خانه / سلامت و زیبایی / سوتین اسفنجی یا ژله ای
سوتین اسفنجی یا ژله ای

سوتین اسفنجی یا ژله ای

سوتین اسفنجی یا ژله ای

طبق گفته کارشناسان اندازه سینه های یک زن در طول زندگی اش حدود ۵ بار تغییر میکند. این یعنی سایزی که در ۲۵ سالگی می پوشیدید دیگر اکنون مناسبتان نیست و احتمالاً سینه بندی که اکنون به تن دارید نیز چند سال آینده مناسبتان نخواهد بود. سینه بند مخصوص ما یک نوع معمولی نیست و برای حفظ بافت سینه ها از هیچ وسیله ای خارجی استفاده نمیکند. در واقع این پوست است، و نه عضله، که سینه ها را نگه میدارد و در صورت حرکت پوست کش میاید. پوشیدن یک سینه بند مناسب از میزان حرکت و در نتیجه کشش پوست میکاهد.
همچنین نقاط فشار نیز عوامل مهمی در سلامتی سینه هستند. وقتی یک سوتین بیش از یک روز مداوم پوشیده میشود، نقاط فشار آن به قسمتهایی از سینه فشار آورده و پوست را میکشند. برای جلوگیری از این مشکل در سوتین های معمولی، باید آنها را روزانه عوض کرد.

۱۰ دلیل برای داشتن سوتین هایی که با بدنتان هماهنگ باشد:

. سینه بند شما عضله ندارد.
. وقتی جاذبه زمین سینه شما را به پایین میکشد، پوست گلو و صورتتان را نیز میکشد.
. سینه شما برای حفظ فرم خود نیاز به منبعی خارجی دارد.
. شکل سینه شما را سوتینی که میپوشید تعیین میکند.
. سینه بندهای رایج در بازار امروزه فقط پوشش هستند.
. برای گردش خون مناسب، سینه هایتان باید بالا باشند.
. بدون تکیه گاه مناسب برای سینه هایتان درناژ لنفاوی مسدود میشود که برای سلامتی سلولهای بدن ضرر دارد.
. در شرایطی که گردش خون و درناژ لنفاوی مختل باشند، احتمال وقوع سرطان سینه بیشتر است.
سینه یک زن متشکل است از بافت چربی (چربی)، اپیتلیوم غده ای، عروق خونی، غدد لنفاوی، تکیه گاه الیاف کلاژنی، مویرگ و پوست پوشش دهنده این مواد.
وقتی به انتهای یک کش وزنه ببندید میبینید که کش میاید و باریک میشود. همین شرایط برای پوست و مویرگهای سینه نیز با وزن بافت سینه صدق میکند. در صورت نبود تکیه گاه و نگهدارنده، یکی از قویترین قوانین جهان هستی، یعنی جاذبه، کار خود را انجام میدهد و این بافت حساس و ظریف از روی دیواره سینه روی عضله سینه به پایین آمده و زیر بازوها در قسمت پایین سینه جا میگیرد. سینه ها حالتی شبیه به پاندول ساعت به خود میگیرند. از آنجا که این بافت اکنون در این وضیت در گردش خون سهم کمی داشته و با هر حرکت ضربه میخورد، سلامتی شخص در خطر است.
وزن حاصل از آویزانی سینه بر روی گردن فشار آورده و سبب بروز سردرد میشود. قدرت جاذبه بر روی حالت بدن نیز تاثیر دارد. قسمت دولینگر پشت بدن که دقیقاً زیر گردن قرار دارد در این شرایط زیر فشار قرار میگیرد. وقتی میخواهید با کشیدن بند سینه بند خود از فشار آن روی قفسه سینه خود کم کنید، روی شانه هایتان علامت بند میماند.
اگر سینه به درستی نگه داشته شده و روی رباطها فشار نباشد، میبینید که بافت آن به درستی روی دیواره سینه می ایستد و گردش خون نیز در آن قسمت به خوبی انجام میشود که بازسازی بافت را تسهیل میکند.

مزایای بستن سوتین اسفنجی یا ژله ای
سینه های سالم: سینه یک زن متشکل است از بافت چربی (چربی)، اپیتلیوم غده ای، عروق خونی، غدد لنفاوی، تکیه گاه الیاف کلاژنی، مویرگ و پوست پوشش دهنده این مواد. تمام این موارد ذکر شده بر روی قسمت عضلانی دیواره سینه قرار دارند. ورزش مداوم میتواند به قوی شدن این قسمت عضلانی سینه کمک کند. اما خود بافت سینه مانند سایر بافتهای بدن بسیار نرم است. سینه بندهای نامناسب و غیر استاندارد ممکن است باعث جابجایی بافت و قرار دادن آن در زیر بازو روی دیواره سینه شوند.
بیشتر زنان نمیدانند چطور به درستی از سینه های خود مراقبت کنند. آنها لباسها و سوتین های نامناسبی میپوشند که هیچگونه تکیه گاهی برای بافتهای سینه مهیا نمیکنند و در نتیجه گردش خون و درناژ لنفاوی آن قسمت از بدن مختل میشود که برای سلامتی سلولها مضر میباشد. زنی که به زیبایی و سلامت سینه های خود اهمیت میدهد باید مرتباً سینه های خودش برای وجود غده، تورم، داغ بودن و درد چک کند. همچنین باید سینه بند مناسبی به تن داشته باشد.
اگر سینه ها در تکیه گاه مناسبی نباشند، ممکن است بر اثر حرکت ضربه بخورند. همچنین با هر قدمی که برداشته میشود دچار کشیدگی و افتادگی حاصل از نیروی جاذبه زمین میشوند. سینه ها بر اثر هورمونهای حاصل از بارداری، تولید شیر و قائدگی ممکن است دستخوش تغییراتی شوند. لاوه بر این موارد، به تن داشتن سینه بندی غیر استاندارد نیز خود مشکلاتی دیگر در پی دارد.

۳ گام ساده برای مراقبت از سینه ها

۱٫ وزن خود را کنترل کنید. از مصرف کافئین، لبنیات و محصولات مخمر پرهیز کنید. چربی رژیمی خود را کاهش دهید مخصوصاً چربی تراکم کم را، ولی به حد کافی از چربی های اصلی، مانند چربی حاصل از روغن کبد ماهی کاد، مصرف کنید. با مصرف میزان به اندازه از گیاهان، کار روده بزرگ خود را آسان کنید. استرس خود را کم کنید و ویتامینهای C و وE را حتماً در برنامه غذایی خود به همراه B کمپلکس و مواد معدنی مانند سلنیوم و کرومیوم بگنجانید.
۲٫ یک برنامه ورزشی مداوم را دنبال کنید و لات سینه خود را قوی کنید.
۳٫ از سینه بندهای ویژه و استاندارد استفاده کنید که با داشتن تکیه گاهی مطمئن برای سینه هایتان آنها را در جای مناسب خود نگه داشته و خط افقی بدنتان را حفظ میکنند.
ویژگیهای یک سوتین استاندارد با تکیه گاه مناسب
. تمامی بافت سینه باید توسط مثلث تکیه گاه و جام حامل پوشیده شود.
. تکیه گاه سینه بند باید از زیر سینه باشد نه بند شانه آن.
. نباید فشاری باشد که جای سینه ها را عوض کرده و باعث مختل شدن گردش خون شود.
. تکیه گاه سوتین باید به اندازه کافی قوی و مکم باشد که از حرکت سینه ها در هنگام قدم زدن و حرکات دیگر جلوگیری کند.
. جنس سوتین باید از بافت نرم بوده و خاص فرم و اندازه سینه هر شخص. هیچ نوع سیمی در آن نباید باشد چون باعث کبودی و زخمی شدن بافت حساس سینه میشود.
. تکیه گاه سینه باید طوری باشد که نوک آن بین شانه و آرنج باشد.
. مرغوبترین نوع سوتین ها حاوی یک مثلث درونی تکیه گاه هستند که موقعیت سینه را حفظ میکند.
سوتین ها باید از زیر نگه داشته شوند، نه اینکه از شانه آویزان باشند. وقتی تکیه گاه سینه هایتان شانه هایتان باشند، به گردنتان فشار آمده و پشتتان آسیب میبیند. البته برای اصلاح این وضعیت هیچوقت دیر نیست. انتخاب لباس زیر مناسب نه تنها برای سلامتی شما، بلکه برای ظاهر و اعتماد به نفستان نیز مهم است.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

درمان خانگی آسان درمان ریزش مو

درمان خانگی آسان درمان ریزش مو

درمان خانگی آسان درمان ریزش مو ریزش مو یکی از بزرگترین مشکلات امروز است. ریزش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین