شنا از بین ببریم، زیرا موم گوش می تواند به حفظ باکتری های موجود در گوش کمک کند.

 1. سرکه سفید و الکل

دکتر به ما توصیه کرد که برای کودکان، از مخلوطی از سرکه سفید و الکل پس از شنا، به خصوص بعد از شنا در آب دریاچه، اقیانوس، و یا مکان های دیگری که باکتری فراوانی در آن وجود دارد که می تواند به عفونت منجر شود، استفاده کنیم. دستور او به این صورت است:

 • یک و یک چهارم فنجان سرکه سفید
 • یک و یک چهارم فنجان الکل

او توصیه کرد که این محلول را در یک ظرف شیشه ای تیره که محکم بسته شده است نگهداری کنیم و با یک قطره چکان از آن استفاده کنیم و پس از هر بار شنا، از آن استفاده کردیم. مادر من چیزی شبیه به این کار را زمانی که کودک بودم برای من انجام می داد و آن را کاملا فراموش کرده بودم تا زمانی که دکتر آن را به من یادآوری کرد. یادم می آید که من آن زمان قطره گوش را دوست نداشتم، اماعفونت  گوش را هم دوست نداشتم.

برخی منابع ادعا می کنند که زمانی که عفونت گوش شناگران رخ می دهد هم می توان از این راه به عنوان یک راه حل مفید استفاده کرد،.

 1. پلاگ های گوش

راه دیگر برای کمک به خشک نگه داشتن گوش، استفاده از پلاگ گوش است، و این امر به ویژه در دریاچه و یا حوض آب مفید است. بعد از چند بار آزمون و خطا، متوجه شدیم که پلاگ سیلیکونی قالب پذیر کارایی بیشتری داشته باشد، زیرا می توانند به شکل گوش درآیند و برای بزرگسالان و یا کودکان قابل تنظیم هستند.

اب رفتن در گوش هنگام شناو درمان های خانگی

تسکین عفونت گوش شناگران

 1. سیر در گوش

من اغلب از سیر برای عفونت ها استفاده می کنم و به نتایج بسیار خوبی دست یافته ام و فکر می کنم که آن می تواند برای گوش شناگران هم مفید باشد. نمی خواهم از روغن سیر مالیدنی سیر استفاده کنم، زیرا می ترسیدم که روغن بتواند رطوبت را تشدید کند و عفونت بدتر شود.

در عوض، از یک نوع ضماد در گوش خارجی در طول شب استفاده کردم و به نظر می رسد که آن باعث تسکین درد و کاهش عفونت شد.

آنچه من انجام دادم:

 1. یک حبه خام، تازه، و طبیعی از سیر را خورد کردم.
 2. آن را داخلیک قطعه کوچک از گاز استریل قرار دادم.
 3. آن را روی گوش قرار دادم (به خاطر ورم گوش وارد آن نمیشد) و روی آن را با باندهای پزشکی پوشاندم.
 4. روغن های معطر

پرستار توضیح داد که اغلب عفونت گوش خارجی به خودی خود درمان می شود، اما حتی با درمان های پزشکی رایج، آنها اغلب اقداماتی هم برای تسکین درد توصیه می کنند.

آنچه من انجام دادم:

۵ قطره از اسانس اسطوخودوس، ۲ قطره اسانس ریحان و ۱ قطره عرق نعناع را با ۱ قاشق غذا خوری روغن زیتون مخلوط کرده و آن را روی پوست اطراف گوش، پشت گوش و گردن کشیدم.

 1. بسته های گرم برای تسکین درد

فهمیدم که گرم کردن روشی موثر برای تسکین درد است و با استفاده از یک کیسه آب گرم که روی گوش شوهرم گذاشته بودم، توانست کمی بخوابد.

چرا یک دکتر را ملاقات کردیم

ما با عفونت گوش خارجی آشنا نبودیم و شوهرم درد بسیاری را متحمل می شد و خواب نداشت. بنابراین ما به دنبال توصیه های پزشکی برای آن بودیم. درمان های طبیعی عالی هستند و ما در صورت امکان از آنها استفاده می کنیم، اما از آنجا که شوهر من درد بسیاری را تحمل می کرد، به دنبال آن بودیم که مطمئن شویم که هیچ گونه مشکلی در طولانی مدت به خاطر این عفونت نخواهد داشت، ما تصمیم گرفتیم که بهتر است به دنبال یافتن توصیه های پزشکی حرفه ای باشیم.

پس از صحبت با پرستار، آموختیم که موارد خفیف گوش شناگران اغلب خود به خودپایان خواهد گرفت، در حالی که اغلب برای عفونت های شدیدتر (و برای تسکین درد) قطره تجویز می شود. او داروهای ضد دردی هم توصیه کرد تا به کاهش درد و تورم کمک کند و قطره گوش را در صورت نیاز، تجویز کرد.

در آینده، اطمینان حاصل خواهیم کرد که از محلول سرکه / الکل بعد از شنا استفاده خواهیم کرد تا از بروز هر گونه عفونت های دیگر گوش جلوگیری کنیم.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

سفارش تبلیغات

جهت سفارش تبلیغات در پرتال جامع زیبایی و پزشکی ایران زنان و سایر وب سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین