برای کمک به کم کردن وزن نه تنها باید توجه به مواد غذایی داشت بلکه همچنین توجه به چای نوشیدنی برای کاهش وزن  هم لازم است. نوشیدنی های خاصی وجود دارند که می توانند برای کاهش وزن به شما کمک کنند .

صحبت از وزن تقریبا بین همه مردم ( به خصوص زنان) رایج است که می خواهند به دلایل مختلف وزن کم کنند. هر کسی سالم و زیبا بودن و بدن باریک را می خواهد. در واقع تا زمانی که وزن تان هنوز در BMI سالم است  نیازی به نگرانی در مورد سلامتی نیست . در حالی که کسانی هستند  که احساس می کنند وزنشان بیش از حد است. به نظر می رسد شما باید بر روی رژیم غذایی تمرکز کنید. نه تنها مصرف غذاهای سالم بلکه نوشیدنی های سالم نیز در رژیم غذایی لازم است. در این پست ما به طور خلاصه برخی از انواع نوشیدنی که به کاهش وزن کمک می کنند را آورده ایم. اگر این برایتان مهم است باید آن را امتحان کنید.

۱۱ چای نوشیدنی  برای کاهش وزن

۱- چای سبز

یکی از راه های که چای سبز می تواند به از دست دادن وزن کمک کند کاهش اشتها است.برای کسانی که  ورزش می کنند نوشیدن چای سبز قبل از ورزش مناسب است. در یک مطالعه اخیر مشخص شده که حد ۴-۵ فنجان چای سبز هر روز مصرف شود و همراه با تمرین های آمادگی جسمانی برای ۲۵ دقیقه هر روز می تواند به طور وزن قابل توجهی تا ۲ کیلو وزن را کم کند . این در مقایسه با کسانی است که بدون نوشیدن چای سبز فقط ورزش می کنند. رازی در ترکیبات  چای سبز نهفته است. این ماده باعث انتشار چربی از سلول های چربی ( از جمله در شکم) می شود.  تبدیل چربی به انرژی را در کبد سرعت می بخشد. با تلاش در این راه شما می توانید به طور قابل وزن کم کنید. افرادی که عادت به نوشیدن چای سبز دارند با کمک این نوشیدنی گیاهی به افزایش سوخت و ساز بدنشان کمک می‌کنند. در حقیقت چای سبز به دلیل داشتن ماده‌ای به نام «پلی‌فنول» می‌تواند به افزایش حرارت درونی بدن کمک کرده و به این ترتیب میزان سوخت انرژی موجود در سلول‌های چربی را افزایش دهد و تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر روند چاقی افراد داشته باشد. به شرطی که افراد چاق یا دارای اضافه وزن در روند رژیم غذایی خود و مقدار کالری روزانه‌ای که دریافت می‌کنند نیز تجدیدنظر کنند. اینگونه نیست که ما هر میزان کالری که دوست داریم به بدن برسانیم و توقع داشته باشیم با نوشیدن یک تا ۲ لیوان چای سبز در روز لاغر شویم و کالری بسوزانیم.

 

۲- نوشیدن چای اولانگ ولنج

یک نوشیدنی سالم است که اگر می خواهید وزن کم کنید باید آنرا مصرف کنید. چای ولنج یک نام چینی به معنی اژدها سیاه است این چای از گل و گیاه سات تشکیل شده است. این ترکیب به کاهش وزن با پایین آوردن چربی با افزایش متابولیسم بدن کمک می کند.

۳- چای نعناع

علاوه بر این ها نوشیدنی چای عرق نعناع به کم کردن وزن کمک می کند . یک فنجان بزرگ چای نعناع احساس آرامش می دهد و عطر آن گرسنگی را افزایش می دهد . مطالعه در مجله اعصاب و ارتوپدی پزشکی گزارش داد که افرادی که چای نعنا را هر دو ساعت در ماه با مصرف می کنند ۵می توانند  کیلو کاهش وزن داشته باشند.  نعنا اشتها را بالا می برد و مواد تند موجود در آن، کبد و کیسه صفرا را تحریک می کند و موجب افزایش ترشح صفرا و سایر آنزیم های هضمی می شود، بنابراین هضم و جذب را بهتر می کند و شاید یکی از دلایل مصرف آن بعد از وعده های اصلی غذا، همین خاصیت کمک هضمی آن است. مصرف نعنا بعد از وعده غذای سنگین وقتی که احساس سیری و خواب آلودگی وجود دارد، علاوه بر هضم غذا سبب می شود که شخص حالت هوشیاری و بیداری خود را حفظ کند. نعنا علاوه بر اثر آرام بخشی خود، اثر ضددرد نیز دارد و داشتن این خواص موجب می شود که در برطرف کردن حالات تنش زا و دردناک نظیر سردرد،گرفتگی عضله، درد معده، دردهای متناوب و پشت درد به کار می رود. در استعمال خارجی تأثیر خنک کننده و ضددرد شگفت انگیزی دارد. . چای نعناعی سرد، شکمی صاف و زیبا را به شما هدیه می دهد. جالب است بدانید نوشیدن این چای، موجب هضم سریعتر چربی های موجود در غذاهایی مثل برگرها و استیک شده، نفخ را برطرف کرده و به این ترتیب، اندام شما را زیبا و متناسب می سازد.

۴- چای سفید

چای سفید مشابه چای سبز تحت فرآوری بسیار اندک و بدون تخمیر حاصل می شود اما تفاوت قابل توجهی در مزه با هم دارند. در واقع طعم چای سفید بسیار لطیف تر و ملایم تر است.اگر می خواهید چای سفید را برای کم کردن وزن بنوشید چای ادویه آسمانی هم می تواند جایگزین آن باشد . یکی دیگر از فواید چای سفید این است که به طور موثری به افزایش متابولیسم بدن و در نتیجه به سوزاندن کالری های اضافهدر طول روز کمک می کنداین نوشیدنی برای جلوگیری از تشکیل سلول های چربی جدید در بدن مفید است. چای سفید به طور طبیعی در آفتاب خشک می شود. بنابراین فرایند ساخت آن را بیشتر کم می شود. در مقایسه با دیگر انواع چای دارای آنتی اکسیدان بیشتری است. چای سفید حاوی پلی فنول ها سه برابر بیشتر از چای سبز است. تحقیقات در مجله تغذیه و متابولیسم مجله گزارش می دهد که چای سفید قادر به نابود کردن سلول های چربی و جلوگیری از تشکیل سلول های چربی جدید است. عصاره ی چای سفید موجب مهار تولید سلول های چربی جدید در افرادی که آن را مصرف کرده بودند شد. از طرفی در تحقیق دیگری نشان داده شد که عصاره ی چای سفید موجب تحریک انتقال چربی ها از سلول های چربی شد.

۵- چای ادویه

علاوه بر چای سفید نوشیدنی مفید برای کمک به کم کردن وزن. شما می توانید چای ادویه آسمانی را برای فرزندان هم امتحان کنید. این نوشیدنی نمی تواند ذخیره چربی در بدن را تنظیم کند. چای برگ قرمز بوش از آفریقای جنوبی نزدیک به کیپ تاون می آید. چای حاوی فلانوئیدی منحصر به فرد و قدرتمند است . این ترکیبات در تنظیم هورمون استرس که باعث گرسنگی و افزایش چربی می شود نقش موثری دارند.بنابراین چای یکی از بهترین جایگزین ها برای کم کردن وزن است.

۶- آب نارگیل

آب نارگیل آشامیدنی الکترولیت کم کالری است. بسیاری از مردم انتظار نداشتند که این نوشیدنی می تواند وزن را کم کند. آب نارگیل کم کالری است و دارای خواصی است که برای کاهش کلسترول مفید هستند.مطالعات در موش های صحرایی که به آنها نارگیل داده شد نشان داد آب نارگیل باعث کاهش لیپوپروتئین با چگالی پایین و سطوح تری گلیسیرید ( کلسترول بد) می شود . برای بدست آوردن نتایج نوشیدنی طبیعی آب نارگیل طبیعی را استفاده کنید. برخلاف خود نارگیل، محتوای چربی آب نارگیل واقعاً کم است؛ بنابراین شما قادر خواهید بود مقادیر بالایی از آن را بدون نگرانی از اضافه‌وزن و چاق شدن مصرف کنید. هر لیوان آب نارگیل چیزی حدود ۵۰ کیلوکالری انرژی دارد. یکی دیگر از مزایای آب نارگیل برای کاهش وزن توانایی آن در کاهش اشتهاست. محتوای تغذیه‌ای غنی آب نارگیل احساس سیری به فرد داده و مانع پرخوری می‌شود. یک رژیم غنی از روغن نارگیل نه تنها می‌تواند چربی‌های بدن را آب کند بلکه همچنین از بدن در برابر مقاومت انسولینی محافظت می‌کند. ‌روغن نارگیل حاوی اسیدهای چرب با زنجیره متوسط است که می‌توانند چربی‌های بدن را کاهش دهند. به گفته متخصصان؛ چاقی و مقاومت انسولینی دو فاکتور اصلی در بروز بیماری دیابت نوع دوم هستند. مقاومت انسولینی وضعیتی است که در آن سلول‌ها توانایی خود را در واکنش به انسولین از دست می‌دهند و دچار اختلال می‌شوند.

۷- قهوه

نوشیدنی خوشمزه است که اغلب در صبح استفاده می شود. اما مصرف بیش از حد قهوه برای سلامتی خوب نیست. با این حال برای کسانی که می خواهند وزن کم کنند شاید قهوه یک گزینه  باشد.یک فنجان کوچک قهوه در روز کافی است. شما نیاز به مصرف قهوه هر زمان ندارید چون قهوه حاوی کافئین است که اثرات منفی بر سلامت دارد. آنتی‌آکسیدان‌هایی که در قهوه وجود دارد به تنظیم گلوکز‌ها کمک می‌کند تا فرایند تولید سلول‌های جدید چربی در خون کند شود. محققان اعلام کرده‌اند که «عصاره‌ دانه‌ قهوه‌ی سبز بو داده نشده‌ی بدون کافئین بر پایین آوردن چربی بدن اثر می‌گذارد و این به مرور منجر به کاهش وزن می‌شود. دقت کنید، مصرف عصاره‌ی قهوه‌ی سبز بو داده نشده و نه قهوه‌های رایجی که روزانه می‌نوشیم.

۸- چیا

چیا یک نوشیدنی برای کاهش وزن است. دانه چیا یک نوع مواد غذایی خوب برای رژیم غذایی  است.  از چیا  می توان یک نوشیدنی سالم ساخت.

11چای نوشیدنی برای کاهش وزن

۹- چای زنجبیل، چا ی سبز زیره و نعناع

این دستورالعمل از زمان بسیار قدیم آزمایش شده است. باعث تحریک سوخت و ساز بدن می شود و این نوشیدنی را امتحان کنید.

دستور العمل چای عربی

برگ سبز ۱ قاشق چایخوری

زیره ۱ قاشق چایخوری

۱ شاخه نعناع تازه خرد شده

۱ قطعه زنجبیل تازه خرد شده

مخلوط مواد تشکیل دهنده فوق را با ۱۶ اونس آب مخلوط کنید. به خوبی هم بزنید و به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید .  ۸ اونس از انرا  نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی بنوشید.

۱۰- آناناس و کیوی

برای افرادی که آب سبزیجات با طعم عجیب و غریب از دستورالعمل های عربی را دوست ندارد عطر و طعم طراوت آناناس و کیوی را امتحان کنند.آنها جایگزین نوشیدنی های مصنوعی با قند بالا هستند  همراه با وعده های غذایی سالم و ورزش منظم  برخی از آب میوه ها در رژیم غذایی می توانند به اضافه وزن شما کمک کنند.

۱۱-آب بیشتری  بنوشید

جالب توجه است که  هیدراته آب وزن را کاهش می دهد. بدن شما همیشه برای سالم بودن نیاز به داشتن تعادل دارد بنابراین اگر شما دچار کم آبی هستید همواره بدن شما برای حفظ بیشتر آب برای جلوگیری از سطح آب بیش از حد کم تلاش می کند. این نوشیدنی برای کم کردن  وزن تا ۵ کیلوگرم در هفته به وزن بیش از حد کمک می کند (( همیشه  موضوع جالبی برای بحث در جهان بهداشت است . مشکل این است که چون اضافه وزن می تواند باعث انواع مختلفی از بیماری های خطرناک مانند سرطان دیابت و حتی حمله های قلبی و سکته مغزی  شود.

بحث در مورد آن مسئله بسیار جالبی است که توجه بسیاری از مردم که در حال تلاش برای کم کردن وزن های هستند را به خود جلب کرده است. علاوه بر این تحقیقات بهداشت همچنین راه حلهای بسیاری برای کاهش وزن به طور طبیعی و یا راه حل های پزشکی ارائه داده است .  برای کم کردن وزن رژیم غذایی سالم ورزش حتی لیپوساکشن پیشنهاد می شود. برای کسانی که پیدا کردن راه حل دشوار است در این مقاله راههای طبیعی قدرتمند برای کم کردن وزن بدون ورزش نوشته شده است و یا می توانید دستور العمل ساده زیر را امتحان کنید. اینجا ما به شما دستور العمل آب هویج می دهیم نقل شده  که تا ۵ کیلوگرم در هفته می تواند باعث کاهش وزن شود . مواد تشکیل دهنده در آب هویج خیار و دانه کتان باعث کاهش وزن ۵ کیلو گرم در هفته می شود. بنابراین ترکیب سه مواد تشکیل دهنده طبیعی به عنوان آنتی اکسیدان که باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شوند. با افزایش متابولیسم بدن  سوختن چربی در بدن نیز افزایش می یابد.نوشیدن آب هویج برای کاهش وزن در صبح هنگامی که معده خالی است پیشنهاد می شود.