خانه / دانستنی ها / انتخاب سوتین مناسب در زمان شیردهی
انتخاب سوتین مناسب در زمان شیردهی

انتخاب سوتین مناسب در زمان شیردهی

نکاتی در انتخاب سوتین مناسب در زمان شیردهی

آلیسون گرانج هیچگاه فکر نمی کرد نیاز به سوتین مناسب برای دوره ی شیردهی داشته باشد. مادرش به نوزادانش شیر نداده بود و دوستانی داشت که آنها نیز به فرزندانشان شیر نداده بودند بنابراین فکر می کرد اینکار برای او نیز شدنی نیست. اما فقط برای امتحان سوتین مخصوص زمان شیردهی به قیمت کم حدود ۵ دلار خرید. وقتی در نهایت موفق به شیردادن به دخترش شد متوجه مشکل جدیدی شد. سوتین هایش حالت خود را از دست داده بودند و بد شکل شده بودند؛ اینطور بود که متوجه شد سوتین زمان شیردهی از چیزی که فکر میکرد مهمتر است.
سوتین نامناسب در دوران شیردهی در بهترین حالت تنها تجربه ی ناخوشایندی خواهد بود؛ اما شرایطی نیز وجود دارد که باعث تجربه های خیلی تلخی نیز خواهد شد. یک سوتین نامناسب می تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی در زمان شیردهی شود؛ از عفونت و آپسه ی نوک سینه تا بسته شدن مجاری شیر داخل سینه و التهاب که ایجاد عفونت جدی در بافت سینه میکند . اینجا به چند نکته ی مهم که باید بدانید اشاره می کنیم .
در زمان های استراحت
در روزهای اول بعد از تولد نوزاد ؛ سینه ی مادر متورم شده و شیر از سینه بیرون می چکد ( نشت می کند !!)( به خصوص در شب ) و از آنجا که سینه های شما تمام مدت نیاز به رسیدگی دارند شاید بهتر باشد به چند نکته دقت کنید.

سوتین شیردهی
سارا که پرستار و مادر سه فرزند است می گوید : شما حداقل به یک جفت سوتین کشی برای زمان خواب به خصوص بلافاصله بعد از زایمان که سینه های سنگین است احتیاج دارید. گاهی این به اصطلاح سوتین های خواب به خاطر نداشتن سیم برای استفاده تمام روز مناسب است؛ زیرا فشار اضافه به سینه و مجاری شیر وارد نمی کند. بعلاوه این سوتین ها از فیبرهای نرم ساخته شده اند که به راحتی در زمان تنفس با افزایش حجم سینه کشیده می شود .
انتخاب خوب دیگر استفاده از تاپ های مخصوص است که از مواد داخلی نرم ساخته شده اند. اگرچه به دلیل وجود بند نازک در ناحیه ی دور قفسه ی سینه کارایی کافی برای حفظ حالت سینه را ندارند.
با متخصص مشورت کنید
اگر به زیبایی و خوش حالتی سینه های خود بیشتر اهمیت میدهید؛ برای اندازه ی سینه ی خود با یک فرد حرفه ای در بوتیک یا بخش زایمان فروشگاه ها مشورت کنید. حتی می توان زودتر اینکار را انجام داد زیرا از حدود ۳۶ هفته پیش از زایمان سینه ها شروع با بزرگتر شدن می کنند و اندازه ی آنها تا ۶ و یا ۸ هفته ی اول زایمان تغییر میکند.
راه دیگر استفاده از سوتین های نرم برای ۲ ماه اول زایمان است در نتیجه نیازی به خرید سوتین های بزرگی که بعد از مدت کوتاه بی مصرف خواهند بود؛ نیست.
نکته هایی برای انتخاب سوتین مناسب و اندازه
هنگام انتخاب سوتین دقت کنید که سینه های شما نباید از قالب یا به اصطلاح کاپ سوتین خارج شود ؛ دراین موارد حتما سوتین با کاپ بزرگتر انتخاب کنید.
سوتین بخرید که به راحتی بسته و باز شود و دقت کنید که سوتین آنقدر تنگ نباشد که خط های قرمز روی پوست به جا بگذارد؛ (برای امتحان می توانید پیش از خرید ۵ دقیقه سوتین را از تن خارج نکنید. )

سوتین شیردهی
اگر بندهای روی شانه می لغزند از بندهای کوتاه تر استفاده کنید و به خاطر داشته باشید بندهای روی شانه ۹۰ درصد وزن سینه را تحمل میکنند با انتخاب اشتباه این فشار به گردن و شانه ها اعمال می شود که عواقب ناخوشایندی به همراه خواهد داشت.
سرمایه گذاری کنید اما نه یکباره و کامل
سوتین های خواب قیمت های مختلفی دارند و تقریبا با هر بودجه ای می توان آن ها را تهیه کرد؛ اما سوتین های مخصوص شیردهی با بندهای پهن و ضخیم و قسمت مخصوص دسترسی آسان به نوک پستان برای زمان شیر دادن گران تر؛ حدود ۵۰ تا ۱۰۰ دلار است. اما شما به طور کلی به بیشتر از ۳ و یا ۴ عدد از هر مدلی احتیاج ندارید و می توانید بین زمان های خرید وقفه ایجاد کنید تا در هر زمان بسته به تغییرات اندازه و شکل سینه سوتین مناسب و راحت تهیه کنید.
گرانژ هر زمان که به خریدن سوتین جدید فکر میکرد با خود میگفت : احتمالا اونارو برای مدت زیادی لازم ندارم. اما در نهایت گرانژ بیشتر از یک سال مجبور به پوشیدن سوتین های مخصوص شیردهی شد. بعد ها میگفت : اگه دوباره بچه دار شوم ؛ تلاش بیشتری برای پیدا کردن سوتین مناسب و با کیفیت برای اون دوران می کنم.
نکات حرفه ای
اگرچه هیج شاهدی وجود ندارد که سوتین های سیم دار برای دوران شیردهی مضر هستند اما اغلب گفته می شود که در شش هفته ی اول زایمان از پوشیدن سوتین های سیم دار پرهیز کنید؛ چرا که به گفته ی آتی ساندیک مشاور زایمان و شیردهی : اگر سوتین خیلی تنگ باشد سیم های آن مانع از جریان مناسب خون و مایعات لنفاوی در سینه می شوند. و این فشار در نهایت به بسته شدن مجاری ؛ درد و عفونت منتهی می شود.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

سفارش تبلیغات

جهت سفارش تبلیغات در پرتال جامع زیبایی و پزشکی ایران زنان و سایر وب سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین