خانه / دانستنی ها / مزیتهای شنا کردن
مزیتهای شنا کردن

مزیتهای شنا کردن

مزیت¬های شناکردن

به عنوان ورزش برای قلب و استقامت به حساب می¬آید.
در شنا، اگر به صورت مدام حرکت نکنید، غرق می¬شوید. از طرف دیگر آب نسبت به هوا ۸۰۰ برابر متراکم¬تر می-باشد و به همین دلیل عضلات شما تحت مقاومت ثابتی می¬باشد. در نهایت، بهترین تصمیم شناکردن می¬باشد.
تاثیر آن بسیار ساده است
بله بسیار ساده می¬باشد، شناکردن کار زیادی از عضلات آسیب دیده می¬کشد ولی می¬تواند نتایج مختلفی را دشات باشد.: شما می¬تواند شدت بالا و منظم بدون احساس خستگی در بدن شنا کنید. محققین نشان می¬دهند که شنا بسیار بهتر از استراحت برای بازیابی وزشی مناسب می¬باشد.
برای ریه¬های شما مناسب می¬باشد
زمانی که صورت شما زیر آب می¬باشد، اکسیژن در بالا می-باشد. بنابراین بدن شما یاد میگرید تا از اکسیژن به صورت بالقوه استفاده کند. علاوه بر این آموزش می¬دهد تا با هر نفس، هوای تازه و بیشتری را دریافت کنیم. و با هر بازدم میزان بیشتری دی اکسید کربن دفع کنیم. در مطالعه¬ای نشان داده اشت که شناگران حجم tidal بهتری در مقایسه با دونده¬گان دارند (حجم و میزان هوا که در طی تنفس به ریه وارد و یا خارج می¬شود.). این علایم منجر به کاهش ضربان قلب در زمان استراحت، کاهش فشار خون و نیز بهتر شدن عملکرد دویدن می¬شود.
کمک به دویدن بهتر
با افزایش توانایی برای استفاده بهتر از اکسیژن، شناگران ظرفیت تحمل خود را شدیداً بالا می¬برند. این بدان معنی است که می¬توانید مسافت بیشتری را بدوید. در سال ۲۰۱۳، در مطالعه¬ای، شناگران در روش تنفس کنترل شده بهبود ظرفیت و توانایی دویدن به میزان ۶% را تنها پس از ۱۲ جلسه ورزش نشان دادند.
هر فردی می¬تواند آن را انجام دهد.
هرگاه از آسیب، بارداری، بهبود یافتید، شناکردن می¬تواند ایده بسیار مناسبی باشد.

مزیت شنا کردن
منجر به از بین بردن استرس می¬شود.
در حالی که تمرین منجر به آزاد سازی اندورفین و تغییر سطح استرس می¬شود، شناکردن اثرات خاص خود را دارد. Walton بیان می¬کند که شنا کردن منجر به تغییراتی می¬شود که در نهایت منجر به احساس آرامش می¬شود. محققین نشان داده¬اند که برنامه مدون شنا در بیماران با استرس¬های مزمن، اثرات مفیدی داشته و منجر به تخفیف علایم می¬شود. شناگران منظم از نظر بیولوژیکی ۲۰ سال جوان¬تر از سن شناسنامه¬ای خود هستند. محققین بیان می¬کنند، حتی تا سن ۷۰ سالگی، شنا بر روی فشار خون، کلسترول خون، عملکرد قلبی-عروقی، سلامت CNS، عملکردهای شناختی، توده عضلانی و بیوشیمی خون نیز اثرگذار می¬باشد.
زمانی که در استخر هستید، بازوهای شما در حال کار می¬باشد ولی به عنوان مثال در حین دوچرخه سواری چندان از آنها استفاده نمی¬کنید. علاوه بر این با توجه به اینکه در شنا برای حفظ تعادل باید پاها و بازوهای خود را حرکت دهید، این امر به ثبیت عضلات عمقی نیز کمک می¬کند.
جریان خون به مغز در حین شنا کردن تا ۱۴% افزایش می¬یابد. محقیقن بر این عقیده هستند که فشار آب بر محوطه قفسه سینه می¬تواند مشاهده شود.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

سفارش تبلیغات

جهت سفارش تبلیغات در پرتال جامع زیبایی و پزشکی ایران زنان و سایر وب سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین