خانه / دانستنی ها / درمان آرتریت روماتوئید
درمان آرتریت روماتوئید

درمان آرتریت روماتوئید

حدود ۴۳ میلیون آمریکایی در چنگ نوعی از درمان آرتریت روماتوئیت یا مشکل مفاصل گرفتار می شوند. و تعداد کمی از ما به سن بالا رسیده و این مشکل را نداریم. اگر این بیماری را دارید بخوانید. ۴۰ درمان خانگی  که می توانید ناراحتی خود را کاهش دهیدو کنترل بیشتری روی زندگیتان خواهید داشت. بیایید با برخی از اطلاعات کلی در مورد ورم مفاصل شروع کنید.

هیچ درمانی برای آرتریت وجود ندارد اما انواع مختلفی از روش های مقابله ای است که شما را فعال تر خواهد کرد و در کنترل زندگی شما موثر است. در اینجا برخی از داروهای خانگی برای کمک به تسکین درد و ناراحتی شما وجود دارد.

درمان آرتریت روماتوئید

انقباض کردن:  به عنوان بهترین روش حرکت ،مفاصل را حفظ می کند. این میتواند به عملکرد بهتر مفاصل برای مقدار زمان طولانی تر کمک کند و در عین حال زندگی را بهتر می کند.راه رفتن به مفاصل کمک می کند.

تمرینات هوازی :(فعالیت هوازی است اگر شما به طور مداوم حرکت عضلات بزرگ بدن به منظور بالا بردن ضربان قلب و افزایش تنفس است مانند پیاده روی و شنا کردن نه تنها به عضلات کمک می کند استقامت را افزایش می دهد و نیز برای قلب و عروق خونی و سلامت ریه و برای کاهش وزن مفید است. تمرینات هوازی مانند قدم زدن و یا بازی تنیس ( به عنوان مخالف شنا کردن در آب) همچنین استخوان ها را تقویت می کند. شما باید سعی کنید حداقل ۳۰ دقیقه ورزش هوازی در بیشتر روزها انجام دهید.در نهایت ورزش های استقامتی باید شامل دو یا سه بار در هفته برای تقویت عضلات باشد که به محافظت از مفاصل کمک می کند. تمرینات ایزومتریک که در آن  با سفت کردن عضلات بدون حرکت مفصل می تواند ایجاد کند به خصوص برای افراد مبتلا به ورم مفاصل خوب است. برخی ورزش که در آن عضلات تقویت توسط حرکت مفاصل می شود  (بالا و پایین بردن پا و بلند کردن وزنه های سبک  نمونه هایی از این نوع هستند) نیز ممکن است درست باشد. پزشک یا فیزیوتراپیست تعیین می کند که کدام تمرینات تقویت برای شما بهتر است و برای یادگیری نحوه انجام بی خطر و موثر آنها مشورت کنید. زندگی شما که شامل تمرینات باشد به شما بیشتر کمک می کند و بیشتر لذت می برید.

در یک استخر بازی کنید:  اگر حتی حرکات ساده برای شما دشوار است استخر گرم محیط ایده آل برای ورزش است. این موارد به کاهش فشار بر مفاصل شما کمک خواهد کرد. آب گرم کمک می کند تا مفاصل نرم شوند و عضلات را قابل انعطاف تر میکند. یک دوش گرم ممکن است کمک کننده باشد: جریان آب را در پشت خود بگیرید به تسکین سفتی و ناراحتی کمر کمک می کند.

استفاده بیش از حد  کرم ها (OTC) جایز نیست.تسکین ورم مفاصل شانه با گرم کردن مفاصل ممکن است. با این حال آنها اغلب آنها از آنزیم استفاده می کنند هیچ درمانی برای آرتیت وجود ندارد اما انواع مختلفی از روش های مقابله ای است که شما را فعال تر خواهد کرد و  زندگی تان را کنترل می کند. داروهای ضد درد مانند استامینوفن و آسپرین و سایر غیر استروئیدی از جمله ایبوپروفن و ناپروکسن و به طور کلی بی خطر و نسبتا ارزان هستند و میتواند برای افراد مبتلا به ورم مفاصل بسیار مفید باشد . با این حال از انجا که حتی عوارض جانبی دارند و این امر به ویژه برای بسیاری از افراد مبتلا به ورم مفاصل نیازبه استفاده از یکی از این داروها به صورت منظم است و حتما توصیه پزشک خود را برای استفاده از این محصولات با دقت برای جلوگیری از واکنش های جدی و بالقوه دنبال کنید.

 بستن شال در اطراف گردن و اطراف آرنج و یا زانو : این درد را تسکین می دهد. آن را محکم کنید اما مراقبت باشید. تنگی به کاهش تورم در ورم و اماس مفصل انگشتان کمک کند و گرمای ایجاد شده توسط دست های تحت پوشش به مفاصل احساس بهتری می دهد. پوشیدن لباس بیش از حد ممکن است کمک کند.

دستکش های الکتریکی استفاده کنید: شکارچیان از این دستکش  دست خود را در صبح سرد در جنگل محافظت می کنند اما برای افراد مبتلا به آرتریت بیش از حد  کمک کنده است در حالی که شما خواب هستید می توانید  تمام شب از انها استفاده کنید.

تحقیقات وزن راعامل موثری می داند : داشتن اضافه وزن فشار بیشتری به مفاصل وارد می کند . در واقع افزایش وزن از ۱۰ پوند می تواند به معنای افزایش فشار معادل ۴۰ پوند در زانو باشد. اگر اضافه وزن دارید بنابراین از دست دادن وزن می تواند عملکرد مفاصل را بهتر کند.

برخی از افراد مبتلا  به درد مزمن آرتریت ناامید شدند که با وعده کمک ۱۰۰ درصد از معجزه دارو رژیم غذایی و یا برخی از درمان های جایگزین دیگر دنبال کنند. متاسفانه این بار آرتروز هیچ درمانی ندارد. با مشورت پزشک خود درباره ارائه دیگر مراقبت های بهداشتی مشورت کنید. به تایید اکثر کارشناسان باید به تکینک های قدیمی حتی مانند استفاده از دستبند مس شک کرد.

عدم گسترش فشار: به عنوان یک قاعده کلی باید از فعالیت هایی که شامل استفاده از دست و قرار دادن این فشار بیش از حد در انگشتان دست است جلوگیری کنید.به جای بلند کردن با انگشتان دست  با استفاده از کف هر دو دست فنجان صفحات گلدان را بلند کنید و نگه دارید. به جای فشردن با انگشتان دست، در دسته مسطح اسفنج یا دستمال قرار دهید.

 از داشتن یک موقعیت برای مدت طولانی جلوگیری کنید.:نگه داشتن مفاصل در همان موقعیت برای  زمان طولانی فقط به سختی و ناراحتی خود  اضافه می کنید. تا حد امکان مفاصل را کشش و استراحت دهید. در صورت امکان از بازویتان به جای دست خود برای انجام فعالیت استفاده کنید. به عنوان مثال  درب سنگین را با بازو  و نه با دست و بازوی دراز باز کنید. نشسته کار کردن هر زمان سطح انرژی شما بسیار بیشتر از نسبت به زمانی که شما ایستاده هستید. اما به یاد داشته باشید نشستن در همان موقعیت بیش از حد طولانی ضرر دارد.

دستگیره شیر را با دسته بلند گرد جایگزین کنید : برای آنها فشار کمتری نیاز است در نتیجه فشار کمتری بر روی مفاصل وارد می کند.  ابزار و ظروف و وسایل نوشتن و دستگیره های راحت تر برای خانواده مهیا کنید. با نوار ۱ یا دو لایه از  پلی اورتان نازک و یا دستگاه پلی اورتان دور دستگیره درها  چاقو قلم و مداد استفاده کنید.لوازم اتوماتیک کار را برای شما انجام می دهند. مسواک برقی دسته وسیع تری از مسواک معمولی است.

وسایل را  در دسترس آسان قرار دهید: طوری که برای تنظیم قفسه ها فشار لازم نباشد. خرید لباس با جیب برای نگهداری چیزها مانند یک جفت عینک یا قلم و کاغذ اغلب استفاده می شود. از جیب برای حمل لوازم استفاده می شود.

راه رفتن در بالا و پایین رفتن از پله ها:بالا رفتن منجر می شود پا قوی تر  و پایین آمدن منجر می شود پا ضعیف تر شود.

خم کردن زانو: هنگامی که می خواهید چیزی را بلند کنید  یا بر روی زمین زانو هایتان را  خم می کنید همانطور که  بلند می شوید پشت خود را راست نگه دارید.از سبد خرید که بارهای سنگین تر در امتداد چرخ ها است برای حمل و نقل کردن مواد غذایی یا سبد لباس های شسته شده استفاده کنید.

نشستن بر توالت فرنگی: توالت فرنگی ویژه ساخته شده که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

کمپرس گرم : حرارت عمدتا برای عضلات و مفاصل آرامبخش است و درد را کاهش می دهد سفتی را تسکین می دهد. با این حال حرارت مفصل گاهی اوقات برای افراد مبتلا به روماتوئید  ممکن است باعث بدتر شدن شود. از سوی دیگر گرما می تواند برای استئوآرتریت حداقل التهاب موثر باشد. می توانید گرم با یک حوله گرم و مرطوب فشرده کنید. حرارت بیشتر سازگار است. پتو برقی یا پد گرما ی پایدار و خشک ارائه می کنند. دوش حمام حرارت مرطوب فراهم می کند. شما نیز از داروخانه ها و فروشگاه های مختلف محصول متشکل از کیسه پارچه  نرم و مهر و موم شده (اغلب استوانه ای شکل) پر از دانه های طبیعی دارای منافع حامل حرارت مرطوب  (به نام تخت بادی) دیده اید که در مایکروویو گرم و  در منطقه درد قرار داده می شود را می توانید بخرید. با استفاده از برخی از روش گرم کردن باعث شل کردن عضلات قبل از ورزش می شود که می توانید آن را بهتر انجام دهید.

کمپرس سرد: کمپرس را روی  مفاصل ملتهب داغ قرار دهید. سرما معمولا برای کاهش درد در مفاصل خاص استفاده می شود و اگر شما نقرس دارید می تواند مفید باشد. اگر شما واسکولیت (التهاب عروق خونی) یا نشانگان رینود ( اسپاسم عروق در انگشتان دست و انگشتان پا که ممکن است در رابطه با آرتیت روماتوئید رخ دهد)دارید از سرد کردن استفاده کنید بدون نیاز به دکتر  راه های بسیاری برای فشرده سازی سرد وجود دارد.می توانید لیف را در آب سرد خیس کنید. و یا شما می توانید از کیسه های پلاستیکی با خرده شده یخ بسته منجمد یا بسته یخ آبی استفاده کنید. حتما از پارچه های نازک و یا حوله روی پوست برای جلوگیری از سرمازدگی استفاده کنید و یخ بسته یخ را روی مفاصل فشرده کنید. ممکن است دریابید که متناوب گرما و سرما متناوب بسیار کمک می کند.

 

بهترین نتایج درمان آرتریت روماتوئید

دست و پا را در آب گرم (بیش از ۱۱۰ درجه فارنهایت) حدود سه دقیقه خیس کنید و سپس آنها را در آب سرد (حدود ۶۵ درجه فارنهایت ) برای حدود یک دقیقه نگه دارید. این فرایند را سه بارتکرار کنید  و در پایان با آب گرم خیس کنید.

آسپارتام : راه تسکین درد با شکر نوشابه است. آزمایش تحقیق منتشر شده در مجله علمی داروشناسی بالینی و درمان اشاره کرد که آسپارتام – شیرین کننده مصنوعی در مارک های مساوی و جایگزین – امداد رسانی است که قابل مقایسه با عوامل ضد التهاب می باشد. از پزشک در مورد مقداری که باید استفاده کنید بپرسید.

نمک: سولفات منیزیم در نمک معمولا برای تسکین درد مفاصل و کاهش تورم استفاده می شود. ترکیب چند قاشق چای خوری به آب حمام اضافه کنید. بیشتر به صورت موضعی گاهی اوقات به خصوص برای پا ضروری است . دروان آب گرم با ۲ قاشق غذا خوری را در وان آب گرم اضافه کنید و پاها را در آن بخیسانید.

فرآورده های لبنی : برخی از داروهای مورد استفاده در درمان آرتریت می تواند منجر به از دست دادن کلسیم استخوان و منجر به پوکی استخوان شود. برای مقابله با این اثر مطمئن شوید که به اندازه کافی در رژیم غذایی خود کلسیم استفاده می کنید. به عنوان مثال یک فنجان ماست کم چرب ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم کلسیم حدود یک سوم نیاز روزانه بزرگسالان را تامین می کند. آب پرتقال غنی شده از کلسیم نیز نیاز روزانه به کلسیم را برطرف می کند.

توجه داشته باشید: اگر شما داروها (مانند آسپرین یا ایبوپروفین) و داروهای ضد انعقاد یا مکمل های خون استفاده می کنید خونتان رقیق می شود بنابراین خطر ابتلا به خونریزی غیر قابل کنترل در شما افزایش می یابد.

مصرف کلسیم: توصیه می شود روزانه ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم برای زنان قبل از یائسگی و ۱۲۰۰-۱۵۰۰ میلی گرم پس از یائسگی لازم است . مردان نیاز به ۱۰۰۰-۱۳۰۰۰ میلی گرم در روز دارند. اگر شما به اندازه کافی کلسیم در رژیم غذایی خود دارید حتما به مکمل برای محافظت از استخوان های هم احتیاج دارید.

درمان آرتریت روماتوئید

۱۱ خوردنی مناسب برای آرتریت  روماتوئید

همه شما باید مواد غذایی خود را عاقلانه انتخاب کنید. قبل از قرار دادن هر چیزی در دهان خود برای خوردن غذاهای ایده آل تصمیم بگیرید.

۱-خوردن بیشتر میوه ها سبزیجات غلات سبوس دار و غذاهای با فیبر بالا.

۲-خوردن پروتئین های گیاهی. به طور کلی چربی اشباع شده پایین تری نسبت به پروتئین گوشت دارند. لوبیا عدس نخود آجیل خشک و غلات از منابع خوب پروتئین هستند.

۳- کالری مصرف نکنید. خوردن حتی یک قند شیرین در روز خطر ابتلا به فشار خون و کلسترول بالا را افزایش می هد. به عنوان مثال ۲۰ اونس بطری کک ۲۴۰ کالری و ۶۵ گرم قند ارائه می شود. عطش خود را به جای نوشیدنی های شیرین با آب فر نشانید.

۴-دو سوم بشقاب شام شما باید سبزیجات و میوه هایی مانند کلم بروکلی و گوجه فرنگی وخیار و هویج باشد.

۵- هر چیزی که می خرید به معنای خوردن همه آنها نیست.

۶- برای مناسبت های خاص و یا به عنوان پاداش از قطعه دایره ای کوکی و یا تکه ای از کیک استفاده کنید. مزایای جانبی غذاهای تازه و خام صرفه جویی در پول شماست .

۷-  هنگامی که شما احساس خفیف سیری دارید خوردن را متوقف کنید.

۸- آنچه که می خورید را ضبط کنید . حتی برای مردم لاغر هم ثابت شده ۱۰ تا ۱۵ درصد مصرف غذا کاهش یافته است . ثابت شده که ضبط کردن خاطرات مواد غذایی می تواند منجر به از دست دادن وزن شود.

۹- اگر شما هیجان زده و یا افسرده و غمگین هستید به جای استفاده از غذاهای پر چرب پیاده روی کنید. خوردن احساسی به سرعت می تواند باعث اضافه وزن شود.

۱۰- وزن خود را به طور منظم چک کنید و بر پشرفت خود نظارت کنید

۱۱- هر روز راه بروید و یا نوعی ورزش هوازی مانند شنا و یا دوچرخه سواری انجام دهید. نه تنها این این روش به تنهایی برای حفظ وزن کافی نیست بلکه باید برای کاهش وزن ترکیب غذایی را هوشمندانه انتخاب کرد. علاوه بر این ورزش هضم را بهبود می بخشد سلامت قلب و عروق را افزایش می دهد  و می تواند به درد مفاصل کمک کند.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

سفارش تبلیغات

جهت سفارش تبلیغات در پرتال جامع زیبایی و پزشکی ایران زنان و سایر وب سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین