بعد از عمل سزارین

0

بعد از عمل سزارین

هنگامی که من عمل سزارین خود را بعد از ۲۴ ساعت وضع حمل و ۴ ساعت اضافه زور زدن داشتم، ترسیده بودم و هیچ ایده ای درباره آنچه انتظار داشتم نداشتم. پس من دست اول می دانم که آیا شما انتخاب می کنید تا یک سزارین داشته باشید یا شما به سوی نیاز داشتن، به دلیل عوارض، سوق می یابید،آسوده بخش است که به اطلاعات تا حد ممکن زیاد درباره فرایند بازیابی مجهز باشید.

شما ممکن است قادر نباشید که خیلی حرکت کنید. اگر شما دارای یک بی حسی اپیدورال برای این رویه هستید، شما فعالیت را محدود کرده اید. بنابراین شما باید تحرک زیبا را زود مجدداً بازیابید.

شما می توانید درد زیادی داشته باشید یا آن می تواند خیلی بد نباشد. این بر پایه عوامل فراوانی متغیر خواهد بود. اینها شامل بهداشت عمومی خود شما قبل از جراحی، یا شما پیشاپیش زایمان کرده بودید و یا عمل سزارین برنامه ریزی شده بود یا یک عمل سزارین فوری داشتید. به شما هر ۴ تا ۸ ساعت داروی ضددرد داده خواهد شد که بستگی به سطح ناراحتی شما دارد.

شما ممکن است خیلی چاق و ورم کرده شوید زیرا مایعات بسیاری که به من در طول عمل سزارین داده می شود، و می تواند یک چندروزی طول بکشد تا این مایعات از بدن دفع شود، بنابراین انتظار داریم تا مانند دیوانه ها برای اولین ۴۸ ساعت پس از آن هی ادرار کرده و عرق نماییم.

همچنین شما باید دچار یبوست شوید.این می تواند چند روز طول کشد تا به خودی خود حل شود. بیمارستان به شما داروهایی خواهد داد تا به شما در دریافت بازیابی دوباره کمک کند. پیاده روی کردن به بدنتان با این موضوع خاص نیز کمک می کند .

واژنتان خونریزی خواهد کرد. آره. حتی اگر شمازایمان طبیعی را تجربه نکرده باشید، این هنوز رخ خواهد داد. بدان دلیل است که بدنتان باید همه بافت و خون اضافی که نیاز دارد تا نوزادتان در رحم تغذیه کند را بیرون می کند. این تخلیه لوچیا نامیده می شود. شدیدترین خونریزی را در سه تا ۵ روز بعد اززایمان را انتظار داشته باشید.

شما هنوز درد دارید. شما ممکن است هنوز نیاز به مسکن های ادواری داشته باشید،

شما قادر نخواهید بود که هیچ چیز سنگینی را بلند نمایید. تمرینهای ورزشی سنگین و کارهای سخت خانوادگی تا ۶ تا ۸ هفته بعد از عمل توصیه نمی شود، که بستگی به آنچه متخصص زایمان شما درباره اینکه چگونه شما دارید بهبود می یابید بگوید دارد.در حین اینکه شما در حال بهبود از عمل سزارین هستید، روده تان ممکن است به دلیل التهاب از این جراحی تحریک پذیر بشود. پس شما ممکن است احساس خیلی بالایی در خوردن خارج از خانه داشته باشید.

بعد از عمل سزارین

شما نیازدارید که بخیه تان کشیده شود.  مدت کوتاهی بعد از هفته عمل از ۱۰ تا ۱۴ روز هر پانسمان، نوار یا بخیه شکمی هنگامی بیرون آورده می شود که شما پزشکتان را ملاقات می کنید تا بخیه تان دیده شود.

شما ممکن است در ناحیه بریدگی احساس کرختی کنید. عادی است که احساس کرختی برای هفته های بعد از یک عمل سزارین در ناحیه عمل شده داشته باشید. یک درصد خیلی کم زنان ممکن است این را دائماً تجربه کنند، اما در اکثر موارد آن در طول زمان از بین خواهد رفت. من برای چند ماه احساس کرختی می کردم.

شما ممکن است لکه بینی یا خال بزنید. شگفت زده نباشید اگر شما ادامه دهید به خونریزی یا برای ۶ تا ۸ هفته پس از جراحی بدنتان لکه بزند. اگر کاری غیرعادی به نظر می رسد( مانند خونریزی خیلی زیاد) متخصص زایمان خود را ملاقات نمایید.

شما باید احساس خیلی نرمال داشته باشید.یک ماه بعد شما باید انتظار داشته باشید که پشتتان راحت شده زیرا ماهیچه های درونی و شکمی هنوز در حال التیام هستند. با تمرینهای ورزشی مانند کگل شروع کنید تا به ساختن قدرت درونی تان تقریباً ۴ تا ۶ هفته پس از جراحی کمک کند. بیاموزید که چگونه کگل را  به طریق درستی انجام دهید.

شما ممکن است دارای برونریزی شهوت انگیز باشید. استفاده کردن از یک ابزار مانند، که به بازسازی ماهیچه های ته لگن شما کمک می کند. اساساً آن تضمین می کند که شما کگل ها را بطور صحیح انجام می دهید تا در حمایت کردن از مثانه،باسن وواژن کمک رسان باشد.

شما می توانید عاطفی بشوید. هدف نهایی هر تولد یک مادر و نوزاد سالم است. با وجود این خیلی از زنان احساس شرم یا عصبانیت دارند اگر آنها روی یک عمل سزارین برنامه ریزی نکرده باشند. من احساس ناامیدی داشتم زمانی که قادر نبودم نوزادم را برای زایمان زور بزنم، اما حالا ۵ سال بعد ، من اصلاً به یاد نداشتم . من فقط شاد هستم که دخترم سالم است.

بعد از عمل سزارین

چگونه داشتن یک عمل سزارین روی زندگی جنسی شما تاثیر می گذارد

از هر نومادری بپرسید که آمیزش جنسی مانند چه چیزی بود  شاید به دلیل خستگی نومادری، یا خشکی واژن ایجاد شده توسط تغییرات هورمونی القا شده توسط شیر دادن باشد.

اما برای بعضی از زنان ، آمیزش جنسی دردناک برای چندین ماه بعد از بودن همه شرایط خوب ادامه دارد.

نتایج نشان داد که زنانی که عمل سزارین دارند یا یک زایمان طبیعی دارند دو برابر احتمال دارد که آمیزش جنسی دردناک را ۱۸ ماه بعد از تولد نوزاد تجربه کنند. تقریباً همه زنان مقداری درد در طول نزدیکی جنسی بعد از تولد بچه را تجربه می کنند،

حرف اخر :اهمیت ندارد چگونه فرزندتان از بدن شما خارج می شود، و روش زایمانی که شما در نظر می گیرید باید  مبتنی بر انچه بهترین برای شما و سلامتی نوزادتان است باشد.اما اگر شما به نقطه شش ماهه برخورد کنید و هنوز احساس دردناکی دارید. پس اجازه بدهید دکترتان بداند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code