خانه / روانشناسی / رابطه جنسی سالم
رابطه جنسی سالم

رابطه جنسی سالم

 

نکاتی درباره رابطه جنسی سالم

یکی از ابعاد ارتباطی بین زن ومرد رابطه جنسی میباشد برای داشتن رابطه جنسی ایده آل باید زمان بیشتری را صرف کنید

رابطه جنسی طولانی به طور کلی بهترین رابطه جنسی نیست ٬ اما در نظر گرفتن زمان میتواندمفید باشد.

برای داشتن رابطه جنسی ایده آل باید زمان بیشتری را صرف کنید اما رابطه جنسی طولانی مدت همیشه به رابطه خوبی ختم نمیشود.


۱۰نکته اساسی مهم در یک رابطه جنسی

۱-رابطه جنسی یكی از ابعاد ارتباطی بین زن و مرد می باشدو  مساله عجیب و غریب و چندش آوری نیست كه خانواده ها نسبت به آن بی توجه باشند.

۲- خانمها واقایان توجه كنند رابطه جنسی یك قسمت از رابطه زن و مرد هست ورابطه جنسی تنها رابطه بین زن ومرد نیست

۳- رابطه جنسی یك رفتار است ولی پانتومیم نیست و ما باید در  رابطه جنسی هم، از كلام و بیان استفاده كنیم و هم بگوییم و از او بشنویم كه ما برای یك رابطه جنسی لذت بخش به چه چیزی نیاز داریم.

۴- باورهای غلط را در مورد رابطه جنسی كه از بچگی در ذهن ما نقش بسته با مطالب جدید علمی عوض كرده و رابطه جنسی لذت بخش را به رابطه جنسی خرافاتی تبدیل نكنیم.

۵- هیچوقت از رابطه جنسی به عنوان سلاح استفاده نكنیم .

۶- برای یك رابطه جنسی موفق باید استرسها را كنار گذاشت: مانندترس از بچه دار شدن

۷- معمولا خانمها نگران رابطه شب اول زفاف میباشند .پس آقایان بدون توجه به خرافات شب زفاف و شب اول زندگی مشترك را به رضایت همسر خود اختصاص دهند و سعی نكنند با زور و فشار و اذیت اهداف از پیش تعیین شده خود را دنبال کنند.

۸- رابطه جنسی تنوع زیادی دارد پس زن و مرد با مشورت هم همه ارتباطها را می توانند امتحان كنند و آنها را كه لذت بخش تر است ادامه و بعضی ها را متوقف كنند.

۹- واژن خانمها،حفره ای روی هم خوابیده می باشد كه بعد از ازدواج طول و قطر آن با آلت تناسلی همسر تطابق پیدا میكند پس آقایان وخانمها استرس كوچكی و بزرگی آلت را از خود دور كنند .

۱۰- خانمها از طریق لمس و ماساژ وغیره به ارگاسم میرسنند.ولی اقایان فقط از طریق نزدیکی جنسی .

 

رابطه زناشویی درچه مواقعی مناسب نیست؟

نزدیکی جنسی بعد از ورزش کردن، پس از حمام، پس از فعالین سنگین مناسب نیست.
و بعد از غذا خوردن و مصرف نوشیدنی نزدیکی جنسی مناسب نیست.
نزدیکی جنسی پس از شادی زیاد یا غم زیاد نیز مناسب نیست.

بدیهی ست  که میل جنسی در حال حاضر نسبت به سالهای قبل کمتر شده است و شکایت خانم ها بیشتر است! وقتی  زوج ها برای مشاوره می روند، این خانم ها هستند که مردها را به زوربه سمت دفتر کار روانشناسان می کشانند. و برخلاف عقیده عموم، میل جنسی مردهاست که پایین آمده است. در جامعه ما قابل قبولتر این است که زن میل جنسی نداشته باشد تا مرد. وقتی این مرد است که میل جنسی پایینی دارد، برای هر دو طرف ناامید کننده تر خواهد بود.

بهترین زمان برقراری رابطه جنسی درمردان ا ز نظر بیولوژیکی ساعت ۵ تا ۷ عصر  زیرا انرژی در حداکثر است و تمامی حس‌ها بیدارند. در زنان میل جنسی قبل از تخمک گذاری بسیار بالاست. البته برخی خانم‌ها قبل از آغاز پریود یا حتی طی دوره، میل جنسی بالایی دارند اما در مورد مردان زمان مشخصی در طول ماه برای افزایش یا کاهش میل جنسی وجود ندارد. تقریبا می‌توان گفت این میل همیشه در مردان بیدار است. میل جنسی در تابستان بیش از زمستان فعال است. در واقع نور شدید تابستان برخی ساختارهای دخیل در هورمون‌های جنسی مانند هیپوتالاموس و هیپوفیز را فعال می‌کند و باعث می‌شود میزان انرژی و تمایل جنسی افزایش یابد. گرما نیز در این میان بی‌تاثیر نیست. گرما سبب سبکی بیضه‌ها شده و از نظر بصری میل جنسی را در مرد بالا می‌برد.نکته دیگر اینکه میزان ترشح تستوسترون در مردان در این فصل بالا می‌رود و باعث تلاش بیشتر و گرایش بالاتر به سمت کار، ورزش و البته رابطه جنسی می‌شود.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

افسردگی پس از مرگ عزیز

افسردگی پس از مرگ عزیز

افسردگی پس از مرگ عزیز افسردگی چیست؟ چیزهای زیبا و نشاط بخش زیادی در زندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین