خانه / بارداری / ۱۰ نکته برای نوشتن یک برنامه تولد نوزاد
10 نکته برای نوشتن یک برنامه تولد نوزاد

۱۰ نکته برای نوشتن یک برنامه تولد نوزاد

۱۰ نکته برای نوشتن یک برنامه تولد

برنامه تولد یک سند ساده است که برنامه شما را درخصوص اینکه ترجیح می دهید نوزادتان چگونه به دنیا بیاید را شرح می دهد. شما می توانید طرح تولد خود را به کارکنان بیمارستان، دکتر یا ماما و اعضای خانواده ارائه کنید. در این سند باید برنامه های خود را برای مدیریت درد، افرادی که دوست دارید در اتاق زایمان با شما باشند و در صورت وجود، موسیقی که می خواهید به آن گوش کنید، شرح دهید. در زیر ده راهنمایی مفید برای کمک به شما در نوشتن طرح تولد را ارائه می کنیم:
۱٫ با خودتان صادق باشید
آیا احساس می کنید قوی هستید؟ آیا مطمئن هستید که می خواهید از دوش استفاده کنید، اما همه مراحل زایمان را بصورت طبیعی انجام ندهید؟ خوب، این موارد را یادداشت کنید. این یک طرح تولد برای برقراری ارتباط با تیم مراقبت کننده از شماست که چگ.نگی تولد نوزادتان را شرح می دهد.من نمی گویم که یک زایمان کاملا طبیعی و در میان اعضاء خانواده تان داشته باشید در حالیکه به صدای سوئیفت تیلور گوش می کنید و اطرافیانتان پشت شما را ماساژ می دهند، بلکه می گویم که انتظارات واقع بینانه داشته باشید و از افرادی که با آنها راحت هستید بخواهید که در امر زایمان شما را همراهی کنند.
۲٫ طزح جایگزین برای شرایط اضطراری
طرح تولد یک طرح کلی است، اما نمی توان آنرا کپی کرد.به یاد داشته باشید که ممکن است نیاز به انعطاف پذیری داشته باشید تا بتوانید هرچیزی را سریعا تغییر دهید.اگر آنچه را که انجام داده اید و امیدوار بودید برای کودکتان جالب باشد و این اتفاق نیفتاد، ممکن است نیاز شود که پرستار یا مامای کودکتان یک روش جدید را اجرا کند. این زمان خوبی برای تغییر شرایط از موقعیت c به مرحله بالاتر است و یا اگر در حال برنامه ریزی برای مرحلهc بوده اید بتوانید به راحتی خواسته های خود را وارد این مرحله از برنامه کنید. به عنوان مثال: پدر یا باید بالای سر شما باشد و یا بتواند از طریق پخش ویدیویی اتاق عمل شما را ببیند.
۳٫ به یاد داشته باشید که برنامه ها را یک بار چک کنید

10 نکته برای نوشتن یک برنامه تولد نوزاد
قبل از اینکه هزینه ای را به عکاس برای ثبت لحظات خاص تولد کودکتان پرداخت کنید، دو بار چک کنید ببینید آیا بیمارستان یا مرکز تولدی که شما قصد استفاده از آنرا دارید به شما اجازه استفاده از دوربین را می دهد یا خیر؟. همچنین قوانین مربوط به شمع، گل و موسیقی را نیز چک کنید.
۴٫آینه،بادکنک های تولد و دوربین های دیجیتال
من کاملا قاطع بودم که در هنگام تولد فرزندانم هیچ دوربین و یا آینه ای در اتاق زایمان زمان وجود نداشته باشد. من به هنگام تولد به اندازه کافی در زندگی واقعی و در یوتیوب نحوه تولد و اتاق زایمان را دیده بودم و نمی خواستم پریشان یا وحشت زده شوم.از بیمارستان یا مرکز تولد بپرسید که آیا اجازه می دهد از مواردی مانند بادکنک تولد، استخر تولد و یا دوش استفاده کنید؟ بسیاری از زنان این چیزها را در مدیریت درد زایمان موثر می دانند.
۵٫ تغذیه با شیر مادر و یا بطری ؟
این یک تصمیم شخصی است و نیازی نیست که شما به دیگران در این خصوص توضیح دهید هر چند شما باید برای گرسنگی کودکتان یک برنامه داشته باشید.
۶٫ پدر در کجا قرار دارد؟
اگر تولد طولانی شد، پدرهم نیاز به استراحت دارد.آیا او نیاز دارد که جائی بیرون از محیط باشد؟ آیا تمایل دارد که در خانه و در کنار دیگر فرزندان خود باشد؟ در غیر اینصورت در هنگام حضور شما در زایشگاه، مراقبت از دیگر کودکان با چه کسی خواهد بود؟
۷٫ با پستانک و یا بدون پستانک؟
هنوز هم برخی از بیمارستانها به شیرخواران در محل نگهداری آنها پستانک می دهند.اما این کار می تواند باعث سردرگمی نوزاد در گرفتن سینه مادر شود،بنابراین توصیه من این است که اجازه استفاده از پستانک را به پرستاران ندهید،هرچند این یک مسئله کاملا شخصی است.

                                         ۱۰ نکته برای نوشتن یک برنامه تولد نوزاد

برنامه تولد
۸٫ چه کسی بند ناف را قطع کند؟
شوهر من درباره قطع بند ناف خیلی سخت گیر بود، اما من با خوشحالی پذیرفتم که یک دوربین این لحظه منحصر بفرد را ثبت کند. در هر دو مورد تولد فرزندانم، ماما بند ناف را قطع کرد، اما اگر شما یک اولویت خاص دارید تیم پزشکی را از قبل از تصمیم خود آگاه کنید. این همچنین زمان خوبی است که اگر برای جفت نیز برنامه خاصی دارید، بصورت مشترک انجام دهید.
۹٫ قطره چشم؟ یا ضربه زدن به کف پای نوزاد؟ کدامیک را شما دوست دارید انجام دهید؟
ادر یک فرصت مناسب از ماما در خصوص قطره چشمی و ضربه به کف پای نوزاد سوال کنید. بخشی از وظیفه ماماها، علاوه بر مراقبت از مادر،آگاه کردن پدر و مادر از تمام جنبه های بارداری و زایمان است.آگاهی و شناخت مادر از بدن و نحوه مراقبت از خود، بسیار مهم است.خود من در مورد هر دو فرزندم، مودبانه ریختن قطره توسط تیم پزشکی را نپذیرفتم زیرا از ابتدا برنامه مشخصی داشتم.
۱۰٫ اپی زیاتومی و پاره گی
بحث در مورد این بخش سخت گیرانه است. زیرا چنانچه در حین زایمان این اتفاق رخ دهد، هیچ کس نمی تواند کمکی انجام دهد. من برنامه ای را برای کاهش ریسک پاره شدن واژن، ترجیحا بدون اپی زیاتومی می خواستم. به طور کلی من واقعا می خواستم همه چیز در پائین ترین سطح احتمال قرار داشته باشد. باید از قبل در مورد این مشکل نیز صحبت کنید و بپذیرید که ماما تمام تلاش خود را برای جلوگیری از بروز این اتفاق به کار می برد و به او اعتماد کنید.
این ایده خوبی است که برای تهیه برنامه تولد، با تیم مراقبتی در مورد سازماندهی و برنامه ریزی بحث و کفتگو کنید. اگر از انتخاب های خاص خود مطمئن نیستید، تجربه دوستان و اطرافیانتان می تواند فوق العاده مفید باشد. ماماهای خانگی نیز یک منبع فوق العاده از دانش هستند و می توانید برای نوشتن برنامه تولد از آنها نیز کمک بگیرید.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

علت به دنیا آمدن کودکانی با وزن بالا

علت به دنیا آمدن کودکانی با وزن بالا

علت به دنیا آمدن کودکانی با وزن بالا زمانی که باردار می شوید توصیه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
خدماتی که در سه حوزه ی ۱- ثبت شرکت فوری و ثبت تغییرات شرکت ۲- ثبت برند فوری ۳- رتبه بندی شرکت ها ثبت شرکت هزینه ثبت شرکت ثبت شرکت در ترکیه اخذ کد اقتصادی ثبت شرکت ارزان ثبت شرکت مسئولیت محدود هزینه اخذ رتبه ثبت شرکت استعلام برند ثبت شرکت بازرگانی رتبه نفت و گاز اخذ رتبه پیمانکاری ثبت شرکت در اصفهان ترخیص کالا پارتیشن پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین خرید قرص سایتوتک در تهران