خانه / پرده بکارت / ترمیم پرده بکارت وعوارض، انواع پرده بکارت
ترميم پرده بكارت

ترمیم پرده بکارت وعوارض، انواع پرده بکارت

پرده بكارت چيست ؟

قبل از پاسخ و روشن نمودن ابهامات در مورد ترمیم پرده بکارت ابتدا بايد بدانيم كه بكارت چيست ؟ پرده بکارت یک رینگ مخاطی ضخیم یا ظریف  گرداگرد دهانه ورودی واژن میباشد. فایده و کارایی پرده بکارت چندان مشخص نیست و هر پزشکی نظری درباره این موضوع ارایه میدهد.

جنس پرده بکارت :

پرده بکارت حلقوی ارتجاعی : که حین دخول پاره نمیشود اما کش مانند است وبدلیل جنس الاستیکی پاره نمیشود و بدون خونریزی پس از نزدیکی میباشد و حتما در صورت دخول امکان تشخیص وجود دارد چون ظاهر کش امده و خراشیدگی لبه ها نشاندهنده دخول خواهد بود.

پرده بکارت غیر ارتجاعی: یعنی با کوچکترین نزدیکی پاره میشود و حتما خونریزی خواهند داشت. معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کمی ایجاد میشود و سریعتر لخته میشود.

ترمیم پرده بکارت

اشکال و انواع متفاوت پرده بکارت :

پرده بکارت حلقوی : در این نوع، پرده بکارت به شکل حلقه‌ای پیرامون ورودی واژن را پوشانده است و سوراخ گردی وسط پرده ایجاد شده است . اندازهی سوراخ حلفه در افراد میتواند متفاوت باشد.

پرده بکارت دیواره دار یا تیغه ای : پرده ای که پل پوستی در طول ورودی واژن به مانند یک دیواره دارد. گاهی این دیواره شناسایی نمی شود و فقط باعث نزدیکی های دردناک می شود. گاهی برای اولین بار طی زایمان طبیعی دیده می شود.

پرده بکارت غربالی (سوراخ سوراخ) : این پرده به طور کامل در عرض واژن کشیده شده و کاملا واژن را پوشانده ، اما سطح آن سوراخ سوراخ مانند ابکش است. این سوراخها معمولا ریز هستند البته این نوع پرده بکارت درصد کمی دارند.

پرده بکارت  دندانه دار(شرابه ای ) : شبیه پرده بکارت حلقوی است با این تفاوت که کنره هایش نا منظم است. در واقع تفاوت این نوع پرده با پرده حلقوی یا گرد فقط در مضرس یا هفت و هشتی بودن لبه های حفره می باشد.ومتاسفانه در خیلی موارد با پرده بکارت پاره شده اشتباه میشود.

پرده بکارت مسدود (بدون سوراخ) : این نوع پرده بکارت هیچ سوراخی ندارد و کاملا مسدود است. در دخترانی که به سن بلوغ می رسند، در صورتیکه دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود در نتیجه باعث بروز درد می شود، اینگونه افراد باید به پزشک مراجعه کرده تا طی یک عمل جراحی سرپایی  و ایجاد برشی در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

در پزشکی رینگ پرده بکارت را مانند يك ساعت در نظر میگیرند و معمولا پارگی پرده بکارت در ساعت ۵، ۶و یا ۷ اتفاق مي افتد.در ۴۰درصد موارد ممکن است در ساعت  ۳و یا ۹ اتفاق بیافتد.

اسیب و پارگی پرده بکارت:

برخی فعالیت ها می تواند سبب پارگی برگشت ناپذیر پرده بکارت شود. برخلاف تصور برخی که می پندارند پرده بکارت در داخل واژن قرار دارد، پرده بکارت که از جنس دیواره بیرونی واژن می باشد در بخش خارجی دستگاه تناسلی زنان قرار دارد.

برخی فعالیت ها می تواند سبب اسیب و پارگی پرده بکارت شود از جمله :

 • ورزش های سنگین از جمله ژیمناستیک اسب سواری وکاراته
 • انجام نزدیکی و مقاربت و دخول الت مردانه که از مهمترین عوامل پارگی پرده بکارت میباشد.
 • عمل خود ارضایی اگر همراه با داخل کردن یک جسم خارجی به درون واژن باشد میتواند سبب پارگی پرده بکارت شود.
 • عده ای نیز بطور مادر زادی با مشکل عدم وجود پرده بکارت مواجه هستند.
 • با احتمال کمتری تصادف نیز میتواند سبب پارگی پرده بکارت شود.
 • عملهای لگنی وخیم

 تشخیص پارگی پرده بکارت :

حالت لبهای کوچک اطراف واژن:

معمولاً حالت لبهای مینور در دختران، نزدیک به هم و حالتی چسبیده دارند، به طوری که با نگاه اولیه به آن، به وضوح دیده نمی شود، در حالی که در زن ها این لبه ها آشکارا دیده می شوند. البته خیلی نمی توان به این علامت تکیه کرد، چرا که حالت این لبه ها در برخی دخترها از بدو تولد، باز است. در مقابل، زنهایی هستند که با وجود مقاربت و نزدیکی های مکرر، باز هم حالت این لبه هابسته است.

شکل ورودی واژن:
اگر ورودی واژن شکل ۷ داشته باشد، می تواند علامت پارگی پرده با دخول الت مرد باشد، چرا که در اثر فشار وارده به دیواره، شکل آن از حالتی گرد و حلقوی به ۷ تبدیل می شود.
البته باز هم نمی توان این مورد را نشانه ی قطعی برای انجام نزدیکی قبلی دانست، حتّی بدون انجام هیچگونه نزدیکی قبلی نیز، با عوامل دیگری چون، حرکات رقص (به خصوص رقص باله)، صخره نوردی، موتورسواری و دوچرخه سواری ممتد، اسب سواری، دخول دیگر اجسام خارجی و دیگر فشار های جسمانی کاری،…می تواند باعث ایجاد این حالت ۷ شکل شوند.

دهانه رحم
دیواره ی گردن رحم از قشای برجسته ای مانند تشکیل شده است، که در اثر نزدیکی مداوم، این برجستگی ها تحلیل و از بین می رود، به طوری که دخول به راحتی و با کمتر فشاری انجام می گیرد. این نشانه نیز باز هم صددرصد نمی تواند دلیل نزدیکی قبلی باشد، عواملی چون، معاینات پزشکی، مصرف دارو، قاعدگی یا دخول هر جسم خارجی و یا مشابه نیز، می تواند این حالت را ایجاد کند.

حالت ارتجاعی پرده بکارت
اگر پرده بکارت حالتی طبیعی داشته باشد، در اثر دخول و مقاربت، دچارپارگی می شود، امّا در مقابل، برخی دختران بطور مادرزاد پرده ای حلقوی (قابل ارتجاع، ضخیم و گوشتی دارند)، بنابراین در مقابل دخول، از خود مقاومت نشان می دهد و ممکن است به حالت اول برگردد.

از طرفی  دربرخی نیز از بدو تولد، پرده ی بکارت نداشته اند یا در سنین خیلی کم در اثر عواملی غیر از سکس، از بین رفته است. در نتیجه وجود و توجّه به پرده بکارت، دلیل قطعی مبنی بر اینکه یک دختر قبل از ازدواج،  نزدیکی داشته است، نیست.

شک به سلامت پرده بکارت خود فقط از طریق معاینه پزشک میتوانید اطمینان حاصل کنید و به هیچ عنوان توسط خود فرد قابل تشخیص نخواهد بود.

دیدگاه جامعه درباره ترميم پرده بکارت و دوشیزگی :

نظرات و دیدگاههای متفاوتی درباره دوشیزگی و داشتن بکارت سالم وجود دارد.از نظر پزشکی فردی باکره است که پرده بکارتش سالم باشد بنابراین به هر دلیلی به غیر از نزدیکی با مرد حتی در اثر تصادف و ورود شی به داخل واژن پرده بکارت اسیب ببیند آن شخص دیگر باکره نخواهد بود. از نظر فقهی به دختری باکره می گویند که پرده بکارت او سالم باشد. با این توضیح که وقتی اولین نزدیکی و دخول صورت گرفت دیگر دختر باکره محسوب نمی شود ، ولو پرده بکارت وی از نظر علمی سالم بماند و هیچ آسیبی نبیند.از نظر قضایی و قانونی دختری باکره است که سابقه ازدواج ثبت شده نداشته باشد. بنا بر این به محض این که اولین ازدواج وی ثبت شود ، وی دیگر دوشیزه نخواهد بود ، حتی اگر از نظر علمی و فقهی پرده بكارت وی سالم باشد. همچنین حتی اگر پرده بکارت دختری سالم نباشد و در عین حال سابقه ازدواج برای وی ثبت نشده باشد ، از نظر قانونی باکره خواهد بود.
دربسیاری فرهنگها پرده بکارت بدلایل مذهبی و فرهنگی یک نشانه متانت و اصیل بودن است و بسیاری از ازدواجها بدلیل پرده بکارت پاره شده لغو میشود.امروزه هایمنوپلاستی Hymenoplasty)یا ترمیم پرده بکارت در دسترس است وامید تازه ای به خانواده ها و دختران دست داده تا بتوانند زندگی خود را از سر بگیرند..معمولا خانمها بدلیل شخصی یا فرهنگی یا ازدواج میخواهند که دوباره باکره و دوشیزه شوند و تماس جنسی همراه با درد و خونریزی داشته باشند.

ترمیم پرده بکارت

ترميم پرده بكارت

ترمیم پرده بکارت به منظور بازسازی پرده بکارت فرد انجام میشود تا در اولین نزدیکی دارای خونریزی باشد. ترمیم پرده بکارت یا Hymenoplasty یک روش جراحی پزشکی بحث برانگیز در امریکای لاتین و شرق میانه میباشد که به طور چشمگیری درحال افزایش به ایلات متحده میباشد. این عمل در تمامی کشورهای اسلامی اعم از لبنان و سوریه ترکیه ….و همینطور به تازگی در کشورهای غربی نیز شاهد درخواست فزاینده ترمیم پرده بکارت هستیم. چون در بیشتر موارد ترمیم بکارت در واقع شامل عمل تنگ کردن واژن در کنار ترمیم بکارت صورت میگیرد.این عمل در تمامی کشورهای دنیا توسط جراحان پلاستیک انجام میشود و در فیلد تخصصی جراحی زنان نمیباشد چون در واقع جزو عملهای زیبایی محسوب میشود.

ترميم پرده بکارت به روشهای متفاوتی در دنیا انجام میشود .

 • روش ترميم بكارت alloplant: که یک روش ترمیم پرده بکارت به طور کاملا موقتی ست که ۱هفته قبل از ازدواج صورت میگیرد
 • روش ترميم بكارت STID: در جدیدترین متد ترمیم پرده بکارت روش   STID میباشد که روش بخیه سه لایه ای لبه های بکارت میباشد. (بخیه سه stratums سراسر introitus)

در این روش لبهای باقیمانده پرده بکارت با میکرو بخیه قابل جذب به هم فیوز میشوند. ترمیم پرده بکارت یک عمل تهاجمی نیست بلکه برداشتن لبه های پاره شده و ایجاد یک لایه ثانویه برای پوشش واژن خواهد شد. بازسازی پرده بکارت هیچگاه خودبخود صورت نمیگیرد مگر در اطفال یا دختران کم سن باشند. در بحث باقی ماندن جای عمل ترمیم بستگی به نوع عمل و چگونگی بخیه زدن و نوع پوست بیمار دارد ولی معمولا در انواع پرده بکارت ارتجاعی نتیجه خوبی بدست نمیاید. معمولا مدت زمان ترمیم بکارت بین ۴۵دقیقه تا ۱ساعت و با یک بی حسی موضعی انجام میشود و جزو عملهای سرپایی میباشد. بیمار براحتی میتواند به منزل خود برگشته و نیازی به استراحت مطلق در منزل ندارد. تا چند روز بعد از ترمیم بکارت نیاز به استفاده مسکن هست و ممکن است کمی لکه بینی جزیی وجود داشته باشد. یاداور میشوم ترمیم پرده بکارت در هیچ دانشگاهی درکشور ما تدریس نمیشود و در بیشتر موارد با اجازه پزشک قانونی انجام میشود. هر پزشکی که این عمل را انجام میدهد درواقع بنوعی تجربه کاری خود پزشک جراح میباشد.

عوارض پس از عمل ترمیم پرده بکارت

۱-سرگیجه و استفراغ :یک عارضه جانبی بعد از استفاده بیهوشی عمومی یا ارامبخشها

۲-درد پس از عمل: ۲ تا ۳ روز پس از عمل درد و کبودی اطراف زخم و سوزش یا خارش

۳-خونریزی غیر طبیعی: بندرت ممکن است دچار خونریزی دراثر راه رفتن طولانی یا بد نشستن شوید.

۴-ترشحات غیر طبیعی :حتما باید بعد عمل انتی بیوتیک و داروی ضد قارچ تجویز شود.

۵-التهاب یا عفونت: بدلیل قرار گرفتن زخم جراحی در منطقه واژن که به طور مداوم در معرض الودگی با ترشحات واژن و مقعد است

۶-نتایج نامطلوب پس از جراحی :بدلیل نازک بودن لبه های پرده بکارت وباتوجه به شکل وساختار پرده بکارت ممکن است باعث ایجاد ترمیم ناقص حلقه بکارت شود

روشهای دروغین ترمیم پرده بکارت :

پرده بکارت مصنوعی : اینروزها شاهد شاهکار جدیدی از کشور چین هستیم بنام کپسول پرده بکارت مصنوعی که در واقع یک ورق پلاستیکی یا کپسول قرمز رنگی که حاوی مواد رنگی شبیه به جوهر خودکار قرمز است و در داخل واژن تعبیه شده و در اولین ارتباط کپسول پاره میشود و چیزی شبیه خونریزی رخ میدهد.حال سوال اینست که باقیمانده کپسول یا ورقه پلاستیکی بعد نزدیکی ایا مشخص نمیشود و واقعا چه جوابی باید در پرسش به این سوال داد. بجای استفاده از این محصولات مصنوعی بهتر است صداقت داشته باشید و با شریک زندگیتان مساله شخصی خود را مطرح کنید.

روش لیزر در ترمیم بکارت: تکنولوژی لیزر در شاخه پزشکی فقط در جراحی شبكیه‌ چشم وباز كردن‌ رگ ‌های‌ صدمه‌ دیده‌قلب و درمان‌ بسیاری‌ از مشكلات‌ پوستی‌، ازبین بردن موهای زاید میباشد.(ان هم نه صد درصد)

در زمینه جراحی پرده بکارت همانطور که حتی در سایتهای خارجی مانند YouTube میبینید ترمیم پرده بکارت لزوما با جراحی و بخیه صورت گرفته است.یعنی غشاهای باقیمانده توسط بخیه پلاستیک به هم جوش میخورند. گاهی برای ازبین بردن جای عمل در پرده بکارت میتوان با لیزر محل بخیه هارا کمرنگ کرد که با مرور زمان ازبین میرود.

ترمیم پرده بکارت با روش تغذیه درمانی :در این روش به دختران بی نوا مدتی داروهای اسهال اور داده میشود وبعد رژيم اجیل و میوه که با این روش بکارت شما اصلاح میشود و دراخر پول گزافی از جیب دختران فریب خورده می رود ولی هرگز بازسازی در بکارت انها رخ نمیدهد .

تمامی پزشکان دنیا وقانون گراها به این مسئله واقفند که نباید دختری که مورد حمله تجاوز و تعرض جنسی قرارگرفته بقیه عمر خود را رنج ببرد و در کنج تنهایی سپری شود. در قانون شرع اسلام عزیزمان نیز ازین مسیله مستسنی نبوده و به دخترانی که مورد تجاوز قرارگرفته اند اجازه ترمیم بکارتشان داده شده تا زندگی دوباره ای به انها ببخشند و از انزوا و تنهایی برهند.

هدف این مقاله رهایی دختران جوان از فقر دانش جنسی میباشد. در صورت داشتن هرگونه سوال در اين زمينه با شماره مشاوره ما تماس بگيريد.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

رابطه جنسی دردناک در زنان

  سه نوع اصلی از مقاربت دردناک وجود دارد. بیشتر دردهاپس از مقاربت یا به …

268 دیدگاه

 1. سلام خانم دكتر
  حدود سه ساله من با نامزدم نزديكي كامل داشتم
  به دلايل مختلفي نميتونيم ازدواج كنيم
  ميخواستم بدونم امكان ترميم پرده بكارت حلقوي هست ؟!؟

 2. سلام خانم دکتر
  من الان۲۲سالمه تقریبا۲سال پیش پرده بکارتم رو دوختم وعمل زیبایی انجام دادم والان ازدواج کردم و خودم پیش دکتری که برام عمل رو انجام داده بود رفتم ونامه سلامت رو گرفتم و الان چند ماهه که ازدواج کردم وهمسرم متوجه این موضوع شده ومیگه که چرا این موضوع رو قبل از ازدواج بهش نگفتم آیا این عمل وبکارت دوختن رو پزشکی قانونی نشون میده؟

 3. سلام خانم دکتر
  آیا روال برگه سلامت و پزشکی قانونی این است که پرده ترمیم شده را باکره و سالم اعلام کنند؟؟

 4. سلام ببخشید . خواهر من ۱ سال عمل پرده ی بکارت خودش رو عمل کرده . اما الان ک نزدیکی انجام داده خونریزی نداشته . چرا؟؟

 5. سلام خانم دکتر،من ۴ساله ازدواج کردم ،ولی هنوز موفق ب انجام نزدیکی کامل نشدیم وپردم سالمه ،دلیلش درد وسوزش زیاد وتحمل ندارم ،قصد دارم عملش کنم ،نظر شما چیه؟؟

 6. سلام من یکسال نامزد بودم پرده بکارتمو حدودا سه ماهه از دست دادم
  موقع پاره شدن خیلی خونریزی داشتم
  الان میخوام ترمیم کنم امکانش هست؟

 7. سلام خسته نباشید من ۲ ماه نامزد کردم تو این مدت ۳ بار باهم بودیم تو ۲ بار اولی اتفاقی نیافتد جز اینکه من درد میکشم ولی بار۳ همون درد بود ولی یکم خونم اومد یعنی الان پرده بکارتم پاره شده؟اخه من نگاه میکنم بازم مثله اولشه خیلیم شبیه ارتجاعی یا هلالی هستش ممکنه پرده پاره شده شبیه پرده ارتجاعی باشه؟تو نزدیکی بعدیم بازم خون اومد

  • در اینکه پارگی رخ داده شک نکنید خودتون نمیتونید تشخیص بدید وگرنه هر متخصص و مامایی بمحض دیدن متوجه میشه که دخول صورت گرفته

 8. سلام من بخاطر پارگی کوچیک، تقریبا نزدیک به یک ساله تحت درمان ترمیم بکارت هستم ولی متاسفانه ترمیم نمیشه پرده هست ولی قابل گواهی نیس میگن پردت شله من واقعا خسته شدم این شلی پرده راه حلی داره یا نه؟

 9. سلام خانم دكتر خسته نباشيد
  من حدوده ده سال پيش ازدواج كردم وچند ماهه جدا شدم.و الان نامزد كردم مجددا ،من به خاطره نامزده ك قبلا ازدواج نكردن تصميم گرفتم كه پردمو بدوزم و ايشون در جريان هستند.ميخاستم ببينم بعد ده سال نزديكي امكان دوختن پرده بكارت هست؟؟واينكه ميشه همزمان با ترميم عمل زيبايي هم انجام داد؟؟؟

 10. سلام من تحقیقاتی در مورد پرده بکارت داشتم و موقع رابطه پرده طرف مقابلمو به همون نوع مشبک دیدم اما خون هم اومد ایا میشه خونه بیاد اما پرده سالم بمونه؟یا فقط قسمتیش آسیب ببینه؟ایا اگه قسمتیش اسیب دیده باشه قابله ترمیمه؟اگه اره چطوری؟

 11. سلام
  من ابسه بارتولن داشتم ک عمل کردم
  دکتر گفت نزدیک پردس
  پردم ارتجاعی
  ایا امکان پارگیش تو عمل هست؟

 12. سلام خانم دکتر من یه سوال داشتم که بخاطرش شش سال دچار بیماری صرع شدم .
  من شش سال پیش به زور مورد ازار قرار گرفتم و بعدش بارها دچار حمله عصبی شدم چون نمیتونستم با کسی حرف بزنم .من تو این شش سال سه بار دکتر رفتم البته اون شخص از پشت اذیت کرد ولی نوک التش به جلو رحمم برخورد کرد .وگرنه داخل نکرد فقط در حد برخورد یا ضربه .این سه تا دکتری که رفتم گفتن پردت سالمه و از نوع سپتوم دار ولی ساعت ۵ ضربه خورده و اسیب دیده و بصورت کتبی برگ سلامت به من دادن ولی من چون میخوام ازدواج کنم خلنواده طرف مقابل منو میبرن پزشک قانونی سوالم اینه ایا پزشک قانونی به من برگه سلامت میده یا میگه دچار اسیب دیدگی یا خراشیدگیه ویا مشکلی بوجود میاد تو برگه سلامت پزشک قانونی تراخدا فقط اینو بهم بگید دیونه شدم تو این چند سال

 13. اگ خودارضایی انجام بشه اما خونی نیاد پرده سالمه؟

 14. سلام.من دو روز این جراحی و انجام دادم روز اول دکتر گفت خیلی خوبه هرجا بدی معلوم نیست حالا تو روز دوم.میگه عفونت کردی.بافتت خوب نیست هرجا بدی مشخصه عمل کردی.آیا مال این نیست عمل خیلی زود تموم شد درحالی که دکتر گفت طول میکشه

 15. سلام خسته نباشید. میخواستم بدونم خانواده همسر برای گرفتن گواهی سلامت میتونن عروس ذو به پزشکی قانونی ببرن یا باید مطب ببرن؟؟

 16. ینی بدون نامه پزشک قانونی هم میشه ترمیم رو انجام داد؟

 17. با سلام و خسته نباشید
  من ۵ سال پیش بر اثر تجاوز پرده بکارتم از بین رفت، ولی حدود ۱ ماه درگیر پزشکی قانونی بودم و افسردگی شدید گرفتم و قرص هایی نظیر دپاکین، تگرتول، فلوکستین، ابیلیزول، لورازپام و… رو از همون سال استفاده میکنم. مشکل اصلی اینجاست که من در حال حاضر قراره ازدواج کنم، ولی به خاطر حالت روحیم و ترسی که از اون دوران دارم نمیتونم برای ترمیم به پزشکی قانونی مراجعه کنم. با قاضی پروندم و همچنین پزشک صحبت کردم ولی گفتن در صورت مراجعه به پزشکی قانونی میتونم عمل رو انجام بدم… لطفا” اگه راه دیگه ای هست خواهشا” من رو کمک کنید! من مادرم هم این سوال رو پرسیدن ولی متاسفانه داخل سایت ثبت نشد… خیلی ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنید

 18. سلام خانوم دكتر من ١ سال پيش پرده بكارتم كامل پاره شده ميخواستم بدونم بعد از ترميم امكان خونريزي وجود دارد؟

 19. سلام و خسته نباشید،در صورت ترمیم بکارت آیا پزشک قانونی یا هر پزشک دیگه میتونه تشخیص بده که بکارت ترمیم شده یا اصلن مشخص نیست؟

  • بله در بیشتر موارد قابل تشخیص اصولا ترمیم بکارت فقط برای ایجاد خونریزی نه اینکه معاینه بشه گواهی سلامت بگیره پزشک قانون نفهمه

 20. سلام خسته نباشید خانم دکتر رفتم پیش دوتا دکتر هر دو تشخیص دادن که ارتجاعی حلقوی هستم یکسال رابطه داشتم ودخول انجام شده وخونریزی نداشتم ویکسال از این موضوع گذشته وهیچ رابطه ای نداشتم آیا برای ازدواجم مشکلی پیش نمیاد خیلی نگرانم آیا همسرم متوجه میشه؟؟؟ میخوام بدونم که ایا دوباره برگشتم به حالت قبل

 21. سلام خانم دکترمن میخواستم پرده بکارتمو ترمیم کنم کجا میتونم اقدام کنم و اینکه خانوادم متوجه نشن

 22. سلام خانم دکتر
  خواهرشوهرم سال۹۰ عقدبودن پردشون ازدست دادن.متاسفانه نامزدش توتصادف به رحمت خدارفت.الان میخوادعروسی کنه رفته دکترگفته توبافت هم نداری،ازش ۳/۵ گرفتن ترمیم کرده.گفته تا ۶۰ روز نبایدنزدیکی داشته باشی،این حرفشون چقدرصحت داره؟آیابعد۶۰ روز خونریزی حتما خواهند داشت؟
  لطفا اینو حتما جواب بدین.ممنونم

 23. خانم دكتر جواب من رو ندادين پرسيدم هزينه ترميم چقدره؟

 24. سلام خانم دکتر
  من حدود ۹ ماه پیش عمل بکارت انجام دادم
  چون از پرده چیزی نمونده بود لبه ها رو دوختن
  الان ازدواج کردم و هر بار اقدام ب نزدیکی کردیم اصن داخل نمیره و خیلی درد داره لطفا راهنایی کنید

 25. سلام خانم دکتر من میخواستم عمل زیبایی انجام بدم آیا این موضوع باعث پارگی پرده میشه؟

 26. سلام من به رابطه جنسی ناخواسته پردم رو از دست دادم برای ترمیم اقدام کردم ، ولی دکتر گفت بخاطر عفونت بخیه نگرفته، سه بار تکرار کردم عملو ولی باز نگرفت، هر قرص و دارویی که گفتن خوردم سشوار و همه مراقبتا رو رعایت کردم دیگه چیکار کنم بار چهارمه تورو خدا کمکم کنید ازدواجم نزدیکه
  چیکار کنم بخیه پس نزنه???

 27. لااقل جوابو به ایمیلم بفرستین، لطفا
  چیکار کنم عفونت نکنه بخیه های ترمیمم، سه باره با عفونت باز شده، هر قرص و دارو و مراقبتی هم انجام دادم

 28. سلام ،ما تو دوران عقد هستیم ،و رابطه سطحی داریم هفته پیش به طور ناگهانی در عرض یه ثانیه آلت همسرم داخل شد ،و من خون ریزی خیلی شدیدی داشتم همه تخت پر خون شد ،الان با گذشت یک هفته هنوز کمی خون ریزی دارم ،نمیدونم باید چیکار کنم ،و میخواستم ببینم پرده م به حالت قبلش برمیگرده ،ما هیچ دخولی نداشتیم فقط یه لحظه یه ضربه بدی بهم وارد شد ،و بعدشم یه خونه ریزی شدید ،به نظر شما طبیعیه؟

 29. میشه به من کمک کنین چن ساله دارم عذاب میکشم جایی هست که بشه ترمیم کرد.

 30. سلام خانم دکتر.. میشه بگید چند روز مونده به ازدواج میتونم ترمیم پرده کنم؟

 31. سایت های دیگه منو واقعا ترسوند.. گفته شده نمیتونیم بعداز عمل راه بریم تا چند وقت یا بشینیم.. و چندماه طول میکشه تا ترمیم بشه.. خب اگه چندماه طول میکشه آیا تو یه هفته بعد رابطه جنسی انجام بشه خونریزی دیده میشه؟ لطفا جواب بدید?

 32. سلام خانم دکتر،
  من به تازگی با سایتی آشنا شدم که ادعا دارن پرده های بکارت طبیعی به فروش میرسه که نیازی به جراحی ندارن و با جاگذاری داخل واژن خود به خود جذب میشن و پزشک هم تشخیص نمیده،پرده های اسکاتلندی و کانادایی که ۲میلیون هم قیمتشونه،آیا این واقعیه؟

  • خنده دار ترین فریب دخترای جوان همینه اگر بافت طبیعی وجود داشته باشه باید در محیط کاملا استریل و بیولوزیکی خاص باشه که بسیار گران قیمت هست و هزینه نگهداری بالای ۱۰میلیون میباشد مانند نگهداری عضوهای بدن مثل کلیه یا قرنیه …هیچ بافتی قابل جاگذاری در بدن نیست که براحتی توسط خودتون انجام بشه وقابل تشخیص نباشه گول افراد سودجو را نخورید

 33. سلام، اگر درصورت دخول جزي خونریزی شدید داشته باشیم پرده آسیب دیده؟ و علت خون ریزی چند قطره ای طی دو روز آینده هم میتونه این پارگی باشه؟

 34. سلام وقتتون بخیر خانم دکتر
  من پرده م ارتجاعیه و نامه هم از پزشک قانونی دارم
  تقریبا یک سال پیش با نامزدم رابطه داشتم و دخول انجام شد فقط همون یکبار و کمی هم لکه دیدم الان چندماهه نامزدیم بهم خورده و کسی در جریان نیست
  بعد از یک سال مشخصه ک پارگی رخ داده؟چون میخوام ازدواج کنم واحتمال اینکه خانوادش منو پیش پزشک ببرن برای گواهی سلامت هست.
  ممنونم

  • هرگونه خراشیدگی و پارگی از نظر مامایی و متخصص قابل شناسایی هست و درصورت پارگی به هیچ عنوان ترمیم خودبخود صورت نمیگیرد

 35. سلام چطورمیتونم بفهمم پردم چ جنسی؟

 36. سلام
  من رفتم متخصص زنان به من گفت بايد قبل از اولين رابطه ت يك جراحي انجام بدي و بي حسي بزنيم و پرده ت رو برش بديم.با دخول پاره نميشه و حتما نياز به جراحي داره
  ايا همچين چيزي ممكنه؟من نميخوام جراحي داشته باشم لطفا جواب بدين ممنون

  • برای معاینه نزد پزشکان دیگری بروید اگر چند پزشک یا ماما تایید کردند انجام بدید که بعید میدونم نیاز داشته باشید

 37. با سلام.ببخشید اگه خون ریزی ده دیقه بعد انجام بشه بعد از رابطه .و تا دو الی سه روز بعد لکه های خون دیده بشه.علامت پارگی پرده محسوب میشه ؟

 38. سلام
  ببخشید وقتی ترمیم بکارت صورت میگیره هر موقع ک رابطه صورت بگیره خونریزی میکنه!؟
  مثلا الان ترمیم شه چهار سال دیگه بخاد رابطه داشته باشه!؟

 39. سلام ببخشید وقتی پرده ترمیم میشه بعداز چندماه یا چندسال مشخص میشه ک ترمیم شده یعنی رد بخیه ها میمونه؟؟؟

 40. سلام.من در کودکی مورد تجاوز قرار گرفتم و با دستور دادگاه به پزشکی قانونی منتقل شدم و گفتن حلقوی هست و پاره نشده.منم با این ذهنیت توی ۲۵ سالگی رابطه داشتم.رفتم دکتر و دکتر گفت دو پارگی عمیق وجود داره.و در مورد حرفم که گفتم من حلقوی هستم شک کرد. گفت نوعش حلقوی نمیتونه باشه . بنظرتون پزشکی قانونی اشتباه کرده یا همین پزشکه توی مطب؟؟؟

 41. آیا بعد از اینکه پرده ترمیم شد در صورتی که هیچ رابطه ای نداشته باشیم امکان این هست که خودبخود پرده پاره بشه و ترمیم از بین بره ؟
  و سوال بعد اینکه، بعد چه مدت از ترمیم میشه نسبت به ترمیم و بخیه ها کاملا مطمئن شد که دیگه اتفاقی نسبت به باز شدن ترمیم رخ نخواهد داد ؟

 42. سلام من ١٩سالمه راهنمايي بودم كه خودارضايي كردم ولي چيزيو داخل نكردم فقط فشار محكمي دادم و روي لباس زيرم ٧/٨قطره خون ديدم يك سال قبل سكس داشتم ولي خونريزي نداشتم ميخاستم ببنيم پردم بطور كامل پاره شده؟من بايد چيكار كنم!تصميم ازدواج با فرد ديگه اي رو دارم

 43. سلام من بكارتم رو رو ٦ماه پيش ترميم كردم، والان لك بيني دارم، ممكنه خود به خود و بدون فشار بخيه ها باز شده باشن؟ هيچ دردي هم ندارم

 44. سلام خانم دکتر
  ی سایت و کانالی هست که ادعا میکنند پرده های بکارت طبیعی از جنس پوست گوزن که با نصبشون توی واژن جذب بدن میشه و پرده رو ترمیم میکنه ایا این صحت داره؟؟

  • لطفا گول تبلیغات سوجویانه را نخورید قبل از خرید حتما با پزشکتون مشورت کنید اگر تایید شد خریداری کنید هیچ پرده بکارت مصنوعی که قابل تشخیص نباشد وجود ندارد

  • سلام من هم این مورد رو دیدم. اما الان صحبت خانم دکتر باعث شد من هم به شک بیوفتم. شما از دکتر متخصصی راجع به این موضوع پرسیدید؟ واقعی هستن این پرده ها؟

 45. باسلام من بعد از رابطه ب متخصص مراجعه کردم بعداز معاینه تشخیص دادن ک در ساعت ۵ پرده من دچار اسیب دیدگی کوچک شده فرمودن سالم نیست و هیچ جا ب هیچ عنوان صادر نمیکنند ک من سلامتم! خاستم ببینم اگر ترمیم کنم با توجه ب این ک فقط در ساعت۵هستش برگه سلامت میدن یا خیر .باتشکر

 46. سلام دكتر وقتتون بخير
  ايا با وارد كردن كامل دو انگشت پرده پاره ميشه ؟
  و اينكه من با نامزم يكبار سكس داشتم اما نه درد داشتم و نه خونريزي ؟ اين يعني پرده از بين نرفته ؟

 47. دكتر من ديشب سكس داشتم
  از ساعت ٤ صبح حالت تهوع و سر درد شديد
  نشانه چي ميتونه باشه ؟ بارداري؟

 48. سلام خانم دكتر من حدودا ١٠ روز پيش با دوست پسرم رابطه داشتم وقتى سر آلتشو يكم كرد داخل يه چيز قضروف مانندى كه دوره واژنم بود هى عقب ميرفت دوباره برميگشت سر جاش تقريبا به اندازه دو بند انگشت داخل شد و اصلا خونريزى نداشتم ولى سه چهار ساعت بعد لباس زيرم اندازه دو سه قطره خونى بود لكم نداشتم اصلا الانم يك هفته پريودم عقب افتاده ميخوام بدونم دليلش چى ميتونه باشه و بكارتم كامل از بين رفته و ممكن نوع بكارتم چى باشه؟!

 49. سلام خسته نباشید
  من نامزدسابقم حلقوی‌بودکه ازهم جداشدیم ولی الان نامزدکرده وچندبارباهم رابطه داشتن الان ازاونم جداشده میگه من الان بازشده میخواددوباره تنگ‌کنه توسایت قرصهای هست برای تنگ کردن ایابااین قرصها تنگ کنه مامابراش گواهی سلامت صادرمیکنه وایااین قرصهاتنگ میکنن اسم قرصشم تارگت هستش لطفازودجواب بدین ممنون

 50. سلام دخانم دكتر
  من سه ماه پيش پرده بكارتم رو ترميم كردم. هفته پيش ك ب پزشك مراجعه كردم كفتن ترميم نشده، ب دو سه تا پزشك ديكه هم مراجعه كردم گفتن پرده تو قابل ترميم نيست،. ب نظرتون علت چي ميتونه باشه؟ واقعا هيج راهي نيست؟

 51. سلام خسته نباشید چهار ماه پیش پرده من پاره شد و ماهی پنج بار با نامزدم نزدیکی داشتم و درد نداشت خون هم نیومد و الان که نگاه میکنم میبینم پرده من به طور واضح از نوع هلالی. و سالم سالم فقط رنگش قرمز شده. نمیتونم به ماما مراجعه کنم که واضح برام توضیح بده لطفا شما از نوع پرده هلالی توضیح بدید و اگر پرده من پاره نشده ارتجاعی میشه با دارو یا پماد ساییدگی ان برطرف شد

 52. سلام دکتر.اگه چندین بار سکس انجام شده باشه امکانش هس ک ترمیم صورت بگیره بدون اینکه پزشک زنان متوجه عمل بشه؟

 53. سلام خانم دکتر اگه پرده بکارت رو عمل کنی اعتمال مرگ داره

 54. سلام پرده من چهار ماه پیش پاره شد خون نیومد درد هم نداشت و ماهی پنج بار نزدیکی دارم با نامزدم و الان که به پرده ام نگاه میکنم میبینم که به شکل هلالی و کاملا سالم فقط رنگش قرمز شده ایا ماما میتونه تشخیص بده که باکره نیستم. میشه از نوع پرده هلالی توضیح بدید ممنون

 55. سلام . من پردم از نوع حلقوی بود. دوساله ازدواج کردم و همیشه اول نزدیکی حس گیر کردن چیزی رو حس میکردم. یبار بعد سکس خونریزی داشتم و دیگه اون حس برطرف شده امکان داشته ک پرده ازبین نرفته بوده بعد دوسال؟

 56. سلام.یجا درجواب یکی از خانوما نوشتین بعد از۴ ماه رد بخیه ها کاملا ازبین میره!
  از یطرف میگین هردکتری میتونه تشخیص بده ک ترمیم شده.
  از طرف دیگه میگید به پرده ی ترمیم شده گواهی داده نمیشه.قبل از انجام رابطه و ازدواج از ما گواهی سلامت میخان .بعد خون.
  پس چکار باید کرد؟؟؟اصلا چرا ترمیم میکنید وقتی برگه سلامت نمیدن؟؟؟

 57. خب وقتی گواهی داده نشه خون به چه درد میخوره!!!

 58. چرا جواب منو نمیدید

 59. سلام خسته نباشین.من عقد هستم.اما توی عقد با همسرم رابطه داشتم.و حدودا ۸ ماهه که پردمو از دست دادم.الان بخاطر مسائلی دارم طلاق میگیرم.آیا بعد از طلاق میتونم پردمو ترمیم کنم؟نیاز به نامه پزشک قانونی داره؟چون من ازدواج کردم و دارم طلاق میگیرم میتونم پردمو ترمیم کنم یا نه؟

 60. سلام چهار ماه پیش پرده من پاره شد و درد نداشت خون هم نیومد الان که نگاه میکنم میبینم پرده من از نوع هلالی فقط رنگش قرمز شده و هیچ پارگی دران حس نمیشه و موقع دخول کمی درد داره و ماهی پنج بار با نامزدم نزدیکی دارم میشه از نوع پرده هلالی توضیح بدید یا ساییدگی پرده من با پماد یا داروهای دیگر از بین میرود

 61. سلام خانم دکتر من ۲سال پیش بکارتم رو از دست دادم و با کسی بودم ۱سال رابطه داشتم الان می‌خوام بکارتم رو ترمیم کنم باید چیکار کنم هزینش چقدره قبلشم به پزشک مراجعه کرده بودم گفت نوع پرده حلقوی الان میخوام ترمیم کنم باید چیکار کنم

 62. سلام.من عقد کردم ولی گواهی نگرفتیم قبل عقد.بعد از اولین دخول ن خونریزی داشتم ن درد زیاد.همسرم بمن شک کرده فقط میخام مطمعنش کنم.ﭺون من ازخودم مطمعنم ک قبل اون با کسی نبودم.ولی اون بدبین شده.میشه کمکم کنید

  • این موارد رو نمیشه از طریق مشاوره سایت کمک کرد به مامایی مراجعه کنید باهمسرتون و مشاوره و معاینه حضوری شوید

 63. سلام و خسته نباشيد
  خانوم دكتر عزيز ميشه بعد ٥ سال ترميم بكارت كرد ؟

 64. باعرض سلام
  من طي نزديكي ك داشتم ناگهان با يه خونريزي مواجه شدم
  درصورتي كه احساس درد ناشي از دخول نداشتم
  از چه طريقي ميتونم متوجه شم بكارتم سالم هست يا نه
  مچكرم

  • شما نزدیکی داشتید خونریزی هم داشتید چطور به پارگی بکارتتون شک دارید به طور حتم پارگی دارید

   • سلام خسته نباشيد
    من نامزد كردم يه بار رابطه داشتيم كه فقط التش وارده من شد بد اورد بيرون هيچ خونيم نيومد.
    رفتم دكتر گفت پردت معمولي
    نميتونم بگم سالم يا پاره شده.گفت گشاد شده
    حالا ميخوام بدونم چرا خون نيومد.بد ترميمشم سطحي ميشه؟

 65. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم نوع پرده ای که هلالی ارتجاعی فقط ساییدگی کمی دران دیده میشه ایا با پماد یا دارویی هست که ساییدگی ان برطرف بشه

 66. سلام . سوال من اینه ک بعد از ترمیم ماماها متوجه ترمیم میشن؟؟ایا گواهی سلامت میدن ک مانع ازدواج نشن؟؟
  سوال بعدی اینکه ک چقدربعد از عمل ترمیم اون پرده باقی میمونه و از بین نمیره؟؟
  سوال دیگه هم دارم اینه ک امکانش هست بعد۵ سال دیگه جای بخیه از بین بره و اگه لیزر هم انجام بشه دیگه دکتری متوجه نمیشه بعد این مدت؟؟ لطفا جواب بدین

 67. سلام بنده با نامزدم ارتباط داشتم و به طور ناگهانی دخول انجام شد و بعد این اتفاق چندین بار به متخصص مراجعه کردم و تشخیص های متفاوتی دادن سری اول گفتن خراشیده شدی و پرده حلقوی داری،سری دوم گفتن سالمی و حلقوی،سری سوم گفتن پردت از نوع حلقوی چین چین هست و خراشیده شدی میخاستم اگه لطف کنید راهنماییم کنید و اطلاعاتی در مورد پرده چین چین میخاستم

 68. با سلام من یه هفته س که ترمیم انجام دادم. بعد یه هفته متاسفانه با این که قرص ال دی می‌خوردم بازهم پریود شدم می‌خواستم بدونم آیا پریود باعث باز شدن بخیه ها میشود یا خیر خواهش می‌کنم جواب سوالمو بدین.

 69. سلام
  دو تا سوال دارم، لطفا جواب بدین
  ایا پزشک معاینه بکارت، علت اسیب دیدگی پرده رو تشخیص میده؟؟؟ منظورم این هس که اگه اسیب دیدگی پرده بکارت در اثر رابطه و نزدیکی با کسی نباشه، دکتر تشخیص میده؟؟؟
  و سوال دیگه م اینکه اگه اسیب دیدگی بکارت به خاطر نزدیکی و رابطه با کسی نباشه، برگه سلامت میدن؟؟؟؟

 70. سلام خانم دکتر من حدود ۳سال بود که رابطه داشتم و زمانی که به دکتر مراجعه کردم گفتن که پرده من زمان حاملگی پاره میشه ولی به دلیل شل شدگی مشخص که رابطه داشتم اما گفتن که اگر ۷ماه رابطه نداشته باشم ممکنه که به حالت اولیه برگرده خاستم بدونم چنین چیزی ممکنه؟

 71. سلام ببخشیدخواستم ببینم آیابعداز زایمان میشه بارضایت همسرم پرده بکارت بگذاری وعمل زیبای کنی

 72. سلام خانوم دکترمن۵سال پیش پرده بکارتمو ب دلیل تجاوز از دست دادم و چون خیلی سنم کم بود از راه حل ها اطلاع نداشتم میخواستم بدونم بعد از این همه مدت امکان ترمیم وجود داره؟

 73. سلام ببخشید من یه بار به صورت سطحی رابطه داشتم ، ولی بعد رابطه خون دیدم در صورتی که نه دردی حس کردم نه سوزشی رفتم پیش یک ماما معاینه کرد و گفت که با طور کامل پاره شده اخه چه جوری ممکنه ؟ مگه میشه پاره بشه و نفهمی و خونریزی هم خیلی خیلی کم بود , تگه ترمیم کنم برا ازدواج معاینه برم متوجه میشن ؟
  چون دخول کامل اصلا صورت نگرفته میتونم دلیل پارگی رو خود ارضایی با ورود شی بگم و دکتر یا ماما متوجه نشه

 74. سلام و وقت بخیر
  من نظرات دوستان رو خوندم و فهمیدم برای سوال هام باید با مشاوره سایت تماس بگیرم ،یه شماره همراه توی سایت معرفی شده بود که تماس گرفتم،اما کسی پاسخگو نبود ،آیا شماره دیگه ای هم برای تماس هست؟؟؟

 75. خسته نباشید
  من چند سری زنگ زدم ،یا تماس رو رد می کردند یا دستگاه خاموش بوده
  اگر سر کاری هست لطفا بگید

 76. سلام ببخشید میخاستم بدونم اگر به طور مادر زادی پرده ای در کار نباشه در صورت داشتن رابطه جنسی قابل تشخیص هست؟!

 77. سلام وقتتون بخیر
  من سه سال پیش متخصص زنان رفتم وایشون تشخیص دادن ک بکارت من از نوع شرابه ای هستش
  با توجه به این که من یه ساله دارم ژیمناستیک کار میکنم ممکنه اسیب دیده باشه؟ من مشکلات زیادی واسم پیش اومد ینی ی ازدواج ناموفق داشتم وبا اینکه اصلا دخول انجام نشد پزشکی قانونی نامه مدخوله بودنو داد خیلی پیگیر شدم ولی بازم انجام نشد وشناسنامم هم همجوری موند میخاستم ببینم راهی هست؟

 78. و سوال دیگه ای که داشتم این بود ک اصلا
  پرده شرابه ای هنگام دخول خونریزی داره یانه؟من واقعا سر این میترسم که بخوام دوباره ازدواج کنم چون خیلیا فکر دیگه ای میکنن

  • شما خونریزی نخواهید داشت با توجه به اینکه نام همسر قبلی درشناسنانه شما هست شما نیازی به توضیح اصافه به همسرتون ندارید

 79. سلام خانم دکتر عزیز؛ میخاستم بپرسم چند هفته بعد از ترمیم میشه رابطه داشت؟؟؟ آیا رابطه مقعدی به پرده ترمیم شده آسیب می‌رساند؟؟؟ و باعث باز شدن اون میشه؟؟؟؟

 80. باسلام
  اگرپارگی پرده بکارت در دوران بچگی ( ۸سال) اتفاق افتاده باشد امکان ترمیم خودبخود هست؟

 81. راهی که بشه شناسنامم درست بشه

 82. سلام
  راجع به این پوست گوزن که جدیدا اومده میشه توضیح بدید که صحت داره یا نه.اینی که تهیه می شه و جایگزین پرده میشه

 83. خانم دکتر بکارت فقط با دخول کامل پاره میشه؟من وقتی با نامزدم بودم با یه تماس سطحی و بدون دخول خون کم و کم رنگی مشاهده کردم و تا ۴روز بعد هم احساس سوزش و درد خفیفی داشتم.آیا احتمال پارگی بکارتم هست؟

 84. سلام من ۱۰ روز بکارتمو ترمیم کردم الان بعد۱۰ روز خون دیدم احتمالش هست پاره شده باشه

 85. سلام خانم دکتر..شما مطب دارید برای مشاوره حضوری؟ و یه سوال دیگه..شما هم ترمیم انجام میدین؟

 86. خ دکتر تعداد رابطه برا ترمیم چقد تاثیر داره؟؟ بعد من رابطه اولم اصلا خون نیومد …

 87. سلام خانم دکتر متشکر از وقتی ک میگذارید
  من پرده حلقوی ارتجاعی دارم و حدود۶ الی ۸ بار رابطه کامل داشتم و دکتر گفت ک چون ارتجاعی هستی پردت از حالت اولیه خارج شده ولی اسمی از پارگی نیاورد الان بعد از سه سال ک گذشته ممکن هست ک پردم ب حالت اولیه برگشته باشه؟؟؟

 88. با سلام.خانوم دکتر من بر اثر تجاوز مجبور به دوختن پرده بکارتم شدم ولی بعد یه مدت باز شد دکتر گفت بخیه به بدنت نمیسازه. یعنی راهی برای برگشت بکارتم وجود نداره؟!

 89. سلام خسته نباشید.اگه کسی الان بکارتشو ترمیم کنه و بعد از یک یا دو سال عمل دخول انجام بشه خون ریزی وجود داره‌؟؟
  و این که بعد از گذشت این زمان معلوم میمونه که بکارت ترمیم شده؟؟

 90. سلام خسته نباشید.پرده بکارتی اگه آسیب ببینه یا پاره بشه اگه ترمیم بشه مثل روز اولش میشه؟

 91. سلام خانم دکتر من پردم حلقویه و دوسال پیش رابطه جنسی داشتم ولی نه کامل . یعنی دخول کامل صورت نگرفت فقط هم یکبار بود میخوام بدونم احتمال پارگی وجود داره و اینکه اگر اسیب دیده باشه نامه سلامت بهم میدن ؟

 92. سلام دکتر من دوهفته پیش نزدیکی داشتم و بعد ازچند بار چون تنگ بود دخول انجام شد و خیلی راحت بود سر راه واژن چیزی احساس نمیکردم . وهیچ گونه خونریزی مشاهده نکردم درد هم نداشتم ، به دکتر مراجعه کردم گفتند پردت باز و تشخیص داده نمیشه ازچه نوعی هست وازبین رفته و باکره نیستین!! میخواستم بدونم ازچه نوعی بوده پردم؟؟؟ ترمیم انجام بدم و الان قصد ازدواج ندارم تا چند سال اینده ازبین میره جاش و موقع معاینه مشخص نمیشه چیکارکنم که مشخص نشه لطفا راهنماییم کنید.

  • قویا پرده بکارت شما از نوع ارتجاعی باز بوده و بخاطر ازبین رفتن کامل لبه ها بهتر حوالی ازدواجتون ترمیم کنید

 93. ببخشید دکتریعنی اگر نزدیکی داشته باشم و چند سال دیگه ترمیم کنم چون گفتن بازه وشما میگین ارتجاعی باز ترمیم میشه دیگه که جای رد داخل واژن ازبین بره و مثل قبل بشه؟؟؟ ممنون از پاسخگویی شما

 94. سلام دکتر من حدود دوماهه ترمیم کردم دکترم گفت انقد خوب جواب داده که مشخص نیست رفتم متخصص متوجه شد رابطه داشتم اما حرفی از ترمیم نزد میخوام بدونم ممکنه ترمیم از بین بره ؟؟

 95. سلام و وقت بخیر
  خانمی دکتر لطفا کمکم کنید
  من الان یکسآله رابطه دارم الان دوستیم دو سه ماه دیگر میخواهم نامزد کنیم پارسالم من نمیتوانم این رابطه پیش بیاد
  ی سقط داشتم و ۱۰ الی ۱۲ روزش بود امکان ترمیم هست ؟و آون سقطی و داشتم نشون نمیده احیانا
  لطفا راهنماییم کنید😢😢🙏🙏

 96. سلام به مشاورمحترم وصبورسایت
  من ونامزدم دوره ی عقدهستیم ولی مراسم عروسی برگزارنکردیم.حدوده یک ماه پیش رابطه داشتیم وپرده ایشون تورابطه ازاله شد واصطلاحاپاره گشت.الان بینمون مشکل ایجادشده ومیخواییم ازهم جدابشیم،سوالم اینه:
  اولاهزینه ترمیم پرده بکارت چقدره؟دومااگه پرده رو ترمیم کنیم بعددادخواست طلاق بدیم طلاق رو،طلاق مدخوله حکم میدن یاغیرمدخوله؟چون قاضی میفرسته پزشکیه قانونی واگه اونابگن دخول نشده طلاق غیرمدخوله خواهدبود.آیااوناوقتی پرده روترمیم کنیم میفهمن که رابطه جنسی انجام شده یا نه؟
  ممنون از پاسخگوییتون.

 97. سلام خانم دکتر عزیز
  من ۲۷ سالمه به مدت یکسال زندگی مشترک داشتم بعد از گذشت دوسال از طلاقم نامزد کردم ،نامزدم سابقه ازدواج نداشتن،سوالی که دارم با توجه به اینکه مساله بکارت برای مهم نیس چون همسرم از ازدواج قبلیم خبر دارن میخوام تنگ کنم ایا به نظرتون این کار لازمه یا اینکه درسته؟

 98. سلام دکتر حدود ۴ ماهه ترمیم کردم میخوام بدونم ممکنه ترمیم بدون رابطه خود به خود از بین بره یا نه ؟؟؟

 99. با سلام. پرده بکارت من از نوع حلقوی است میخواستم بدونم آیا با رابطه جنسی پاره شده است یا نه؟ و اینکه ایا قرص تنگ کردن واژن تارگت واقعا موثر است یا ن؟ ممنون میشم جوابمو بدین

 100. سلام دوازده سالم بود پام لیز خوردم افتادم زمین احساس درد شدیدی کردم و بعدشم خونریزی…اون زمان چون سنم کم بود نمیدونستم چه به روزم اومده سالها بعد که اطلاعاتم بیشتر شد فهمیدم بیچاره شدم بخاطر این مشکلم هنوز ازدواج نکردم آیا امکانش هست برام ترمیمش کنید؟

 101. سلام خانم دکتر من طی یک رابطه از جلو دخول کامل انجام نشد ولی درد وسوزش زیادی داره زیره شکمم خیلی درد میکنه ولی دیشب یه چند لکه خون اومد با درد پهلو ودل درد فراوان حالا ممکنه که پرده بکارتم پاره شده باشه ناگفته نماند پریودی من ۱ماه عقب افتاده بود ینی من برج ۱۲ که پاک شدم برج یک ۹۷ پریود نشدم

 102. سلام خانم دکتر من میخام پرده بکارتم روترمیم کنم لطفا کمکم کنید یا آدرسی بدین ب کجا مراجعه کنم ی دفعه انجام دادم سرم کلاه گذاشت پولو گرفت کاری انجام نداد

 103. سلام، خسته نباشید، خانم دکتر چند سال پیش بکارتم رو از دست دادم، و تقریبا ده باری سکس ذاشتم، دو سه سال پیش رفتم پیش ماما برای ترمیم، گفت خطوط پرده کامل صاف شده، الان اگه ترمیم کنم ماما تشخیص میده؟ بیشتر از سه سال هم میشه رابطه ای ندارم،

 104. سلام ببخشید امکان دوختن پرده بکارت ارتجاعی وجود داره؟اگه پیش ماما بریم متوجه میشه که پرده دوخته شده؟

 105. با سلام
  من به پزشک متخصص زنان مراجعه کردم برای تشخیص نوع بکارت… ایشان بعد از معاینه بمن گفتن از نوع هلالیه ولی یه خراش در ساعت ۳ داره
  ولی مشخصه که دخولی صورت نگرفته
  الان برای گواهی بکارت، این گواهی رو بمن میدن؟

 106. سلام دکتر من حدود ۴ ماهه ترمیم کردم رفتم پیش متخصص بهم گفت پردت ارتجاعیه و خونریزی نداری ازم پرسید رابطه داشتی منم راستشو گفتم گفت ولی هرکسی تشخیص نمیده که رابطه داشتی و پردت ارتجاعیه حالا من میخوام ازدواج کنم میخوام بدونم ممکنه ترمیمم بدون دخول ازبین بره بر اثر زمان یانه و اینکه ایا الان ازدواج کنم خون ریزی دارم یا باید دوباره عمل کنم؟ خواهش میکنم جواب بدین

 107. سلام.من تو اولین رابطه با همسرم دخول انجام دادیم. کامل داخل نرفت ولی با شدت داخل رفت.خونریزی شدید داشتم.رفتم بیمارستان بخیه خوردم.مشکل من چی بوده ک این اتفاق افتاد.ازداخل بخیه خورده چون از بیرون دست میزنم چیزی حس نمیکنم.چند وقت نزدیکی نکنم و مشکل ستز نمیشه واسم واسه دخول

  • احتمالا ناحیه اطراف پرینه دچار پارگی شده ولی صبرکنید تا دوره درمانتان کامل شود

   • سلام وباعرض خسته نباشید
    ی سوالی که چندساله که برام پیش اومده اینکه چراباید پرده بکارت یک دختر رو ترمیم کنید؟!درصورتی که من خودم به شخصه همسایمون دخترش بارها رابطه داشته بای پول دادن ترمیم کرد والان خیلب راحت ازدواج کرده فکر نمیکنین یکم به دورازغیرت و مساعل دینی هست این کار؟وواقعا باید اون بنده خدا شوهرش بدونه این چیزارو؟آیا کسی ترمیم کنه میشه فهمید؟ینی اگه ببرن پزشکی قانونی میتونن بفهمن که ترمیم شده؟من سرهمین مسله زن گرفتن رو بیخیال شدم تازمانی که جواب سوالمو بگیرم و مطمعن شم که راهی هست برافهمیدنش

 108. سلام من میخام ترمیم انجام بدم میشه راهنمایی کنین کجا باید برم؟

 109. با سلام . این خطی ک گذاشتین برای مشاوره ، خاموش هستش.یک کانال ارتباطی دیگه خواهشا معرفب کنین.

 110. سلام دکتر عزیز من ی سوال داشتم مورد ازار و اذیت قرار گرفتم از پشت فقط به جلوم خورد دخولی انجام نشد میخواستم بپرسم ایا ممکنه پاره شده باشه؟ واین که اگه پرده پاره باشه حتما خون میاد یانه؟

 111. سلام من میخام ترمیم بکارت انجام بدم،هنوزم مجردم معلوم نیست کی ازدواج کنم،ایا وقتی ازدواج کردم بعد مدت طولانی بازم خونریزی دارم یا حتما بزارم یه ماه قبل ازدواج ترمیم کنم؟

 112. سلام خسته نباشید من پرده م از نوع حلقوی ارتجاعی هست و بار اول هم هیچ خون ریزی ای نداشتم و اگر حدود ده روز رابطه نداشته باشم خیلی زیادهم درد دارم
  میخاستم بپرسم آیا این مدل پرده هم میشه ترمیم کرد؟و بعدازاین ترمیم گواهی سلامت رو میتونم بگیرم یا ن

 113. سلام دکتر..من پیش دکتر ماما رفتم و گفتن پرده من غیرقابل دوخت هست..من ۲سال با یکی رابطه داشتم..میخوام بدونم راهی هست که ترمیم شه.دکتر گفت لبه ها از بین رفته ونمیشه به هم وصل کرد

  • بله هرنوع پارگی امکان ترمیم وجود دارد فقط ممکن نوع بکارت شما ۲مرحله ترمیم و روتوش ترمیم نیاز داشته باشد

 114. سلام دكتر
  خواستم بپرسم بخيه ها بعد چند روز. جذب ميشن يا از بين ميرن ؟ من خيلي نگرانم نميدونم ترميم درست انجام شده يا نه
  دكتر اين سوالمم پاسخ بديد اگه يه بار ترميم انجام بشه و بعد مدتي درست انجام نشه ميشه دوباره ترميم كرد ؟

 115. سلام خانم دکتر من عمل بکارت انجام دادم خیلی زود تموم شد ۱۰دیقه اینا دکتر گفت هرچقدرم ظریف باشه پارگیش از سه ناحیست هرجا بری معلوم میشه ایا خون میاد حین رابطه؟وتا چه زمانی حدودا ترمیم بکارتی که انجام شده وقت داره

 116. ایا نرماله من بعد عمل هیچ دردی ندارم یه هفته بعد عمل برم دکتر دیگه برای معاینه مشکلی پیش نمیادکه؟

 117. تروخدا یه دکتر معرفی کنید برم برای معاینه به شماره بالایی زنگ میزنم جواب نمیدن

 118. سلام وقت بخیر آیا پرده حلقوی قابل اتساع بدون خونریزی قابل ترمیم هست ؟

 119. سلام…دکتر … من تقریبا ۹ یا ۱۰ سال پیش بکارتمو از دست دادم … امکان ترمیم وجود داره ؟و اینکه لطفا … خواهش میکنم …. ی دکتر معرفی کنید… قزوین …‌ تهران … کرج …. کسی سراغ داره .؟

 120. سلام
  درصورتیکه با یکبار دخول(فقط سر آلت) پرده بکارت پاره بشه ولی نه بطور کامل، در دخول بعدی امکان خونریزی هست یا خیر؟

 121. سلام من ۶ سال ک ازدواج کردم و شب عروسی هم خونریزی کامل داشتم و الان جدا شدم.و مجددا قصد ازدواج دوم دارم میشه ک من بعداین ۶ سال ک رابطه کامل داشتم ترمیم پرده بکارت انجام بدم و شب عروسی خونریزی داشته باشم؟؟و اینکه چ مدت قبل عروسیم ترمیم انجام بدم ک حتما دچارخونریزی بشم؟

 122. سلام خانم دکتر.آیا بعد از ترمیم پرده بکارت،در صورت رابطه جنسی دوباره خونریزی اتفاق میوفته؟

 123. آیا پارگی بکارت در اثر ضربه وجود دارد؟لطفا راهنما

 124. با سلام
  من حدود ٣ سال پرده بكارتم رو از دست دادم
  و نزد پزشكي رفتم و گفت از چند جا پاره شده
  و امكان ترميم نيست
  ميخواستم بدونم به دكتر ديگه مراجعه كنم؟
  واقعا احتمال داره كه ديگه نشه ترميم كرد؟

 125. سلام خسته نباشید .میشه مراقبت های بعد از ترمیم رو بگید

 126. سلام
  من بکارتم تیغه ای بوده و محل اتصال بالاییش جدا شده و تیغه آویزون شده
  ی دکتر میگه از اونجا که جدا شده بخیه میزنم برات
  یکی دیگه میگه تیغه رو کلا باید بردارم برات چون بکارت رگ خونی نداره و بخیه نمیگیره یا اگه بگیره دوباره می افته
  چیکار کنم؟

 127. سلام من دو هفته پیش با نامزدم رابطه داشتم اما دخول انجام نشد فقط در حد مالش بود..بعد از ۵یا ۶ساعت روی لباس زیرم یک لکه خون دیدم. کمر درد هم داشتم و وقت عادت ماهانه ام ۳روز بعد از رابطه ام بود.فردا رابطه ام پیش پزشک رفتم معاینه کرد گفت مشکلی ندارم ولی بعدکه براش توضیح دادم که یک لکه روی لباس زیرم دیدم دیدم گفت آسیب دیده.ولی اولش گفت سالمی تا گفتم رابطه بدون دخول داشتم ولی لکه دیدم گفت اسیب دیده .حالا بکارتم آسیب دیده؟ایا ممکنه اون لکه به خاطر نزدیک بودن عادت ماهانه ام باشه؟

 128. سلام خانم دکتر!
  نمیدونم کسی حرفمو باور کنین یا نه!
  من با دختری اشناشدم، و ایشان بعد از مدتی که با هم صمیمی شدیم و تصمیم به ازدواج گرفتیم، پارگی پرده شان را با بنده در میان گذاشتند!
  میگه تا زمانی که پرده ام ترمیم نشده، نه ازدواج میکنیم، نه در مورد من با خانواده صحبت کن، چون میگه بایدحتما پرده ترمیم بشه تا ازدواج کنیم! اصلا نمیدونم کجا باید برم، پیش کی باید برم واسه ترمیم!
  واقعا نمیدونم

  کمکم کنین لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین