سوالات قبل از ازدواج

0

سوالات قبل از ازدواج ۸سوال که کمک خواهد کرد شما قبل از ازدواج همسرتان را بشناسید:

زندگی بدون روابط عاشقانه خسته کننده خواهد بود. ما عاشق می شویم و سپس با کسانی که عشق می ورزیم ازدواج می کنیم. با این حال زندگی واقعی زن و شوهر متاهل متفاوت از قبل از ازدواج است. پس از ازدواج برخی از چیزهای خاصی که روابط شخصی ما را تحت تاثیر قرار وجود دارد باید بیشتر درک کنیم. بسیاری تصور می‌کنند ازدواجشان حتما با موفقیت همراه است و در زندگی مشترکشان با هیچ موضوع چالش‌برانگیزی مواجه نخواهد شد درحالی که بدون شناخت طرفین از هم دراین مرحله، امکان موفقیت در زندگی زناشویی بسیار کم است. یکی از مهم‌ترین گام‌های این مرحله، پرسش‌هایی است که افراد از یکدیگر می‌کنند.

سوالات قبل از ازدواج

  1. او برای عوض کردن پوشک بچه ها آماده است؟

ممکن است سوال  عجیب و غریب باشد اما برای زوج هایی که می خواهند در آینده بچه دار شوند مهم است. همه شما به بحث در مورد بهترین روش کنترل کودک نیاز دارید. اما اگر شما در حال برنامه ریزی در داشتن کودکان و نوجوانان هستید ودر مورد اینکه همسرتان چه نقشی می تواند به عنوان پدر و مادر را بازی کند بحث کنید .

۲-او مذهبی است؟

سنت برای او چقدر مهم است؟ نظراتتان نسبت به مذهب چقدر متفاوت هست؟

مردم از فرهنگها و زمینه های مختلف ممکن است اختلاف نظر داشته باشند. بسیار مهم است که  این موضوع برای شریک زندگی تان جدی باشد. هیچ کس نمی خواهد در مورد ایمان استدلال کند. اگر بچه دارید مشکل ممکن است حتی جدیتر باشد. سپس به تصمیم گیری در مورد آموزش دینی کودکان و نوجوانان خود نیاز دارید . قبل از ایجاد یک خانواده برنامه داشته باشید

۳- ایا هزینه تشکیل خانواده را دارد؟

به ماشین و خانه و مبلمان جدید و دستگاه های مختلف نیاز هست. بعد از آن برای کودکان و نوجوانان و آموزش و پرورش شان به پول نیاز است . از آنجا که اختلاف نظر در مورد این موضوع ممکن است باعث نابود کردن خانواده شود. دانستن اینکه چگونه آماده شریک زندگی تان  برای  صرف پول در لباس کفش و رفت و آمد آماده شود برای جلوگیری از درگیری در اینده کمک خواهد کرد.

۴-ایا به عنوان پدر و مادر با یکدیگر به خوبی همراه هستید ؟

روابط خوب با آیین نامه های آینده واقعا مهم است. برقراری ارتباطات خوب ضروری است. همسرتان باید به پدر و مادر خود احترام بگذارد. همان قانون برای شما هم هست. دوستانه بودن با پدر و مادر همسر ممکن است تمام فاصله بین شما و شریک زندگی تان را کوتاه تر کند. ممکن است همه شما به کمک و پشتیبانی و مشاوره گرفتن از دیگری برای آینده نیاز داشته باشید.

۵ – معاشقه با دیگران خوب است؟

چگونه جنس منحصر به فردی دوست دارید؟ در مورد این موضوع و به توافق رسیدنتان بحث کنید. ممکن است تفاوت های جزئی درنظرات باشد. اگر شکاف بزرگ باشد این ممکن است به سوء تفاهم و درگیری ها حتی در زندگی خانوادگی آینده تان منجر شود بهترین راه حل و برخورد با مسئله را قبل از اینکه شریک زندگیتان عصبانی شود پیدا کنید. به سوالاتش پاسخ دهید و پرسش های خود را دریغ نکنید. اگر موضوعی شما را اذیت می کند به سادگی در مورد آن صحبت کنید و از شر تنش های غیر ضروری خلاص شوید.

۶-چه چیزی شما را خوشحال می کند ؟

این سوالات ممکن است بسیار گفته شده باشد. معمولا تجربه کرده ایم که انجام دوباره کاری سخت است اما حتی تحولی  ترین آنها که به ما کمک میکند هم برای ما شکل است. معمولا بدترین چیزها در زندگی است که ما باید درک کنیم  چگونه قوی باشیم.

۷-یکی از عواملی که باعث می شود همیشه امور شما در تعویق باشد چیست؟

این سوال خوبی است چگونه پایه کار فردی محکم و موثر است. دلیل اینرا که چرا همیشه در امور ما تعویق می افتد را  نمی دانیم. در حالی که افرادی که بیشتر از نوعA  و هدف گرا هستند سخت احساس مسئولیت می کنند هم معمولا درکارهای عملی و روزانه خود تعویق  خواهند داشت.

۸-اگر شما  ناگهان میلیارد شوید با زندگی خود چه کار می کنید؟

ما همه تقریبا در زندگی کار می کنیم و در حالی که شما ممکن است از کارتان بسیار لذت ببرید این چیزی که شما را به انجام وامی دارد ممکن است صورتحساب پرداخت دستمزد باشد . چون آن نشان می دهد که چه کسی در زندگی ارزش دارد و می توانید به خواسته های ضروری خود پاسخ دهید. آیا می خواهید زندگی خود را  وقف به خیریه کنید؟ هدفتان آموزش بچه های محروم است؟

سوالات قبل ازدواج

چه چیزی یک رابطه سالم را برای مردم فراهم می کند؟

هر کس در یک رابطه نیازهای مختلفی دارد چیزهایی که آنها قادر به دادن هستند و چیزهایی که آنها می خواهند دریافت کنند. معمولا در مردم عشق دوست داشتنی ترین احساس است اما هر کسی تجربه عشق را در همان حد تجریه می کند. هنگامی که از نظر دادن و گرفتن احساس دوست داشتن شما و همسرتان مکمل یکدیگر باشید رابطه تان سالم و خیلی بدون شکاف خواهد بود. سپس ممکن است کار کمی سخت تر باشد به صورتی که یکی از نیاز های مختلف هر فرد راضی بودن او است. در هر صورت این سوال برای به دست آوردن درک درستی از چگونگی روابط مهم است .

۱-آیا اعتقاد دارم که همه چیز به خاطر یک دلیل اتفاق می افتد و یا ما فقط دلایل را پس از اینکه چیزی اتفاق می افتد پیدا می کنیم ؟

اکثر مردم به دو دسته تقسیم می شوند انهایی که همه چیز را طبق سرنوشت می دانند و آنهایی که فکر می کند زندگی یک سری اتفاقات تصادفی است. این فکر به شما بینشی می دهد که شما را استوار می کند .

۲-وجود هر چیز در نظر شما کاملا نابخشودنی است؟

احتمالا جواب این سوال را در زندگی خود تجربه کرده ایدرا به عنوان مثال اگر فریب خورده اید و اکنون به نظر شما آن نابخشودنی است. برای برخی از افراد ببخش دیگران بسیار دشوار است و ممکن است آستانه پایینی برای رفتارهای خاصی داشته باشند.

۳-اگر شما فردا بدون استرس بیدار شوید اول چه کار می کنید؟

نمی شودکه تا از خواب بیدار شد به این سوال پاسخ داد! استفاده از این سوال به تصور آنچه که واقعا او در زندگی می خواهد و آنچه که او را از حرام نگه می دارد بستگی دارد.

۴-در زندگی شما بزرگترین موهبت چه بوده است؟

ما همه تجربه کرده ایم که احساسی مانند بدترین چیزیکه ممکن است در زمان اتفاق افتاد و به پایان رسید تا یکی از بهترین چیزهای که اتفاق افتاده است.

۵-اگر شما  فقط یک سال بتوانید زندگی کنید انجام چه کاری را بیشتر انتخاب می کنید دلیل؟

ممکن است مردم این سوال را به روش های مختلف تفسیر کنند. برخی ممکن است بخواهند دوباره زندگی می کنند ممکن است بخواهند که این یک سال واقعا برایشان سرگرم کننده و شگفت انگیز باشد و دیگران از یک سال برای جبران اشتباهات قابل توجهشان استفاده کنند. در هر صورت این فکر سرگرم کننده ای است.

۶-بهترین راه برای پایان دادن به یک روز طولانی چیست؟

این سوال هم آسان و سرگرم کننده است! آشنا شدن با اینکه آنها چه کسانی هستند (احساس آنها بیانگر ویژگی های شخصیتی شان هست ) و آنچه آنها دوست دارند و لذت می برند و این سوال یک راه خوب برای یادگیری در مورد دومی است.

ودراخر اینکه برای خودتان الویت بندی کنید هر کس بنا به خصوصیات و شرایط فکری و اعتقادی خودش و…

مثل:

۱- اخلاق و آداب معاشرت خوب

۲-طرز فکر و اعتقاد های نزدیک بهم

۳- شغل و موقعیت اجتماعی

۴-سطح خانواده و فرهنگی

۵- تحصیلات

۶-مادیات

۷- ظاهر

۸- فاصله سنی ۵ تا ۸ سال

۹- تعداد خواهر و برادر و سطح شغلی و اجتماعی و فکری اونها

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code