خانه / روانشناسی / ارگاسم وارضای جنسی در زنان
ارگاسم وارضای جنسی در زنان

ارگاسم وارضای جنسی در زنان

ارگاسم  وارضای جنسی انگیزشی است كه افراد بخاطران  رابطه جنسی برقرار می كنند . ارگاسم و انزال دو مورد كاملاٌ جدا از هم می باشند و يكی از مشكلات مردان اينست كه نمی دانند اين دو مرحله می توانند بدون توجه به هم اجرا شوند. ارگاسم هم می تواند همانند مرحله انزال كامل و يا ناقص باشد. ارگاسم يكی از موارديست كه زنان در آن خيلی موفق تر از آقايان هستند!

ارگاسم  زنان خيلی كاملتر از آقايان است. زيرا زنان قدرت آزادسازی خود را براحتی دارند هستند واما در مردان بخاطر اينكه از نظر شخصيتی قصد كنترل بر همه چيز را دارند هيچگاه ارگاسم كاملی صورت نمی گيرد.

متاسفانه چون آقايان حتی در طول رابطه نيز مجبور هستند كه انزال و ارگاسم را كنترل كنند هيچگاه نمی توانند به لذت بالای ۵۰ درصد در طول رابطه جنسی دست يابند. از سوی بعضی از مردان عنوان می شود كه آنها در مدت كمتر از يك دقيقه به انزال می رسند و اين برای آنها ناراحت كننده است.

دليل اصلی اين است كه فرد هنوز به ارگاسم نرسيده و انزال برای وی نشانه پايان رابطه خواهد بود. اگر انزال و ارگاسم در مردان همزمان اتفاق می افتاد مسلماٌ همين زمان كوتاه نيز برای تحصيل لذت كافی بود ولی بدليل وجود اين فاصله ديگر چنين امكانی شدنی نخواهد بود.

ارگاسم همانطوری كه ذكر شد كاملاٌ موردی روانی می باشد و زندگی و تكنولوژی بشری نيز توانسته در آن نفوذ كند. ارگاسم در يك فرد بومی خيلی راحت تر و شيرين تر و كاملتر از فردی است كه در شهر زندگی می كند.! دليل آن را هوای سالم و غذای سالم ميدانند كه اصلاٌ درست نيست! چرا كه اين موارد در كيفيت انزال نقش دارد و نه در مورد ارگاسم. در واقع تعريف ارگاسم در مردان زمان دستيابی به رفتارهای جنسی فرد می باشد و برخلاف زنان اين زمان نيز مقطعی نيست.

هر چقدر كه مرد در طول رابطه به اين رفتارها بيشتر دست یابد رضايت و ارگاسم بهتری خواهد داشت. در مردان حتی تحرك و خود عمل فيزيكی رابطه نيز بخشی از ارگاسم آنان تلقی می گردد. برای همين است كه مردان عموماٌ انتظار دارند كه بتوانند زمان طولانی در حال رابطه باشند و به اصطلاح زن را زير و رو كنند!

 

 نشانه های ارگاسم در زنان :

-سفت شدن نوک پستانها ونفس زدن های تند تند

-گریه کردن

-به خواب رفتن

-نياز به آغوش صميمی

-عدم راه رفتن

-عدم صحبت کردن

-لبخند رضايت

 

عوامل مهم به ارگاسم رسیدن زنان :

  1. شرايط روحی: در حالت بی اعتمادی، هيجان و اضطراب، دستيابی به ارگاسم برای زن غيرممكن است.
  2. تعداد دفعات و فاصله بين نزديكی: هرچه فاصله بين فعاليت جنسی بيشتر باشد، امكان تحريك زن مشكلتر بوده و شانس به ارگاسم رسيدن او كمتر است.
  3. مردان بسته به سن، وضعيت سلامت، شرايط روحی و رژيم غذايی بطور متوسط هر ۲۴ تا ۷۲ ساعت به تخليه جنسی نياز دارند. اگر فاصله سكس بين زن و مرد بيشتر از اين مدت باشد مرد خيلی زود و قبل از آنكه بتواند زن را به ارگاسم برساند انزال می شود.
  4. در بسياری از جوامع هيچ آموزشی در مورد لذت جنسی و برقراركردن ارتباط لذت بخش با جنس مخالف، به جوانان داده نمی شود. بسياری از زنان و مردان رابطه جنسی را در طول زمان و برحسب تجربه خود ياد می گيرند.

نقطه  جی ( G spot)درزنان

تحریک پذیرترین قسمت اندام داخلی تناسلی زنان است اگرچه این قسمت از اندام تناسلی زنانه، نقطه جی نامیده می‌شود ولی به دلیل متفاوت بودن آن در زنان مختلف و همچنین تغییر کردن نقطه تحریک پذیر آن، بهتر است آنرا محدوده جی بنامیم.این محدوده حالت اسفنجی دارد و از زیر پیشابراه از دهانه واژن شروع شده و به داخل، در سقف واژن (نقطه ساعت ۱۱) امتداد می‌یابد و با انگشت قابل لمس می‌باشد.درصورتی که زنی این نقطه حساس را داشته باشد این نقطه بین ۳ تا ۶ سانتیمتر داخل واژن روی دیواره جلویی قرار دارد و معمولا با وارد کردن دو بند انگشت داخل واژن براحتی قابل لمس است .در صورتی که زن با لمس آن تحریک شد به این معنی است که اندازه آن از یک نخود فرنگی بزرگتر است در صورت تحریک نشدن کوچکتر است.

نقطه جی بیشتر از اینکه یک نقطه باشد، یک محل خاص است و خصوصیات بافت این محل متفاوت از دیگر نقاط سطح درونی واژن است که ساختاری زبر و گرد شکل دارد در صورتی که بقیه نقاط واژن نرم و صاف هستند.

 

عدم ارضا جنسی درزنان

اين اختلال به حالتی گفته ميشود كه فرد به اوج لذت جنسی نمیرسدیا با تاخير توام باشد.اين حالت كم و بيش در زنان اكثر مناطق جهان ديده می شود. دليل اين مسئله آن است كه دختران از كودكی به حجب و حيا تشويق می شوند.

زمانی كه همان دختر وارد رابطه می شود و حالا به عنوان يك زن و شريك جنسی هم بايد وظايفی را انجام بدهد، شكستن حريمی كه در آن در ساعاتی از شبانه روز فرد بايد حجب و حيا را كنار گذاشته و از رابطه جنسی با همسرش لذت ببرد خيلی دشوار است. در ابتدای شكل گيری رابطه جنسی هم اغلب اين ترس وجود دارد كه مبادا فرد متهم به اين شود كه پيش از اين رابطه جنسی ديگری را تجربه كرده است و برای همين می داند كه چطور بايد در يك رابطه جنسی با طرف مقابل برخورد كرد و لذت هم برد.

ارگاسم در زنان از فرآیند پیچیده تری نسبت به مردان برخوردار است و به همین دلیل زمانی بیشتر می برد تا زن به ارگاسم برسد. این عمل در زنان دارای یک روند برای تخلیه است به طوری که زمان خاصی برای بوجود آمدن آن نمی توان مشخص کرد.
.
حدود ۳۰ درصد از زنان به ارگاسم نمی رسند یا ارگاسم آنان از طریق خود ارضایی می باشد یادگیری به ارگاسم رسیدن به یک امر مهم و ضروری برای بقای زندگی زناشویی در زنان تبدیل شده است .

.
زن و شوهر باید بدانند که چگونه می توانند به ارگاسم خوب برسند. که در این میان مردان وظیفه سنگین تری دارند و بایستی با کسب مهارت در رسیدن به لذت جنسی به همسر کمک کنند وهمچنین همسر نسبت به شوهر این وظیفه را انجام دهد.ارگاسم در مردان صرفاً با تحریکات بدنی و تماس ایجاد می شود. در حالیکه این پدیده در خانم ها بسیار پیچیده تر بوده و تا حد بسیار زیادی به شرایط روحی و ارتباط عاطفی طرفین بستگی دارد.

.
مهمترین علت به ارگاسم نرسیدن خانمها بی علاقگی به همسر، اضطراب و شرایط روحی نامناسب و سکس به روش نادرست است و بعلاوه برای بعضی خانم ها این الزام وجود ندارد که با هر مقاربت الزاماً به ارگاسم برسد. زنان لذت بیشتری از یک رابطۀ جنسی می برند تا مردان!

راه حل رسیدن به ارگاسم (ارضای جنسی)          ارگاسم جنسی درزنان

. زنان سرد مزاج میتوانند به ارگاسم برسند.نداشتن ارگاسم همیشه با سرد مزاجی همراه نیست.بسیاری از زنها با عدم ارگاسم از رابطه جنسی لذت میبرند. سرد مزاجی حقیقی حالتی است که در آن هیچ پاسخ به هیچ نوع تحریک جنسی و در هیچ شرایطی وجود ندارد..
زنی که فقط از راه تحریک کلیتوریس به ارگاسم میرسد نه تنها سرد مزاج نیست بلکه گاهی ممکن است از لحاظ جنسی خیلی هم فعال باشد ولی شریک جنسی او باید بداند که چگونه او را ارضا کند. .
کلیتوریس نقش مهمی در رسیدن به ارگاسم داشته و حتی قبل از بلوغ نیز میتواند تحریک کننده باشد.التهاب کلیتوریس در اثر استمناء یا بعد از یائسگی بخاطر کمبود هورمون استروژن میتواند مانع از نقش مهم آن در ارگاسم شود.بعد از کلیتوریس اندامهای جنسی مجاور آن مانند قسمت داخلی لبهای کوچک وزیر شکم نقش مهمی در تحریک جنسی و ارگاسم دارند.مقعد نیز نقش تحریک کنندگی زیادی دارد.ولی بهتر است بجای سکس مقعدی آنرا با انگشت تحریک کنید.در بعضی از خانمهایی که مدتها بکلی ارگاسم نداشته اند با فروبردن انگشت در مقعد بهنگام نزدیکی میتوان ارگاسم ایجاد نمود!
معمولا” سینه ها به کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم کمک مینمایند.بوسیدن سینه مالش آلت به آن یا حتی فروکردن آلت مرد بین سینه ها میتواند موجب ارگاسم در بعضی خانمها شود.
سکس دهانی و بالاخره فروکردن نوک آلت در گوش نیز از راههای دیگر تحریک جنسی برای ارگاسم است!. ولی بیاد داشته باشید که همیشه در دیواره قدامی واژن در مسیر پیشابراه یک نقطه بسیار حساس و تحریک کننده(نقطه جی)وجوددارد.حتی در زنانی که از طریق واژن به ارگاسم میرسند نیز تحریک این نقطه با انگشت بسیار راحت و اثربخش است.این نقطه حساس در بدن تمام خانمها وجود دارد و هنگام ارگاسم مانند یک کیست کوچک زیر دست لمس میشود و بعد از آن بحالت اولیه برمیگردد.بعد از عمل جراحی خارج سازی رحم ممکن است بدلیل قطع شدن قسمتی از دیواره قدامی واژن سرد مزاجی بوجود بیاید.رحم و گردن رحم هیچ نقشی در ارگاسم ندارند.
در اطراف مدخل واژن غده هایی بنام غدد بارتولین وجود دارند که مواد لیزکننده برای تسهیل اصطحکاک نزدیکی ترشح مینمایند.گاهی ترشح موکوسی این غدد بسیار زیاد بوده و به اشتباه این گونه تعبیر میشود که زنها هم مثل مردها در حالت ارگاسم به انزال میرسند.گاهی هم در موقع ارگاسم مایعی با فشار زیاداز پیشابراه خارج میشود.تجزیه این ماده در آزمایشگاه نشان دادکه این ماده ادرار نبوده و همان ترشحات غددبارتولین بوده است.
شدت ارگاسم به عامل ایجاد کننده آن بستگی دارد.معمولا” سکس دهانی به ارگاسم کامل منجرمیشود.هرچه شدت ارگاسم بیشتر باشد زن زودتر قابلیت تحریک جنسی مجدد خواهدداشت.

.بعضی زنان بهنگام تخمک گذاری وعده ای هم در ایام قاعدگی بیشترین میل جنسی را دارند.گروه اخیر بیشترین تنش جنسی را در ایام خونریزی ماهیانه دارند.
شرایط روحی و عدم تعادل روحی نیز عامل مهمی در احساس رضایت جنسی و رسیدن به ارگاسم محسوب میشود.گاهی حتی چند جمله عاشقانه و محبت آمیز میتواند باعث ارگاسم شود…..

 

 

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

افسردگی پس از مرگ عزیز

افسردگی پس از مرگ عزیز

افسردگی پس از مرگ عزیز افسردگی چیست؟ چیزهای زیبا و نشاط بخش زیادی در زندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین