ماسک صورت چای سبز MATCHA

دلایل بسیار خوبی وجود دارد برای اینکه مواد غذاییتان را روی پوستتان بمالید. مواد غذایی مثل ماست می­تواند به باکتری مفید طبیعی روی پوست کمک کند, درحالیکه بیشتر میوه­ها و سبزیجات ویتامین­ها, مواد معدنی و آنتی اکسیدان دارند.

زیبایی ماسک­های صورت خانگی و داروها اینست که شما می­توانید پوستتان را به یک نوع ماسک عادت دهید.

ماسک صورت چای سبز MATCHA

Matcha یک نوع خاص از چای سبز است که از طریق سایه زنی برگ­های گیاه چای سبز در اواخر رشد تولید می­شود تا میزان کلروفیل را افزایش دهند و یک چای سبز روشن و ملایم ایجاد کنند.برگ­ها سپس خشک شده و پودر می­شوند. برعکس انواع زیاد چای­ها و جوشانده­ها, برگ­ها سیاه نمی­شوند بلکه با دقت کامل با یک ماهوت خاص ترکیب می­شوند وقتی Matcha برای نوشیدن دم داده می­شود. نتیجه یک مخلوط غنی آنتی اکسیدان قوی است که خیلی خوش طعم می­باشد.

Matcha به تنهایی خیلی خوب و خوش طعم می­باشد و می­تواند همچنین به انواع زیادی یا طعم­ها یا رنگ­ها اضافه شوند.

Matcha یک ترکیب مفید برای پوست می­باشد. خواص مشابهی که آنرا برای نوشیدن مفید می­سازد خاصیت مفید آن برای پوست است, مخصوصا که در کاهش التهاب و تیرگی پوست مفید است. آنتی اکسیدان­ها ممکن است همچنین برای کاهش آکنه و افزایش خاصیت کشسانی پوست نیز مفید است. در هر صورت, این ماسک برای ساختن ساده است و باعث می­شود پوست احساس نرمی کند. من از ماسک­های صورت زیادی استفاده کرده­ام و این یکی از آنها است.

چگونه یک ماسک صورت چای سبز Matcha بسازیم؟

ساخت این دو ماسک ترکیبی خیلی آسان است و می­تواند پیشرفته­تر شود و برای مصرف آینده ذخیره شود چونکه هر دو ماده پایدار و ماندگار هستند.. برای ساخت یک ماده با مزایای پایدار و افزودنی, من از عسل به عنوان اساس مخلوط و ترکیب Matcha برای این ماسک استفاده کردم. این اثرات نرم, مقوی و مرطوب بودن در یک ماسک صورت است که من تقریبا یکبار در هفته برای پوستم استفاده می­کنم. دستورالعمل زیر برای کاربرد جداگانه و تکی ماسک است, اما من همچنین چندین قاشق سوپ­خوری  Matcha را در یک ظرف کوچک عسل ترکیب می­کنم و در حمام برای استفاده متوالی نگه می­دارم.

ترکیبات:

 • ۱ قاشق چای­خوری پودر چای سبز Matcha
 • ۲/۱-۱ قاشق چای­خوری عسل

دستور العمل­ها:

عسل و Match را با هم ترکیب کنید تا یک خمیر شکل بگیرد. بسته به غلظت عسل, ممکن است شما نیاز به عسل بیشتر یا کمتری داشته باشید.عسل را روی پوست صورتتان پخش کنید و بکشید و بااستفاده از حرکات دایروی به آن ضربه بزنید. به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه مخلوط را روی پوستتان نگه دارید و سپس آنرا با یک لیف حمام خیس و گرم پاک کنید.

ماسک صورت چای سبز MATCHA

انواع ماسک صورت:

برای یک نوع غنی از پروبیوتیک, می­توانید Match را با ماست بجای عسل ترکیب کنید.برای یک مدل ساده­تر, ترکیب Match با چند قطره آب بهتر عمل خواهد کرد.برای پوست خشک, سعی کنید Matcha را با یک نوع روغن ترکیب کنید. روغن زیتون یا نارگیل و یا روغن کرچک انتخاب­های خوبی هستند.

دیگر مواد غذایی مناسب برای گذاشتن روی پوست صورتتان:

 • کدو تنبل: در نوع ماسک سفت کننده پوست صورت
 • موز: موز نرم شده روی پوست گفته شده است به پوست­های خشک کمک می­کند.
 • سرکه: من یک جوهر سرکه با سرکه سیب رقیق درست کردم, درحالیکه از بوی آن خوشم نمی­آمد, پوست احساس خوبی نداشت. از این ماسک روزانه استفاده کردم و پوستم اصلا بهتر نشد.
 • آوکادو: آوکادو نرم شده به شدت برای پوست خشک مقوی است.

۵ دستورالعمل ماسک صورت طبیعی:

برای کسانی­که زمان کافی برای گذراندن در چشمه­های معدنی برای آرامش گرفتن ندارند, این ماسک­های صورت خانگی یک راه­حل خوب برای تقویت پوست هستند. حتی بهتر, آنها کاملا از مواد غذایی کاملا سالم ساخته شده­اند حتی شما می­توانید آنرا بخورید.

 • ماسک صورت اساسی

مقداری خاک رس بنتونیت یا خاک چینی استفاده کنید و به اندازه کافی آب به آن اضافه کنید تا یک خمیر بدست آید. آنرا روی پوست با حرکت دایره­ای بمالید تا جاییکه پوست پوشیده شود. بعد که خشک شد بااستفاده از آب گرم و لیف حمام خیس آنرا پاک کنید.برای همه نوع پوست مناسب است.

 • ماسک استوایی

یک موز را له کنید و با یک قاشق سوپ­خوری عسل ترکیب کنید تا وقتی یک خمیر بدست آید. آنرا روی پوست بمالید و به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه نگه دارید. سپس با آب خوب بشویید.مناسب برای پوست خشک.

 • ماسک چای

برای یک ماسک مطبوع که بتدریج پوست را پوسته پوسته می­کند, این ماسک را چنین ترکیب کنید. در یک کاسه کوچک ۱ قاشق سوپ خوری عسل و ۲/۱ قاشق چای­خوری از دارچین و درخت جوز را ترکیب کنید.آنرا روی پوست بکشید و ۲۰دقیقه نگه دارید. آنرا با یک لیف خیس و آب گرم پاک کنید. (توجه: بعضی افراد به دارچین یا درخت جوز روی پوست واکنش نشان می­دهند یعنی حساسیت دارند. یک مقدار کم را روی بازوی داخلی قبل از استفاده امتحان کنید).مناسب برای پوست چرب و معمولی.

 • ماسک گواکمولی

برای پوست خشک, ۲/۱ یک آوکادو را نرم کنید و با ۲ قاشق سوپ­خوری عسل مخلوط کنید و روی پوست بمالید. به مدت ۲۰ دقیقه نگه دارید و به خوبی پاک کنید.مناسب برای همه پوست­ها, مخصوصا پوست خشک.

 • ماسک خیار

این ماسک برای پوست چرب و ملتهب مناسب است. ۲/۱ یک آنرا با ۱ قاشق سوپ­خوری عسل مخلوط کنید و ۱ قاشق چای­خوری رس بنتونیت یا کائولین را مخلوط کنید. رس اضافی را اگر نیاز است به مخلوط اضافه کنید تا خمیر شکل بگیرد. آنرا روی پوست بمالید و به مدت ۲۰ دقیقه نگه دارید.آنرا با آب گرم و لیف خیس پاک کنید.مناسب برای همه پوست­ها, مخصوصا برای پوست­های آکنه و جوش­دار.

مراقبت بعد از آن:

بعد از استفاده یک ماسک صورت, یک اسپری نمک دریایی یا یک قاشق چای­خوری سرکه سیب را در یک فنجان آب سرد رقیق کنید تا به شکل جوهر عمل کند و اثرات بعد ماسک را از بین ببرد. متوجه شدم که همه این­ها در ترکیب با روش ضدعفونی با روغن برای مراقبت کامل پوست طبیعی بهتر عمل می­کنند.

ماسک صورت ویتامین

دستور ماسک صورت عسل و ویتامین C:

وقتی دختر بچه بودم, آرزوی رفتن به مکان جادویی به نام چشمه معدنی داشتم. و کاملا مطمئن نبودم چه کاری افراد در آنجا انجام می­دهند, اما وقتی بزرگ شدم و به آنجا رفتم فهمیدم جایی برای آرامش گرفتن است. و چیزیکه واقعا جالب بود, این بود که آبگرم پول میخواست و مخصوصا زمان, که من اغلب بودجه و زمان آنرا نداشتم.

در همین زمان, من دوست داشتم بفهمم پوستم بعد از آبگرم چه احساسی دارد, بنابراین میخواستم راهی پیدا کنم تا اثرات آن در خانه بدون صرف وقت و هزینه بازسازی شود. من به دیگر احساسات بچه­گانه­ام برگشتم و محصولات زیبایی خانگی ساختم و بعضی از آنها را امتحان کردم که در آبگرم استفاده می­شدند.

این ماسک صورت یکی از ترکیبات اخیر است و اکنون مورد علاقه واقع شده است.

ماسک صورت ویتامین C

پوست طبیعتا خیلی اسیدی است و به محصولات مراقبت­های پوستی با PH کمتر نیاز دارد بخاطر سلامتی بهینه و کشسانی آن.

من تمایل به کاربرد ویتامین C روی پوستم در این سرم ویتامین C خانگی دارم, اما تصمیم دارم تا ویتامین C را با دیگر مکمل پوست مواد غذایی, عسل ترکیب کنم.

من همچنین شکر قهوه­ای ارگانیک را اضافه کردم طوریکه اولین مرحله ماسک مالیدن آرام باشد و یک قطره روغن بنفشه روی پوست آرام بمالید و التهاب را کاهش دهید.اگر انجام دادید, یک قطره سرم ویتامین C یا سرکه سیب رقیق به آن اضافه کنید.

ماسک صورت

برای آکنه و جوش

این ماسک برای کسانیکه آکنه دارند مفید می­باشد. عسل به طور طبیعی آنتی باکتریال است و می­تواند به کاهش آکنه کمک کند. ویتامین C, PH صورت را متعادل می­کند و می­تواند چاله­ها را کاهش دهد و گل بنفشه آنتی التهاب است و برای آکنه پیشنهاد می­شود.

ترکیبات:

 • ۱ قاشق چای­خوری عسل خالص یا عسل ارگانیک
 • ۲/۱ قاشق چای­خوری شکر ارگانیک قهوه­ای (یا شکر معمولی اما سوزنده­تر است), اما برای پوست برای پوسته پوسته شدن پوست مناسب است.
 • ۲/۱ قاشق چای­خوری پودر ویتامین C یا محلول آب لیموی تازه
 • ۱-۲ قطره روغن برگ بنفشه با کیفیت بالا

دستور العمل­ها

 1. همه مواد و ترکیبات را با هم مخلوط کنید.
 2. روی پوست به مدت ۱-۲ دقیقه با حرکت دایره­ای, آرام بکشید.
 3. به مدت ۵ تا ۴۵ دقیقه روی پوست نگه دارید.
 4. آنرا با آب گرم و لیف خیس پاک کنید.
 5. کار را با ویتامین C یا سرکه سیب تمام کنید.
 6. اگر برای تمیز شدن پوست نیاز است تکرار کنید.

توجه: اگر شما از پودر ویتامین C بجای پودر لیمو استفاده می-کنید, این ماسک یک زمان مجاز حداقل چند ماه دارد.. وقتی از پودر ویتامین C استفاده می­شود, من یک مجموعه سه گانه در یک ظرف کوچک در حمام برای استفاده چند روزه خودم ذخیره می­کنم.