خانه / بیماریهای زنان / انواع روشهای سقط جنین

انواع روشهای سقط جنین

سقط جنین با شیاف میزوپرستول یا سایتوتک

زن و شوهر باید برای تولدیک  نوزاد هم از نظر فیزیکی و همچنین ذهنی امادگی داشته باشند در غیر این صورت بارداری از صمیم قلب پذیرفته نمی شود و این درسلامت روانی و جسمانی جنین و مادر نیز تاثیر می گذارد. اگر شما به فکر سقط جنین دارویی هستید یا درمورد ان کنجکاو هستید حتما با  پزشک خود مشورت کنید وهیچ زمانی شتابزده اقدام نکنید.درصورت داشتن سقط جنین دارویی یا هر روش دیگرپزشکی یک حس عصبی مشترک بین تمامی زنان وجود دارد. شما ممکن است یک طیف گسترده ای از احساسات پس از سقط جنین داشته باشد. بسیاری از زنان در نهایت احساس آرامش، برخی از زنان احساس خشم، حسرت، احساس گناه، یا غم و اندوه در حالی که کمی تغییرات ناگهانی در هورمون ها ممکن است این احساسات را قوی تر کند.

قرص  یا شیاف سقط جنین چیست؟

دو داروی معروف سقط جنین میفه پریستون و میزوپروستول برای پایان دادن به بارداری هستند. میفه پریستون با مسدود کردن هورمون پروژسترون مانع ادامه بارداری میشود.میزوپریستول باعث گرفتگی عضلات  وخونریزی رحمی وخالی شدن رحم ودفع محصولات بارداری میشود .خونریزی و دل درد پس از مصرف قرص اغاز میشود و معمولا چندساعت طول میکشد و شما ممکن است لخته های خونی و یا بافت جنینی را ببینید.سقط جنین با این قرصها بسیار موثر است گاهی ممکن است مجبور به تکرار دوز دارو شوید. سقط جنین یک فرایند است که بلافاصله پس از مصرف قرص اول آغاز می شود. بیش از نیمی از زنان در چهار یا پنج ساعت پس از مصرف قرص دوم سقط  می نماید. اما بسیاری از زنان در عرض چند روز، بینتیجه را میبینند.احساس تهوع واسهال یا تب خفیف بامصرف ایبوپروفن یا اسپیرین کاهش می یابد.

 پیگیری بعد از سقط جنین

شما نیاز به پیگیری در عرض ۱-۲ هفته پس از سقط دارید. پیگیری مهم است که مطمئن شوید سقط جنین کامل بوده یا خیر چون در ۸۰درصد موارد بقایای جفتی باقی میماند .شما باید سونوگرافی انجام دهید.هرچند بعید است هنوز باردار باشید اما ممکن است نیاز به دوز دیگری از دارو یا کورتاژ در بیمارستان داشته باشید.

تا چه حد قرص سقط جنین بی خطر وایمن است؟

بیشتر زنان می توانند با خیال راحت سقط جنین با قرص داشته باشند. اما هیچ روش پزشکی بی خطرنیست، خطرات نادر است، در موارد بسیار نادر، عوارض بسیار جدی ممکن است کشنده باشد اما ممکن است شامل:

یک واکنش آلرژیک به خونریزی

خونریزی شدید رحمی

درد شکمی شدید

تب بالا

شما روز بعد از سقط جنین احساس بهتری خواهید داشت.اگر احساس درد شکم، اسهال، تهوع، استفراغ، یا ضعف – بیش از ۲۴ ساعت پس از مصرف میزوپروستول داشته باشید، نشانه ای از عفونت جدی است.

تغذیه با شیر مادر در طول سقط جنین

اگر دردوران شیردهی هستید سقط جنین با قرص ،کمی از میزوپروستول ها در شیر مادرخواهد ماند و ممکن است نوزاد کمی اسهال بگیرد

پس ازسقط جنین یک چرخه قاعدگی جدید آغاز می شود. دوره پریود جدید به طورمنظم ۶تا۸هفته پس از سقط شروع میشود شما می توانید خیلی زود پس از سقط جنین  باردار شوید، بنابراین، کنترل بارداری یک نگرانی مهم و شایع برای بسیاری از زنان بعداز سقط است.

سقط جنین با متوترکسات

داروی دیگری است که می توان به جای میزوپروستول یا سایتوتک استفاده کرد. این داروغلب در ایالات متحده استفاده نمی شود زیرا میزوپروستول تا حدودی موثر تر و سریعتروایمن تر است.

سقط جنین طبیعی

ویتامین C : با تحریک تولید استروژن و جلوگیری از تولید پروژسترون باعث سقط جنین در هفته ۲تا۶بارداری میشود. برای به دست آوردن مزایای ویتامین C برای سقط جنین طبیعی، مصرف میوه ها و سبزیجات که حاوی ویتامین C هستند مانند پرتقال، فلفل، سبزیجات برگ سبز تیره، میوه کیوی، کلم بروکلی، گوجه فرنگی، نخود فرنگی، و غیره. اگر شما از بیماری سنگ کلیه رنج می برید غذاهای ویتامین C ممکن است بیماری را بدتر کند.شما فقط باید ۱۰ تا ۱۲ گرم از ویتامین C روزانه مصرف کنید. خونریزی به طور کلی در ۳ تا ۶ روز مصرف ویتامین C شروع می شود اگردر ۶ روزاول شروع نشد، شما باید روش های دیگر سقط جنین طبیعی را امتحان کنید.

استفاده از ملین ها

استفاده از مسهل ممکن است باعث القای سقط جنین شود .

قرص آسپرین

مصرف ۵ تا ۶ قرص در روز با آب برای سقط جنین طبیعی همراه با سایر روش های سقط جنین طبیعی لازم است. برای موفقیت، شما نیاز به  آووکادو، میخک، جعفری، قهوه، زنجبیل، و انجیر در رژیم غذایی روزانه خود دارید.

ارتباط جنسی

رابطه جنسی چندبار در روزمی تواند به سقط جنین  کمک کند.

ورزش شدید

ورزش شدید اغلب به سقط جنین منجر می شود. در واقع تمریناتی مانند بلند کردن وزنه و بالا رفتن از پله میتواند سقط جنین طبیعی را انجام دهد.

۱۵ سوپرماده گیاهی که باعث سقط جنین در اوایل بارداری می شود15 سوپرماده گیاهی که باعث سقط جنین

هنگامی که شما حامله هستید، مهم است که اطمینان حاصل شود که شما در حال خوردن مواد غذایی مناسب و اجتناب از آنهایی هستید که به طور بالقوه برای شما و کودک شما خطرناک است. در حالی که اکثرموادغذایی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای یک بارداری سالم است برخی  به طور بالقوه می تواند باعث سقط جنین شود .

غذایی که باعث سقط جنین در اوایل بارداری می شود .

 1. آناناس

آب آناناس می تواندباعث سقط جنین در چند ماه اول بارداری شود. میوه های گرمسیری شامل بروملین، می تواند پوشش داخلی رحم را نرم کرده و در نتیجه سقط جنین شود. متخصصان مراقبت های بهداشتی توصیه میکنندکه آناناس حاوی مواد مغذی مفید بوده و باید در سه ماهه اول بارداری اجتناب شود.

 1. پاپایا

پاپایا از مواد مغذی بسیار بالا است، و این میوه نیز برای زنان باردار در سه ماهه اول خطرناک است. ویتامین ها و مواد معدنی همان قدر که به طور معمول برای سلامت شما مفید است همچنین می تواندسبب سقط جنین در برخی از زنان شود.

 1. لیچی

به علت گرفتگی عضلات شکم و خونریزی، می تواند به سقط جنین در اوایل بارداری منجر شود.

 1. سیب زمینی جوانه زده

جوانه سبزسیب زمینی به طور بالقوه برای جنین شما خطرناک است. این جوانه  حاوی سولانین، یک سم است که می تواند به رشد منفی و منجر به سقط جنین شود.

 1. سیب وحشی

تصور غلط رایج این است که خوردن سیب وحشی می تواند نشانه های مرتبط با ویار صبحگاهی را تسهیل کند،اما این میوه حاوی آنزیمهایی است که به طور بالقوه به نوزاد متولد نشده ضررمیرساند.خوردن سیب وحشی می تواند باعث  انقباضات اولیه رحمی شودو نه تنها می تواند باعث سقط جنین در اوایل، همچنین می توانید به تولد زودرس بعد از آن در دوران بارداری منجر شود.

 1. هلو

این میوه می تواند باعث درد و خونریزی، همراه با سقط جنین در اوایل بارداری میشود.

 1. تخم مرغ خام و گوشت

خوردن گوشت خام خطرناک است،و می تواند باعث ناراحتی معده و همچنین اثرات منفی برجنین شما شود.

 1. پنیر نرم

برای برخی از زنان بارداراجتناب از این مواد غذایی فوق العاده می تواند مشکل باشد ، اما آنزیم موجود در شیر غیر پاستوریزه می تواند به طور بالقوه برای جنین شما خطرناک است.

 1. مواد غذایی کنسروی واب میوه

مواد غذایی کنسروی  وآب میوه صنعتی ممکن است مناسب و راحت تر از فشردن خود میوه باشد، اما همچنین می تواندباعث سقط جنین در دوران بارداری شود. مواد غذایی کنسروی معمولا حاوی مقادیر کم از E.coli است که می تواند به طور بالقوه برای جنین خطرناک باشد.

 1. آلوئه ورا

می تواندباعث خونریزی لگنی و سقط زودرس شود.

 1. جو

مشخص شده است که زنان بارداری که جومصرف کرده اند اغلب دچارانقباضات عضلانی در رحم می شود.

 1. جگر

جگر حیوانات یک غذای محبوب در بسیاری از مناطق جهان است، وبه علت مقادیر بالایی از پروتئین و ویتامین A ونیز کلسترول بالا می تواند در زنان باردار خطرناک باشد،جگرهمچنین دارای سموم طبیعی است که می تواند برای جنین خطرناک باشد، و در نتیجه سقط جنین در سه ماهه اول بارداری شود.

 1. خربزه تلخ

این میوه سرشاراز ویتامین B، آهن، منیزیم، روی، پتاسیم، و دیگر مواد معدنی ضروری بسیار بالا است. قادر به بهبود سیستم ایمنی بدن و سلامت عمومی وهمچنین می تواند باعث  انقباضات و خونریزی شود.

 1. غذاهای دریایی

این مواد غذایی فوق العاده است به طور کلی  متخصصان مراقبت های بهداشتی برای کودکان و بزرگسالان توصیه می کنند، و غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ سالم است. در حالی که ماهی تازه و غذاهای دریایی می تواند باعث بهبود سلامت قلب و عروق شود، حاوی جیوه است که می تواند برای نوزاد متولد نشده  مضرباشد. جیوه می تواند منجر به سقط جنین در اوایل بارداری شود.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

حقایق پاپ اسمیر

حقایق پاپ اسمیر

حقایق پاپ اسمیر – پاپ اسمیر یک آزمایش غربالگری بی درد برای سرطان دهانه رحم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
خدماتی که در سه حوزه ی ۱- ثبت شرکت فوری و ثبت تغییرات شرکت ۲- ثبت برند فوری ۳- رتبه بندی شرکت ها ثبت شرکت هزینه ثبت شرکت ثبت شرکت در ترکیه اخذ کد اقتصادی ثبت شرکت ارزان ثبت شرکت مسئولیت محدود هزینه اخذ رتبه ثبت شرکت استعلام برند ثبت شرکت بازرگانی رتبه نفت و گاز اخذ رتبه پیمانکاری ثبت شرکت در اصفهان ترخیص کالا پارتیشن پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین خرید قرص سایتوتک در تهران