کنترل رژیم غذایی برای جلوگیری از سرطان

0

 کنترل رژیم غذایی برای  جلوگیری از سرطان

چه شما یک پدر و مادر باشید چه دوست یا حتی یک بچه باشید که سرطان در مورد شما تشخیص داده شده است. در حالی که سرطان می تواند برای ما احساس بیچارگی به همراه اورد، اخبار خوب این است که اقداماتی وجود دارد که شما می توانید اتخاذ کنید تا به جلوگیری کردن از این بیماری کمک کند. رژیمتان یکی از مهمترین عوامل تحت کنترل شما است.

امسال یک جمعیت براورد شده بیش از نیم میلیون آمریکایی به خاطر سرطان زندگیشان را از دست داده اند، و بیشتر از ۱٫۶۸ میلیون مرد و زن تشخیص داده شد که این بیماری ویرانگر را دارند. درحالی که یک جزء ژنتیکی قوی برای ریسک سرطان وجود دارد، تغییرات زندگی همراه با تشخیص اولیه می توانند از تقریباً نیمی از مرگهای سرطانی جلوگیری نمایند.

خوب خوردن می تواند به شما کمک کند تا از سرطان جلوگیری کرده و با روشهای متعددی بر آن فائق ایید. یک رژیم سالم می تواند ریسکتان را برای گسترش یافتن سرطان پایین آورد، و به شما کمک نماید تا برای سالها خوب زندگی کنید و درمان را ادامه دهید.

کنترل رژیم غذایی برای جلوگیری از سرطان

اینجا بعضی از رهنمودهای عمومی و کلی برای کمک کردن به کاهش دادن ریسک ابتلا به سرطان از طریق خوردن درست مطرح شده است:

 • یک وزن سالم را حفظ کنید تا ریسک ابتلا به سرطان و دیگر بیماری ها را بکاهید. ارتباط بین سرطان و چاقی بطور وسیعی برای انواع سرطانهای مختلف متغیر است، ا مخصوصاً سرطان رحم و سرطان مری.
 • جذب کالریتان را از چربی های جامد و شکرهای افزوده شده بکاهید. غذاهای دارای شکرهای افزوده شده و چربی ها می توانند منجر به اضافه وزن شده و فضای کمتری برای غذاهای سالمتر باقی گذارند غذاهایی که از سرطان جلوگیری می کنند.
 • مقدار زیادی میوه و سبزیجات شامل غلات بخورید که با ریسک ابتلای کمتر به سرطانهای خاص مرتبط هستند. در هر وعده نیمی از بشقابتان را با میوه های سرشار از مواد مغذی طبیعی و سبزیهای مشابه پر کنید.
 • الکل را محدود کنید. شواهد پیشنهاد می کند که همه انواع نوشیدنی های الکلی می تواند ریسک ابتلا به یک تعدادی از سرطانهای را بیافزایند سرطانهایی شامل دهان، گلو، حنجره،مری،کبد،پستان،روده بزرگ و راست روده. واضح نیست که دقیقاً الکل چگونه روی ریسک ابتلا به سرطان تاثیر می گذارد. الکل هنگامی بیشتر مضر لحاظ می شود که با دود و سیگار ترکیب شود. اگر شما اصلاً نمی نوشید، نوشیدنی های الکلی را تا یک لیوان در روز برای زنان و دو لیوان برای مردان محدود کنید.

کنترل رژیم غذایی برای جلوگیری از سرطان

سبک زندگی و اصلاحات خانگی

وقتی که شما دارای یک اختلال درخوردن باشید، مراقبت کردن از خودتان می تواند به شما احساس بهتری در طول و بعد درمان بدهد و به حفظ کردن سلامت کلی تان کمک کند.

بکوشید تا این گامها را یک بخشی از کار ثابت روزانه تان سازید.

 • برنامه درمانتان را حفظ نمایید- جلسات درمان را حذف نکنید و سعی کنید که از برنامه های غذایی فرار نکنید.
 • با پزشکتان صحبت نمایید. درباره مکملهای ویتامین مناسب و مواد معدنی برای ساختن شما تا مواد مغذی حیاتی را دریافت دارید.
 • خودتان را جدانسازید. از مراقبت کردن از اعضا خانواده و دوستانی که می خواهند شما را سالم ببینند و دارای بهترین علاقه قلبی درباره شما هستند.
 • با عرضه کنندگان مراقبت بهداشتی خودتان صحبت نمایید درباره چه نوع تمرین ورزشی برای شما مناسب است.
 • کتاب های کمک یار خود را بخوانید. که توصیه سالم و عملی را پیشنهاد می کند. عرضه کننده مراقبت بهداشتی تان ممکن است بعضی از منابع مفید را توصیه کند.
 • در پافشاری بر وزن کردن خودتان مقاومت کنید یا خودتان را مکرراً در آینه چک کنید. این ممکن است به سادگی به حفظ کردن عادتهای سالم دامن بزند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code