خانه / بارداری / چگونه باردار شویم؟
چگونه باردار شویم؟

چگونه باردار شویم؟

 

شاید شما واقعا مشتاق به دانستن  چگونه باردار شویم؟باشید اینجا پنج راه  برای افزایش شانس باردار شدن خود همراه با نکاتی برای بارداری سالم و دستورالعمل هایی در مورد زمان و حل مشکل نگرانی شما را بازگو میکنیم.

نکته ۱ :ویزیت با ماما یا پزشک خود

حتی قبل از باردار شدن می توانید زمینه را برای یک بارداری سالم طرح ریزی کنید .
با آمیزش مداوم و بدون جلوگیری، اکثر زوج ها در طول یکسال باردار می شوند. اما بعضی از زوج ها به کمک بیشتری نیاز دارند.اگر در اغاز سی سالگی هستید و شما و همسرتان از سلامتی کامل برخوردارید، یکسال قبل ازاینکه با پزشک مشورت کنید، خودتان امتحان کنید. اما اگر ۳۵ سال به بالا هستید یا یکی از شما مشکل باروری خاصی داشته باشد بهتر است با پزشک مشورت کنید.

ناباروری در خانمها و آقایون به یک میزان اتفاق می افتد و درمان های زیادی هم برای آن وجود دارد.

حامله شویم

نکته ۲ : برنامه ریزی برای یک بارداری سالم

هنگامی که شما قصد باردار شدن دارید، خوردن غذاهای مغذی، حفظ وزن سالم، ورزش منظم، و سعی کنید به ترک کردن هر عادت بد ( مثل نوشیدن،  سیگار کشیدن و یا استفاده از مواد مخدر). مصرف کافئین را به کمتر از ۲۰۰میلی گرم در روز ( حدود ۱۲ گرم قهوه) محدود کنید. بیشتر از آن مقدار ممکن است به مشکلات باروری کمک کند.اگر شما شروع به مصرف اسید فولیک حداقل یک ماه قبل از تلاش برای باردار شدن کنید شما  می توانید به طرز چشمگیری خطر نقص خاصی را کاهش دهید.

نکته ۳ :  کشف کردن زمان تخمک گذاری شما

بزرگترین راز به سرعت حامله شدن دانستن زمان تخمک گذاری شما است( انتشار تخم از تخمدان خود ).شما تنها یک بار در هر چرخه قاعدگی تخمک گذاری دارید . از جمله ساده ترین روش ها، تعیین تاریخ شروع پریود ماه بعد است. راه مطمئن تر دنبال کردن تغییرات دمایی بدن و تخلیه واژینال است که به زمان و حوصله زیاد نیاز دارد.دانستن زمان تخمک گذاری شما بدان معنی است که مقاربت شما و همسرتان به بهترین شانس از بارداری است .
-برای حامله شدن نزدیک به زمان تخمک گذاری، روزی یکبار رابطه جنسی داشته باشید. اینکار احتمال حامله شدن را بالاتر می برد. بااینکه غلظت اسپرم همسرتان هر بار که آمیزش داشته باشید کمتر میشود اما در مردهای سالم این کاهش چندان مهم نیست.

نکته ۴ : مقاربت در زمان مناسب

هنگامی که شما بازه زمانی آزاد شدن تخمک خود را از تخمدان می دانید، شما می توانید برنامه به ربطه جنسی در طول روزی که امکان باردار شدن شما زیاد است که معمولا سه روز قبل از تخمک گذاری از زمان روز تخمک گذاری شما است.

زیرا اسپرم ها در مدت سه تا شش روز در بدن شما زنده می مانند در این مدت بعد از رابطه جنسی جنین شکل میگیرد .این بدان معناست که اگر شما از روز دوشنبه ارتباط داشتید، اسپرم در لوله فالوپ تا پنج شنبه می تواند زنده بماند– و یا حتی به اواخر یکشنبه .

اگر شما مطمئن هستید که بچه میخواهید هر زمان که تخمک شما منتشر می شود شما باید اسپرم سالم در لوله فالوپ داشته باشید. برای حامله شدن، زمان بندی دقیق بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت دارد.اسپرم می تواند دو تا سه روز زنده بماند، اما تخمک فقط ۱۰ تا۲۰ ساعت زنده خواهد ماند.برای افزایش احتمال حامله شدن،باید در حوالی زمان تخمک گذاری،بیشتر از یکبار آمیزش داشت .همچنین نزدیکی یک تا دو روز پیش از تخمک گذاری و سپس انجام آمیزش مجدد در روز تخمک گذاری نیز مناسب است. در این حالت، احتمالا تعداد بیشتری از اسپرمهای سالم در لوله های فالوپ، آماده رها شدن تخمک خواهند بود.

نکته ۵: اسپرم را افزایش دهید.

اسپرم  به صورت سالم و قوی و فراوان است. به کمک شریک زندگی تان می -توانید چند چیز را انجام دهید :

کاهش در مصرف الکل. مطالعات نشان می دهد که نوشیدن روزانه الکل، می تواند سطوح شمارش تستوسترون و اسپرم را پایین، وافزایش تعداد اسپرم غیر طبیعی را بیشترکند .از مصرف دخانیات و مواد مخدر به صورت تفریحی صرف نظر کنید.باعث عملکرد ضعیف اسپرم می شود. برای داشتن وزن سالم تلاش کنید.چاقی می تواند به کاهش تعداد اسپرم منجر شود. به اندازه کافی استفاده از برخی مواد مغذی کلیدی- مانند اسید فولیک کلسیم، ویتامینC و D– که به ایجاد اسپرم قوی و فراوان کمک می کند. از وان گرم و سونا استفاده نکنید چون گرما جان اسپرم را در حمام آب داغ می گیرد. بیضه ها در ۹۴-۹۶ درجه فارنهایت چند درجه سردتر از دمای طبیعی بدن تابع  هستند .قبل از گرفتن کمک چند مدت تلاش کنید. لباس زیر راحت و گشاد بپوشید. ویتامین C و آنتی‌اکسیدان‌ها از نقص یافتن اسپرم جلوگیری می‌کنند و حرکت آن را افزایش می‌دهند و میزان استرس را در تخمک‌ها و دستگاه تناسلی کاهش می‌دهند.اسپرم مردانی که هر روز روابطه زناشویی وسکس دارند، از کیفیت بهتری برخوردار است. اگر شما مسن باشید در سن ۴۰ ساله یا مسن تر،  باروری کاهش می یابد پس از یک متخصص کمک گرفتن لازم است. اگر شما ۳۵-۴۰ ساله اید، پس شما برای شش ماه با متخصص صحبت کنید . و اگر شما جوانتر از ۳۵، با خیال راحت زناشویی کنید.

 

چگونه باردار شویم

 نحوه پیش بینی تخمک گذاری

مبتنی بر مجموعه پیچیده ای از وقایع است. تخمک‌گذاری می‌تواند تحت تاثیر عواملی مانند استرس، اضطراب، بیماری، یا به هم خوردن روال معمول زندگی تغییر کند  ولی از روی نشانه های زیر میتوان به زمان زمان تخمک گذاری پی برد . البته این نشانه ها در خانم ها کمی متفاوت باشد.تخمک‌گذاری ممکن است باعث احساس درد، حساسیت یا سوزش در تخمدان‌ها یا اطراف آنها شود.در حین یا درست پیش از تخمک‌گذاری، ترشحات دهانه رحم معمولا ظاهری سفید مانند میگیرد.

جهش در درجه حرارت پایه‌ای بدن: درجه حرارت بدن که در ابتدای صبح پس از برخاستن از خواب اندازه گرفته شده باشد، می‌تواند بیانگر آن باشد که شما تازه تخمک‌گذاری کرده‌اید. در اغلب خانم ها،‌ کمی مانده به تخمک‌گذاری، درجه حرارت بدن، کمی افت می‌کند. ‌سپس افزایش حاد درجه حرارت بدن پیش می‌آید، ‌که نشان می دهد تخمک‌گذاری، تازه رخ داده است.نشانه‌های دیگری هم برای تخمک‌گذاری وجود دارند که آنها را ثانوی محسوب می‌کنند، ‌زیرا در همه خانم ها یا تعداد زیادی از آنها دیده نمی‌شود؛ از جمله لکه‌بینی، حساسیت پستان‌ها، دل ‌درد،‌ افزایش حساسیت در حس‌های مختلف و تقویت میل جنسی . هنگامی که تخمک منتشر میشود، به یکی از لوله های فالوپ مهاجرت میکند. اگر شما می خواهید ، باردار شدن روز منجر به تخمک گذاری هستند زمان، اما هنگامی که شما می گویید تخمک گذاری چگونه است؟ برای بسیاری از زنان، آن را مانند هدف قرار دادن یک هدف متحرک- به ویژه از عوامل مختلف که می تواند زمان دقیق تخمک گذاری را تحت تاثیر قرار دهد، از جمله استرس و ورزش بیش از حد است. استرس در واقع می تواند با تخمک گذاری تداخل کند. بنابراین بیشتر آرام باشید بهتر است!

چگونه باردار شویم؟

رابطه جنسی باید به طور منظم باشد. اگر شما همواره دو یا سه بار در هفته رابطه جنسی دارید، شما تقریبا در آمار دوره باروری در برخی از نقطه خاص قرار دارید. برای زوج سالم که تصور چنین چیزی به عنوان رابطه جنسی بیش از حد هست وجود دارد. برای بسیاری از زوج ها ممکن است این همه طول بکشد.

رابطه جنسی یک بار در روز در نزدیکی زمان تخمک گذاری است . روزانه مقاربت در طول زمان تخمک گذاری ممکن است به افزایش احتمال لقاح بیانجامد. اگر چه افت کمی در هر زمان در غلظت اسپرم همسرتان است که معمولا این مسئله برای مردان سالم نیست.

سبک زندگی سالم را انتخاب کنید . حفظ وزن مناسب، شامل فعالیت فیزیکی متوسط در هر روز، داشتن یک رژیم غذایی سالم، کافئین را محدود و  استرس مدیریت کنید. همان عادت های خوب شما و کودک شما را به خوبی در دوران بارداری حفظ می کنند .

برنامه ریزی درستی در نظر بگیرید. پزشکتان می تواند سلامتتان را  ارزیابی کلی کند وبه شما در شناسایی تغییر درشیوه زندگی کمک کند که ممکن است شانس خود را برای یک بارداری سالم را بهبود دهد. اگر شما و یا همسرتان هر گونه مسائل بهداشت و درمان دارید برنامه ریزی خاص مفید است.

از ویتامین ها استفاده کنید. فولیک اسید نقش مهمی در رشد کودک دارد. روزانه مصرف اسید فولیک با ویتامین مکمل در دوران بارداری و چند ماه قبل ازشروع لقاح خطر بیفیدا و نقایص لوله عصبی دیگر را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

آیا نگران بهترین موقعیت برای حامله شدن هستید

فراوانند افسانه هایی در مورد بهترین موقعیت برای حامله شدن، اما آنها فقط اسطوره اند. واقعا  هیچ شواهد علمی  که جایگاه  زن را برای به حداکثر رساندن شانس خود را برای تولد کودک تعیین کند وجود ندارد.شما احتمالا این شایعه را که در رختخواب  پای خود را  پس از داشتن رابطه جنسی برای افزایش شانس حامله شدن بالا نگه دارید را شنیده اید .این حکم کاملا درست است؟.

(( این توصیه ی خوبیست که در بستر به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پس از مقاربت دراز بکشید، اما شما لازم نیست که پای خود را در هوا نگه دارید )) ” هنگامی که شما پاهای خود را در هوا نگه دارید لگنتان حرکت نمی کند “. برای حمام کردن در این زمان هم، نروید .” اگر شما ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید، اسپرم برای رسیدن به دهانه رحم در دهانه رحم می باشد .”

داشتن رابطه جنسی هر روز حتی در زمان تخمک گذاری لزوما شانس حامله شدنتان را افزایش نمی دهد” به طور کلی هر شب ارتباط داشتن حوالی زمان تخمک گذاری برای افزایش شانس  بارداری، کمک می کند ”

اسپرم می تواند تا ۷۲ ساعت بعد از مقاربت زنده بماند . بهترین پیشنهاد این است که هنگامی که  در حال تخمک گذاری هستید رابطه جنسی به طور منظم داشته باشید.

” با پوشیدن لباس های تنگ بر اتصالات تعداد اسپرم تاثیر منفی دارد ” . مطالعه در مجله باروری و عقیمی نشان داد مردانی که از دستگاه  تلفن همراه استفاده میکنند و تلفن خود را نزدیک به بیضه ها خود نگه داشته بودند کیفیت اسپرم کمی داشتند .مردانی که بسیاری از غذاهای حاوی سویا می خورند ممکن است غلظت اسپرم پایین تری نسبت به مردانی که قادر به خوردن غذاهای حاوی سویا نیستتند دارد .

 

 

 

 

 

 

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

علت به دنیا آمدن کودکانی با وزن بالا

علت به دنیا آمدن کودکانی با وزن بالا

علت به دنیا آمدن کودکانی با وزن بالا زمانی که باردار می شوید توصیه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین