برنزه کردن سالم بدون افتاب

0

برنزه کردن سالم بدون افتاب

در حالی که دلایل قلابی برای برنزه کردن وجود دارد، ولی دلایل مختلفی نیز برای دوست داشتن آفتاب وجود دارد. این کار باعث افزایش سوروتونین می¬شود که منجر به کاهش اضطراب می¬شود. منجر به تولید ویتامن D می¬شود که برای استخوان، دندان و پوست مناسب است. از پیر شدگی و سرطان پوست نیز جلوگیری می¬کند.
۱- همیشه از حمام آفتاب خودداری کنید.
به این موارد فکر نکنید که برخی از سالن¬ها منجر به برنزه شدن بدون اثرات بد بر روی شما می¬شوند. باور اشتباهی است که تخت¬های برنزه UV حاوی مقادیر بالایی از UVA بوده که ممکن است تا ۷۵% منجر به افزایش خطر سرطان پوست شود.
۲- از کرم¬های ضد آفتاب مطمئن استفاده کنید.
تنها به SPF اتکا نکنید. بلکه باید به عبارت وسیع الطیف بودن و نیز برچسب UVA دقت کنید.
برای SPF30 یا SPF50 باشید. ۹۷% از اشعه UVB را فیلتر می¬کند در حالی که SPF50 98% فیلتر می¬کند. مورد آخر احساس نادرست از امنیت را به شما می¬دهد. در صورتی که پوست شما تیره می¬باشد، SPF15 کافی می¬باشد.

درک زمان درست برنزه کردن

زمانی که پوست شما قادر به تولید ملانین، رنگدانه برنزه- کافی نباشد، زمان مناسب برای برنزه کرده می¬باشد. این زمان برای هر فرد متفاوت می¬باشد و معمولاً ۲ تا ۳ ساعت به طول می¬انجامد و اگر پوست خیلی روشنی داشته باشید بیشتر نیز می¬شود. بیشتر از این زمان پوست شما در معرض آسیب توسط UV می¬باشد.
۴- به دنبال سایه باشید
وقفه در زمان تابش نور خورشید منجر به کاهش شدت UV و خطر آفتاب سوختگی شده و منجر می¬شود که برنزه کردن شما سالم¬تر و طولانی¬تر باشد.

برنزه کردن سالم بدون افتاب
۵- استفاده از کرم¬های تسریع کننده برنزه شدن
عقیده بر این است که کرم¬های تسریع کننده برنزه شدن، BS هستند. هر ماده¬ای که بر روی پوست اعمال می¬کنید منجر به بهبود تولید ملانین، رنگدانه محافظت کننده پوست نمی¬شود. ولی مصرف مکمل ۲۵ گرمی بتا-کاروتن می¬تواند مفید باشد. این بدان معنی نیست که نیاز به نور آفتاب کمی دارید، بلکه منجر به تقویت مقاومت طبیعی بر علیه UV با بهبود توانایی برای برنزه شدن می¬شود.
قرص¬های Imedeen Tan Optimizer که برای محافظت سلول¬های پوست از استرس اکسیداتیو ناشی از UV می¬شود منجر به اثرات آنتی¬اکسیدانی آن می¬شود.
۶- مصرف غذاهای دوستدار آفتاب
برخی از غذاها منجر به افزایش لیکوپن، SPF طبیعی پوست می¬شود. آنتی¬اکسیدان¬های یافت شده در گوجه فرنگی و سایر میوه¬های قرمز و نارنجی و سبزیجات نیز منجر به افزایش مقاومت تا میزان ۳۳% می-شود.
برخی از محققین طرفداری گروهی از آنتی¬اکسیدان¬ها تحت عنوان پلی¬فنول¬ها هستند. چای سبز بهترین مثال می¬باشد. می¬توانید آن را همراه با یک وعده سوشی مصرف کنید.
شکلات تلخ حاوی فلاونوئید هستند که در برابر آفتاب سوختگی محافظت می-کند و کافئین نیز از پوست در برابر سرطان پوست محافظت می¬کند.
۷- Faux منجر به درخشش می¬شود.
به یاد داشته باشید، برنزه کردن قلابی محافظت در برابر آفتاب ندارد ولی می¬تواند به جلوگیری از سوختگی کمک کند. پیش از رفتن به ساحل از اسپری¬های برنزه کردن استفاده کنید

برنزه کردن سالم بدون افتاب

نکته برای برنزه کردن به روش طبیعی و سریع

آیا شما به دنبال محلول مناسب جهت برنزه کردن خود هستید؟ آیا با روش های سریع و طبیعی برنزه کردن آشنا هستید؟ اگر جواب شما بله هست پس بهتر است این متن را بخوانید. در این مقاله Vkool.com به شما ۲۲ نکته آسان و طبیعی جهت برنزه کردن سریع و طبیعی آموزش داده شده است. این متن مجموعه ای از روش های ایمن و موثر است که از منابع قابل اطمینان جمع آوری شده است. اگرچه این توصیه ها تنها در جهت افزایش اطلاعات شما بوده و بهتر است همواره از توصیه های پزشکی بهره بگیرید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر ادامه متن را بخوانید
ما همواره آفتاب گرفتن را دوست داریم.دلایل بسیاری برای دوست داشتن نورخورشید وجود دارد. نورخورسید با افزایش سطح سروتونین سبب کاهش عصابانیت شده همچنین ویتامین D مورد نیاز استخوان ها، دندان ها و پوست را تولید می کند. برای کاهش ریسک سرطان پوست و جلوگیری از پیری زودرسی بهتر است با روش های ایمن آفتاب گیری و برنزه کنید.
شما می خواهید پوستی تیره و درخشان داشته باشید ولی دوست ندارید ریسک سرطان پوست یا چروک و پیری پوست را افزایش دهید.در حقیقت هیچ روش صدرصد مطمینی برای برنزه کردن وجود ندارد ولی شما می توانید با رعایت نکات زیر احتمال اثرات جانبی را کاهش دهید.
۱٫ اطلاع از روش های برنزه کردن
در اینجا به نکاتی اشاره می کنیم که باید در مورد روش های برنزه کردن اطلاع داشته باشید. برنزه شدن فرایندی است که طی آن سلول های پوست از اشعات مضر UVB و UVA خورشید محافظت می کند. این اشعه ها امواج رادیویی هستند که منجر به سرطان پوست می شوند. بنابراین، تماس طولانی با این امواج موجب افزایش سلول های سرطانی در پوست می شود. برنزه سازی می تواند به عنوان یک حفاظ در مقابل امواج رادیویی عمل کند. تماس با نور خورشید منجر به تیره شدن پوست می شود. مطالعات نشان می دهد که برنزه کردن منجر به سرطان پوست نمی شود ولی می تواند به سلول های پوستی آسیب وارد کند.
۲٫ کسب اطلاعات در مورد نحوه و مدت زمان برنزه کردن
همانطور که شما می دانید میزان تششعات UV بین ساعت های ۱۰ صبح تا ۲ بعدظهر در بیشترین مقدار خود می باشد.بنابراین بهتر است در هنگام برنزه کردن این زمان ها را مد نظر داشته باشید تا در زمان برنزه کردن کمترین آسیب پوستی را بخود وارد کنید. پس بهتر در روز فقط به مدت یک ساعت آفتاب بگیرید.
هنگامی که پوست به نقطه برنزه شدن رسید بهتر است آفتاب گیری را متوقف کنید. چون از این زمان به بعد ملانین بیشتری تولید نمی شود. بنابراین لزوی به آفتاب گیری در کل روز نمی باشد. البته نقطه برنزه شدن برای هرشخصی خاص خود می باشد ولی بصورت عمومی دو تا سه ساعت و کمتر از آن آفتاب گیری در روز توصیه نمی شود. بعد از این زمان اثرات جانبی و خطرات امواج UV بشدت افزایش می یابد. بهترین روش برای برنزه شدن، انجام آن بصورت تدریجی است نه یک روزه، البته زمانی که شما حداقل چند روز در معرض نور خورشید قرار گرفته باشید.

برنزه کردن سالم بدون افتاب
۳٫ بیش از اندازه پوست خود را در معرض امواج UV قرار ندهید
در صورتی که خواستار برنزه شدن سالم هستید به این نکته همواره توجه کنید که بهتر است هیچگاه بدن خود را بیش از حد در معرض نورخورشید قرار ندهید. بهتر است به منظور کاهش آفتاب سوختگی ساعت های آفتاب گیری خود را کوتاه و در زمان های مختلف انجام دهید تا بصورت تدریجی برنزه شوید. برنزه شدن در یک روز شاید به ظاهر پوست شما را تیره نشان دهد ولی اثرات آفتاب سوختگی را حتما روی پوست خود مشاهده خواهید کرد. در حقیقت این یکی از مهمترین نکات در برنزه کردن طبیعی و سالم در منزل می باشد که شما بایستی حتما رعایت کنید. بهترین روش برای برنزه کردن آفتاب گیری به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه می باشد.این روش کمک می کند که بدن شما به اندازه کافی ملانین تولید کند تا برای دفعات بعد آفتاب گیری آماده باشد.
۴٫ در مورد استفاده از تخت های برنزه سازی محتاط باشید
پیشنهاد های سالن های زیبایی در مورد سالم و طبیعی بودن استفاده از تخت های برنزه سازی را اصلا باور نکنید. در حقیقت در این سالن ها از نورآفتاب برای برنزه کردن استفاده نمی کنند بلکه شما را در معرض تششعات خطرناکی قرار می دهند که منجر به آسیب پوستی می شود. تنها مزیت تخت های برنزه سازی نسبت به حمام آفتاب گیری حالت کنترل شده آن می باشد بطوری که شما می توانید زمان و شدت تششعات را بطور کنترل شده ای انتخاب کنید. تخت های برنزه سازی شمارا در معرض تششعات ساطع شده از خورشید قرار می دهند بنابراین در مقایسه با نور طبیعی خورشید خطر سرطان پوست را به هیچ عنوان کاهش نمی دهد. استفاده از این تخت ها تنها برای ایجاد یک پایه برای آفتاب گیری طبیعی مناسب می باشد. شما می توانید از این تخت ها چندین بار قبل از رفتن به ساحل استفاده کنید تا خطرات آفتاب سوختگی را کاهش دهید.
۵٫ لایه برداری از پوست
بمنظور یک برنزه سازی مطلوب بهتر است قبل از آفتاب گیری از لایه بردار استفاده کنید. لایه بردار ها به شما کمک می کند تا سلول های مرده بدن خود را حذف کنید و سلول های تازه روی پوست شما باقی بماند. حذف سلول های مرده می تواند منجر به بهبود تونالیته پوست شما و حذف روغن و اکنه و برجستگی های پوستی شود. می توان از لایه بردارهای طبیعی مثل شکر، نمک و آرد جو دوسر استفاده کرد. بهتراست این لایه بردارهای طبیعی را با یک لیف یا دستکش روی پوست خود بمالید. هرچه حذف سلول های مرده کمتر باشد لایه های کمتری حذف و برنزه شدن شما برای مدت طولانی تری باقی می ماند. حذف سلول های مرده به شما کمک می کند تا یک برنزه سازی آسان داشته باشید و این پروسه سریعتر اتفاق بیفتد و حتی سریع تر کمرنگ شود. برای تهیه یک لایه بردار طبیعی بهتر است یک قسمت شکر، یک قسمت روغن بادام و چند قطره ژل حمام را باهم مخلوط کنید تا حالت خمیری شکل بگیرد سپس در حمام این خمیر را روی بدن خود بمالید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code