خانه / دانستنی ها / چگونه ۳۵ سال طولانی تر زندگی کنیم
چگونه 35 سال طولانی تر زندگی کنیم

چگونه ۳۵ سال طولانی تر زندگی کنیم

چگونه ۳۵ سال طولانی تر زندگی کنیم؟

همانطور که می دانید زندگی فرصت کوتاهی است که در اختیار ما قرار گرفته است. شما نمی توانید بر روی همه چیز کنترل داشته باشید. در این میان سبک زندگی بیشتر از ژنتیک می تواند بر روی طول عمر شما تاثیر بگذارد. مطالعه ای که اخیرا در دانشگاه گوتنبرگ انجام شده این موضوع را به خوبی نشان می دهد.خوشبختانه تغییر در سبک زندگی نه تنها می تواند طول عمر شما را بیشتر کند بلکه قادر است سال های با کیفیتی را برایتان فراهم اورد. به همین خاطر قصد داریم در این مقاله عادت هایی را بیان کنیم که استفاده از آن ها می تواند ۳۵ سال به زندگی شما بیفزاید.پس همراه ما باشید.

چگونه 35 سال طولانی تر زندگی کنیم
دوستان بیشتری پیدا کنید( این گزینه ۷ سال به زندگی شما اضافه می کند):
زمانی که صحبت از دوستی به میان می اید، هر چقدر تعداد دوستان خوب و سالم بیشتر باشد ارزشمندتر خواهد بود. در یک مطالعه، ۱۴۷۷ نفر از افرادی که در ۱۷ سالگی خود قرار داشتند مورد بررسی قرار گرفتند. محققان استرالیایی دریافتند افرادی که دوستان بیشتری دارند ۷ سال بیشتر از دیگران زندگی می کنند. با اینکه دوست می تواند یک شبکه حمایتی خوب برای شما فراهم کند، بیوشیمی نیز نقش مهمی در این شرایط بازی خواهد کرد. فعالیت دوستیابی و ارتباط داشتن با آن ها می توانید تولید اکسی توسین را بهبود ببخشد. همانطور که می دانید اکسی توسین اثر آرام بخشی بر روی مغز دارد و می تواند فشار خون را بهبود ببخشد.این موضوع باعث می شود بدنتان سریع تر بهبود یابد و هوس خوردن غذاهای غیر سالم کمتر شود

v7_gallary2.
از میزهای ایستاده استفاده کنید( این گزینه ۲ سال به زندگی شما اضافه می کند):
زمانی که می نشینید ، جریان خون شما کاهش پیدا می کند، کالری های کمتری می سوزانید، متابولیسم قند در بدن کمتر می شود، و آنزیم هایی که مسئول تجزیه تری گلیسیرید هستند فعالیت کمتری خواهند داشت. به همین خاطر بهتر است بیشتر از قبل از جای خود بلند شوید. بر اساس مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۲ که در مجله BMJ منتشر شد، کاهش زمان نشستن می تواند عمر افراد را بیشتر کند. در چنین شرایطی بهتر است یک میز ایستاده بخرید، زمانی که با تلفن حرف می زنید پیاده روی نمایید، میان وعده خود را در جای دوری قرار دهید تا مجبور شوید برای به دست آوردن آن راه بروید یا حتی ملاقات های خود را در اطراف ساختمان اداره ترتیب دهید. حتی ایستادن به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه در هر ساعت یکبار، می تواند حس بهتری در شما ایجاد کند و عمرتان را بیشتر نماید.

نخ دندان
از نخ دندان استفاده کنید( این گزینه می تواند ۶ سال به زندگی شما اضافه کند):
دندان های کثیف می توانند مواد التهابی را وارد بدن کنند و در نهایت خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سکته، دیابت و حتی بیماری های خود ایمنی همچون آرتریت روماتوئید را بیشتر نمایند. به همین خاطر حفظ بهداشت دهان و دهان ضروری است. استفاده از نخ دندان می تواند ۶٫۴ سال به زندگی شما اضافه کند. حتی استفاده یک روز در میان از نخ دندان برای شش ماه می تواند پروتئین واکنشی سی را کاهش دهد. این پروتئین نشانه ای از التهاب است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی را افزایش می دهد.

مقابله و درمان افسردگی
در روز یک پیمانه سبزیجات خام مصرف کنید( این گزینه دو سال به عمر شما اضافه می کند)
شما می توانید از سبزیجات به نفع خود استفاده کنید. مردانی که حداقل ۶۰ گرم از سبزیجات را در طول روز مصرف می کنند به طور متوسط دو سال بیشتر از افرادی که کمتر از ۲۰ گرم در روز سبزی مصرف می کنند زنده می مانند. در سبزیجات پخته و خام مواد شیمیایی گیاهی و آنتی اکسیدان ها وارد بدن می شود و می تواند طول عمر و سطح مواد مغذی را افزایش دهد.یکی از مطالعات انجام شده نشان می دهد که سبزیجات خام اثر قوی تری دارند. پختن می تواند بیش از ۵۰ درصد آنتی اکسیدان های موجود در سبزیجات را از بین ببرد.

چگونه 35 سال طولانی تر زندگی کنیم
مثبت اندیش باشید( این گزینه می تواند ۷ سال به عمر شما اضافه کند)
مطالعات انجام شده برخی از فرضیاتی که سال ها در این حوزه وجود داشت را تایید می کند. داشتن دیدگاه مثبت در مورد زندگی و خندیدن می تواند به عمر بیشتر کمک کند. به عنوان مثال مطالعه انجام شده در دانشگاه Yale نشان می دهد افرادی که دیدگاه مثبتی دارند بیشتر از سایرین عمر می کنند. این در حالیست که مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۱۲ نشان می دهد دیدگاه مثبت و خندیدن یکی از مشخصه های اصلی در افرادی است که تولد ۱۰۰ سالگی خود را جشن می گیرند. تفکر مثبت سطح هورمون ها را در مغز افزایش می دهد و همین امر موجب بهبود حافظه می شود، به بهبود افسردگی کمک می کند و با بیماری آلزایمر مبارزه می کند. حتی خندیدن ساده می تواند سطح هورمون استرس یعنی کورتیزول و نیز التهاب را کاهش دهد.

چربی¬های سالم برای ورزش¬کاران
به BMI هدف خود دست پیدا کنید( این گزینه می تواند سه سال بر زندگی خود اضافه کند):
BMI شاخص توده بدنی است و می تواند برای اندازه گیری و سجش چاقی مورد استفاده قرار گیرد. نگه داشتن این شاخص در محدود ۲۵ الی ۳۵ می تواند زندگی شما را تا سه سال کاهش دهد. BMI در محدوده ۲۵ و ۳۰ به عنوان اضافه وزن شناخته شده است. این در حالیست که BMI بالای ۳۰ نشان دهنده چاقی است. با افزایش التهاب، چربی های اضافه بدن خطر ابتلا به دیابت، بیماری های قلبی، سکته، آپنه خواب و سرطان روده را افزایش می دهد. سعی کنید وزن خود را در مقدار نرمال و طبیعی نگه دارید.

انواع غذا و میوه برای درمان افسردگی
آجیل بیشتری مصرف نمایید( این گزینه سه سال بر عمر شما می افزاید):
زمانی که محققان دانشگاه لیندا عادت های سالم ۳۴۰۰۰ نفر را مورد مطالعه قرار دادند دریافتند آن هایی که آجیل را پنج روز در هفته مصرف می کنند ۲٫۹ سال عمر بیشتری دارند. آجیل می تواند خطر ابتلا به فشار خون بالا، مقاومت به انسولین، کلسترول بالا، ریتم ناپایدار قلب و دیابت را افزایش دهد. مقدار بالای پروتئین و چربی در این مواد می تواند حس سیری را افزایش دهد و در نهایت باعث کاهش وزن شود.

چگونه 35 سال طولانی تر زندگی کنیم
به طور مرتب ورزش کنید( این گزینه ۵ سال به عمر شما اضافه می کند)
تمرینات ورزشی می تواند عمر شما را بیشتر نماید. مطالعات انجام شده در موسسه سرطان که ۶۵۴۸۲۷ بزرگسال ۲۱ الی ۹۰ سال را مورد بررسی قرار داده است نشان می دهد شرکت کنندگانی که ورزش می کنند ۴٫۵ سال بیشتر از سایر افراد زنده می مانند. همین فعالیت ساده ورزشی می تواند خلق شما را بهبود ببخشد، هورمون ها را متعادل سازد، حافظه را تقویت کند، استخوان های شما را تقویت کند، کلسترول را کاهش دهد و جلوی یبوست را بگیرد. بهتر است تمرینات قدرتی را با ایروبیک ترکیب کنید.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

سفارش تبلیغات

جهت سفارش تبلیغات در پرتال جامع زیبایی و پزشکی ایران زنان و سایر وب سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین