خانه / دانستنی ها / ۱۲ تمرین ورزشی برای بهبود روحیه زنان
۱۲ تمرین ورزشی برای بهبود روحیه زنان

۱۲ تمرین ورزشی برای بهبود روحیه زنان

۱۲ تمرین ورزشی برای بهبود روحیه زنان

به طور طبیی انسانها موجوداتی دم دمی مزاج هستند و هر چقدر هم که دوست داشته باشیم همیشه شاد و خندان باشیم، چنین چیزی همیشه ممکن نیست. بعضی وقتها مضطرب، پر استرس، ناراحت و یا عصبانی هستیم. ولی خوشبختانه راه حلی برای این تغییرات در مزاج وجود دارد. ما با چندین متخصص ورزش مشورت کرده ایم و نتیجه اش این لیست از ورزشها برای مزاجها و حال و احوال مختلفی است که تجربه میکنید:
۱٫ اگر عصبانی هستید کیک بوکسینگ را امتحان کنید.
خشم خود را منتقل کنید به یک تمرین قدرتی همراه با کیک بوکسینگ. “وقتی عصبانی هستید، هیچ چیز بهتر از این ورزش برای خالی کردن خود نیست. تمام آن خشم و عصبانیت را با چند ربه مشت و لگد به کیسه بوکس خالی کنید. این واقعاً سالمترین روشی است که میتوانید خود را خالی کنید.” کیک بوکسینگ کنتاکت البته بهتر است زیر نظر مربی باشد. پس به دنبال یک کلاس یا گروه کوچک کیک بوکسینگ در یکی از باشگاههای اطراف خود باشید. یا میتوانید یکی از دی وی دی های آموزش در منزل را امتحان کنید. درست است که دیگر کنتاکت نیست ولی حتی همین روش هم برای خالی کردن خشمتان خوب است.
۲٫ اگر عجله دارید ورزش HIIT را امتحان کنید.
کریس فریتاگ، مربی شخصی و متخصص تندرستی میگوید: “اگر از نظر وقت در مضیقه هستید، ورزش شدت دار با فاصله را امتحان کنید تا در کمترین وقت هم ورزش کنید و هم کمی خود را خالی کنید.” پس از نرمش اولیه، سه دقیقه ورزش آرام را امتحان کنید (با شدت حدود ۵ تا ۶ از مقیاس شدت ۱ تا ۱۰) و سپس ۱ دقیقه از ورزش شدید (با شدت ۸ تا ۹) از نوع ورزش قلبی عروقی مورد علاقه خود. این تکنیک را میتوان به خوبی با دویدن، دوچرخه سواری و یا پارو زدن ترکیب کرد. نه تنها از هر ثانیه وقت خود به خوبی استفاده میکنید، بلکه تمام آن انرژی و شتاب را برای ورزش و تمرین به کار میبرید.

۱۲ تمرین ورزشی برای بهبود روحیه زنان

۳. اگر نامطمئنید ورزش قدرتی انجام دهید.
در زندگی یا کار تصمیم سختی پیش رو دارید؟ تمرینات استقامتی را به شما پیشنهاد میکنیم. تحقیقی منتشر شده در مجله Archives of Internal Medicine نشان داده که تمرینات استقامتی مداوم باعث افزایش تمرکز حواس در زنان میشود. “تمرینات قدرتی کمک میکند فکرتان متمرکز باشد. علاوه بر قوی شدن عضلاتتان از بلند کردن آن وزنه ها، ذهنتان نیز از داشتن هدف بهره میبرد.”
۴٫ اگر مضطربید قدم بزنید.
ذهنتان از اضطراب و تشویش پر است؟ قدم بزنید! جنیفر والترز میگوید: “اگر پر از انرژی منفی اضطراب و نگرانی هستید، فقط کافیست قدم بزنید.” تنها چند دقیقه قدم زدن میتواند ذهنتان را آرام کند، مخصوصاً اگر بیرون باشید. در واقع بطور علمی ثابت شده است که قدم زدن نه تنها اضطراب را کاهش میدهد بلکه سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت میکند.
۵٫ اگر کلافه اید تایچی را امتحان کنید.
در روزهایی که سطح انرژی شما پائین است نیازی به ورزشهای شدید و قدرتی نیست. در عوض سعی کنید با ورزش و هنر تایچی تمرکز و حواس خود را به درون خود متمرکز کنید. این ورزش و هنر ناب چینی نه تنها انرژی شما را باز میگرداند، بلکه طبق تحقیقات به عمل آمده کیفیت خوابتان را افزایش، سطح استرس را کاهش داده و حس خوبی به شما میدهد و به شما کمک میکند در برابر کلافگی مقاومت کنید.
۶٫ اگر احساس تنهایی میکنید یک کلاس باره را امتحان کنید.
میخواهید در حین تمرین دوستانتان را در کنارتان داشته باشید؟ به کلاس باره بروید. به نظر کریس فریتاگ اگر میخواهید در کنار ورزش کردن با دوستانتان نیز معاشرت کنید به یک کلاس ورزش گروهی بروید. در این گروههای ورزشی نوعی حس همراهی و همرزمی به وجود میاید. عرق ریختن در کنار یکدیگر و تشویق همدیگر به ادامه راه بر خلاف سختیها و دردها و سوزشها چیزی فراتر از یک تجربه ورزشی است. در پایان جلسه ورزشی هم میتوانید با هم چیزی بنوشید و یا برای یک شام سالم و مغذی بیرون بروید. مطالعات نشان داده اند که داشتن حمایت دوستان و اطرافیان در رسیدن به اهداف سلامتی و ورزشی بسیار موثر است.
۷٫ اگر استرس دارید دوچرخه سواری کنید.
سوار دوچرخه شده و از مشکلاتتان دور شوید. استفانی ویتورینو میگوید دوچرخه سواری به رفع استرس کمک کرده، هورمون اندورفین را افزایش داده و به شفافتر فکر کردن کمک میکند تا کلاً در شرایط پر استرس بتوانید درست عمل کنید. چه با دوچرخه خود به بیرون بروید تا هوای تازه استنشاق کنید و یا در باشگاه با هدفون و موسیقی داخل ماشین چند دقیقه ای روی دوچرخه ثابت پدال بزنید، مطمئن باشید که پس از پایان این تمرین حال بهتری خواهید داشت. علاوه بر این در هنگام پدال زدن برای رسیدن به بالای تپه یا حداکثر سرت ذهنتان به چیزی بجز آن لحظه فکر نمیکند.

۱۲ تمرین ورزشی برای بهبود روحیه زنان
۸٫ اگر احساس درماندگی میکنید دویدن را امتحان کنید.
چند ساعتیست مشغول یافتن راه حل یک مشکل و یا پردازش ایده ای نو هستید؟ طبق گفته جنیفر والترز بهتر است همین الان دست کشیده و بروید بیرون و بدوید. “اگر نمیتوانید راه حل یک مسئله یا مشکل را بیابید و خلاقیتتان ته کشیده، کمی بدوید. نمیدانم چند بار تا به حال پیش آمده که در حین دویدن ایده های ناب به ذهنم رسیده اند.” حرکات یکنواخت دویدن به مغزتان این امکان را میدهد که به آرامش برسد و در عین حال بدنتان نیز از اندورفین رها شده به خاطر ورزش بهره میبرد.
۹٫ اگر احساس نگرانی میکنید یوگا کار کنید.
نگران هستید؟ یوگا چاره کار است. این ورزش باستانی ذهن و جسم شما را به زمان حال میاورد. جنیفر والترز میگوید نرمشهای یوگا در حین رسیدن به بدن، ذهنتان را نیز آرام میکنند. با حرکات تنفسی یوگا ذهن و جسم شما فقط در زمان ال میماند و آنچه نگرانتان کرده را فراموش خواهید کرد. اگر محل تمرین یوگا در اطرافتان نیست، میتوانید از دی وی دی، یوتیوب و یا انواع پادکستها استفاده کنید.
۱۰٫ اگر بی انگیزه هستید صود از پله را امتحان کنید.
اجازه بدهید عرق ریختن حاصل از صعود از پله ها کمکتان کند تا هدفی بیابید. طبق گفته کریس فریتاگ این تمرین نه تنها شما را به چالش میکشد، بلکه تمرین استقامتی خوبی است برای سوزاندن کالری. میتوانید این تمرین را هم در باشگاه انجام دهید و هم در منزل. با دیدن تعداد پله هایی که طی کرده اید به آنچه که دست یافته اید نگاه میکنید.
۱۱٫ اگر ناراحتید میتوانید برقصید.
هر وقت احساس ناراحتی کردید، رادیو را روشن کنید و شروع کنید به رقصیدن. موسیقی شاد و اندورفین رها شده توسط حرکات موزون میتواند به غلبه بر افسردگی و ناراحتی کمک کند. جنیفر والترز میگوید: “وقتی ناراحتید احتمالاً اصلاً حوصله رقصیدن ندارید. و دقیقاً به همین دلیل است که باید برقصید.” اصلاً لزومی ندارد به کلاس رقص بروید و یا عضو گروهی باشید. در این مواقع تنها رقصیدن میتواند موثرتر باشد. مهم نیست چه شکلی میشوید موقع رقص و چه گامی را درست یا اشتباه برمیدارید، مهم این است که از موسیقی و حرکات خود لذت ببرید. والترز میگوید: “وقتی موسیقی رقص پخش میشود نمیتوان شاد نبود.”
۱۲٫ اگر بیش فعال هستید زومبا کار کنید.
کریس فریتاگ، متخصص ورزش، میگوید: “اگر انرژی اضافه دارید با زومبا از آن بهترین بهره را میبرید.” این نو رقص از موسیقی پر انرژی . جنب و جوشی بهره میبرد که حتی پس از پایان کلاس هم با شما خواهد بود. میتوانید در یک کلاس زومبا ثبت نام کنید و یا بازی آن را در نینتندو WII خود نصب کرده و از یک جلسه ورزشی پر جنب و جوش و عرق لذت ببرید.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

سفارش تبلیغات

جهت سفارش تبلیغات در پرتال جامع زیبایی و پزشکی ایران زنان و سایر وب سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین