بهترین روش شستشوی واژن

0

بهترین روش شستشوی واژن

راهی که شما واژن خود را تمیز می¬کنید، سخت می¬باشد.
زمانی که در حمام هستید، واژن خود را ابتدا می¬شوید یا در انتها؟از صابون یا شیونده بدن استافده می-کنید؟ از لیف استفاده می¬کنید و یا فقط با دست می¬شوید؟ به نظر شما کدام یک از این روش¬ها درست می-باشد؟ در کودکی یاد می¬گیرید که از جلو به عقب قسمت تناسلی را در حمام بشویید. با این حال احتمال پاک شدن در این حالت بسیار کم می¬باشد. از ما خواسته شده که مهمترین اشتباه¬های رایج که در حین پاکسازی واژن صورت می¬گیرد را با ما به اشتراک بگذارند.
۱) مالیدن و ساییدن واژن
لازم نمی¬باشد. پوست این ناحیه بسیار حساس می¬باشد، به همین دلیل باید در حین شستشو واژن زیاد وسواسی نباشید و همیشه به آرامی آن را بشوئید. بر اساس نظر پزشکان مالش شدید واژن توصیه نمی¬شود.
۲- دوش واژینال
شما شاید احساس می¬کنید که در حال آرام کردن اوضاع هستید، ولی در واقع منجر به تحریک و ناراحتی می¬شوید. واژن یک اکوسیستم ظریف می¬باشد که باید pH آن در حدود ۸/۳ تا ۵/۴ باشد. هر نوع حادثه-ای نظیر خون با قاعده¬گی، آمیزش، صابون، داروهای خاص و آب همگی می¬تواند منجر به افزایش تعادل طبیعی واژن شوند چرا که این اجزا داری pH بین ۵/۷ تا ۸ هستند. شما باید تا حد امکان کمتر pH طبیعی را دستکاری کنید.
۳- از شستشوی دوم برای تمیز کردن استفاده می¬کنید.
در زمان استفاده از این نوع شستشو، pH واژن شما می¬تواند دستخوش تغییراتی شوید. واژن و ولوا حساس¬ترین بافت¬های بدن برای صابون¬های تند، رایحه¬ها و سایر آلرژن¬ها هستد.
۴- تمایل به پوسته پوسته کردن ناحیه دارید.
نیازی به این کار نیست. در زمان تمیز کردن واژن، علیرغم حساس بودن بافت شما از لیف، اسفنج و یا سیار موارد استفاده می¬کنید.

137331_c_0
۵- تمایل به تمیز کردن پس از آمیزش دارید.
این کار بخودی خود مناسب می¬باشد، ولی به یاد داشته باشید که واژن خود این کار را انجام می¬دهد. استفاده از یک دستمال کاغذی برای تمیز نگه داشتن مناسب می¬باشد. بهترین نوع دستمال¬های تمیز بدون مواد آلرژن می¬باشد.
۶- احساس می¬کنید برای تمیز نگه داشتن نیاز به اصلاح دارید.
نحوه نگه داشتن موهای ناحیه عانه بستگی به خودتان دارد. ولی عقیده بر این است که حضور موئ منجر به کاهش بهداشت می¬شود. ولی برخی عقیده دارند که موهای این ناحیه آخرین سد دفاعی در برابر عفونت هستند. در صورتی که برای این کار از تیغ استفاده می¬کنید، به یاد داشته باشید که بهتر است ماهانه تیغ آن را عوض کنید.
واژن کثیف نمی¬باشد و نیاز به پاکسازی مداوم ندارد. نیاز به ضدعفونی ندارد. بلکه به خودیخود تمیزشده و تنها نیاز به انداکی مراقبت دارد.
تمام آنچیزی که باید در رابطه با شستشو واژن بدانید
واژن خود را بسیار آلی تمیز کنید و نشان می¬دهد که pH پایین آن جلوی رشد باکتری¬های را می¬گیرد.
تغییرات جزئی در pH منجر به بروز مشکلاتی نظر عفونت با مخمر و یا درد می¬شود.
در اینجا لیستی از مواردی ارائه شده است که نباید در واژن قرار داده شود: صابون، آب، میوه، سبزیجات، روغن¬های خانگی، ابزارهای آمیزشی میباشد.
تمامی این موارد منجر به تغییر در تعادل pH، منجر به رشد باکتریایی واژن می¬شود. همچنین می¬تواند منجر به خشکی، عفونت و آمیزش دردناک شود.
قسمت داخلی واژن به خودی خود تمیز می¬شود، تنها با یک آب معمولی و صابون¬های ملایم خارج واژن را شستشو دهید. این صابون¬ها را در قسمت داخل واژن وارد نکنید. در ادامه برخی دیگر از روش¬ها توسط دکتر Nancy ارائه شده است. ترشحات کثیف نیستند و منجر به مشکلاتی نمی¬شوند، مگر اینکه برای مدت طولانی این ترشحات تغییر یابند. Nancy مشاهده کرد که ترشحات کاملاً سالم، بوی ملایمی داشته ولی در طول سیکل جنسی ممکن است سنگین¬تر و یا سبک¬تر شود. همچنین ممکن است پس از آمیزش احساس بویی را نیز بکنید که آن نیز طبیعی می¬باشد. اسپرم می¬تواند منجر به تغییر pH شود. ولی واژن می¬تواند در برابر آن از خود محافظت کند.
پس هیچ صابونی نباید در قسمت داخلی قرار داده شود. ترشحات کاملاً سالم جای هیچ نگرانی ندارند. واژن یک اندام بسیار جالب می¬باشد که می¬تواند خود را تمیز کند.
جای هیچ شکی نیست که بهداشت فردی امری بسیار مهم می¬باشد. به همین دلیل احساس میشود که شما می¬خواهید واژن خود را تمیز نگه دارید. ولی معمولاً بیان می¬شود که این کار باید با احتیط کامل صورت گیرد.

                                                   بهترین روش شستشوی واژن

n41jGJqWRqS7._UX600_TTW_
واژن می¬تواند به خوبی خود را تمیز کند. چرا که واژن pH پایینی داردکه از رشد باکتری¬های جلوگیری می¬کند. تغییر در این تعادل منجر به جایگزینی باکتری¬ها می¬شود که از این بین می¬تواند عفونت مخمری اشاره کرد.
Herta بیان می¬کند که ترشحات واژن طبیعی در برخی مواقع با بوی ملایم هستند که در طول چرخه می¬تواند تشدید یا تضعیف شود. با این حال بسیاری از زنان تصور می¬کنند که در چنین شرایطی باید کاری انجام دهند ولی این بخشی اس پروسه تمیز کردن واژن است.
همچنین ممکن است پس از آمیزش نیز اندکی احساس بو کنید که این نیز طبیعی می¬باشد. اسپرم ممکن است منجر به تغییر در pH شود که این طبیعی می¬باشد. و واژن می¬تواند آن را تغییر دهد. در حالی که داروها و ترکیبات مختلفی در داروخانه برای بهداشت واژن وجود دارد، ولی پیشنهاد می¬شود که کمتر از این مواد و ترکیبات استفاده کنید.
در صورت دوش گرفتن، منجر به تغییر pH شده، و با افزایش آن شرایط رشد باکتری¬ها را فراهم می¬کند. شستشو همچنین منجر به خشک شدن واژن شده و آمیزش را دردناک می¬کند. پس چگونه باید واژن خود را تمیز کنید؟ می¬توانید با استفاده از یک صابون نرم و آب شستشو دهید. پس از شستشو با استفاده از حوله خشک کنید و سپس لباس زیر بپوشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code