كربوكسي تراپي  تزريق گازكربنيكCO2 زير پوست وبافت چربی  است، به اين صورت كه هنگامي كه تزريق مي شود چون گاز كربنيك گازي است كه بدن بايد آن را دفع نمايد ، به همين علت هموگلوبين اكسيژن را رها كرده تا گاز كربنيك را گرفته و از محيط خارج نمايد و اين موجب خواهد شد كه سيلاب اكسيژن درمنطقه ايجاد شود و سلول ها از آن استفاده كنند، و همینطورسلول هاي فيبروبلاست را تحريك مي كند كه  توليد كلاژن نموده و موجب كشيده شدن  پوست مي شود.وجایگزین خوبی برای لیپوساکشن است . از مشکلات داخلی مثل بیماریهای تیرویید یا کمخونی فقر آهن،خستگی و کمخوابی نیز به تشدید تیرگی دور چشم کمک میکنند و در بررسی این بیماران باید به این مسایل هم توجه نمود.حلقههای تیره زیر چشم معمولا ربطی به ناراحتیهای فیزیکی یا میزان خواب ندارند.این عارضه به چند فاکتور تشریحی بستگی دارد و ممکن است از خصوصیات خانوادگی باشد.پوست پلکها نازک بوده و حاوی بافت چربی کمی است.
خونی که در عروق بزرگ نزدیک پوست پلک جریان دارد از بیرون پوست پیدا بوده و در پوست ایجاد رنگ تیره مایل به آبی میکند.همچنین ممکن است همان موقع از عروق نشت خون به وجود آمده باشد،مثل واریس وریدهای اندام تحتانی باشد.حلقههای تیره هنگام خستگی یا پریدگی رنگ،در طول مدت قاعدگی و در ماههای آخر بارداری شدیدتر است و ممکن است با بالا رفتن سن تغییر رنگ آشکارتر شده و به صورت دایمی درآیدتنها قرنطینه این روش عدم استفاده از سونا و جکوزی و حمام  تا حدود ۴ ساعت میباشد. از این روش معمولا درکنار روشهای دیگرمانند مزوتراپی ، کاویتیشن و رادیوفرکوئنسی جهت تاثیربهتر استفاده میشود.يكي از استفاده هاي آن در زيبايي است به اين ترتيب که جلوی افتادگی پوست را میگیرد .پوست هاي شل شده و افتاده را ترميم مي كند، ديگري براي صاف كردن خط هاي حاملگي و خط هاي چاقي ران ها ومتلاشی کردن چربی زیر پوستی میباشد.این درمان با درنظر گرفتن ناحیه مورد نظر طی جلسات مکرر انجام می پذیرد.
موارد مختلف متفاوت است.مزایا :درمان بدون عوارض وبدون درد وسرپایی ورفع ناهمواری های پوستی .درمان سلولیت وچاقی موضعی در حال حاضر در فرانسه،‌امریکا، اروپا و … از اين روش استفاده مي شود. تزريق اين گاز خطري نداشته و ميزاني كه تزريق مي شود ۲۵ درصد كمتر از آن چيزي است كه بدن دفع مي كند.در این روش با استفاده از گاز بی خطر co2، گان کربوکسی تراپی و تزریق در پوست انجام میشود در این روش CO2 با سوزنی بسیار ظریف زیر پوست دمیده می‌شود، که تحریک و افزایش محصولات اکسیژنی در بافت های ما را با خود به دنبال دارد، همچنین متابولیسم زیر پوست را بهبود می‌بخشد، این بهبود شامل میکرو جریان ها و تحریک فیبرولاست ها در ناحیۀ سنتز کلاژن می‌شود.ضمناً جلوی افتادگی پوست را می‌گیرد و در صورت وجود آن را اصلاح می‌کند. همچنین، بر کبودی ها و سیاهی هم اثر می‌گذارد.در واقع، با کشیدن مجدد پوست رنگ آنها را کم می‌کند، کربوکسی تراپی کبودی ها را کاهش خواهد داد و اجازه می‌دهد که بافت ها مجدداً ساخته و کشیده شوند.ممکن است هنگام دمیدن، انتشار گاز احساس شود، کشیدگی پوست هم می‌تواند دردناک باشد.

کاربردهای مختلف این روش عبارتست از:

– سلولیت و چاقی موضعی درنواحی شکم ، پهلوها و ران و باسن

– رفع خطوط ناشی از چاقی و لاغری و حاملگی

– آکنه ، چین وچروک

– افزایش کیفیت و استحکام پوست قبل و بعد از لیپوساکشن

– درمان پسوریازیس

عوارض جانبی:هیچ عارضه جانبی خاصی برای ان گزارش نشده است.

جراحی پلک چشم

جراحی  زیبایی پلک چشم

جراحی پلک که جراحی پلاستیک رایج در بیماران بالای ۳۰ سال است، اصولا” برای مبارزه با اثرات پیری پوست استفاده می‌شود. با پیرتر شدن پوست، به تدریج خاصیت ارتجاعی آن کاهش می‌یابد، این امر همراه با کشش دائم جاذبه زمین، منجر به تجمع بیش از حد پوست در پلک بالایی شده و نهایتا” باعث افتادگی پلک چشم می‌گردد. علت اصلی پیری پلک پایین، شل شدن پوست و ماهیچه زیر پلک است. جراحي زيبائي پلک در جهت بهبود ظاهر چشم ها، بلفاروپلاستي ناميده مي شود. جراحي بلفاروپلاستي معمولا يک عمل سرپائي است و تحت بي حسي موضعي انجام مي شود. انجام اين عمل روي پلک بالا، باعث بالا کشيده شدن پلک ها و کاهش چين هاي پيشاني مي شود.پف پلک پائين  و پوست اضافي و شل نيز برداشته مي شود. اين کار را مي توان باليزر نيز انجام داد که نتيجه آن با روش هاي معمول تفاوت چنداني ندارد.بهترین کاندید جراحی پلک، مردان و زنان بزرگسالی هستند که بافت و عضلات صورت آن‌ها سالم است و اهداف واقع بینانه برای بهبود پلک بالایی و یا پایینی و قسمت‌های اطراف آن دارند.جراحی پلک می‌تواند شامل پلک فوقانی، پلک پایین و یا هر دو پلک باشد که بستگی به اهداف عمل جراحی و توصیه‌‌های جراح دارد:

جراحی پلک فوقانی :شامل ایجاد برش‌هایی در چین طبیعی پلک فوقانی است (این برش‌ها هنگام باز بودن چشم‌ها به‌خوبی پنهان می‌شوند) . جراح، پوست اضافی و چربی بیرون زده را برداشته و برش را می‌بندد. کل جراحی پلک فوقانی می‌تواند در حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. جراح ممکن است عمل پلک فوقانی را با لیفت ابرو (در صورت افتادگی ابرو) ترکیب کند تا نتایج مطلوب جوان سازی بدست آید. برشها در پلک بالا، در شیار بالای هر چشم داده می شوند. عضله، چربی و پوست اضافه برداشته می شود و با بخیه های ظریف، برشها بسته می شوند. اثر به جا مانده از برش، معمولا به صورت یک خط نازک، در شیار پلک محو می شود. به منظور خارج کردن بافت چربی اضافه موجود در زیر چشمها، برشها را می توان در داخل قسمت صورتی رنگ پلک پایین که وقتی پلک را به سمت پایین می کشیم، مشخص می شود، قرار داد.ممکن است بعد از عمل، تورم یا کبودی مختصر در پلکها به وجود آید که معمولا به سرعت فروکش می کند . جراح استفاده از کمپرس سرد و بالا نگه داشتن سر را هنگام دراز کشیدن به شما توصیه می کند که به کاهش تورم و تسریع بهبودی کمک می کنند.پلکها بسیار سریع بهبود می یابند و جای برشها معمولا محو می گردد. زنان می توانند هرگونه اثر باقیمانده از برشها را با آرایش چشم محو کنند. در اغلب مردان، اثر برشها در خطوط خنده طبیعی محو می شود. اغلب مردم در طی یک هفته بعد از جراحی به زندگی معمول طبیعی خود بر می گردند

جراحی پلک تحتانی: جراحی پلک تحتانی بیشتر به منظور برداشتن کیسه های چربی زیر پلک تحتانی که حالت پف کردگی چشم را ایجاد می کنند انجام می گیرد. معمولاً بخشی از پوست پلک تحتانی نیز برداشته می شود. این تغییرات در مجموع باعث ایجاد ظاهری جوان تر در فرد می شود. .در جراحی پلک پایین، با ایجاد یک برش در زیر خط مژه‌ پایین، پوست اضافی پلک از آن خارج می‌شود. جراح زیبایی ممکن است از یک برش پنهان در داخل پلک پایین یا یک برش درونی پلک به عنوان راه حل جایگزین برای اصلاح عوارض پلک پایینی و توزیع مجدد یا حذف چربی اضافی استفاده کند.اگر از تکنیک برش درونی پلک استفاده شود، برش قابل مشاهد‌ه‌ای وجود نخواهد داشت. اگر پلک پایین شل شده باشد (همان‌طورکه در بسیاری از افراد میانسال چنین است) جراح ممکن است سفت کردن پلک پایین را علاوه بر از بین بردن پوست یا چربی اضافی (کانتوپلاستی یا کانتوپکسی) توصیه کند.جراحی پلک اگر همزمان برای پلک بالا و پایین انجام شود، معمولا” حدود دو ساعت به‌ طول می‌انجامد. به طور معمول، بی حسی موضعی با آرام‌بخشی هوشیار (نیمه هوشبری) ترکیب می‌شود.

جراحی ملتحمه :این روش بیشتر در افراد جوان به کار می رود که پوستشان هنوز خاصیت ارتجاعی خود را از دست نداده است و قوام نسبتاً سفتی دارد. در این روش بدون آن که پوست دستکاری شود از طریق برشی در پشت پلک تحتانی (در سمت ملتحمه) کیسه های چربی زیر پلک برداشته می شود. مزیت این روش آن است که نیازی به ایجاد برش بر روی پوست ندارد.