خانه / روانشناسی / رابطه جنسی موفق
رابطه جنسی موفق

رابطه جنسی موفق

خیلی از جوانان به دلیل نبود آگاهی کافی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران ، مشکلاتی دارند ، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می گردد وباعث  معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی وبیماریهای جنسی متعدد…. قابل مشاهده می باشد . سیمرغ با هدف پیش گیری از ایجاد این گونه مشکلات و با احترام به حریم خانواده ، جهت افزایش دانایی زوجهای جوان و کمک به بهبود واستحکام روابط همسران اقدام به تهیه و ارائه مطلب زیر نموده است انسانها در مورد یک رابطه خوب معیارهای متفاوتی دارند. مهم ترین عامل برای ایجاد یک رابطه خوب و سالم میزان تلاش زوجین برای برقراری یک رابطه اصولی است؛ صحبت کردن در مورد مشکلات ، گذشت و کنار هم بودن به ایجاد یک رابطه خوب کمک می کند.بسیاری از افراد رابطه با همسر خود را شامل ،صمیمیت ،عشق، رابطه جنسی، ﻣﺴﺌﻮلیت پذیری، سازگاری و دوستی می دانند.برخی از کارشناسان خانواده زوجهای جوان را از برقراری رابطه جنسی قبل عقد نهی میکنند زیرا احتمال به هم خوردن ازدواج، امکان باردار شدن ناخواسته عروس، کمتر شدن اشتیاق دو طرف و خصوصا پسر برای برگزاری هرچه سریع تر مراسم عروسی دارد. زمان رابطه جنسی اهمیت چندانی ندارد. آنچه مهم است این است که این زمان، زمانی باشد که هر دو نفر شما احساس راحتی وارامش میکنید. خیلی از زوجین دوست دارند با سپیده صبح رابطه جنسی برقرار کنند، خیلی ها عصرها را ترجیح می دهند و بعضی دیگر تاریکی شب را. مهمتر از زمان رابطه جنسی، زمانی است که می خواهید با هم بگذرانید. برای اولین رابطه جنسی زمان زیادی را اختصاص دهید. روزهای تعطیل معمولاً بهتر است، می توانید کل روز را، حتی ساعت خواب را، صرف آن کنید. طبیعت جنسی خانم ها بسیار پیچیده تر از آقایون است.   زوجین میـتوانند از یک ارتباط سالم، جذاب و خوب جنسی در طـول زنـدگی مشـتـرک خـود بهره ببرند. رضایت جنسی امـری اسـت کـه در طـول زمـان و بـا هشیاری بسیار زیاد ی قابل دست یافتن می بــاشـد. ایــن امــر نــیــازمــنـد تعهد،  سـرسـپـردگـی، تـلاش و هــمکاری هر دو طرف می باشد.زوجـیـن بـایـد اولین اولویت خود را در تطمیع کردن خواست های دیگری قرار دهند. رشد رابطه جنسی در زندگی زناشویی چیزی جز آشکار کردن خود واقعی افراد نمی باشد. کمبود صمیمیت زیربنای مشکلات جنسی است. زوجین باید توانایی بیان احساسات و خواست های  خود را نسبت به یکدیگر داشته باشند. باید به هم بگویند که از انجام چه کاری لذت می برند و چه چیز مایه رنجش آنهاست. زن و شوهر هایی که از بیان احساسات خود عاجز هستند نمی توانند در رابطه عشقی خود پیشرفت کنند و ارتباط آنها در همان مرزهای شهوانی باقی می ماند و فراتر از آن نخواهد رفت. آنها ممکن است برای سالیان دراز در همان حدود اولیه باقی مانده و ارتباط جنسی خود را همیشه با ترس نپذیرفته شدن ادامه دهند. درگفتگوهای باز و عاشقانه هر یک از افراد می تواند به راحتی خواست ها و نیازهای خود را در راه رسیدن به ارضای جنسی بی پرده بیان کند. این امر به رابطه شما، انرژی و نیرویی تازه می بخشد و روحیه ای در شما ایجاد می کند که هر روز پیش از گذشته طرف خود را بخواهید. بنابراین سعی کنید راههای متفاوت راضی کردن همسر خود را در این نوع ارتباطات پیدا کنید.زوج هایی که در این زمینه موفق هستند، اگر چندین فرزند هم داشته باشند باز هم می توانند به راحتی وقت خاصی را برای این امر اختصاص دهند حتی اگر فرزندان آنها بسیار کوچک بوده و نیاز به حمایت و مراقبت بیشتری داشته باشند.

چرا رابطه شکل می گیرد ! و چرا باید به سالم بودن آن توجه داشته باشیم !؟ وقتی انسان در دهکده جهانی متولد می شود  و حکم زندگی را از خالق خود دریافت می کند ، می تواند با همه چیز و همه کس در این دهکده جهانی رابطه برقرار کند تا جهان بینی خود را کامل کند و نیازهای اولیه خود را برطرف سازد !
پس لازمه زنده بودن ایجاد رابطه می باشد و این حق را هم به دست آورده که زنذه است و می تواند با هر موضوع و تمامی موجودات زنده در این دهکده جهانی رابطه و شناخت برقرار کند .
اما باید دانست اگر این رابطه به طور غلط پیش برود ، همه چیز به تخریب و خرابی کشیده می شود و آن وقت حاصل این رابطه غلط ضرر شخصی و آسیب کلی برای دیگر موجودات همراه خود است !
گاهی خسارت رابطه ناسالم ما آن چنان سنگین می شود ، که دچار خاطره های تلخ می شویم و در بستری از ناکامی ها و سرخوردگی ها به سمت افسردگی کشیده می شویم و گاهی کار به خودکشی یا خودسوزی یا منزوی شدن هم ختم می شود . این که چرا و چگونه باید رابطه داشته باشیم به دانش و شناخت شعوری ، احتیاط و کسب اطلاعات اولیه و زمان بندی برای رسیدن به هدف های اولیه همراه در صبوری ، اقدام کنیم تا رفته رفته به هدف نهایی برسیم .

برای ایجاد یک رابطه موفق:

۱-با هم صحبت کنید.

۲-آرام صحبت کنید.

۳-ویژگی های خوب همسرتان را همیشه به یاد داشته باشید .

۴-برای همدیگر وقت بگذارید.

۵-تفاوت های یکدیگر را درک کنید.

۶-حامی یکدیگر باشید.

۷-موقع دعوا به حرفهایتان توجه کنید.

برای برقراری رابطه جنسی نامزدی این نکات را میدانید؟

آیا اطمینان دارید که باهم می مانید؟

آیا همه ریسک ها را می دانید؟
احتمال بارداری ناخواسته را جدی بگیرید

موقعیت مکانی و زمانی خود را بسنجید

هرگز فقط به خاطر خشنودی نامزدتان اینکار را نکنید .

چرا برخی از روابط سرانجام خوبی ندارند ؟

روابط به پاره اي از دلایل ،با شکست مواجه می شوند :

۱  با فرد مناسب هستید ولی به طرز صحیح مهر نمی ورزید .

شما و همسرتان از عادت هاي ارتباطی ضعیفی برخوردار هستید .

به درستی نمی دانید که چطور صمیمیت واقعی تولید کنید .

چیزي را که می خواهید مطالبه نمی کنید و در نهایت احساس انزجار می کنید.

از رابطه تان غافل می شوید .

۲  با فرد نامناسب هستید .

عشق و یا سبک زندگی شما با عشق و سبک زندگی همسرتان از تفاهم و همخوانی کافی برخوردار نیستند

شما ارزش هاي مشترك کافی دارید و به اصول مشترکی نیز پایبند نیستید .

همسر شما داراي عیب ها و نقص هاي بزرگی است که ازدواجی موفق را ناممکن می سازد .

شما نمی توانید نیازهاي یکدیگر را برآورده کنید .

رازهایی درباره ي عشق به عنوان راهنمایی که به مردم بیاموزد : »: چندین سال پیش اولین کتابم را نوشتم

۱  چگونه یکدیگر را دوست داشته باشند تا روابطی ارضاء کننده با شور و حرارت و در نهایت سالم و موفق خلق کنند .

۲  چگونه از غلط مهر ورزیدن دست بکشیم و به طرز صحیحی یکدیگر را دوست بداریم .

که براي مهر ورزیدن بر می گزینید مهم است .

چه رابطه هایی سرانجام با شکست روبرو میشوند:

۱-رابطه ای که در آن بیش از حد به شریک احساسیتان عشق بورزید .

۲-رابطه ای که در آن بیش ازحد شریک عشقی شما به شما عشق بورزد.

۳-رابطه ای که در ان شما عاشق مهارتها و استعدادهای شریک احساسی تان می باشید

۴-رابطه ای که در آن شما نقش ناجی شریک احساسی تان را ایفا می کنید

۵-رابطه ای که در ان به شریک احساسی تان به چشم یک نماد یا الگو یا قهرمان نگاه کنید

۶-رابطه ای که در ان به خاطر”شرایط ظاهری” (رنگ چشم ؛ قد و ….) شیفته شریک احساسی تان شده اید

۷-رابطه ای که در ان شما و شریکتان از ” تفاهم کم وجزیی” برخوردار هستید .

۸-رابطه ای که در ان شریک عشقی تان  را از روی سرپیچی انتخاب کرده اید.

۹-رابطه ای که در ان شریک احساسی تان را به خاطرانتقام و تلافی ولجبازی باهمسر سابقتان انتخاب کرده اید

۱۰-رابطه ای که در آن شریک تان از لحاظ فیزیکی یا احساسی در کنارتان نباشد.

چندنکته برای  حفظ یک رابطه خوب

۱) از چیزهایی که شما و طرفتان برای خودتان و برای رابطه‌تان می‌خواهید آگاه باشید.
۲) نیازهایتان را به همدیگر بگویید.
۳) بفهمید که طرفتان قادر به برآوردن همه نیازهای شما نیست. بعضی از این نیازها باید در خارج از رابطه برآورده شوند.
۴) برای حرف زدن و بحث کردن درمورد چیزهایی که از هم می‌خواهید علاقه نشان دهید.
۵) نخواهید که طرفتان برای برآوردن همه نیازهای شما تغییر کند. برای قبول کردن تفاوت‌های بین زوج ایدآل هرکدامتان و فرد واقعی که با او ارتباط دارید تلاش کنید.
۶) سعی کنی به مسائل از دید همدیگر نگاه کنید. این به آن معنی نیست که همیشه باید با هم موافق باشید، بلکه هر دوی شما باید تفاوت‌ها، دیدگاه‌ها و نیازهای متفاوت هم را درک کنید.
۷) وقتی در انتظارات، نیازها یا نظراتتان، اختلاف مهم و اساسی وجود دارد، سعی کنید با صداقت و جدیت برای آن تلاش کنید. بهتر است زودتر از متخصص کمک بگیرید تا اینکه آنقدر صبر کنید که وضعیت بحرانی شود.
۸) سعی کنید با طرفتان به طریقی برخورد کنید که نشان دهد دوستش دارید و به او اعتماد دارید.


اقایان هرکاری می کنند تا سکس داشته باشند تا بتوانند تمایلات دستگاه تناسلی خود را برآورده کنند. درمقابل، خانم ها درانتخاب شریک جنسی خود بسیار دقیق هستند چون این آنها هستند که در معرض باردار شدن قرار دارند و ممکن است مجبور شوند از یک بچه نگهداری کنند. کیفیت رابطه برای آنها بسیار مهمتر از مردان است چون آنها شریکی می خواهند که با آنها بماند و از فرزندشان نگهداری کند. حتی برایشان مهم است که با کسی باشند که وضعیت مالی قابل قبولی داشته باشد تا بتواند از فرزندشان حمایت بهتری بکند

یکی از موضوعاتی که در زندگی مهم است ،مهارت های ارتباطی با دیگران است
سعی کنید دیگران را همانطور که هستند به عنوان یک انسان که دارای قدرت تفکر هستند تحویل بگیرید و در رابطه با آنها نسبی فکر کنید زیرا هر انسانی یک خوبی هایی دارد و یک بدی ها اگر ما انسان ها فقط به بدی های همدیگر نگاه کنیم هیچ جامعه و اجتماعی تشکیل نخواهد شد؛
زندگی خود را کاملا وقف دیگران نکنید و زندگیتان را با دیگران تنظیم نکنید؛
از آنجا که هیچ انسانی توانایی خواندن ذهن دیگران را ندارد، بنابراین به هیچ وجه ذهن خوانی نکنید و به برداشت های شخصی خود از رفتارهای دیگران اعتماد نکنید؛
احساسات خودتان را اعم از ناراحتی و خوشحالی در فضای مناسب و با احترام به دیگران بگوید و نظر دیگران را جویا شوید؛
 

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

افسردگی پس از مرگ عزیز

افسردگی پس از مرگ عزیز

افسردگی پس از مرگ عزیز افسردگی چیست؟ چیزهای زیبا و نشاط بخش زیادی در زندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین