خانه / تغذیه / چای گیاهی در درمان تب
چای گیاهی در درمان تب

چای گیاهی در درمان تب

چای گیاهی  در  درمان تب

آیا شما تمایل دارید به فرزندتان در طول تب چای گیاهی بدهید؟

بله.

چای­ها احتمالا بهترین راه برای استفاده گیاهی در طول تب هستند. نه تنها درست کردن آن خیلی آسان و سریع است بلکه مزه خوبی دارد.

چای­ها همچنین پر از ویتامین و مواد معدنی هستند و در نتیجه توانایی آب برای جذب موثر خواص گیاهی.

اما در کنار راحت بودن, خوشمزه است و پر از مواد مغذی است, همچنین مزایای دیگری برای استفاده چای در طول تب وجود دارد. درباره آنها در زیر آمده است.

۳ فایده چای گیاهی در طول تب

همانطور که قبلا گفتم, چندین فایده برای استفاده از چای گیاهی وجود دارد اما امروز من میخواهم درباره ۳ فایده خاص و اصلی آن در طول تب حرف بزنم.

استفاده از چای گیاهی در طول تب می­توان به موارد زیر کمک کند:

  1. بدن را تهییج می­کند.
  2. عرق کردن را افزایش می­دهد.
  3. به آبپوشی کمک می­کند.

هر یک از این مزایا برای بدن هستند. اکنون هر کدام از آنها را ریزتر بررسی می­کنیم.

چایی در تب

  1. تهییج بدن

اغلب چای گیاهی استفاده شده برای تب­ به عنوان “تحریک کننده گیاهی” شناخته شده­اند. آنها برای بالا بردن جریان خون و راندن انرژی ار بدن کار می­کنند. این گیاهان موادی مانند نعناع بیابانی, زنجبیل, دارچین, میخک, سیر و غیره هستند.

بنابراین چرا این گیاهان بدن را در طول تب به خوبی تهییج می­کنند؟

اغلب وقتی یک شخص از چیزی پایین می­آید و تب می­کند, اولین علامت اینست که احساس سرما می­کند. یک شخص ممکن است احساس سردی کند و نتواند گرم شود یا بلرزد. این علامتی است که نشان می­دهد بدن تب کرده است. گیاهان محرک نه تنها به بدن برای گرم شدن کمک می­کنند بلکه جریان خون را افزایش می­دهند که به گردش گلبول سفید خونی کمک می­کند.

  1. افزایش عرق کردن

اغلب گیاهان برای این مقوله مناسب هستند. و به آنها عرق آور های محرک می­گویند و به گرم شدن بدن طوریکه منافذ باز شوند بدن بتواند با عرق سرد شود. این گیاهان مانند بومادران, زنجبیل, پونه و آویشن هستند. همه اینها تند و معطر هستند

چرا عرق کردن برای تب مناسب است؟

بدن به طور طبیعس شروع به عرق کردن می­کند وقتی گرم می­شود. این یک مکانیسم طبیعی است تا وقتی خودش سرد شود. نه تنها عرق کردن به سرد شدن کمک می­کند و بدن را از گرم شدن حفظ می­کند, بلکه به آزاد شدن توکسین نیز کمک می­کند. این یک روش طبیعی است و وقتی کسی بیمار است بعضی از موارد ضد عفونی باید انجام شود. عرق کردن یک روش ضد عفونی طبیعی است. بااستفاده از چای گیاهی که عرق کردن را بالا می­برد, بدن را برای مقابله با بیماری کمک می­کند.

  1. کمک با آبپوشی

دیگر مزیت چای گیاهی در طول تب کمک به حفظ بدن در مقابل آبپوشی است.

چرا آبپوشب در طول تب مهم است؟

در طول تب, بدن آب از دست می­دهد پس خیلی مهم است تا افت آب به طور صحیح جبران شود. در واقع, به عنوان منشا, این یک موضوع خیلی مهم است وقتی فرزندتان تب دارد. تب کلا خطرناک نیست ولی آبپوشی خطرناک است. و جدی می­باشد.

بنابراین, نه تنها چای گیاهی برای استفاده در طول تب خوب است و سریع آسان تهیه می­شود و خوش طعم است و همچنین پر از ویتامین و مواد معدنی است بلکه بدن را نیز تهییج می­کند, به عرق کردن کمک می­کند و آبپوشی را حفظ می­کند.

چای گیاهی در درمان تب

کدام چای گیاهی برای استفاده بهتر است؟

وقتی میخواهید چای انتخاب کنید ببینید کدام برای استفاده در طول تب بهتر است, که زیاد هستند, اما گیاهان دیگری هم هستند که مناسب هستند.

  • زنجبیل
  • سنبل بری
  • گل بزرگ

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

غذا خوردن در شب برای کاهش وزن

غذا خوردن در شب برای کاهش وزن

غذا خوردن در شب برای کاهش وزن انسانها همه چیز خوار هستند. سالها از گوشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین