خواص بادام برای پوست

0

خواص بادام برای پوست

بادام یکی از محبوب¬ترین آجیل¬ها در بین افراد می¬باشد. خواص سلامتی بادام برای بدن و ذهن به خوبی مشخص شده است. بادام به افزایش ظرفیت مغز کمک کرده برای سلامت قلب، برای مراقبت از پوست و مو، برای دیابت و کاهش وزن نیز مناسب می¬باشد. بادام به روش¬های مختلف مورد استفاده قرار می¬گیرد. بادام می¬تواند به شکل خام یا بوداده مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین می¬توان به شکل کره، روغن نیز مورد استفاده قرار بگیرد.
مفید برای بیماری¬های قلب
مصرف روزانه بادام منجر به کاهش بیماری¬های قلبی می¬شود. بادام غنی از منیزیوم بوده که از افزایش فشار خون جلوگیری می¬کند. بادام منجر به حفظ کلسترول در محدود طبیعی شده و منجر به دفع کلسترول بد می¬شود. اسیدهای چرب و آنتی¬اکسیدان موجود در بادام از بروز بیماری¬های قلبی-عروقی پیشگیری می¬کند. حاوی ویتامین E می¬باشد که برای سلامت شریان¬ها و یا برای التهاب مناسب می¬باشد. از تشکیل پلاک در دیواره شریان¬ها جلوگیری کرده و به همین دلیل از بروز حمله قلبی و سکته پیشگیری می¬کند. به همین دلیل می¬توان بیان داشت که منافع سلامتی بادام برای بیماری قلبی بسیار است.

Almond-Oil-Remove-Makeup
خواص بادام در مراقبت از پوست:

بادام حاوی ویتامین E و آنتی¬اکسیدان می¬باشد. برای تغذیه پوست و پیشگیری از علایم پیری مناسب می-باشد. به گردش خون کمک کرده و در نتیجه منجر به بهبودی زخم می¬شود. دارای خواصی می¬باشد که برای مبارزه با سرطان پوست مناسب می¬باشد. منجر به بازگشت آسیب¬های ناشی از استرس و رژیم غذایی ضعیف می¬شود. با اثرات مضر ناشی از آلودگی و ماورابنفش بر روی پوست نیز مبارزه می¬کند.
مناسب و موثر در عملکرد مناسب و سالم مغز
بهترین غذا برای مغز بادام می¬باشد. مواد مغذی موجود در بادام برای فعالیت عصبی، افزایش ظرفیت مغز و بهبود حافظه مناسب می¬باشد. بر اساس نظر پزشکان افزایش مصرف با بالا رفتن سن توصیه می-شود. با افزایش سن، خطر آسیب¬های مغزی و التهاب بسیار بالا می¬باشد. برای جلوگیری از این حالت، مصرف بادام بسیار مناسب می¬باشد.
موثر در کاهش وزن:
آلموند غنی از فیبر و چربی می¬باشد و به همین دلیل پس از مصرف احساس سیری و پرشدن به شما می-دهد. به همین دلیل به صورت غیر مستقیم از مصرف سایر غذاهای مضر جلوگیری می¬کند. همچنین به متابولیسم مناسب نیز کمک می¬کند. مصرف مدام بادام در حفظ وزن ایده¬ال و جلوگیری از چاقی موثر می¬باشد. در نتیجه به کاهش وزن کمک می¬کند.
پیشگیری از دیابت:
بادام غنی از اسیدهای چرب می¬باشد. از آزاد سازی قند در خون جلوگیری می¬کند. همچنین از مقاومت انسولین نیز جلوگیری می¬کنند. همچنین منجر به کاهش خطرات ناشی از دیابت نظیر وزن بدن و التهاب می¬شود.
مناسب برای سلامت دندان و استخوان:
بادام غنی از مواد معدنی نظیر منیزیوم و فسفر می¬باشد. این دو ماده معدنی برای قوی کردن استخوان و دندان بسیار مناسب می¬باشد. منجر به کاهش خطر بروز پوکی استخوان و شکستگی می¬شود.
مناسب برای هضم:
پوست بادام، مهمترین فاکتوری می¬باشد که سیستم متابولیکی را تحت تاثیر قرار می¬دهد. فعالیت باکتریایی روده توسط بادام و پوست آن کنترل می¬شود. از آنجایی که پوست بادام حاوی ترکیبات پروبیوتیک می-باشد، بر روی هضم و سم ضدایی اثر دارد. از کمبود تغذیه¬ای جلوگیری کرده و منجر به ساخت مواد مغذی از غذا می¬شود. منجر به افزایش جمعیت باکتریایی سالم و مفید می¬شود. اثرات سلامت بادام بر روی هضم نیز مناسب است.
کمک در سرطان:
بادام منبع غذی از ویتامین E می¬باشد و یک آنتی¬اکسیدان بسیار قوی است. با آسیب¬های ناشی از رادیکال-های آزاد و استرس اکسیداتیو که مرتبط با سرطان می¬باشد، مقابله می¬کند. منجر به کاهش خطر سرطان کولون، پروستات و سرطان سینه می¬شود.

روغن بادام:

عصاره روغن بادام از دانه بادام به دست می¬آید. منبع غنی از ویتامین و سایر مواد معدنی می¬باشد. برای موارد متعددی مفید می¬باشد. در غذاهایی نظیر سالاد و تست مورد استفاده قرار می¬گیرد. همچین به عنوان مواد آرایشی نیز مورد استفاده قرار می¬گیرد و به شکل گسترده¬ای برای داشتن پوست و موی سالم مورد استفاده قرار می¬گیرد.
استفاده برای ماساژ
به دلیل غنی بودن از ویتامین D، منجر به متعادل شدن رطوبت پوست میشود. بسیار روشن بوده و به همین دلیل می¬تواند به راحتی توسط نور خورشید جذب شود. ماساژ با روغن بادام برای تغذیه و رشد پوست موثر می¬باشد و منجر به کاهش دردهای عضلانی می¬¬شود.
مناسب برای آروماتراپی
دو کاربرد برای آروماتراپی وجود دارد. اسانس و روغن¬های حامل. اساس در صورت استفاده مستقیم منجر به بروز عوارض جانبی می¬شود، به همین دلیل به صورت روغن حامل استفاده می¬شود چرا که بسیار روشن و سبک بوده و عارضه جانبی را نیز دنبال ندارد

proprieta-olio-mandorle-dolci-benefici-salute-corpo-capelli
مزایای پوستی روغن بادام

روعن بادام برای پیشگیری و درمان آکنه و علایم آن موثر می¬باشد. مصرف مدام آن بر روی پوست با علایم موثر همراه می¬باشد. می¬تواند بر روی تمام انواع پوست بدون عارضه جانبی مورد استفاده قرار بگیرد. منجر به کاهش جوش¬های سر سفید و سرسیاه می¬شود.
سایر کاربردها
– پیشگیری از پیرشدن پوست
– حلقه¬های تیره روشن می¬شوند
– بهبود رنگ چهره
– درمان آفتاب¬سوختگی
– منجر به نرم و درخشان شدن پوست می¬شود
– درمان راش¬های پوستی
کاربرد روغن بادام برای مو:
روغن بادام در بسیاری از ترکیبات آرایشی مورد استفاده قرار می¬گیرد. ویتامین و مواد معدنی موجود به سلامت مو کمک می¬کند. چند قطره از روغن بادام را بر روی پوست بریزید و به آرامی ماساژ دهید. با انگشتان خود به آرامی ماساژ دهید. برای موارد زیر کاردبرد دارد:
– منجر به طولانی شدن و قوی شدن مو می¬شود.
– به عنوان یک حالت دهنده طبیعی شده و منجر به درخشندگی مو می¬شود.
– کنترل ریزش مو
– کنترل شوره مو
– ویتامین¬های مو منجر به تغذیه مو و نرمی آن می¬شود.

کره بادام

برخی افراد فکر می¬کنند که کره بادام همان کرده سفیدی است که مورد استفاده قرار می¬گیرد. ولی اینطور نیست. این ترکی از بادام به شکل خمیری درست شده است. می¬توانید آن را نظیر کره شیر مورد استفاده قرار بگیرد. غنی از ویتامین و مواد معدنی است. به صورت آمده در بازار است ولی می¬توانید به صورت خانگی نیز درست کنید. می¬تواند به صورت ترد، نرم یا بوداده باشد. کره بادام دارای برخی مزایای سلامتی بادام نیز می¬باشد.
کره بادام را چگونه در خانه درست کنید:
درست کردن آن بسیار آسان می¬باشد. بادام¬ها را در غذاساز قرار داده و به خوبی به هم بزنید. به حدی فشار دهید که کاملاً ساییده و آماده شوند و روغن از آنها خارج شود. معمولاً همراه با نان تست استفاده می¬شود. علاوه بر این، می¬تواند در پخت و پز، دسر و ساندویچ هم استفاده کرد. و به عنوان میان وعده نیز مصرف شود.

IMG_9206-001
نحوه درست کردن حلوای بادام چگونه است

درست کردن حلوای بادام آسان ولی وقت¬گیر می¬باشد. باید تا زمان آماده شدن پای آن بیستید. هیچ نوع افزودنی دیگری مورد نیاز نمی¬باشد.
چیزی که نیاز دارید: بادام ۴ فنجان؛ شیر ۵/۱ فنجان؛ روغن ۵ قاشق، شکر گرانوله، سه فنجان، رنگ خوراکی زیاد در صورت نیاز و پودر هل. در مورد میزان هر یک از مواد می¬توانید بر اساس تعداد افراد تغییرات ایجاد کنید.
چگونگی تهیه حلوای بادام
بادام¬ها را بر روی ظرفی بریزید و آب به آن اضافه کنید. پس از ۴-۳ ساعت که خیس خوردند، پوست آن ها را خارج کنید. بادام¬ها را به مخلوط کن منتقل کرده و شیر اضافه کنید. تا زمان تشکیل خمیر به هم بزنید. ماهی تابه را روی گاز گذاشته و روغن را به آن اضافه کنید. و سپس ترکیب بادام را به آن اضافه کنید. آن را به هم بزنید و شکر را به آن اضافه کنید. باید به منظور جلوگیری از سوختگی دائماً آن را به هم بزنید. پس از اتمام باید صبر کنید تا روغن به سمت بالا بیاید و حلوا آماده سرو باشد.
دستورالعمل¬های مختلفی وجود دارد که می¬توانید برای تهیه بادام مورد استفاده قرار گیرد.
بنابراین، استفاده از بادام برای سلامت بسیار مهم می¬باشد. و مواد مغذی که از آن دریفات می¬کنیم قابل مقایسه نمی¬باشد. ارزش¬های غذایی آن در هندوستان برای دهه¬ها شناسایی شده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code