ورزش بدنسازی درحین تماشای تلویزیون

0

ورزش بدنسازی درحین تماشای تلویزیون

ورزش بدنسازی که می توانید در حین تلویزیون نگاه کردن انجام دهید:
زمان گذاشتن برای باشگاه رفتن و عرق کردن برای یک ساعت کار سختی است به خصوص اگر همزمان برنامه مورد علاقه شما در تلویزیون پخش شود. راحت ترین راه ورزش کردن در حین دیدن برنامه تلویزیونی می باشد. شاید این کار باعث شود به جای لم دادن جلوی تلویزیون و هله هوله خوردن به ورزش بپردازید. حداقل در هنگام تماشای تلویزیون به پمپاژ خون در رگ های خود کمک می کنید.
لمس کردن پنجه پا:
این حرکت بهترین حرکت ورزشی برای ثبات زانوها و پاها (که از آسیب جلوگیری می کند) و قوی شدن کل بدن می باشد. این حرکت بدن را برای حرکت روی سطوح ناهموار آماده می کند و عضلات شکم و عقب ران را قوی کرده به طوری که در هنگام دویدن و پیاده روی نیروی بیشتری خواهید داشت.
روش انجام این حرکت ورزشی: پاها را باز کنید، پای راست را از زمین فاصله بدهید و به پشت خود ببرید. خم شوید و با دست راست پای چپ را لمس کنید. شانه ها جمع باشد. این حرکت را برای هر طرف در سه دور، هر دور ده مرتبه انجام دهید.
حرکت جانبی با استفاده از یک نوار
نشستن باعث تحلیل رفتن عضلات سرینی می شود. این حرکت ورزشی الیاف را فعال می کند و باعث ثبات عضلات باسن می شود. از آن جایی که ما در هنگام راه رفتن فقط در یک صفحه چرخش داریم، حرکت جانبی با استفاده از نوار به عضلات کمک می کند در تمام صفحات چرخش داشته باشد.
روش انجام این حرکت ورزشی: این حرکت را با استفاده از یک نوار که دو تا سه اینچ بالاتر از زانو محکم بسته اید و کشیده می شود، شروع کنید. پاها را باز کنید و بدن را به سمت پایین به شکل قوز کرده خم کنید. پای راست را یک قدم به سمت کنار بگذارید به طوری که همراستا به پای دیگر باشد. این حرکت را با پای دیگر نیز انجام دهید و در هر طرف پانزده بار این حرکت را تکرار کنید.

ورزش بدنسازی درحین تماشای تلویزیون
حرکت تعظیمی
این حرکت باعث می شود پاهای شما بلندتر دیده شوند. این هر حرکت را می توانید سه بار در هفته هر بار سی دفعه انجام دهید.
روش انجام این حرکت: شانه ها را ببرید عقب و پای راست را پشت پای چپ ببرید و برعکس. پای جلویی صاف باشد. دست ها را روی باسن قرار دهید و زانوها را به قدری خم کنید که ران ها موازی زمین باشند و زانوها زاویه نود درجه درست کنند. حالت خود را چک کنید به طوری که جلوی زانوی شما از انگشتان نگذرند. بایستید و این حرکت را برای طرف دیگر خود تکرار کنید.
تک پا فشار به بالا
چه چیزی بهتر از این که روی قسمت بالایی بدن و مرکز به صورت همزمان کار کنید؟ در این حرکت از سر تا پا با فشار آوردن به صورت معکوس به پاها و طرف مقابل حرکت انجام می شود. با افزایش فشار جهت بالا آوردن پا به قسمت مرکزی بدن فشار بیشتری وارد می کنید. روش انجام این حرکت: به صورت صاف بایستید. پشتتان صاف باشد و یکی از پاها را کمی از زمین بالا بیاورید. نفس عمیق بکشید به طوری که بدن را به سمت پایین هدایت کنید و بازدمتان به شکلی باشد که در اوج حرکت ورزشی باشید. پا در کل مدت بالا باشد. این حرکت را با سه مرتبه در هر مرتبه پنج حرکت برای هر طرف شروع کنید.
حرکات جهشی
به گفته کارشناسان حرکات جهشی ضربان قلب و سوخت و ساز را به خصوص در عضلات بزرگ مانند عضلات ران و شکم افزایش می دهند. طوری بایستید که پاها صاف باشند و به زانوها فشاری وارد نشود. روش انجام این حرکت: پاها را باز کنید و یکی از پاها را چند فوت جلوتر از پای دیگر قرار دهید. هر دو زانو را نود درجه خم کنید. دست ها را دو طرف قرار دهید و به طرف بالا حرکت جهشی انجام دهید. در این حال پاها را عوض کرده و بر روی پای دیگر بایستید. این حرکت را در سه مرحله، هر مرحله هشت عدد انجام دهید.

ورزش بدنسازی درحین تماشای تلویزیون
پل زدن
از این ورزش برای قوی کردن عضلات سرینه می توانید استفاده کنید. این ورزش را در دو مرحله و هر مرحله ۲۵ بار انجام دهید. روش انجام این حرکت: به پشت دراز بکشید و هر دو زانو را خم کنید و پاها را از هم دور کنید. باسن را از زمین جدا کنید بدون این که به پشت یا گردنتان فشار وارد شود. به آرامی به سمت پایین حرکت کنید ولی بدنتان با زمین فاصله پیدا نکند. بر روی فشار آوردن بر پاشنه پا تمرکز کنید. همچنین می توانید برای ورزش دادن ساق پا با انگشتان پا به زمین فشار بیاورید.
حرکات جانبی
همه ما نقاطی داریم که به هیچ عنوان تکان نمی خورند اما با ورزش مستمر و روزانه پیشرفت زیادی مشاهده خواهید کرد. حرکات جانبی ورزشی برای قوی کردن قسمت پایین بدن می باشد و در حالی که باعث پیشرفت شما می شود از آسیب دیدن بدن نیز جلوگیری می کند. همچنین به پهلوها نیز فشار می آورد. روش انجام این حرکت: پاها را صاف کنید. یک پا را در یک طرف بدن قرار دهید به طوری که در راستای پای دیگر باشد. بدن را به همان سمت خم کنید. پاشنه پا را به سمت بیرون حرکت دهید و سپس به حالت قبل برگردید. این ورزش را در سه مرحله هر بار ۱۵ مرتبه انجام دهید. برای چالش بیشتر می توانید از دمبل های ۸ پوندی استفاده کنید.
چرخش بر روی تخته
دفعه آخری که به بدن خود فشار آوردید کی بود؟ زمان آن رسیده است که با این ورزش بدن خود را تغییر دهید. در هنگام تبلیغات بین برنامه مورد علاقتان این ورزش را انجام دهید. روش انجام این حرکت: دراز بکشید، دست ها را باز کنید و کف دست ها بر روی زمین باشد. به سمت پایین حرکت کنید به طوری که آرنج شما خم شود. سپس بچرخید و کل بدن را به یک سمت نگه دارید به طوری که دست راست شما در هوا باشد. سپس به حالت قبل برگردید و به سمت چپ برچرخید طوری که دست چپ شما در هوا آزاد باشد.

ورزش بدنسازی درحین تماشای تلویزیون
پرش
انجام این ورزش (سه بار در هفته) به همراه رژیم غذایی سالم باعث ظاهری بهتر و قوی شدن بدن می شود. روش انجام این حرکت: پاها را از هم جدا کنید و بپرید. از بازوها استفاده کنید تا بیشتر به سمت بالا حرکت کنید و راحت تر بپرید. سعی کنید در هنگام پرش به پاشنه فشار وارد کنید و به زانوها فشار نیاورید.
لی لی کردن
اگر لباس هایی دارید که دیگر تنتان نمی شود باید به ورزش کردن فکر کنید. ورزش کردن باعث افزایش ضربان قلب می شود. نه تنها این ورزش باعث می شود ضربان قلب بالا برود بلکه زانو را قوی کرده و باعث تناسب اندام می شود. این ورزش را در سه مرحله هر بار ۱۵ بار انجام دهید تا پاها قوی شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code