دلایل و درمان های ریزیش مو در زنان

0

دلایل و درمان های ریزیش مو در زنان

بلند،کوتاه،فر،یا براق، برای بیش تر موهای زنان بیش از دسته ای از فیبر وجود دارد. این ابرازی از شکل و شخصیت شماست. اما اگر ریزش مویتان شروع شد، می تواند واقعا شما را بترساند.

ریزش مو تنها یک چیز مردانه نیست.

چه کوتاه چه بلند،زنان به روش مردان موهایشان را از دست می دهند. ممکن است تمامی مو ها نازک شود یا قسمت مرکزی شما می تواند وسیع و وسیع تر شود. شما حتی ممکن است قسمتی کچل در تاج سر خود داشته باشید. یک چیزی که زنان به ندرت دارند: عقب رفتن سر حد موی جلوی سراست.

چه میزان ریزش مو عادی است؟

بیشتر مردم هر روز ۵۰-۱۰۰ تارمویشان می ریزد. نگران نباشید اگر یکم مو در برستان یا بر روی لباستان دیدید. اما اگر شروع به ریزش انبوه کردید یا اگر متوجه شدید که در حال نازک شدن است،با دکتر مشورت نمایید.

دلایل و درمان های ریزیش مو در زنان

ریشه ی ریزش مو چیست؟

هیچ دلیل منفردی وجود ندارد. شرایط پزشکی-استرس و عوامل زندگانی،مانند آنچه که می خورید. ژن های شما نیز نقشی ایفا می کنند. بعضی اوقات دکترها نمی توانند دلیل مشخصی بیایند. به عنوان نقطه ی شروع، متخصصان ریزش مو به شما پیشنهاد می کنند که برای مشکلات تیروئید و عدم تعادل هورمون آزمایش دهید. مو اغلب دوباره رشد می کند زمانی که دلیل مشخص می شود.

آیا می توانید ریزش مو را اندازه گیری کنید؟

بله. دکترها از مقیاس ساوین استفاده می کنند. این از خضامت موی معمولی تا کچلی تاج سر که کمیاب است رده بندی می شود. مقیاس به الگوی کچلی مدارک زنان کمک می کند،شرایطی که دکتر شما ممکن است هورمون جنسی ریزش مو بنامد. احتمالا شما آنان را به عنوان الگوی کچلی مردان می دانید، اما درمورد ۳۰ میلیون زن آمریکایی موثر بوده است. متخصصان فکر می کنند ژن ها و کهن سالی در کنار تغییرات هورمونی یائسگی نقش ایفا می کنند. موهای شما می توانستند تمامآ با ریزش شدید درکنار مرکز فرق سر نازک شوند.

دلیل ریزش مو: مشکلات  تیروئید

این غده ی پروانه شکل در مقابل گردن شما مواد شیمیایی که بدن شما را فعال نگه می دارند را به بیرون میریزد.اگر هورمون تیروئید خیلی زیاد یا خیلی کم ایجاد کند،چرخه ی رشد موی شما ممکن است موفق شود. اما طره های نازک تر به ندرت تنها علامت مشکل تیروئید هستند. شما ممکن است کمبود یا اضافه وزن داشته باشد،به سرما یا گرما حساس شوید،یا هشدارها در رده ی قلبتان تغییر کند.

دلیل ریزش مو: PCOS

اگر شما سندرم تخمدان چند حلقه ای دارید، هورمون هایتان همیشه بیرون از اصطحکاک هستند. بدنتان هورمون های مردانه یا آندروژن را بیش از اونی که باید باشد می سازد.این می تواند باعث جوانه زدن موی اضافه  بر روی صورت و بدنتان شود در حالی که موی روی سرتان نازک می شود. PCOS همچنین می تواند باعث مشکلات تخمک گذاری،جوش،و اضافه وزن شود. اما بعضی اوقات موهای نازک تنها  علامت مشخص هستند.

دلیل ریزش مو: ریزش موی اریاتا

ریزش موی اریاتا موجب ریزش موی انبوه می شود. سیستم ایمنی خود شما مقصر است،که به غده ی موهای سالم اشتباها حمله می کند. در بیشتر موارد، آسیب همیشگی نیست. طره های از دست رفته در ۶ ماه از یک سال دوباره رشد می کنند. بعضی مردم تمامی موهای فرق سر و بدنشان را از دست می دهند اما به ندرت این طور است.

دلیل ریش مو: کچلی

زمانی که قارچ های کچلی بر فرق سر شما تاثیر می گذارد، الگوی ریز مویی فاصله دار را به راه می اندازد-خارش دار،کچلی انبوه در اطراف سر.همچنین ممکن است زبر و قرمز به نظر برسند.دکتر آن را با داروی ضد قارچ درمان می کند. پراکندگی با ارتباط مستقیم آسان است،پس اعضای خانواده ی خود را با توجه به علائم چک کنید.

دلایل و درمان های ریزیش مو در زنان

دلیل ریزش مو:زایمان

ممکن است شما متوجه شوید که مویتان در طول بارداری پرتر به نظر می رسد. این به دلیل سطح بالای هورمون، باقی موها را در برابر ریختن محافظت می کند. اما بعد از اینکه کودک به دنیا آمد،چیزها به حالت عادی برمی گردند و آن تارها به سرعت می ریزند. شما می توانید موی بسیاری را یکباره از دست دهید. می تواند بیش از ۲ سال برای طره های شما طول بکشد تا به حالت عادی بازگردد.

دلیل ریزش مو:قرص

هورمن ها که تخمک گذاری را سرکوب می کنند می توانند باعث نازک شدن مو شوند. اگر در تاریخ خانواده اتان ریزش مو وجود داشته باشد این اتفاق بیشتر برایتان رخ می دهد. این ممکن است زمانی که خوردن قرص را قطع می کنید رخ دهد. دیگر داروها به ریزش مو مرتبط هستند شامل رقیق کننده های خون و داروهایی که فشار خون بالا،بیماری قلبی،ورم مفاصل،و افسردگی را درمان می کنند.

دلیل ریزش مو:رژیم سریع

شما ممکن است وزن زیادی با رژیم زودگذر از دست بدهید. و اگر شما ۱۵ پوند یا بیشتر وزن کم کنید،ممکن است با گذر زمان کوتاهی بسیاری موهایتان را نیز از دست دهید.زیاد نگران نباشید-زمانی که به رژیم سالم بازگردید این موها نیز برمی گردند. آماده باشید که تعدادی طره از دست دهید اگر ویتامین آ زیاد می خورید یا پروتئین به اندازه ی کافی نمی خورید.

دلیل ریزش مو: مدل موهای سفت

افسانه نیست:بافت های نازک یا دم اسبی محکم می تواند فرق سرشما را آزار دهد و باعث ریزش مو شود. این اتفاق در استفاده از  غلتک های محکم نیز رخ می دهد. اجازه دهید موهایتان پایین باشد، و باید به طور عادی رشد کند. آگاه باشیدکه استفاده از این مدل ها در طولانی مدت می تواند فرق سرتان را زخم کند و موجب ریزش موی دائمی شود.

دلیل ریزش مو:استرس زیاد

سطح بالای استرس فیزیکی یا احساسی می تواند موجب شود شما ناگهان موی بسیاری از دست دهید.مثال ها:

  • بیماری جدی یا جراحی سخت
  • زخم درگیر با از دست دادن خون
  • استرس احساسی شدید

پردازش ممکن است ۶ تا ۸ ماه طول بکشد.

دلایل و درمان های ریزیش مو در زنان

دلیل ریزش مو: دارو

مینی اوکسدیل توسط FDA برای الگوی ریزش موی زنانه ثابت شده است. می تواند در بیشتر زنان ریزش مو را آهسته یا متوقف نماید و ممکن است به رشد دوباره ی مو کمک کند. اما فوایدش از بین می رود زمانی که استفاده از آن را قطع می کنید. کورتیکواستروئید می تواند به رشد دوباره ی مو در زنان با ریزش موی آریاتا کمک کند. و اگر دلیلش دارویی متضمن یا فقر تغذیه باشد،طره های شما باید در یک زمان دوباره رشد کنند.

درمان ریز ش مو: وسایل لیزری

وسایلی که لیرزی با انرژی کم سبک ساطع می کنند ممکن است به رشد موی جدید کمک کند. در بعضی کلینیک ها و برای استفاده ی خانگی موجود هستند. بسیاری از آنان هم برای زنان و هم برای مردان ثابت شده اند،و مطالعات نشان می دهد که آنان کار می کنند. اما ۲-۴ ماه طول می کشد تا نتیجه را ببینید. در نظر داشته باشید: FDA همان آزمایش سخت برای وسایل مانند داروها را نیاز ندارد. امنیت طولانی مدت و تاثیراتش شناخته نشده اند.

کاشت مو در زنان

این روند درگیر با حرکت مو به منظور نازک کردن منطقه ی فرق سر از مناطق پرتر می شود. مشکل این جاست که،الگوی کچلی زنان باعث نازکی مو در تمام مراحل می شود،بنابراین محل اهدا کننده ممکن است محدود باشد. این بهتر عمل می کند اگر ریزش مویتان از الگوی کچلی یا زخم مردانه گرفته شده باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code