خانه / سلامت و زیبایی / یوگا چگونه به موارد ضروری زندگی ما کمک می کند؟
یوگا چگونه به موارد ضروری زندگی ما کمک می کند؟

یوگا چگونه به موارد ضروری زندگی ما کمک می کند؟

یوگا چگونه به موارد ضروری زندگی ما کمک می کند؟

اگر به دنبال کاهش وزن، بدن انعطاف پذیر؛ بدنی قوی، پوستی زیبا و درخشان، ذهنی قدرتمند و سایر موارد هستید می توانید از تمرینات یوگا به نفع خود استفاده کنید. با اینحال اغلب، یوگا به عنوان یک ورزش محدود در نظر گرفته می شود. در چنین شرایطی مزایای آن محدود به سطح بدن می شود. اما باید به خاطر داشته باشید که تمرینات یوگا می تواند مزایای زیادی در یکپارچه سازی بدن، ذهن و تنفس داشته باشد. زمانی که بدن شما در هارمونی و هماهنگی کامل قرار دارد، سفر زندگی نیز آرام تر، شادتر و سودمندتر خواهد بود. در این مقاله قصد داریم مزایای یوگا را با هم بررسی کنیم و ببینیم یوگا به چه چیزهایی کمک می کند:
یوگا برای تناسب اندام:
سلامتی به معنای نبود بیماری در بدن نیست. سلامتی یک بیان پویا از زندگی است که لذت بخش بودن، دوست داشتن و مشتاق بودن را نشان می دهد. تمرینات یوگا معمولا به کمک موقعیت های مختلف بدنی ، باعث تناسب اندام می شود. تمرینات اصلی یوگا که به آن ها آسانا نیز گفته می شود به مدیتیشن کمک می کند. مزایای انجام منظم تمرینات یوگا بسیار زیاد است. برخی از مزایای مهم و برجسته آن عبارت است از :
• باعث قوی تر شدن ذهن شما می شود
• سموم بدن را دفع می کند
• سلامت بدن را بهبود می بخشد
• قدرت فیزیکی را بهتر می کند
• از اسیب دیدگی محافظت می نماید

یوگا چگونه به موارد ضروری زندگی ما کمک می کند؟
تمرینات یوگا برای کاهش وزن:
تمرینات یوگا در این زمینه نیز کمک کننده و مفید خواهد بود. موقعیت اصلی Sun Salutations و Kapalbhati pranayama به کاهش وزن کمک می کنند. علاوه بر این، به تمرین منظم موقعیت های اصلی یوگا می توانید نسبت به غذاهایی که می خورید حساس تر شوید. اینکار به شما کمک می کند وزن خود را مورد بررسی قرار دهید.
یوگا برای تسکین استرس:
چند دقیقه یوگا در طول روز می تواند بهترین روش برای خلاص شدن از شر استرسی باشد که در طول روز در کل بدن و نیز ذهن انسان تجمع یافته است. موقعیت های یوگا نیز می تواند یک تکنیک موثر مدیتیشن برای ازادسازی استرس باشد. بعد از یوگا اثر آرام کنندگی آن را تجربه خواهید کرد.
یوگا برای صلح و آرامش داخلی:
به طور کلی همه ما دوست داریم نقاط زیبا و صلح آمیز را مورد بازدید قرار دهیم و از زیبایی های طبیعی لذت ببریم. اگر کمی فکر کنید متوجه می شوید که صلح و آرامش واقعی در درون خودتان قرار دارد. یوگا به شما کمک می کند صلح و آرامش داخلی خود را دوباره به دست آورید.
یوگا برای داشتن روابط بهتر:
یوگا به شما کمک می کند روابط خود با همسر، والدین، دوستان و اعضای خانواده بهبود ببخشید. ذهنی که آرام، شاد و غنی باشد می تواند در مشکلات ارتباطی بهتر و موثرتر عمل کند. یوگا و مدیتیشن شما را شاد و آرام نگه می دارد و کمک می کند روابط بهتری با سایر افراد داشته باشید.
یوگا برای بهبود درک و بصیرت افراد:
یوگا و مدیتیشن این قدرت را دارند که توانایی درک و بصریت شما را بهبود ببخشند. این کار به شما کمک می کند کارهایی که باید انجام دهید، زمان انجام کارها و چگونگی اجرای آن را درک کنید. این شیوه بسیار موثر است. کافیست یکبار تجربه کنید.
یوگا برای ترک سیگار:
مزایای یوگا برای ترک سیگار بر این پایه استوار است که به بدن شما اجازه می دهد کنترل بیشتری بر روی خود داشته باشد. علاوه بر این، یوگا به شما کمک می کند مصمم تر از قبل باشید و بتوانید از قدرت کنترل خود به نحو احسن استفاده کنید. مصمم بودن و اراده داشتن دو فاکتوری است که افراد سیگاری می توانند برای ترک سیگار خود استفاده کنند. مزایای یوگا برای ترک سیگار عمدتا از تمرکز قوی ذهنی ناشی می شود. در این شرایط، یوگا به شما کمک می کند افکار خود را با تمرینات آرامش بخش تقویت کنید . تکنیک های یوگا برای ترک سیگار شامل تمریناتی است که با عنوان Jala Neti شناخته شده است.

یوگا در بارداری
یوگا و بارداری:
یوگا به زنان کمک می کند دوران بارداری را با کمترین ناراحتی پشت سر بگذارند. این تمرین همچنین به تولد نوزاد و مراحل پس از زایمان نیز کمک می کند. یوگا نقش بسیار مهمی در دوران بارداری دارد. به طور کلی، زنان بارداری که تمرینات یوگا را انجام می دهند از لحاظ ذهنی و بدنی سالم تر هستند. انجام تمرینات یوگا به افزایش جریان خون کمک می کند. تمرینان کشش درد را کاهش می دهد. موقعیت بدنی مناسب که توسط یوگا بهبود پیدا می کند می تواند به تسکین دردکمر کمک کند که شایع ترین مشکل زنان باردار است. یوگا هدیه ارزشمند سنت هند باستان است. این سنت از ۵۰۰۰ سال قبل وجود داشته است. تمرینات یوگا ذهن و بدن را متحد می کند، افکار و عمل را یکی می سازد و هارمونی بین انسان و طبیعت او ایجاد می نماید. این در مورد ورزش نیست بلکه کشف حس همبستگی با شما، جهان و طبیعت است. با تغییر سبک زندگی و ایجاد آگاهی و هوشیاری، یوگا به شما کمک می کند زندگی بهتری داشته باشید.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

درمان خانگی آسان درمان ریزش مو

درمان خانگی آسان درمان ریزش مو

درمان خانگی آسان درمان ریزش مو ریزش مو یکی از بزرگترین مشکلات امروز است. ریزش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
خدماتی که در سه حوزه ی ۱- ثبت شرکت فوری و ثبت تغییرات شرکت ۲- ثبت برند فوری ۳- رتبه بندی شرکت ها ثبت شرکت هزینه ثبت شرکت ثبت شرکت در ترکیه اخذ کد اقتصادی ثبت شرکت ارزان ثبت شرکت مسئولیت محدود هزینه اخذ رتبه ثبت شرکت استعلام برند ثبت شرکت بازرگانی رتبه نفت و گاز اخذ رتبه پیمانکاری ثبت شرکت در اصفهان ترخیص کالا پارتیشن پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین خرید قرص سایتوتک در تهران