مقابله و درمان افسردگی

0

مقابله و درمان افسردگی

افسردگی انرژی، امید و میل جنسی شما را می فرساید و ان را دشوار می سازد که انچه شما نیاز دارید احساس بهتری داشته باشید را انجام دهید. اما در حالی که غلبه کردن بر افسردگی سریع و اسان نیست، آن دور از غیرممکن است. شما فقط نمی توانید بخواهید از خودتان که ان را بازیابی کند، اما شما دارید کنترل بیشتری نسبت به انچه شما درک می کنید- حتی اگر افسردگی تان شدید و شدیدً مصر است. کلید این است که کم کم شروع کنید و از انجا بسازید. احساس بهتر کردن زمان می گیرد،اما شما می توانید به انجا برسید اگر شما هر روز انتخابهای مثبتی برای خودتان اتخاذ می کنید

چه شما می توانید انجام دهید

  1. با افرادی ارتباط داشته باشید که حامی شما هستند.
  2. کارهایی انجام دهید که به شما احساس بهتری ببخشد –حتی هنگامی که شما ان را دوست ندارید.
  3. در طول روز با شادابی حرکت کنید- برای بیشتر از یک ساعت نشینید.
  4. درباره مزیتهای روحیه-افزای چربی های امگا ۳ بیاموزید
  5. یک میزان نور خورشید روزانه را دریافت کنید.
  6. تفکر منفی را به چالش بکشید.
  7. بیشتر توسط خواندن مقالات مرتبط بیاموزید.

 مقابله و درمان افسردگی

بهترین راه برای مقابله کردن با افسردگی چیست؟

معمای بغرنج افسردگی: بازیابی از افسردگی نیاز به اقدام دارد، اما اتخاذ کردن اقدام هنگامی که شما افسرده هستید سخت است. هر منبعی که شما دارید را بسیج کنید. شما ممکن نیست دارای انرژی زیادی باشید ،اما شما احتمالاً دارای به قدر کافی پیاده روی کوتاه دور بلوک هستید یا تلفن را برای زنگ زدن به یک معشوقه برمی دارید. بر پایه یک رویکرد جامع به شما کمک می کند تا حمایت دریافت کنید در حالی که تغییرات سبک زندگی را انجام می دهید و تفکر منفی را معکوس سازید. اگر شما ادامه دهید که گامهای مثبتی را روز به روز اتخاذ کنید، شما زود پی می برید که احساس بهتری دارید.

 در ارتباط با دیگران بمانید

هنگامی که شما افسرده هستید، تمایل این است که چشم پوشی کرده و عزلت گزینید. حتی در تماس بودن با اعضای نزدیک خانواده و دوستان می تواند پاره نشدنی باشد. ترکیبی که با احساسات شرم و گناه دارید ممکن  است به شما احساس نادیده گرفتن روابط تان را بدهد.

اما حمایت اجتماعی مطلقاً برای بازیابی از افسردگی حیاتی است. ماندن در ارتباط با افراد دیگر و جهان خارج ، یک جهان تفاوت در روحیه و نگرشتان را خواهد ساخت. و اگر شما احساس نکنید که شما دارای هیچ کسی برای عطف توجه به ان نیستید، هرگز خیلی دیر نیست که روابط دوستانه جدید بسازید و شبکه حمایت تان را بهبود دهید.

 کارهایی را انجام دهید که به شما احساس خوبی می بخشد

به منظور غلبه بر افسردگی، شما باید کارهایی را انجام دهید که شما را آسوده کرده و به شما انرژی بخشد. این شامل دنبال کردن یک سبک زندگی سالم ، آموختن اینکه چگونه بهتر استرس را مدیریت کنید، حدهایی قائل شدن روی آنچه شما قادر هستید که انجام دهید و برنامه ریزی کردن فعالیتهای سرگرمی به روزتان است.

در طول روز با شادابی حرکت کنید

هنگامی که شما افسرده هستید، فقط خارج شدن از رختخواب می تواند ظاهراً مانند یک وظیفه شاق باشد، بیاید به تنهایی در خارج کار کنیم! اما تمرین ورزشی یک جنگجوی افسردگی قدرتمند است و یکی از ابزارهای مهم در اسلحه خانه بازیابی نیرویتان است. تحقیقات نشان می دهد که تمرین ورزشی منظم می تواند به اندازه دارو برای کاهش دادن علائم افسردگی موثر باشد.همچنین ان به جلوگیری کردن از عود و پسرفت به محض اینکه شما خوب هستید کمک می کند.

برای دریافت کردن بیشترین مزیت، هدف برای حداقل ۳۰ دقیقه تمرین ورزشی در روز است. این نباید فوراً شروع شود- و خوب است که کم کم شروع شود. یک پیاده روی ۱۰ دقیقه ای می تواند روحیه تان را برای دو ساعت افزایش دهد.

یک رژیم سالم و روحیه-افزا را بخورید.

آنچه شما می خورید دارای یک تاثیر مستقیم روی راهی که شما احساس می کنید است. جذب غذاهای تان را کاهش دهید غذاهایی که می توانند بطور معکوسی روی مغز و روحیه تان تاثیر گذارند مانند کافئین، الکل، چربی های ترنس و غذاهای دارای سطوح بالای نگهدارنده های شیمیایی یا هورمونها( مانند گوشتهای خاص).

مقابله و درمان افسردگی

وعده را حذف نکنید. زمان خیلی طولانی بین وعده ها می تواند به شما احساس عصبانیت و خستگی بدهد، پس هدف برای خوردن چیزی حداقل هر سه تا ۴ ساعت است.

کربن های تصفیه شده و شکر را حداقل سازید. شما ممکن است به غذاهای شکری، غذاهای پخته شده یا غذاهای راحتی مانند پاستا یا سیب زمینی سرخ کرده نیاز وافری داشته باشید، اما این غذاهای احساسِ خوب-بخش به سرعت منجر به یک افت روحیه و انرژی می شوند. هرچه امکان دارد این غذاها را کاهش دهید.

ویتامین های B تان را افزایش دهید. کمبودها در ویتامین های ب ماننداسید فولیک و ب ۱۲ می تواند افسردگی را شروع کند. برای دریافت بیشتر، یک مکمل ویتامین ب کمپلکس بخورید یا میوه های مرکبات ، سبزهای برگدار، غلات، مرغ و تخم بخورید.

 روزانه نورخورشید دریافت کنید.

نورخورشید می تواند به افزایش سطوح سروتونین کمک کند و روحیه تان را بهبود دهد. هروقتکه ممکن بود در طول ساعت روشنایی روز بیرون روید و خودتان را در معرض خورشید قرار دهید. ۱۵ دقیقه را حداقل برای نورخورشید در روز هدف قرار دهید. عینک آفتابی( ما هرگز مستقیماً در خورشید خیره نگردید) را بیرون آورده از کرم ضد آفتاب در صورت نیاز استفاده کنید.

 تفکر منفی را به چالش کشید

آیا شما دوست دارید که بی قدرت و ضعیف باشید؟ اینکه چیزهای بد رخ می دهد و خیلی وجود ندارد آیا شما می توانید درباره آن کاری انجام دهید؟ آیا شرایط شما ناامیدانه است؟ افسردگی یک اسپین منفی روی هرچیزی می گذارد؛ که شامل راهی که شما خودتان را می بینید و انتظاراتتان برای آینده است.

هنگامی که این نوع از تفکرات بر شما غلبه می کند ، مهم است که خودتان را بیاداورید که این افسردگی است که صحبت می کند. این نگرشهای غیرمنطقی و بدبینانه (که به عنوان اختلالات شناختی شناخته می شود) واقعگرایانه نیستند. وقتی شما واقعاً آنها را بررسی می کنید آنها مانع نمی شوند. اما آنها می توانند برای رها شدن محکم باشند. گفتن به خودتان که مثبت فکر کنید ان را کاهش نمی دهد. اغلب انها بخشی از یک الگوی طول زندگی تفکر هستند که خیلی خودکار شده اند که شما حتی کاملاً از آن آگاه نیستید.

چه وقت کمک حرفه ای دریافت کنید

اگر شما گامهای کمک یارِ خود را اتخاذ کنید و تغییرات سبک زندگی را مثبت سازید و هنوز افسردگی را در حال بدتر شدن دریابید، کمک حرفه ای را جست و جو کنید. نیاز داشتن به کمک اضافی به معنی این است که شما ضعیف هستید. گاهی اوقات تفکر منفی در افسردگی می تواند به شما احساس دوست داشتن دهد که شما علت را از دست داده اید، اما افسردگی می تواند درمان شود و شما می توانید احساس بهتری داشته باشید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code