خانه / بارداری / احتمال بارداری با مصرف قرص ال دی
احتمال بارداری با مصرف قرص ال دی

احتمال بارداری با مصرف قرص ال دی

 

جواب کوتاه بله است شما با مصرف قرص LDهم می توانید باردار شوید. بدون قرص ضد بارداری احتمال بارداری ۱۰۰درصد است . قرص بیش از ۹۹%  در جلوگیری از بارداری موثر است. با استفاده مناسب از قرص افزایش احتمال برای زن ۱ در ۱۰۰۰ است . البته اگر شما موفق به مصرف درست قرص شدید شانس خود را برای افزایش بارداری غیر منتظره کاهش دادید. اینکه شما باید قرص را چگونه مصرف کنید نوع قرص به نوع مصرف شما بستگی دارد. دو نوع وجود دارد: قرص ترکیبی بهداشتی و قرص پروژسترون. قرص کوچکتر به طور منظم از قرص ترکیبی گرفته شده است و همچنین محدوده خطا کمتر است.

چگونگی مصرف قرص  ال دی

قرص ترکیبی به طور کلی روزانه به مدت ۲۱ روز مصرف شود پس برای هفت روز بعد از آن شما باید دوره خود را متوقف کنید. پس از هفت روز استراحت،  چرخه ۲۱ روز است. شما همیشه باید قرص های ترکیبی را در جهت صحیح و در حدود همان زمان هر روز مصرف کنید . با این حال قرص های ترکیبی در برابر بارداری محافظت می کنند.

چگونگی مصرف قرص پروژسترونی

قرص پروژسترون هر روز بدون وقفه مصرف شود. شما باید قرص ها را در نظم مشخص شده مطابق بسته مصرف کنید. زمان برای قرص های کوچک از فراموش شده بسیار حساس تر از قرص های ترکیبی است. اکثر قرص های کوچک باید در عرض سه ساعت از همان زمان هر روز مصرف شود. ( غیر از مارک های قرص که هر دو ساعت ۱۲ باید مصرف شود.) یک بار خارج از این سه یا دوازده ساعت شما نه برابر در مقابل بارداری محافظت می شوید.

احتمال بارداری با مصرف قرص ال دی

مصرف قرص در زمان درست در جلوگیری از بارداری های ناخواسته بسیار مهم است. شما هرگز مسواک دندان های خود را به دلیل عادت فراموش نمی کنید. این را به نفع خود استفاده کنید. قرص را هر روز پس از مسواک صبح استفاده کنید. زمان مصرف قرص باید به زندگی روزمره شما به همان اندازه تبدیل شود. از موبایل مدرن برای یادآوری روزانه برای خودتان با متن  استفاده کنید بنابراین شما فراموش نمی کنید و اجازه می دهد که یادآوری شود! مطمئن شوید این یادآوری به موقع باشد به عنوان مثال هنوز اواسط بعد از ظهر جلسه تنظیم باشد. یادداشت یادآوری آسان است به نقطه جایی که شما هر روز  نگاه می کنید بچسبانید. داخل درب خانه خود، بنابراین شما قطعا آن را فراموش نمی کنید برای اثر بخشی یادداشت را درخشان و رنگی کنید. نگاه داشتن جلوی چشم، همه ما می دانیم خارج از دید خارج از ذهن است بنابراین سعی کنید و اطمینان حاصل کنید بسته قرص هرگز از چشم شما دور نباشد . به جای داخل کابینت دارو را هرگز باز بسته بر روی میز کنار تخت خود  یا در کنار مسواک خود نگذارید همچنین . . .

احتمال بارداری با مصرف قرص ال دی

پیدا کردن یک جا !

قرص خود را در مکان ها رها نکنید و تصادفی در سراسر خانه پیدا کنید پیدا کردن یک جای دائمی  مشکل نیست. اتاق خواب یا مکان های روشن اما سعی کنید از همان نقطه هر زمان استفاده کنید. طرح احتمالی ، با وجود تلاش اشتباهات اتفاق می افتد. هیچ نقطه تظاهری در غیر این صورت وجود ندارد.

قرص فراموش شده

فراموش کردن قرص نادر نیست اما شما باید بدانید که چگونه باید عمل کنید. اگر هنوز قرص را استفاده نکردید اما در آن زمان ( ۲۴ ساعت برای ترکیب سه و دوازده ساعت برای قرص پروژسترون) سپس به سادگی قرص خود را فراموش کردید و به صورت عادی استفاده کنید. شما هنوز در برابر بارداری محافظت می شوید.اگر شما دو یا چند قرص ترکیبی را فراموش کردید یا خارج از زمان قرص پروژسترون را مصرف کردید سپس شما نمیتوانید در برابر بارداری محفوظ شوید. شما باید به جای بی اثری قرص از انواع حمایت جایگزین ( مانند کاندوم) در طول مقاربت جنسی تا هفته بعد  استفاده کنید.اگر شما تا به حال محافظت جنسی در این دوره نکردید و مایل به پیشگیری از بارداری هستید اورژانسی اقدام کنید. پس از مصرف قرص صبح برای مشاوره بیشتر به درمانگاه بروید.

اگر  با مصرف قرص استفراغ یا اسهال داشته باشیم ممکن باردار شویم؟

بله در برخی شرایط استفراغ یا اسهال می تواند نشانه کاهش اثر بخشی قرص باشد و اینکه شما در خطر و یا بارداری های ناخواسته هستید.اگر شما در عرض دو ساعت مصرف قرص را فراموش کردید آن را استفاده کنید. شما باید قرص دیگر را فورا مصرف کنید. تا در برابر بارداری محافظت شوید و روال معمول خود را باید از سر بگیرید. اگر شما به طور مداوم بیمار می شوید یا تجربه شدید اسهال بیش از ۲۴ ساعت پس از مصرف قرص دارید و سپس ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرید همچنان به صورت عادی قرص را مصرف کنید اما از حفاظت اضافی مانند کاندوم در مقاربت جنسی تا هفته آینده استفاده کنید. اگر شما سکس دارید در این دوره محافظت کنید.

اگر همزمان با مصرف قرص الکل بنوشیم باردار می شویم؟

نه . شایعه های رایجی هست که می گوید که الکل باعث می شود اثر قرص کمتر شود. با این حال هیچ مدرکی دال بر آن وجود ندارد اگر چه الکل ممکن است باعث شودمصرف قرص را فراموش کنید که الکل به طور مستقیم در اثر قرص تاثیر می گذارد.

ایا با  مصرف قرص آنتی بیوتک  باردار می شویم؟

باور معمول است که آنتی بیوتیک با قرص مصرف نشود و مصرف آن اثربخشی قرص را کاهش خواهد داد. بااین حال اکثر آنتی بیوتیک کاملا با مصرف قرص مطمئن است و اثر آن را کاهش نمی دهد. این تصور است که تنها آنتی بیوتیک ریفامپیسین اثر بخشی قرص  را کاهش می دهد. اگر شما آنتی بیوتیک مصرف می کنید ممکن است بخواهید با دکتر خانوادگی تان درباره اینکه آیا شما باید از نوع دیگری از یپشگیری بارداری استفاده کنید صحبت کنید.

 زمان مصرف قرص ال دی

در استفاده یا مصرف ناقص نمی توان بارداری را کنترل  کرد. شما لازم نیست که آن را با دقت علمی مصرف کنید اما باید آن را در  همان زمان هر روز مصرف کنید به خصوص اگر شما در حال مصرف قرص پروژسترون  هستید و یا می توانید باردار شوید. هنگامی که شک دارید توصیه می شود از کاندوم برای هفت روز پس از مصرف قرص استفاده کنید .

شروع مصرف قرص ال دی

اگر شما شروع به مصرف قرص راست پس از پایان دوره خود شما زیادی برای رفتن. اگر شما قرص را در روز تصادفی در وسط ماه شروع کنید شما نیاز به استفاده از یک نسخه برای هفت روز اول با توجه به مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ  دارید و یا ممکن است  باردار شوید.

این اشباهات رایج مصرف قرص در بسیاری از زنان هست. خطر حاملگی کم است اما هنگامی که زمان را اشتباه می کنید از روش پشتیبانی استفاده کنید.

 

 

 

 

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

علت به دنیا آمدن کودکانی با وزن بالا

علت به دنیا آمدن کودکانی با وزن بالا

علت به دنیا آمدن کودکانی با وزن بالا زمانی که باردار می شوید توصیه های …

70 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشيد ببخشيد يه سوال داشتم من الان شش روز از اخرين رابطم با نامزدم ميگذره دخول نداشتيم و مني ايشون هم نيومد ولي پيش آب چرا
  بعد از ٢٥ساعت از رابطه ٤ قرص ال دي مصرف كردم و ١٢ ساعت بعد ٤ قرص ديگه كه كمتر از دوساعت بالا اوردم و بعد از ١١ساعت ديگه دوباره ٤ قرص و ١٢ ساعت بعد ٤قرص ديگه مصرف كردم ولي هنوز پريود نشدم
  ايا احتمال بارداري وجود داره؟؟؟؟؟؟؟
  توروخدا جواب بديد من خيلي استرس دارم…..

 2. من پس از ۴روز نزدیکی ۴تا قرص LD خوردم جنین سقط میشود؟

 3. سلام من به علت دوري بودن مكاني از همسرم اين ماه دوره قرص ال دي مو ٣روز دير تراز هميشه شروع كردم و طول اين دوره منيك با ه رابطه جنسي با همسرم داشتم خواستم بدونم اگه اين ماه مث ماه هاي قبل سر همون تاريخ قرصمو قطع كنم يعني ٣تا قرص رو مصرم نكنم در صورتي ك رابطه ي ديگه اي نداشته باشم احتمال بارداري وجود داره يا ن؟

 4. سلام من دوروز بعداز قطع کردن یک دوره مصرف قرص ال دی بدون محافظت نزدیکی داشتم آیا احتمال بارداری وجود داره؟

 5. سلام
  ۱۱روز بعد پریودیم نزدیکی داشتم روز بعد قرص اورژانسی ۲تایی خوردم.
  یه بچه ۱ساله شیری هم دارم.
  الان ۵ روز پریودیم عقب زده و تست ادرارم مثبت شده
  یعنی واقعا حامله ام؟؟؟

 6. با سلام من از روز ۵ پریودم قرص مصرف کردم و فقط یه بار با همسرم رابطه داشتم در روز ۱۹ آیا احتمال بارداری وجود دارد ممنون میشم سریع جواب بدید.

 7. سلام.من روز سوم پریودی قرص رو شروع کردم اولین باره این قرصو میخورم..امروز صب استفراغ کردم مایع زرد و تلخی بود.الان نصف دیگه قرص مونده ایا باردارم؟؟؟

 8. سلام ببخشید من با نامزدم رابطه داشتم ولی هنوز باکره هستم و دخول نداشتیم فقط منی ایشون اومد و روز بعد ۴ قرص ال دی و ۱۲ ساعت بعدش ۲ قرص ال دی ایا میخاستم ببینم ممکنه باردار باشم؟

 9. سلام
  من رابطه داشتم ولي دخترم ممكنه باردار شم ؟ در حال مصرف قرص ديان هستم باز هم امكان بارداري وجود داره؟

 10. سلام
  من سه روزه قرص ld مصرف میکنم و عید عرویسیمه،میخوام حتما تا حداکثر ۲۴ اسفند پریود شم ایا امکانش هست؟چطور و اینکه اگه روزی دو تا بخورم تا بسته زودتر تمام شه مشکلی برام پیش نمیاد؟

 11. سلام.من ۲ماهه مدام ال دی میخورم ۲۱روز اول با کاندم جلو گیری کردم.از ماهه دوم اب منی داخل واژنم خالی شده الان چند شبه بجای ساعت ۱۲ مجبورم نیم ساعت قرصو زودتر مصرف کنم آیا مشکلی پیش میاد؟

 12. خانم دکتر حتما باید سر ساعت بخورم؟مثلا بار اول ساعت ۱۲خوردم هرشب باید سر ساعت ۱۲ بخورم؟
  اگه ۱یا ۲شب ساعت ۱۱ونیم بخورم اشکال داره؟
  چند شبه زیر شکمم شدید درد میکنه سرگیجه دارم همش خوابم میاد خیلی نگران بارداریم

 13. سلام ببخشيد اگر ساعت خوردن قرص عقب جلو بشه مشكلي پيش مياد؟؟ مثلا ١١ شب يا ١٢ يا ١و٢ ؟؟؟؟اگر سر ساعت نخورم احتمال بارداري هست؟؟

 14. معذرت ميخوام چند روز بعد از مصرف قرص ميتونم راحت رابطه داشته باشم…؟؟؟؟

 15. سلام من یک دوره ال دی خوردم ولی بجای ۲۱ قرص ۲۳ تا خوردم و در دوز ۲۲ نزدیکی بدون جلوگیری داشتم.الان ۴ روزه که قرصو نخوردم و پریود هم نشدم اما علائمش کم و بیش هست.آیا احتمال بارداری وجود داره؟و اینکه آیا من سر ۷ روز باید بسته دوم رو شروع کنم بدون توجه به پریودی ؟

 16. سلام من کیست داشتم و برای دفع کیست یک دوره قرص ال دی مصرف کردم. بعد از قطع مصرف پریود نشدم و تست بی بی چک مثبت بود. احتمال بارداری وجود دارد؟

 17. سلام ببیخشیدمن شب رابط داشتم باشوهرم ولی فرداصبح قرص خوردم ممکن باردارباشم

 18. سلام خسته نباشید.من الان حدود یک سال که هر ماه به طور منظم قرص ال دی مصرف میکنم .این ماه هم بعد از سه روز از شروع پریودم مصرف قرص رو شروع کردم.بعد از ۳روز مصرف قرص وقتی که پریود تموم شد با همسرم رابطه داشتم.میخوام بدونم با اینکه فقط ۳ روز در این دوره قرص مصرف کردم احتمال حاملگی هست؟حتی برای اطمینان بعد حدودا ۱۲ ساعت از رابطه ۴ قرص ال دی مصرف کردم.

 19. سلام من کیست دارم و دکتر قرص ال دی داده دیروز روز هشتم مصرف قرصم نزدیکی داشتم و اب منی داخل واژن ریخته شده آیا احتمال بارداری هست؟ اگر احتمالش هست چیکار کنم که این اتفاق نیفته؟

 20. سلام خانوم دکتر
  چهار روزه که مصرف قرص ال دی رو شروع کردم و امروز با شوهرم رابطه داشتیم و اب منی شوهرم روی الت من ریخته
  ایا احتمال بار داری وجودداره؟
  در کل بعد جند روز از مصرف این قرص میشه رابطه محافظت نشده داشت

 21. سلام خسته نباشید
  من باهمسرم رابطه کامل داشتیم وب طور کامل منی ریخته شد(خیلی عذرمیخام ازصریح صحبت کردنم)
  من یک ماهه دارم قرص ال دی میخورم پریودشدم وروزپنجم دوباره شروع ب خوردن قرص ال دی کردم(تقریباالان۵تاخوردم)
  دیشب ک منی ریخته شدترسیدم
  میخاستم بپرسم آیا من باردارم؟
  یامیتونم قرص اورژانسی بخورم ضرری نداره چون ال دی هم میخورم؟؟؟
  ممنون

 22. سلام خسته نباشيد.من ٤ روزه قرص هاي كنتراسمين رو شروع كردم ، و طي اين ٤روز دوبار رابطه بدون محافظا با همسرم داشتم و كاملا مني داخل واژنم شد. الان حالت تهوع شديد دارم. آيا احتمال بارداري وجود داره؟؟

 23. باسلام خانم دکتر
  بنده دور دوم قرص روکین رو از ۲۳ اسفند شروع کردم
  و تو این مدت یه شب فراموش کردم فردا ظهر خوردم و همون شب فراموش کردم شب بعدش ۲ تا همزمان خوردم…
  و ۹ فروردین نزدیکی داشتم که چون باکره ام دخول نبود….
  احتمالش هست باردار باشم؟؟؟
  خواهشا زودتر جواب بدید خیلی استرس دارم

 24. با سلام خانم دکتر.من یک سال و نیم قرص ال دی مصرف میکنم و یه ماه از همسرم دور بودم ولی بازم مصرف قرص رو داشتم بعد از یک ماه که اومدم و یک روز از پاک شدنم میگذشت رابطه داشتم و قرص هم مصرف میکنم ولی شدیدا علائم بارداری دارم آیا احتمال بارداری وجود داره؟

 25. سلام،من روز ٢٠ ام سيكلم رابطه ي محافظت نشده داشتم،دختر هستم و از اين كه پيشاب شريكم باعث حاملگيم شده باشه ميترسم،تقريبأ ٢٢ ساعت بعد ٢ قرص اچ دي خوردم،ولي چون دستورالعمل استفاده از قرص رو بلد نبودم،٢٤ ساعت بعد از استفاده ي اول يك عدد قرص ديگه خوردم،آيا احتمال بارداري در من وجود داره؟

 26. سلام خسته نباشید
  بجای خوردن ۴قرص ال دی، خوردن ۲قرص ال دی در ۵روز آیا بازم احتمال بارداری وجود داره؟

 27. سلام خسته نباشيد
  من تازه اين ماه قرض ال دي شروع كردم
  از روز دوم پريودي هرشب ساعت ١٢ ميخورم ، الان ٦ عدد قرص مصرف كردم
  ولي امروز رابطه داشتم و ماايع مني كاملا داخل ريخته شده
  آيا احتمال بارداري وجود داره؟
  من و همسرم اصلا شرايط براي بچه دار شدن نداريم
  اگه احتمالش هست بايد چيكار كنم؟؟ قرص اورژانسي مصرف كنم
  ممنون ميشم اگه سريع تر جواب منو بدين

 28. ۲۵, ۱۳۹۷ در ۷:۴۶ ب.ظ

  سلام.من روز ۵ام پریودم شروع ب خوردن قرص ال دی کردم ۳ روز،روزی ۲ تا خوردم تا پریودم قطع شد.همزمان توی این ۳ روز رابطه داشتم و بعد از آخرینباری ک رابطه داشتم ۲تا ال دی خوردم ۲ روز بعدش خونریزی کردم ک ۴ روز طول کشید‌.احتمال بارداری وجود داره؟
  لطفا جواب منو بدین

 29. سلام
  من با همسرم رابطه مشكوك داشتم در حد اب پيشاب
  بلافاصله بعدش دو عدد قرص اورژانس لونژيل ٧٥ميلي خوردم
  الان خيالم راحت باشه كه بارداري صفو درصده؟

 30. سلام
  ببخشید من به محض پاکی دوعدد قرص ld مصرف کرده بودم که با همسرم نزدیکی داشتم سه شب بعد رو فراموش کردم اما الان بخاطر ترسی که داشتم هر۴ شب ویکجا مصرف کردم آیا امکان حاملگی وجود داره؟

 31. سلام خسته نباشین من چهار روز بد از پریودم رابطه داشتم باشوهرم مایع منی را داخل واژن ریخته شد ازهمون لحضه قرق ال دی خوردم وشبش دوباره رابطه داشتم بازم مایع منی ریخته شد قرص خوردم احتمال بارداری هست

 32. لطفاجواب میدین

 33. سلام خسته نباشید اتفاقی به این نظر شما برخورد کردم. ببخشید که نظر میدم شما دکتر هستید بهتر میدونید. اما من پارسال عید پریود شدم کامل ۷ روز ولی حالت تهوع و درد زیر دل شدید داشتم که رفتم دکتر متوجه شدم یک‌ماهه باردارم. الانم یه دختر گوگولو دارم. فکر میکنم پریود شدن به تنهایی علامت باردار نبودن نباشه🙂

 34. سلام وقت بخیر
  من ۴ ماهه قرص ال دی مصرف میکنم بعد از مصرف ۱ قرص از سیکل این ماه با همسرم رابطه ی کامل داشتم
  و آب منی کامل داخل واژنم ریخته شد
  بلافاصله ۴ تا قرص ال دی و ۱۲ ساعتبعد ۴ تا دیگه خوردم
  احتمال بارداری وجود داره

 35. سلام من چند ماهه که قرص ال دی مصرف میکنم این ماه بعد از چند روز باهمسرم نزدیکی داشتم که مایع منی داخل واژنم ریخته شد ایا برای اطمینان میتونم قرص اورژانسی مصرف کنم؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
خدماتی که در سه حوزه ی ۱- ثبت شرکت فوری و ثبت تغییرات شرکت ۲- ثبت برند فوری ۳- رتبه بندی شرکت ها ثبت شرکت هزینه ثبت شرکت ثبت شرکت در ترکیه اخذ کد اقتصادی ثبت شرکت ارزان ثبت شرکت مسئولیت محدود هزینه اخذ رتبه ثبت شرکت استعلام برند ثبت شرکت بازرگانی رتبه نفت و گاز اخذ رتبه پیمانکاری ثبت شرکت در اصفهان ترخیص کالا پارتیشن پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین خرید قرص سایتوتک در تهران