خواص سرکه سیب

در حال حاضرازخواص سرکه سیب فراوان استفاده می شودوعوارض سرکه سیب  کاربردی است. منافع گسترده شامل  درمان سکسکه ، کاهش علائم سردی و برخی از مردم از سرکه سیب برای از جمله برای دیابت سرطان مشکلات قلبی کلسترول بالا و مسائل مربوط به وزن استفاده می کنند. اثرات حفاظتی در برابر سرطان دارد. به طور سنتی برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن ناخن عفونت های ناخن قارچ گوش شپش و زگیل استفاده می شود.

سرکه  سیب در یک فرایند دو مرحله ای ساخته می شود:

اولین گام سیب خرد شده (یا شراب سیب ) به قارچی که تخمیر قند است تبدیل می شود.در مرحله دوم باکتری به محلول تبدیل شده و تبدیل آن به اسید استیک است.

خواص سرکه سیب برای درمان مشکلات معده

برای ناراحتی معده برخی از سرکه سیب و شربت سیب مخلوط با آب را می نوشند. اگر عفونت باکتریایی علت اسهال است سرکه سیب به خاطرخواص آنتی بیوتیکی می تواند کمک کننده باشد. بیشتر کارشناسان ادعا می کنند مصرف سرکه که حاوی پکتین است می تواند به تسکین اسپاسم روده کمک کند سعی کنید مخلوط کردن یک یا دو قاشق غذا خوری آنرا به آب یا آب میوه مثل آب سیب مخلوط کنید.

خواص سرکه سیب در درمان سکسکه

۱ قاشق مرباخوری سرکه سیب به خاطر طعم ترش می تواند سکسکه را متوقف کند. یک درمان سکسکه شامل سرکه سیب و شربت سیب است.

خواص سرکه سیب در درمان  گلو درد

به محض این که احساس گلو درد می کنید  سرکه سیب و شربت سیب به رفع عفونت کمک می کند.  بیشتر میکروب ها نمی توانند در محیط اسیدی سرکه زنده بمانند. فقط ۴/۱ فنجان سرکه سیب را با ۴/۱ فنجان آب گرم مخلوط و ۱ ساعت یا بیشتر قرقره کنید.

خواص  سرکه سیب درکاهش کلسترول

تحقیقات بیشتری لازم است که به طور قطعی توانایی سرکه سیب در کاهش کلسترول انسان را نشان دهد اما در سال ۲۰۰۶ مطالعه نشان داد که استیک اسید در سرکه کلسترول بد در موش صحرایی را کاهش می دهد . همچنین محققان ژاپنی دریافتند که نیم اونس مصرف سرکه در روز کلسترول  افراد را کاهش می دهد.

یک سرکه سیب را قبل از غذا بخورید به خصوص اگر شما می دانید که در مصرف غذاهای مضر هستند افراط می کنید. این درمان را ادامه دهید: ۱ قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چایخوری سرکه سیب را به یک لیوان آب گرم  اضافه کنید و ۳۰ دقیقه قبل از خوردن ناهار  بنوشید.

خواص  سرکه سیب در پاک کردن بینی

پتاسیم که رقیق کننده مخاط بینی و اسید استیک ان از افزایش آن که می تواند منجر به گرفتگی بینی شود جلوگیری می کند. مخلوط یک قاشق چایخوری سرکه سیب در ۱ لیوان آب و نوشیدن آن برای زهکشی سینوس مفید است .

خواص وعوارض سرکه سیب

 خواص سرکه سیب  در کاهش وزن

سرکه سیب می تواند به کم کردن وزن کمک کند. به همین دلیل در اینجا: اسید استیک باعث کاهش اشتها و افزایش سوخت و ساز بدن می شود و احتباس آب را کاهش می دهد. دانشمندان همچنین دریافتند که سرکه سیب هضم نشاسته راافزایش می دهد که به معنی وارد شدن کالری کمتر به جریان خون است.

خواص  سرکه سیب در رهایی از شوره سر

اسیدیته سرکه سیب پوست سر را سخت تر و رشد  مخمر را کاهش می دهد. ۴/۱ فنجان سرکه سیب مخلوط با ۴/۱ فنجان آب مخلوط کرده و بر سر اسپری کنید. سر خود را در حوله بپیچید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه تا یک ساعت بماند و سپس موهای خود را بشوئید. این کار را دو بار در هفته برای نتیجه بهتر ادامه دهید.

خواص  سرکه سیب در درمان  آکنه

سرکه سیب به عنوان درمان های طبیعی خانگی برای آکنه است و پوست را سالم می کند. خواص ضد باکتریایی آن  به حفظ و کنترل از آکنه کمک می کند و اسید لاکتیک موجود در سرکه سیب پوست را نرم کرده و پوسته پوسته شدن پوست و  لکه های قرمز را کاهش دهد و PH پوست شما را متعادل می کند.

ورزش و استرس شدید باعث ساخت اسید لاکتیک در بدن و خستگی می شود. جالب توجه است اسیدهای امینه موجود در سرکه سیب به عنوان پادزهر عمل می کنند. افزون بر این سرکه سیب حاوی پتاسیم و آنزیمهایی است که  این احساس خستگی را برطرف می کند. دفعه بعد یک قاشق سرکه  و یا دو لیوان نوشیدنی سرد سبزیجات یا یک لیوان آب برای افزایش انرژی خود اضافه کنید.

خواص وعوارض سرکه سیب

خواص سرکه سیب درگرفتگی های شبانه پا

گرفتگی عضلات ساق پا اغلب می تواند نشانه ای از پتاسیم پایین شما باشد.  سرکه سیب یک چاره است ۲ قاشق غذاخوری سرکه و یک قاشق چای خوری عسل به لیوان آب گرم مخلو کنید برای ازبین بردن گرفتگی های شبانه پا موثر است.

خواص سرکه سیب در رفع بوی بددهان

اگر مسواک زدن و دهان شویه موثر نیست با استفاده از سرکه سیب بوی بد دهان را کنترل کنید. آنرا غرغره کنید و یا یک قاشق چایخوری آنرا  برای کشتن باکتری بو بنوشید. سرکه سیب را در صبح غرغره کنید.به حذف لکه ها و سفید کردن دندان ها و کشتن باکتری ها کمک می کند. باکتری ها در دهان و لثه ها وجود دارند. به طور معمول بعد از غرغره مسواک کنید. شما همچنین می توانید دندان های خود را با جوش شیرین یک بار در هفته برای کمک به حذف لکه ها و سفید کردن دندان ها مسواک کنید همانطور که از  خمیر دندان استفاده کنید. شما همچنین می توانید از نمک به عنوان خمیر دندان جایگزین استفاده کنید. اگر لثه شما حساس هست هر روز با نمک مسواک کنید.

خواص در رفع سرکه سیب کبودی

سرکه سیب دارای خواص ضد التهابی است و سرکه سیب در محو شدن کبودی کمک می کند.

خواص سرکه سیب در کنترل قند خون

سرکه سیب سطح قند خون را متعادل می کند با توجه به مطالعات متعدد ارتباط بین این دو نشان داده شده است. در یک مطالعه افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ که انسولین مصرف نمی کنند مصرف دو قاشق سرکه سیب قبل از خواب منجر به کاهش سطح قند می شود. مطالعه دیگری در دانشگاه ایالتی اریزونا در بر داشت که کسانی که مقاوم به انسولین هستند خوردن مخلوطی از سرکه سیب و آب قبل از  یک وعده غذایی کربوهیدرات بالا قند خون را پایین می آورد.

ازدیگر خواص سرکه سیب:

باعث کاهش کلسترول و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود. بیماری های قلب و عروق (بیماری های قلبی و سکته مغزی) در حال حاضر در جهان بیشترین علت مرگ است.چند عامل بیولوژیکی قابل اندازه گیری شناخته شده که با کاهش و یا افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مرتبط است.حفاظتی در برابر سرطان دارد.

 

عوارض سرکه سیب

متاسفانه برای سرکه سیب برخی از عوارض جانبی به خصوص در دوزهای بالا گزارش شده است.

اگر چه مقدار کم آن به طور کلی خوب و سالم است مصرف بیش از حد مضر و حتی خطرناک می تواند باشد.

۱٫تاخیر در  تخلیه معده

سرکه سیب از  قند خون با کاهش آن در مواد غذایی جلوگیری کرده و قند پایین تری به دستگاه گوارش وارد می کند. این جذب باعث می شود  جریان خون بدن افت می کند.

با این حال این اثر ممکن است علائم گاستروپارزی بیماری شایع در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ را بدتر کند.بنابراین مواد غذایی در معده بیش از حد طولانی باقی می ماند و نرخ طبیعی تخلیه در گاستروپارزی اعصاب  معده صحیح کار نمی کند.

علائم گاستروپارزی شامل سوزش معده نفخ و حالت تهوع است. برای بیماران دیابتی نوع ۱  گاستروپارزی برای زمان بندی انسولین با وعده های غذایی بسیار چالش برانگیز است زیرا پیش بینی  مدت هضم و جذب غذا سخت  می شود.

  1. عوارض گوارشی

سرکه سیب ممکن است باعث علائم گوارشی ناخوشایندی در برخی از افراد شود.مطالعات حیوانی و انسانی نشان می دهد که سرکه سیب و اسید استیک باعث کاهش اشتها و احساس پری منجر به کاهش طبیعی مصرف کالری می شود. به ویژه برای افرادی که یک نوشیدنی حاوی ۲۵ گرم (۰٫۸۸ اونس) سرکه سیب مصرف کردند اشتها کمتر اما به طور قابل توجهی بیشتر احساس تهوع گزارش شده است.

خواص سرکه سیب

۳٫پایین آوردن سطح  پتاسیم سطح و پوکی استخوان

۴٫فرسایش دندان

غذاها و نوشیدنی اسیدی به مینای دندان آسیب می زنند.نوشابه های گازدار به طور گسترده تر مورد مطالعه قرار گرفته است اما برخی از تحقیقات نشان می دهد استیک اسید در سرکه نیز ممکن است به مینای دندان آسیب بزند.در یک آزمایشگاه مطالعه مینای دندان از دندان های عقل در سرکه ها متفاوت با هاش اعم از ۲٫۷-۳٫۹۵ غوطه ور بود. سرکه ها منجر به از دست دادن ۱- ۲۰% مواد معدنی از دندان ها پس از چهار ساعت شد.از همه مهمتر این مطالعه در آزمایشگاه انجام شد و نه در دهان که در آن بزاق کمک کننده است . با این حال شواهدی که مقدار زیادی از سرکه ممکن است باعث فرسایش دندان شود وجود دارد.

  1. گلو را می سوزاند

سرکه سیب باعث سوختگی مری _گلو می شود.بررسی مایعات مضر به طور تصادفی استیک اسید از سرکه بلعیده اسید شایع ترین است که باعث سوختگی گلو می شود.محققان توصیه می کنند سرکه ماده سوزاننده قوی  در ظروف مناسب نگه داشته شود .موارد بسیاری از گلو سوختگی گلو ناشی  از سرکه سیب وجود دارد.

  1. پوست را می سوزاند

با توجه به ماهیت بسیار اسیدی آن سرکه سیب همچنین هنگامی که برای پوست استفاده شود باعث سوختگی می شود.

در مورد یک دختر ۱۴ ساله توسعه سوزآور در بینی او پس از چند قطره سرکه سیب برای برداشتن خال وجود داشت.

در مورد دیگر پسر ۶ ساله با مشکلات متعدد توسعه سوختگی پس از درمان عفونت پا خود را با سرکه سیب توسط مادرش را داشت.

گزارش هایی  از سوختگی ناشی از استفاده از سرکه سیب برای پوست وجود دارد.

طرز مصرف سرکه سیب با خیال راحت

اکثر مردم با خیال راحت می توانند مقادیر مناسب از سرکه سیب را با پیروی از این دستورالعمل های عمومی مصرف کنند:

محدود کردن مصرف خود: شروع با یک مقدار کوچکتر و به تدریج تا حداکثر ۲ قاشق غذاخوری (سی میلی لیتر) در هر روز بسته به تحمل شخصی شما می باشد.

حداقل رساندن دندان در معرض اسید استیک: سعی کنید سرکه را در آب رقیق کنید و آن را از طریق نی بنوشید.

دهان خود را شستشو دهید: شستشو با آب پس از مصرف آن ضروری است. برای جلوگیری از آسیب بیشتر به مینای دندان حداقل ۳۰ دقیقه قبل از مسواک زدن دندان های خود آنرا مصرف کنید.

اگر شما گاستروپارزی دارید از مصرف آن اجتناب کنید: از سرکه سیب اجتناب کنید و یا مقدار آنرا به ۱ قاشق چای خوری (۵ میلی لیتر) در آب و یا سالاد محدود کنید.

از حساسیت آگاه باشید: آلژی به سرکه سیب نادر است اما اگر شما یک واکنش آلژیک داریدبلافاصله مصرف آنرا متوقف کنید.