علتهای مهم سقط جنین

> 1. اختلالات ژنتیکی و یا کروموزومی

حدود نیمی از سقط جنین که به صورت پراکنده رخ می دهد معمولا به یک ناهنجاری کروموزومی به علت مانند سندرم داون، فیبروز سیستیک یا سندرم ترنر.جهش های تصادفی که با توسعه و شکل کروموزوم غیر طبیعی و یا تعداد زیاد کروموزوم همراه است

> 2.  قطعه قطعه شدن DNA اسپرم
علت دیگری برای سقط جنین است که اغلب نادیده، گرفته میشوداما بسیار معمول است، قطعه قطعه شدن DNA اسپرم است. این زمانی اتفاق می افتد رشته DNA اسپرم شکسته و قادر به ارائه DNA به تخمک نیست.، از جمله سیگار کشیدن، مصرف داروهای ضد افسردگی، قرار گرفتن در معرض گرما، شیمی درمانی یا پرتو، واریکوسل، و یا حتی یک تب وجود دارد.
> 3. هورمون
نقص فاز لوتئال، یا سطوح پایین پروژسترون  کم کاری تیروئید و دیابت دو مشکلات هورمونی دیگر که می تواند به سقط جنین منجر شود.

> 4. چاقی
یک عامل خطر مستقل برای سقط جنین چاقی ست.

 

> 7. داروها و سموم
سیگار کشیدن، مصرف الکل و مواد مخدردر معرض  مواد شیمیایی سمی مانند بیسفنول  می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد. مصرف فنجان ۸ اونسی قهوه در روز خطر ناک است.

>8. عفونت
عفونت مایکوپلاسما که در پوشش داخلی رحم اتفاق می افتد هیچ نشانه ای ندارد اما می تواند به سقط جنین منجر شود.  عفونت های دیگری که باعث سقط جنین می شود شامل لیستریا، اوریون، سرخجه، سرخک، ویروس سیتومگال پاروویروس، سوزاک و کلامیدیا.
>5. اختلالات رحمی
دلیل عمده دیگر برای سقط جنین اختلالات ژنتیکی رحم هستند.  از جمله فیبروم، رحم دوشاخ

>6. سندرم فسفولیپید
گروهی از اختلالات  احتمال لخته شدن خون را افزایش دهند.: سندرم فسفولیپید،  باعث افزایش در آنتی بادی آنتی فسفولیپید که می تواند باعث لخته شدن خون  و تداخل با کاشت و رشد جنین شود.

 

سقط جنین ،دکتر سقط جنین

 

داروهای زیر ممکن است در زنان با سقط زودرس استفاده شود:

گلوبولین ایمنی بدن

آلکالوئید ارگوت و مشتقات (به عنوان مثال،متیل ارگونوین )

داروی ضد سرطان  (به عنوان مثال، متوترکسات)

پروستاگلاندین ها (به عنوان مثال، میزوپروستول)

 سقط جنین فراموش شده :

بیشترین  سقط جنین در ۱۳ هفته اول رخ می دهد در حالی که دوران بارداری می تواند زمان هیجان انگیز برای یک مادر باردار و پدر، باشدچند ماه اول حساس است. حدود ۱۵٪ از حاملگی ها با سقط جنین پایان، میپذیرد. سقط جنین از دست دادن جنین تا قبل از هفته ۲۰ حاملگی است، و اکثر سقط جنین در ۱۳ هفته اول بارداری رخ میدهد.سقط جنین فراموش شده، نیز به عنوان یک سقط فراموش شده و یا سقط خاموش است و هنگامی رخ میدهد که جنین می میرد، اما بدن به از دست دادن بارداری  و یا خروج جفت واکنشی نمیدهد.، جفت هنوز هم ممکن است همچنان به انتشار هورمون، ادامه دهد.
سقط جنین فراموش شده که معمولا در طول یک معاینه معمول، که در آن دکتر قادر به تشخیص ضربان قلب نیست و سونوگرافی پس از آن جنین رشد نیافته را نشان می دهد.
نشانه هایی از سقط جنین فراموش شده

سقط جنین فراموش شده که اغلب به عنوان سقط جنین خاموش شناخته شده ، زنان به طور کلی علائم سقط جنین مثل، خونریزی واژینال، درد سنگین، و یا اخراج بافت جنینی را ندارند ولی علائم حاملگی خود، مانند حساسیت به لمس پستان، تهوع، یا خستگی، ممکن است ناپدید  شود. برخی نیز ممکن است ترشحات واژن قهوه ای یا قرمز داشته باشند.
 درمان سقط جنین فراموش شده

اگر سقط جنین فراموش شده در اوایل حاملگی رخ داده است، یک زن معمولا قادر به دفع بافت بارداری به طور طبیعی است. با این حال، اگر بافت جنینی در بدن برای مدت طولانی تری باقی بماند   روش D & C   معمولا توصیه می شود. در این روش، گردن رحم باز می شود و محتویات بارداری با کورتاژ یا مکش خارج میشود.

سقط جنین نتیجه تاسفبار یک ناهنجاری ژنتیکی در جنین، که اغلب با سه برابر کردن یک کروموزوم مشخص رخ می دهد است. به سادگی با کنترل حفظ سلامت خود وخوب  غذا خوردن ، ورزش، و الگوهای خواب مناسب می تواند کمک به داشتن  یک حاملگی مثبت کمک کند.

۱

بیماری های مقاربتی درمان نشده می تواند خطر ابتلا به سقط جنین را افزایش دهد. برای بیماریهای مقاربتی مانند سوزاک، سیفلیس، HIV و تب خال، چک شوید. این بیماریها ممکن است خطر سقط جنین را افزایش دهد.

۲

سابقه واکسیناسیون خود را بدانید. برخی از بیماری ها می تواند خطر سقط جنین را افزایش، هر چند بسیاری از این بیماری می تواند از طریق واکسیناسیون ساده برطرف شوند. اگر شما سابقه واکسیناسیون خود را،فراموش کرده اید شما نیاز به انجام آزمایش خون برای تعیین اینکه آیا ایمن هستید یا نه .
۳

برخی از بیماری های مزمن ممکن است خطر سقط جنین را افزایش دهد. بیماری تیروئید، صرع، و لوپوس خطر سقط جنین، را افزایش میدهد.

۴

مصرق حداقل ۶۰۰ میلی گرم اسید فولیک در روزلازم  است. شما باید این دوز را یک تا دو ماه قبل از تصمیمگیری برای بچه دار شدن بخورید.

۵

محدود کردن مصرف کافئین
بیش از دو فنجان قهوه (از ۲۰۰mg) در هر روز مصرف نکنید. کافئین دارویی که می تواند سطح هورمون های شما را تحت تاثیر قرار می دهد و در مقادیر زیاد  سالم نمی باشد.
۲

اجتناب از محصولات لبنی غیر پاستوریزه و گوشت خام. منابع لبنی متعارف دارای هورمون و آنتی بیوتیک است که می تواند سطح استروژن در بدن را مختل  و آسیب به باروری را افزایش دهد.عفونت های ناشی از این محصولات عبارتند از لیستریا و توکسوپلاسموز، که می تواند خطر ابتلا به سقط جنین را افزایش دهد.

۳

در هر بارداری، مواد مخدر،تنباکو، الکل، باید اجتناب شود .
۴

دور ماندن از موادسمی  مانند آرسنیک، سرب، فرمالدئید، بنزن، و اکسید اتیلن، اشعه x

۵
استرس خود را کاهش دهید . هنگامی که شما استرس دارید،توان بدن شما برای مبارزه با بیماریها کاهش میابد.

۶
پروژسترون یک هورمون جنسی زنانه است ،که پروژسترون باعث تغییرات ترشحی در پوشش رحم که لازم برای یک تخمک بارور شده است.برخی سقط جنین ممکن است در نتیجه ترشح پروژسترون ناکافی باشد. در طول سه ماهه اول بارداری، کاهش ترشح پروژسترون ممکن است خطر سقط جنین را افزایش دهد.

غلات کامل بیش از غلات فرآوری شده را انتخاب نمایید. غلات کامل سرشار از فیبر و ویتامین ضروری است. مصرف فیبر، سبزیجات، سبزیجات تیره، لوبیا، و غلات سبوس دار با هر وعده غذایی لازم است. فیبرعلاوه بر تنظیم سطح هورمون و سطح قند خون، فیبر باعث هضم سالم میشود.. سعی کنید به خوردن میوه فیبر، سبزیجات، سبزیجات تیره، لوبیا، و غلات سبوس دار با هر وعده غذایی.اجتناب از خوردن سویا، سویا حاوی یک ترکیبی است که مانند یک هورمون در بدن شما عمل می کند و نتیجه آن می تواند تعادل هورمونی شما را مختل کند.کاهش مصرف قند تصفیه شده  موجود در بطری آب میوه، بستنی یخی، آب نبات، دسر بسته بندی، و غیره می تواند سطح قند خون شما را مختل وباعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شما شود.

سقط جنین  ناقص” اگر خونریزی آغاز شده است و دهانه رحم باز است، اما بافت بارداری هنوز در رحم باقی مانده است.نشانه های اصلی سقط جنین ناقص خونریزی و دل درد است.  اگر خونریزی و دل درد به مدت بیش از دو هفته ادامه داشته باشد، ممکن است بافت جفت در رحم بماند که می تواند خطر ابتلا به عفونت اگر درمان نشود دازد .برای زنانی که بافت جفت را برای بیش از دو هفته پس از تشخیص سقط جنین را باقی مانده است، درمان معمول (کورتاژ) D & C خواهد بود.برخی از پزشکان  ممکن است دارو از جمله میزوپروسترول (سایتوتک) برای بالا بردن شانس دفع تکه جفتی بدون عمل جراحی بدهند .اتساع و کورتاژ و یا( D & C  ) برای پاک شدن رحم از محصولات بارداری و گاهی در موارد بررسی و درمان خونریزی شدید رحمی انجام میشود.

در D & C، یک جراح با استفاده از ابزار های کوچک و یا داروهایی که برای باز کردن دهانه رحم  استفاده کرده، وبا یک کورت اقدام به تراشیدن رحم و جمع آوری محصولات رحمی میکند.

دکتر برای سقط جنین

خطرات ناشی از D & C کورتاژ

اسکاربافت یا چسبندگی در دیواره رحم؛ آسیب گردن رحم؛ سوراخ شدن رحم، عفونت.

 

توجه داشته باشید: این مقاله جایگزین برای توصیه های پزشکی نیست. شما باید با دکتر خود در مورد خطرات مربوطه تماس بگیرید.
دارو می تواند یک جایگزین برای D & C برای مدیریت سقط جنین از دست رفته و یا ناقص باشد. میزوپروستول تقلید سقط جنین طبیعی و یک گزینه سالم و بسیار خوبی برای همه زنان است.خطرناکترین مشکلاتی که زنان می توانند پس از سقط جنین یا در حین سقط جنین داشته باشند خونریزی بیش از حد و عفونت است.عفونت وخونریزی بیش از حد در زمانی اتفاق می افتد که بافت جفت بارداری  هنوز  در داخل رحم مادر پس از سقط جنین و یا در طول سقط جنین، باقی بماند.اگر یک زن خونریزی شدید و یا یک عفونت جدی رحمی داشته باشد ، ممکن است منجر به مرگ مادر شود .

سقط ناقص (بافت جفتی در داخل رحم)

سقط ناقص یک علت شایع خونریزی یا عفونت است. خونریزی یا عفونت متوقف نخواهد شد تا زمانی که همه بافت از رحم برداشته شده باشد.
عفونت به صورت تب، بوی بد از مهبل (واژن)، یا درد و خونریزی از مهبل (واژن) است.

درمان سقط ناقص

بهترین درمان برای سقط جنین  ناقص است برای خالی کردن رحم با  خلاء مکشی (ساکشن).

دو دارو می تواند کمک به خالی کردن رحم پس از سقط جنین ناقص – میزوپروستول وارگومترین است. میزوپروستول می توانید به صورت خوراکی و یا درج در رکتوم  باشد.میزوپروستول  معمولا با یکی دیگر از دارویی به نام mifepristone، برای پایان دادن به بارداری در ۳ ماه اول استفاده میشود.زمانیکه از میزوپروستول  استفاده میکنید مشکلاتی ازقبیل خونریزی شدید، سقط ناقص، و یا دیگر مشکلات خطرناک  اتفاق بیوفتد .از میزوپروستول پس از ۱۲ هفته از بارداری استفاده نکنید. رحم حساس تر است و  می تواند پاره شود.

عفونت پس از سقط جنین

زنان با یک عفونت در رحم در معرض خطر جدی است. این عفونت می تواند باعث آسیب به رحم شود، و می تواند در خون (سپسیس) پخش شود. سپسیس بسیار خطرناک است و می تواند شوک یا مرگ دهد.
علائم هشدار دهنده

درجه حرارت، بالاتر از ۳۸ درجه سانتی گراد (۱۰۰٫۴ ° F)
نبض تند، بیش از ۱۰۰ ضربه
تب و لرز
دفع  مایع بد  بو ودردناک

کزاز (تریسموس)

کزاز یک نوع عفونت است که می تواند با سقط جنین عفونی ایجاد شود.زنانی که در برابر کزاز واکسینه نشده اند در معرض خطر تبدیل شدن به بیمار کزازی  و یا حتی در حال مرگ از کزاز  خواهندبود.

برای محافظت در برابر عفونت کزاز

تزریق ۱۵۰۰ واحد واکسن کزاز  antitoxinin 4 هر هفته  توکسوئید کزاز ۰٫۵ میلی لیتر  عضلانی
خون ریزی
مقدار خونریزی به طور منظم برای چند روز بعد از سقط جنین  طبیعیست. برخی از زنان مقدار خونریزی تا ۲ هفته ادامه دارد. پس از چند روز، خون تیره، به رنگ قرمز روشن می شود. خونریزی بیشتر از این طبیعی نیست و ممکن است خطرناک باشد. اگر خونریزی زیادی پس از سقط جنین، وجود داردبه خصوص اگر خون قرمز روشن و روان است مادر در خطر است و خونریزی باید متوقف شود. ادامه  خونریزی به شوک و یا حتی مرگ تبدیل می شود.در صورتی که بافت در رحم وجود دارد، مالش شکم در حالی که دراز کشیده یا چمباتمه زده اید ویا زور زدن شاید کمک کننده باشد.کمک به جلوگیری از خونریزی تخلیه رحم مادر است.
آسیب داخلی اندام های داخلی بدن از سقط جنین  اغلب توسط یک ابزار تیزبا یک سوراخ در رحم مادر ایجاد می شود. ممکن است آسیب به ارگان های دیگر در داخل بدن مانند تخمدان، روده، یا مثانه می شود.
شوکه شدن

اگر یک زن یک عفونت جدی یا خونریزی شدید داشته باشد او ممکن است به شوک رود.ضعف، سرگیجه، ضعف،نبض دارای یک پالس  سرد، از دست دادن هوشیاری.