خانه / بارداری / هفته به هفته تا زایمان
ماه اول بارداری

هفته به هفته تا زایمان

سه ماه اول بارداری

بسیاری از زنان در سه ماه اول بارداری ، حتی از بارداری خود اطلاع ندارند. استفاده از تقویم بارداری و در نظر گرفتن ۳۸ هفته از روز اول آخرین عادت ماهانه می تواند تا حد زیادی برای محاسبه تاریخ تولد نوزاد قابل اطمینان باشد. شما میتوانید تاریخ احتمالی زایمان خود را از روی تاریخ اخرین قاعدگی خودمحاسبه کنید به این ترتیب که به روز تارخ عدد۷را اضافه کنید واز ماه ان عدد۳را کم کنید .هیچ تضمینی برای مشخص کردن تاریخ دقیق زایمان وجود ندارد چون بیشتر نوزادان خودشان تصمیم می گیرند چه زمانی به دنیا بیایند!

سه ماهه اول زمان رشد و نمو شگفت انگیز است. در مدت زمان بسیار کوتاهی پس از تخمک گذاری که در حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت است، تخمک توسط یک اسپرم بارور می شود. این اتفاق معمولا در لوله های رحمی روی می دهد در حالی که پوشش داخلی رحم یک محیط ایده آل را برای بارور کردن تخمک و تبدیل آن به جنین است. اگر باروری اتفاق نیفتد، پوشش اندومتر رحم در عادت ماهانه بعدی می ریزد. جفت در هفته به هفته با آزاد کردن هورمون هایی که رشد کودک را تنظیم می کنند، نقش حیاتی در حمایت از بارداری را ایفا می کند.

سه ماهه دوم بارداری

 در هفته دوازدهم بارداری، جنین کاملا شکل گرفته و به شکل یک انسان درآمده است. سر او به شکل نامتعارفی به نسبت بقیه اندام او بزرگ است و اجزای صورت قابل تشخیص هستند. سه ماهه دوم زمانی است که اندام های حیاتی بدن در آن شکل می گیرند و سیستم عصبی شروع به رشد می کند.معمولا دراین ۳ماهه تهوع و ویار بارداری قطع میشود. در خلال سه ماهه دوم بارداری، جنین هر هفته از نظر اندازه و بلوغ رشد می کند. در نیمه سه ماهه دوم، بیشتر زنان قادر به درک حرکات جنین هستند. این زمانی است که بسیاری از زنان باردار انرژی بیشتر دارند و در کل به نسبت قبل احساس بهتری پیدا می کنند. به نظر می رسد حالت تهوع و سرگیجه در این مرحله بهتر می شود اما هنوز برای محدود کردن حرکات بسیار زود است.

سه ماهه سوم بارداری

 در سه ماهه سوم بارداری، جنین دوره های منظم فعالیت و آرامش را تجربه می کند و معمولا روشی که دراز می کشد، لگد می زند و حرکت می کند را برای پیدا کردن موقعیت مناسب در رحم تغییر می دهد. مغز و سیستم عصبی کودک شما به طور کامل شکل گرفته است و شش ها هنوز در حال رشد هستند.با نزدیک شدن به ماه اخر جنین تصمیم میگیرد که تغییر وضعیت بدهد وباه حالت عمود طوریکه سر پایین و پاها به سمت بالا باشد. برای یک مادر باردار این دوره می تواند بسیار طولانی تر از دو دوره قبل به نظر برسد. در این دوره حتی انجام کارهای کوچک و ساده هم می تواند خسته کننده باشد، خصوصا اگر مادر شاغل باشد و یا فرزندان دیگری داشته باشد. جنین هنوز به طور کامل به مراقبت و حمایت مادر نیاز دارد. در فاصله زمانی میان هفته های ۲۸ تا ۴۰ به شما نشان می دهیم که تا چه اندازه مراحل رشد جنین در آماده کردن کودک شما برای زندگی خارج از رحم اهمیت دارد و خواهیم دید چطور تغییرات بارداری بر روی احساسات، ظاهر و حتی ارتباطات شما تاثی خواهد گذاشت.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

علت به دنیا آمدن کودکانی با وزن بالا

علت به دنیا آمدن کودکانی با وزن بالا

علت به دنیا آمدن کودکانی با وزن بالا زمانی که باردار می شوید توصیه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین