۱۰راهی که خودتان باعث ناراحتی خودتان میشوید

0

 

۱۰ راهی که خودتان باعث ناراحتی خودتان میشوید

بسیاری از مشکلات زندگی خارج از کنترل شما هستند. شما نمی توانید آب و هوا را کنترل کنید، ژن هایی که با شما به دنیا آمده اند، بیماری که هیچ درمانی ندارد، و یا واقعیت اینکه شما در حال پیر شدن هستید. در اکثر موارد، شما نمی توانید اقدامات دیگر بزرگسالان را کنترل کنید، هر چند شما ممکن تاثیر گذار باشید.

اما شما می توانید یاد بگیرید برای جلوگیری از هر بدبختی که ممکن است بر خود وارد کنید. من دوست دارم این  را در قالب ایده در “چهار حقیقت شریف” بیان کنم.  چهار حقیقت شریف می توان به شرح زیر خلاصه شود:
۱ از درد و رنج . بسیاری در زندگی وجود دارد. برخی ناراحتیهاو بدبختی ها اجتناب ناپذیر است.
۲٫ شما ممکن است باعث برخی از درد و رنج خودتان شوید.
۳٫ شما می توانید باعث توقف درد و رنج خود شوید!
۴٫  هنگامی که شما اقدام به قطع ایجاد درد و رنج برای خودتان می شوید، شما به احتمال زیاد به یک زندگی خوب سوق داده می شوید، یک هماهنگی با عمیق ترین ارزش ها و اهداف خودتان کنید.
چگونه ممکن است شما احتمالا به خودتان آسیب بزنید؟ در حالی که انسانها به خودشان در بسیاری از رنجها کمک می کنند، در اینجا ۱۰ منبع مشترک از درد و رنجی که خودتان ایجاد می کنید آمده است، که من لقب “بدبختی سازان” را به آن داده ام، که همراه با ۱۰ پیشنهاد برای متوقف کردن آنها است و به شرح زیر است:

بدبختی ساز ۱٫ اختراع بر روی داستان های داخلی دردناک است که مبنایی کم از حیث منطقی داشته و یا هیچ واقعیتی در پشت آن وجود ندارد.

مثال: “یک تصادف آتشین در ایالتی وجود دارد.  همسر من ممکن است در آن باشد،  چه بکنم اگر او درگذشت؟”” اگر رئیس مرا اخراج کند، من هرگز قادر به پیدا کردن یک کار دیگر نخواهم بود و زندگی من در فقر شدید به پایان خواهد رسید. ” داشتن تخیل زنده چنین چیزی به جز حالتی فوق العاده چیز دیگری نمی باشد، مگر در مواردی که شما در حال نوشتن یک رمان و یا یک فیلمنامه هستید، که با استفاده از تخیل خود به چرخش داستان به حالت ظالمانه، آزاردهنده، و یا حتی وحشتناک روی می آورید که می تواند به سلامت عقل شما ضربه ای اساسی وارد کند.

چگونه بدبختی را متوقف کنیم: هنگامی که توهمات ،شما را تهدید به خراب کردن سلامت عاطفی خود می کند، آنها را با زمزمه این کلمات خنثی کنید: “فقط افکار”. در ذهن خود کار دیگری را انجام دهید، مانند تمرکز بر روی تنفس خود و یا در مورد یک برنامه ریزی برای روز دیگری فکر کنید. اگر شما نگرانی بیش از یک مشکل داریدکه در واقع می تواند در آینده بوجود بیاید، ایجاد یک طرح واقع بینانه کنید.

بدبختی ساز ۲٫ قضاوت کردن در مورد خودتان در یک مسیر سخت و خشن

مثال: “چرا شما همیشه چیز اشتباهی می گویید؟” “چرا شما نمی توانید وزن کنید؟” “چرا شما اشتباه می کنید؟”
نه، بدترین دشمن خود اینست که گفته شود؛ آن صدای درونی مهم خودتان است.  این تکان دهنده که چگونه بی رحمانه ما می توانیم به خودمان رفتار کنیم. اگر شما یک صدای درونی مهم داشته باشید که به طور مداوم در قضاوت و سرزنش شما باشد، آن را متوجه شوید اما آن را باور نکنید. صحبت کردن با خودتان حقیقت ندارد و آن “فقط افکار” است.

10 راهی که خودتان باعث ناراحتی خودتان میشوید
راه جلوگیری و قطع آن: به جای منفی صحبت کردن، واقع بینانه و مثبت صحبت کردن با خود را آغاز کنیم.  به عنوان مثال، “این که چه من وزن کم بکنم یا نه، من یک فرد ارزشمند هستم که سزاوار عشق می باشم.” تمرین ترحم و دلسوزی به خودتان را انجام دهید و برای خودتان بهترین دوست باشید.

بدبختی ساز ۳٫ فکری که اشتباهات، شکست ها، و شکست شما را  برای زندگی شما عذاب کرده است.

مثال: “من باید یک فرد لال می شدم تا انقدر اشتباه نمی کردم.” “من حدس می زنم من هرگز هیچ کاری را درست انجام نخواهم داد” “من یک احمق هستم!”.
صحبت کردن با خودباعث می شود شما فکر کنید شما باید کاملا انسان جایزالخطایی باشید.

راه متوقف کردن:  به جای قرار دادن خود برای اشتباهات و شکست خود، تصمیم آگاهانه به رشد از آنها بگیرید.” اوه، من آنچه راکه نیازدارم در آینده میرسم.” “من به این به عنوان یک چالش نه به عنوان یک مشکل نگاه میکنم.” این صحبت کردن با خود به شما کمک خواهدکردبه توسعه یک “رشدطرز فکر،” برسید.

بدبختی ساز ۴٫ مقصر دانستن خود برای چیزهایی که نمی توانید کنترل کنید.

گاهی اوقات به سرزنش خود برای یک مشکل میپردازید که این وضعیت هرگز در کنترل او نبوده است. کودکانی که قربانی پدر و مادر آزاردهنده هستند، برای مثال، غالبا بر این باورند که اگر فقط آنها  مقدر به انجام بعضی کارهاشوند، خانواده آنها واقعا خوب میشد.

راههای متوقف کردن: توجه کنید زمانی که شما خودتان را سرزنش می کنید، از خودتان بپرسید: ” من واقعا مسئول آنچه اتفاق افتاده هستم؟” “آیا واقعا تقصیر من است ؟” “من می توانم واقعا کنترل آشامیدنی او را در دست بگیرم؟ “. یادآوری کنید که شما تنها واقعا می توانید خود را کنترل  کنید. یک نفس عمیق بکشید و تمرکز کنید در اقدامات و فعالیتهایی که قرار است انجام دهید تا زندگی شما بهبود پیدا کند.

بدبختی ساز ۵٫ سرزنش کردن مردمان دیگر و شرایط آنها برای چیزهایی که شما می توانید کنترل کنید یا منفعلانه بپذیریذ،

آنچه که شما می توانید تغییر دهید. “او باعث می شود من دیوانه شوم” “وووووی.  اینجا خیلی سرد است. “” من آرزو می کنم که درک کند که من چقدر در حال حاضر به تنهایی نیاز دارم.”
همه این شرایط معمولی در دایره خود کنترلی هستند، حداقل تا حدی،اگر به طور کامل نمی شود.  به عنوان مثال، هیچ کس نمی تواند “شما را دیوانه کند.” شما می توانید پاسخ درونی خود را به حوادث بسیاری از زمان کنترل کنید.  اگر شما سردتان است ،لباس گرم بپوشید. اگر می خواهید کسی شما را درک کند، صحبت کنید با او.
راه متوقف کردن: تغییر زبان “آن” و “شما” به “من”.  به عنوان مثال، صحبت کردن مثل این: “من آن را دوست ندارم زمانی که شما آن را گفتید. لطفا ادامه ندهید.” ” من سردمه ممکنه وسیله گرمایی را روشن کنم؟ “” من نیاز به تنهایی در حال حاضر دارم.” اقدام قاطعانه تر هیجان انگیزتر است، مهم نیست چقدر موضوع کوچک یا بزرگ باشد.

بدبختی ساز ۶٫ ایجاد رنج و عذاب از طریق عادات بد و اعتیاد.

سیگار کشیدن. مصرف بیش از حد الکل؛  مصرف دارو و مواد مخدر. این عادات بددر ادامه، آنها بر شما پیروز می شوند و زندگی خود را پر از بدبختی خواهید دید که حتی قطع کردن کوتاه آنها غیرممکن خواهد بود.
راه های متوقف کردن: تصمیم به تغییر و ایجاد یک طرح. اگر برنامه شما کار نمی کند، یک درمانگر را ببینید که می تواند به شما کمک کند عادت مخرب خود را ترک کنید.

بدبختی ساز ۷٫ مقایسه خودتان نسبت به دیگران

“اگر من فقط  صورتی مثل او داشتم!” ” اگر من فقط  شخصیتی مثل او داشتم!” مقایسه اجتماعی یک منبع بی پایان از بدبختی برای بسیاری از ما است، زیرا همیشه کسی هست که زیباتر، شوخ تر، عاقل تر و یا غنی تر باشد.
راههای متوقف کردن: به جای مقایسه وضعیت خود با دیگران، زندگی خود را خوب کنید. به جای اینکه خودتان را نسبت به کسانی که بهتر هستند مقایسه کنید یک “مقایسه رو به پایین” به کسانی که رنج می برند بیش از شما ،را انجام دهید. چیزهایی که همیشه می تواند بدتر باشد.  و برای قدرتمندترین پادزهر برای مقایسه اجتماعی، این را امتحان کنید: قدردانی. یک عمل قدردانی یکی از ساده ترین و با ارزش ترین عادات خوب شما می تواند باشد. سعی کنید از “سه چیز خوب” قدرتمند استفاده کنید که در اینجا شرح داده شده است.

10 راهی که خودتان باعث ناراحتی خودتان میشوید
بدبختی ساز ۸٫ خودتان نبودن!

فشار اجتماعی می تواند ذهن خود و اعمال خود را پیچ و تاب دهد. شما ممکن است خود در تلاش برای “از آن لذت بردن” باشید که واقعا سرگرم کننده است. شما ممکن است خود را در یک راه حال حاضر زمانی که شما در واقع احساس راه های مختلف زیر قرار دهید. درست است، در برخی شرایط، در زندگی کاریتان، شما ممکن است اغلب نیاز به بازی در یک نقش داشته باشید. اگر این مورد با شما است، کشف کردن اینکه چگونه به بهترین وجه بیان کنید که شما در نواحی دیگری از زندگی شخصی خودتان هستید.
راههای متوقف کردن: توجه به آنچه شما واقعا از آن لذت می برید. متوجه آنچه باعث می شود شما احساس خوبی در مورد خودتان بکنید باشید. متوجه آنچه به نظر می رسد به خوبی برای رشد شخصی شما می شود، باشید. به تدریج، انتخاب کنید آنچه را که خیلی بیشتر در هماهنگی با شما یا به بیان بهتر با خود واقعی شما می باشد. بگو “نه” به فعالیت ها و مردمانی که موجب تخریب اعتماد به نفس مانع آزادشدن انرژی شما می شوند.

بدبختی ساز ۹٫ سقوط در این باور که شما نمی توانید تغییر دهید.

من فقط این راه را بلد هستم. “” پدر من مثل این بود، بنابراین من ژن سیگار کشیدن را دارم.”
خودپذیری معمولا یک چیز مثبت است، اما اگر شما با استفاده از آن به عنوان بهانه برای جلوگیری از کار تغییر لازم استفاده کنید دیگر اینطور نیست. اگر چه آن کار می کند، شما می توانید تصمیم به تغییر عادات رفتاری گرفته و از آن برای انجام موفقیت.استفاده کنید. برای مثال: شما می توانید یاد بگیرید به گوش دادن به جای قطع کردن یا اختلال ایجاد کردن. شما می توانید یک برنامه ورزشی ایجاد کنید. شما می توانید برای خودتان صحبت کنید.
تحقیقات اخیر نشان می دهد که شما حتی می توانید جنبه های شخصیت خود را که به نظر می رسد ذاتی و دائمی هستند، تغییر دهید. یک بررسی اخیر از بیش از ۲۰۰ مطالعه نشان می دهد که درمان می تواند باعث تغییرات شخصیتی نسبتا با سرعت شود، حتی در کمتر از ۴-۸ هفته. افراد مبتلا به بی ثباتی عاطفی که در درمان بودند بیشترین افزایش توانایی در عهده دار شدن مسئولیت رسیدگی به عوامل استرس زا و کاهش آشفتگی درونی را بدست آورده اند.
راههای متوقف کردن: به سیستم اعتقادی شخصی خودتان درباره تغییر توجه کنید.  شروع کنید با این سوال که از خود بپرسید: “دوست دارم تغییر کنم؟ این تغییر به نفع من است؟ و سپس طرح را سرهم بندی کنید و تمرینات متناوب انجام دهید.

بدبختی ساز ۱۰٫ فکرکردن به اینکه همه کارها را خودتان می توانید به تنهایی انجام دهید.

“من باید قادر به هندل کردن این موضوع باشم. چرا من نتوانم؟ “” هر کس دیگری خوب بنظر می رسد به جز من”. این صحبت کردن با خود شما را از گرفتن حمایت عاطفی که شما نیاز داریدباز میدارد

فرایند توقف
من شخصا در هر یک از ده بدبختی سازان در برخی از نقطه در زندگی خودم نیز مجادله های بسیاری داده ام. در حالیکه بی نقص نیست، در شناخت بهتر زمانی که باعث درد و رنج خود من بوده، کارایی آن را بهتر درک کرده ام، پس بهتر است هر کس آن ها را به طور جداگانه بررسی کرده و تجربیات شخصی خود را به دست آورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code