خانه / سلامت و زیبایی / مانیکور ناخن ،قارچ ناخن
مانیکور ناخن ،قارچ ناخن
Relaxing pink manicure and pedicure with a orchid flower

مانیکور ناخن ،قارچ ناخن

۱۰ گام برای ناخن های بلند و محکم

زیبایی شکل و جلای ناخن  می تواند افزایش  اعتماد به نفس، درشما ایجاد کند. با این حال، یک مانیکور در سالن اغلب می تواند بیش از حد گران باشد وپرداخت هزینه هر هفته  مشکل ست پس باید بدانید که چگونه از ناخن های خود در خانه مراقبت کنید.داشتن ناخن های مناسب  ساده تر از آن است که فکر میکنید در اینجا خبر خوب این است! همه شما واقعا نیاز است که محصولات مناسب وروش استفاده از محصولات، و حدود ۳۰ دقیقه از وقت خود را به ارایش ناخن هایتان اختصاص دهید.

  1. پاک کردن ناخن

– قبل از اینکه شما برای یک مانیکور کامل، اماده شوید ابتداشما نیاز به پاک کردن ناخن هایتان دارید.با ملایمت و به آرامی با محلول پاک کننده لاک روی ناخن را تمیز کنید. آستون باعث شکنندگی ناخن شما نمیشود پس  استفاده کنید .

  1. برش وکات کردن

حال ناخن های خود را  شکل داده و برش بزنید. اگر شما یک دختر مشغول هستید، ناخن های کوتاه ولبه های گرد و یا لبه های مستقیم بهترین کار است.

  1. شستن ناخنها

– حالا که ناخن های خود را یک  شکل کردید،  دست های خود را باآب گرم و صابون بشورید.دست ها را داخل اب ولرم کنید تا خیس بخورند. اگر مواد شوینده و نرم کننده دست دارید کمی داخل اب بریزید. این کمک میکند تا دست نرم شده و راحت تر بتوان با انها کار کرد.

  1. پوست اطراف ناخن

بااستفاده از یک اسکراب دست، پوست مرده را ازاطراف ناخن هایتان جداونید. این نه تنها باعث میشودکه دست شماچابک و نرم بلکه دست شما  سفیدتر و نرم تر و ناخن هایتان مرتب بنظر میرسد.

  1. حذف لایه شاخی

– شما  می توانید  لایه شاخی را به عقب برانید و یا  به طور کامل حذف کنید.. استفاده از یک کوتیکول حذف  در سراسر ناخن و فشار تماس کوتیکول اضافی به پایه ناخن ها کنید. پوست اضافی ناخن ها را به عقب برانید، البته مواظب باشید به گوشت خود آسیب نزنید. و با قیچی مخصوص این پوست های اضافی را جدا کنید.

۶٫بافر و سوهان ناخن

– گام بعدی با استفاده از یک بافر ناخن، روی  ناخن های خودکار کنید. انجام این کارسطح ناخن هارا  صاف و صیقلی خواهد کرد  و آنها را براق و سالم طبیعی نشان میدهد.هدف اصلی سوهان کشیدن ناخن ، ایجاد درخشندگی روی سطح خارجی ناخن است.همیشه از سوهان ناخن های کریستالی استفاده کنید.روی ناخن را سوهان نکنید باعث ضعیف ٫ شکننده و نازک شدن ناخن میشود.

  1. ماساژ با روغن ناخنها

– بسیاری از ما دارای  ناخن های قوی  نیستیم اما ممکن است برای اضافه کردن قدرت و درخشش به ناخن های خودانها را با ماساژ دادن با یک روغن با کیفیت خوب مثل روغن جوجوبا طبیعی، روغن بادام و یا ویتامین E باعث  تغذیه به ناخن ها و همچنین آبرسانی به  بستر ناخن و کوتیکول میشود. به یاد داشته باشید ماساژ ناخن های خود را هر شب با یک بیت از روغن ناخن برای ناخنها لازم است.

  1. روکش ناخن

با استفاده از یک پاک کننده همه آثار روغن ناخن رااز ناخن حذف کنید. گام بعدی زدن یک پایه کت روی ناخن هاست.

  1. لاک زدن ناخن

چند لایه لاک زدن می تواند از ناخنها در برابر عواملی که باعث شکسته شدنشان می شوند نیز جلوگیری کنند که حتما بهتر است تمیز و یکدست انجام شود به آرامی و با دقت شروع کنید به لاک زدن با رنگ مورد علاقتان٫ به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود برای سرعت بخشیدن گاهی می توانید لایه ی آخر از لاک بیرنگ استفاده کنید که هم به براق شدن آنها کمک می کند و هم لایه ای محافظ روی لاکهای قبلی می شود.

  1. خشک کردن ناخنها

ناخنهایتان را سریع خشک نمایید. لاک وقتی که در سرما قرار بگیرد سریعتر خشک می شود. پس می توانید ناخن های لاک زده را در آب یخ قرار دهید.

لاک پاک کن

لاک پاک کن خانگی

 

۱-  اسپری دئودورانت یا اسپری مو  با بدن را ازنزدیک ترین فاصله  روی ناخن هابزنید و بلافاصله با یه تکه پنبه روی آن ها را محکم بکشید و درصورت نیاز این کار را چندبار تکرارکنید تا لاک ها کاملا پاک شوند.
۲- یک لایه نازک از یک لاکی که خیلی دوست ندارید  به آرامی روی ناخن ها بزنید و بلافاصله با یک پنبه روی آن را بکشید .
۳- یک تکه پنبه را پر از عطر یا ادوکلن کنید بعد پنبه را عین موارد قبل محکم روی ناخن ها بکشید .

اگر ميخواهيد از راه طبيعى لاک دست يا پا را پاک کنيد۱۰ دقيقه انگشتانتان را درون آب گرم نگه داريد
در همه  خانه ها آبليمو و سرکه سیب  موجود است به اندازه مساوى از هردو درکاسه اى ريخته هم بزنيد پنبه رابه  مخلوط سرکه و آبليمو آغشته  کرده به مدت۲۰ ثانيه روى ناخن ها نگه داريد
بدليل اينکه اسيد سرکه و آبليمو نسبت به استونى که از بيرون خريدارى ميکنيد مواد شيميايى خطرناکى داردضعيف تراست مدت زمان بيشترى براى پاک کردن لاک لازم است.
اگر در منزل آبليمو و سرکه نداريد از انواع الکل،  خمير دندان،  يا حتى ادکلن براى پاک کردن لاک ميتوانيد استفاده کنيد. الکل باعث خشک شدن نوک ناخن ها ميشود به همين جهت براى از بين بردن خشکى ناخن ها بعد از پاک کردن لاک از کرم مرطوب کننده استفاده کنيد.

 

قارچ ناخن

قارچ ناخن

عفونت قارچی ناخن (unguium عفونت های قارچی) شایع است. در عفونت قارچی ناخن ضخیم و  ناخوشایند که گاهی دردناک می شوند.و دارو  ی  عفونت را برای چندهفته باید استفاده کنید.بین ۳تا۸نفر ازهر ۱۰۰ نفر در بریتانیا یک عفونت قارچی ناخن در برخی از مراحل زندگی خود دارند. ناخن پا معمولا بیش از ناخن دست درگیر میشود. در افراد بالای ۶۰ سال و در افراد جوان مانند شناگران و یا ورزشکاران شایع تر است.بیماری‌های خاص مانند دیابت، بیماری با سیستم ایمنی ضعیف و همچنین پسوریازیس می‌توانند احتمال به وجود ‌آمدن قارچ ناخن را بالا ببرند.بیماری قارچ ناخن نسبت به دیگر قارچ‌ها درمان طولانی‌تری دارد.

چگونه عفونت قارچی ناخن بوجود می اید؟

گسترش از یک عفونت قارچی پوست است. به عنوان مثال،در پای ورزشکاران  یک عفونت قارچی پوست به  انگشتان پا گسترش میابد . اگر عفونت پوست درمان نشود ممکن است قارچ به ناخن پا نفوذ کند ویک عفونت قارچی ناخن ایجادشود. اگر شما دستان خود را زیاد  بشویید ، و یا آنها را در آب به مدت  زیادی قراردهید  پوست محافظ در پایه ناخن ها آسیب میبیند.

عفونت قارچ  ناخن در افرادی که در مناطق گرم یا مرطوب زندگی می کنند نیز خطر ابتلا به قارچ ناخن بدون هیچ دلیل روشنی وجود دارد .

علائم و نشانه های عفونت قارچی ناخن

▪ تغییر رنگ ناخن شست پا به زرد یا قهوه ای
▪ تجمع آلودگی بدبو زیر ناخنها
▪ افتادن ناخنها
▪ شکستگی یا ناصافی ناخنها
▪ ظاهر شدن لکه روی ناخنها
▪ شکنندگی ناخن ها
▪ سفت شدن ناخنها
▪ ناخن بدبو
اغلب عفونت فقط در یک ناخن است . در ابتدا عفونت معمولا بدون درد است. ناخن ممکن است ضخیم و تغییر رنگ (اغلب یک رنگ greeny-زرد)دهد.گاهی اوقات عفونت بدتر می شود. تکه های سفید یا زرد ناخن از پوست زیرناخن جدا میشود.ناخن نرم و بهم ریخته میشود.پوست کناری ناخن ملتهب و پوسته پوسته میشود. اگر درمان نشود، عفونت ممکن است در نهایت باعث از بین بردن ناخن و بسترناخن شود ،که  دردناک است. راه رفتن ممکن است ناراحت کننده باشداگر یک ناخن انگشت پا تحت تاثیر قرار گیرد.

درمان عفونت قارچی ناخن

هر دارویی در ناخن نفوذ نمی‌کند و باید حتما از داروهای خوراکی ضدقارچ استفاده کرد. این درمان معمولا بین ۲ تا ۴ ماه طول می‌کشد و گاهی لازم است ناخن جراحی و کشیده شود. بعد از اتمام مراحل درمان، لازم است دوباره آزمایش قارچ انجام شود تا با منفی شدن جواب آزمایش، درمان‌ها را متوقف کنیم.میزان بهبود درمان در حدود ۶۰-۸۰% است ، عوارض جانبی ناخوشایندی رخ گاهی میدهد.

قرص ضد قارچ اغلب عفونت قارچی ناخن را پاک میکند.
قرص تربینافین
دوز بزرگسالان معمول ۲۵۰ میلی گرم یک بار در روز است. برای بین شش هفته و سه ماه برای ناخن دست، و برای سه تا شش ماه برای ناخن پا. بهبود قابل مشاهده می توان پس از پایان  درمان برای ناخن ها دیده میشود.
قرص ایتراکونازول
معمولا به عنوان درمان پالس داده شده است. برای یک فرد بزرگسال: ۲۰۰ میلی گرم دو بار در روز به مدت یک هفته، با دوره های بعدی پس از ۲۱ روز تکرار می شود. عفونت ناخن انگشت نیاز به دو دوره پالس و عفونت ناخن انگشت پا نیاز به حداقل سه دوره پالس دارد.
یک دلیل برای شکست درمان این  است که برخی از افراد داروهای خود را خیلی زود متوقف میکنند.
لاک ضد قارچ

لاک ناخن که شامل amorolfine  ضد قارچ یک درمان برای بسیاری از انواع قارچ های ناخن های آلوده است. شما می توانید لاک amorolfineرا از داروخانه تهییه کنید. شما ممکن است شش ماه درمان لاک ناخن برای ناخن دست و تا یک سال برای ناخن پا نیاز دارید.

تیوکونازول
راه حل دیگری که می توان برای ناخن استفاده شود.
حذف ناخن

اگر درمان های دیگر شکست خورده اند، یک گزینه این است که ناخن  توسط یک عملیات کوچک تحت بی حسی موضعی حذف شود.
تحقیقات  به دنبال روش های جدیدتر درمان عفونت های قارچی ناخن با درمان با لیزر و اولتراسوند است  نتایج اولیه مثبت هستند اما شواهد بیشتر در مورد نتایج بلند مدت از درمان مورد نیاز است.

-# بعد از بیرون آمدن از استخر، سونا  پاهای ‌خود را به طور کامل خشک کنید.

-# اگر از حمام یا استخرهای عمومی استفاده می‌کنید، با پای برهنه راه نروید.

– #از کفش‌ های ساخته‌ شده از مواد طبیعی  استفاده کنید. همچنین به دنبال کفش‌ هایی باشید که اجازه هواخوردن به پاهای‌ تان را بدهند.
-# از جوراب‌های نخی استفاده کنید. نخ موجود در جوراب به پای شما مجال نفس کشیدن می‌دهد و رطوبت کفش را کاهش می‌دهد.

   ناخن‌هاى شکننده                      ناخن زرد رنگ شکننده

شکنندگى ناخن ها به‌علت خشکى و واکنش مواد شيميائى با مولکول‌هاى گوگردار موجود در پروتئين‌هاى ناخن است. فرو بردن ناخن در آب حاوى کلر و مواد پاک‌کننده باعث خشکي، ضعف، و شکستن آن مى‌شود. براى جلوگيرى از اين مسئله، هنگام شستن ظرف‌ها از دستکش لاستيکى استفاده کنيد. لاک ناخن نبايد به‌طور مکرر پاک شود، زيرا پاک‌کننده‌هاى لاک نيز ناخن‌ها را خشک مى‌کنند.   برآمدگى‌هاى روى ناخنها

برآمدگى‌ ظريف در طول ناخن ، طبيعى هستند و نشانهٔ آسيب‌ديدگى يا بيمارى نيستند، ولى آسيب‌ديدگى بستر ناخن ممکن است باعث بروز يک برآمدگى منفرد و مشخص شود. برآمدگى‌ها ممکن است در التهاب مفصلى روماتوئيد و بيمارى پوستى ‘ليکن‌پلان’ ظاهر شوند.

   لکه‌هاى سفيد روی ناخن

لکه‌هاى سفيد در ناخن‌ها معمولاً نشانگر آسيب‌ديدگى جزئى است. اين لکه‌ها نشانهٔ کمبود ويتامين نيست. نوارهاى سفيد رنگى ممکن است بعد از مواجهه با آرسنيک که به پروتئين‌هاى ناخن متصل است، بروز کند. ناخن‌ها ممکن است به‌علت تجمع کبدى سفيد و کدر شوند.

   تغييررنگ ناخن

شايع‌ترين علت تغيير رنگ قهوه‌اى ناخن سيگار است. اين تغيير رنگ محدود به انگشتانى است که سيگار را نگه مى‌دارد. رنگ مو مواد شيميائى آلى رنگي، ناخن انگشتان دست را درست مثل مو رنگ مى‌کنند. مواجهه با مس يا نقره مى‌تواند ناخن‌ را آبى کند.

   جدا شدن ناخن از بستر

جداشدگى  به‌علت پسوريازيس يا در اثر عفونت‌هاى قارچى ايجاد میشود. حساسيت به مواد سازندهٔ لاک ناخن نيز مى‌تواند باعث جداشدگى شود.

   تجمع خون زير ناخن

خونريزى زير ناخن معمولاً در اثر ضربه به ناخن يا گير کردن انگشت هنگام بستن در يا کشو، ايجاد مى‌شود. اين پديده منجر به ايجاد يک لکهٔ آبى متمايل به قرمز زير ناخن مى‌‌شود که به مرور زمان سياه مى‌گردد.

   ناخن‌هاى قاشقى‌ شکل

ناخن‌هاى قاشقى شکل در اثر معکوس شدن انحنای  ناخن‌ها ايجاد مى‌شود. اين عارضه معمولاً در کودکان با نشانگان فقر آهن همراه است.

   پوسته پوسته شدن دور ناخن

اين عارضه در اثر ضربه و به‌صورت ترک خوردن يا کنده شدن پوست دور ناخن ها ایجاد میشود. لبه‌هاى کنده شده را مى‌توان با قيچى‌هاى مخصوص بريد. با استفاده از کرم‌ها و لوسيون‌هاى مرطوب‌کننده براى جلوگيرى از خشکى و با حفاظت پوست دور ناخن به‌وسيلهٔ دستکش به‌ويژه وقتى دست‌ها به‌طور مکرر در آب فرو برده مى‌شوند، مى‌توان به ميزان زيادى از پوسته پوسته شدن دور ناخن هاجلوگيرى کرد.

  عفونت‌ ناخن‌هاى انگشت‌هاى دست و پا

عفونت‌هاى اطراف و زير ناخن‌ها، در صورت خفيف بودن ممکن است بعد از شستشوى کامل و خشک کردن دست‌ها، با يک يا دو قطره تنتوريد درمان شود.عفونت‌هاى ناخن بیشتر به‌علت مخمرها يا قارچ‌ها ايجاد مى‌شود و نياز به درمان درازمدت با مواد ضد ميکروب مخصوص دارد.

 

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

درمان خانگی آسان درمان ریزش مو

درمان خانگی آسان درمان ریزش مو

درمان خانگی آسان درمان ریزش مو ریزش مو یکی از بزرگترین مشکلات امروز است. ریزش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین