خانه / روانشناسی / ۱۸ سؤال در مورد اشتباهات در رابطه عشق و دوستی
18 سؤال در مورد اشتباهات در رابطه عشق و دوستی

۱۸ سؤال در مورد اشتباهات در رابطه عشق و دوستی

۱۸ سؤال در مورد اشتباهات در رابطه عشق و دوستی
۱٫ از دست دادن رمانتیک بودن در عشق
در میان تعدادی از اشتباهات که در عشق وجود دارد، یکی از آنها از دست دادن حالت رمانتیک در عشق خصوصاً بعد از ازدواج است. هر دوی شما در طول دوره ساخت و پرورش عشق اولیه بسیار رمانتیک هستید اما پس از ازدواج آن را به دست فراموشی می‌سپارید. در هر حال، رمانتیک بودن یکی از عوامل اصلی در روابط عشقی است، به طوریکه حفظ این احساس عشق بسیار مهم است. در واقع، از خود راضی شدن پس از ازدواج بسیار راحت است، که باعث می‌شود فرد فاقد احساس شود و برای رمانتیک بودن مانند قبل تلاش نکند. یک رابطه دقیقاً یک کار است و هر بخش از آن باید به بهترین وجه مغلوب شود تا این کار حفظ شده و توسعه یابد به علاوه، رمانتیک بودن به شما احساس خوشی و شادی می‌دهد و عشق را در طرف مقابل شما نیز بهبود می‌بخشد، در نتیجه رمانتیک بودن را به عنوان یک اشتباه تأسف برانگیز در عشق از دست ندهید.
۲٫ کنترل همیشگی طرف مقابل
تلاش برای کنترل طرف مقابل، یکی از اشتباهات رایج در عشق است. نه تنها در یک زندگی معمولی بلکه در یک رابطه جدی خصوصاً ازدواج، تمایل به کنترل دیگران باید حذف شود. فکر نکنید که دیوانه ساختن طرف مقابل کار خوبی است، زیرا هر لحظه می‌تواند باعث جدایی شود. قبل از آغاز یک رابطه جدی، شما و طرف مقابلتان یکدیگر را به اندازه کافی بشناسید تا یکدیگر را درک کرده و به هم نزدیک‌تر شوید، یعنی یکدیگر را به عنوان افراد منحصربه‌فرد مشخص کنید و یکدیگر را تحسین کنید. پس چرا بعد از ازدواج ذهن خود را تغییر می‌دهید؟
در واقع، این خنده‌دار است که افراد معمولاً به سمت کسی کشیده می‌شوند که کاملاً با آنها متضاد است اما تمایل دارند او را مانند خود تغییر دهند. مثلاً، در طول آغاز دوره عشق، یک دختر همیشه دوست پسرش را دوست دارد چون خصوصیت بی‌خیالی و شاد بودن را دارد، اما هنگامی که رابطه برای چند ماه آزمایش می‌شود، خسته می‌شود و حتی از جک‌های او نیز ناامید می‌شود، به‌طوریکه می‌خواهد رابطه با او را قطع کند و به شکلی او را تربیت کند که مثل خودش باشد. در این مورد، دختر به دلیل اشتباهات در عشق به خاطر اینکه گاهی اوقات باعث می‌شود دوست پسرش مشکوک شود که آیا مرد دیگری هست یا نه، می‌رنجد. اگر فکر می‌کنید که طرف مقابل شما به خاطر شما حاضر به هر تغییری هست اشتباه می‌کنید. این خیلی وحشتناک‌تر است که به عنوان یک کنترل کننده همیشه بخواهید به او یادآوری کنید یا از او بخواهید کار غیر معقولی را انجام دهد. فقط وضعیتی را در نظر بگیرید که شما باید تربیت شوید و به تغییر بر طبق روش‌هایی که از آن متنفرید نیاز داشته باشید؛ شما احساس خواهید کرد که این مرد چقدر دیوانه است. رابطه خود را همانگونه که روز اول با وی ملاقات کردید به‌طور طبیعی حفظ کنید، در نتیجه عشق شما می‌تواند دوام بیشتری داشته باشد.

 18 سؤال در مورد اشتباهات در رابطه عشق و دوستی
۳٫حسود باشید
حسادت یک احساس اجتناب‌ناپذیر در یک رابطه است اما اگر بیش از حد نشان داده شود، یک اشتباه در عشق نیز محسوب می‌شود.
شما ممکن است هنگامی که طرف مقابلتان به یک دختر سکسی که از جلوتان رد می‌شود نگاه کند یا حتی زمانی که با یک همکار زن در خیابان صحبت می‌کند عصبانی شوید. در اینجا هیچ چیزی بیان نمی‌شود مگر اینکه مرتب در مورد دختری که با او صحبت کرده سؤال می‌کنید. او را چک می‌کنید و یک سر و صدای بزرگ راه می‌اندازید و شما باعث می‌شوید که مردتان برای شما توضیح ندهد و در واقع از شما خسته شود که به معنای این است که شما از اشتباه در عشق رنج می‌برید.
به عبارت دیگر، حسادت یک روش خنده‌دار برای نشان دادن احساسات با شدت خاص است که می‌تواند عشق را بهتر یا بدتر کند. هیچ‌کسی باعث نمی‌شود که شما چنین احساسی به وحشتناک خشم و غضب یا سردرددهای وحشتناک‌تر از کسی که واقعاً دوستش دارید داشته باشید. گرچه حسادت یک بخش طبیعی از انسان است که می‌خواهد تمام چیزهایی که دیگران ندارند را داشته باشد، خصوصاً زمانی پس از نزدیک شدن شما نباید این جنبه از عشق خود را بیش از حد نشان دهید زیرا یکی از اشتباهات در عشق است که می‌تواند منجر به از بین رفتن عشق شما شود.
۴٫ بسیار وابسته بودن به هم
زنان و مردانی وجود دارند که به ندرت زمان خود را برای خودشان صرف کنند و بیشتر وقت خود را با طرف مقابلشان صرف می‌کنند. این واقعاً یک اشتباه در عشق است زیرا می‌تواند باعث آزاد نبودن و ناراحتی طرف مقابل شود. هر کسی، خصوصاً مردها باید روی را برای با خود تنها بودن به جای وابستگی به یکدیگر داشته باشند. شما نیز باید زمان خود را برای چیزهایی که دوست دارید صرف کنید، مثل ورزش، عضویت در کلوپ، بیرون رفتن با دوستان و اینکه به طرف مقابل خود نیز اجازه دهید کارهایی که دوست دارد را انجام دهد. به این روش همه شما در زندگی هم خوشحال‌تر می‌شوید و به هر چیزی در رابطه‌تان ممکن است به راحتی بپردازید.
۵٫خسته شدن
اینکه خستگی در رابطه باعث از بین رفتن آن می‌شود، مسخره است اما این مسئله به‌طور کلی ممکن است رخ دهد و همچنین می‌تواند یک اشتباه در زندگی باشد. هنگامی که افراد یک رابطه جدی را شروع می‌کنند، همیشه می‌خواهند زندگی خود را با کارهایی که طرف مقابلشان انجام می‌دهد مهیج‌تر کنند، در نتیجه اگر زندگی با هم خسته‌کننده‌تر از چیزی که انتظار دارند باشد، ناراحت می‌شوند. اگر زندگی واقعاً در لحظه جالب نباشد، تلاش کنید با افزودن یک چیز رمانتیک که قبلاً از عروسی داشته‌اید به آن طعم جدید بدهید. به علاوه، تلاش کنید داستان‌های جالب حتی در مورد محل کارتان بگویید یا کارهای دیوانه‌کننده با هم انجام دهید، مثل رقصیدن و یا نوشیدن. به عبارت دیگر، اگر می‌خواهید به هیجان قبل بازگردید همیشه باید به خاطر داشته باشید که طرف مقابل شما یک عشق جدید است و یک رابطه جدید است که شما نیاز دارید آن را دنبال کنید، آنگاه برای ایجاد روابط جالب‌تر به جای خسته شدن، انگیزه خواهید داشت.

 18 سؤال در مورد اشتباهات در رابطه عشق و دوستی
۶٫ انتظار کمال
هر کسی انتظار دارد شخص مقابل خود را کامل ببیند تا برای همیشه با وی بماند اما این مسئله همیشه با شکست مواجه می‌شود. یافتن طرف مقابل و ازدواج با وی از مهم‌ترین تصمیمات در زندگی می‌باشد که به این معناست همیشه آن را کامل مورد ملاحظه قرار داده‌اید و مطمئناً معتقدید که در واقع او بهترین بوده است. اما پس از اینکه رابطه‌تان آغاز شد، همیشه انتظار دارید کمال بهتری را از طرف مقابل خود و از عشق خود مشاهده کنید، که گاهی اوقات باعث می‌شود به دلیل شکست در این مسئله ناراحت شوید. شما به تدریج احساس خواهید کرد که رابطه حاضر بی‌ارزش است و حفظ ادامه آن برای یافتن شخص بهتر یا یک چیز مهیج‌تر فایده‌ای ندارد و می‌تواند باعث بدتر شدن رابطه شود. به این دلیل است که انتظار کمال هر چیزی اشتباه دیگر در زندگی محسوب می‌شود.
شما باید به خاطر بیاورید که شریک شما و خودتان انسان هستید و نمی‌توانید بدون اشتباه زندگی کنید، بنابراین هیچ‌گاه وقت خود را برای انتظارات بالای غیر واقعی هدر ندهید و تلاش کنید عشق خود را پرورش دهید و آن را برای خودتان کامل‌تر کنید.
۷٫ تحسین شغل طرف مقابل
اگر شما شغل طرف مقابل را مورد ملاحظه قرار دهید و معتقد باشید که شغل وی چیزی است که شما را خوشحال می‌کند و پول آن برای حفظ رابطه شما کافی است، به عبارت دیگر یکی از اشتباهات در عشق را انجام داده‌اید زیرا هر رابطه طولانی مدت از احساسات طبیعی آغاز می‌شود نه از تسهیلات مالی و طرف مقابل شما با شما می‌ماند تا همه نیازهای شما را برآورده سازد. اگر گاهی اوقات از وی مقداری پول بخواهید و او نپذیرد، فکر نکنید که شما را دوست ندارد و در نتیجه تکدی نکنید، کاری کنید که او را حمایت کنید. در واقع، برآورده‌سازی همه تقاضاها غیر ممکن است در نتیجه هیچ‌گاه عصبانی نشوید و پول خود را به عوان دلیل شادی خود در نظر نگیرید. به عنوان یک دوست دختر یا همسر باید یاد بگیرید که چگونه برای خودتان و شریک زندگی‌تان که همیشه به شما نزدیک است تا هر چیزی را با شما به اشتراک بگذارد هیجان ایجاد کنید قبل از اینکه طرف مقابل کاری برای شما انجام دهد، مستقل باشید.
۸٫ در مورد پول صحبت نکنید
در هر رابطه‌ای، وضوح جنبه مالی همیشه مهم است. همان‌گونه که در بالا اشاره شد شما نباید خیلی زیاد به حقوق طرف مقابل خود وابسته باشید و در عوض باید از او مستقل باشید و به علاوه همیشه همه موارد مصرف را به‌طور مشترک مشخص کنید. شما و شریک زندگی‌تان ممکن است دارای پیش‌زمینه‌های متفاوتی برای خرج کردن پول باشید، که گاهی اوقات منجر به عدم توافق شما بر روی حساب‌ها می‌شود. رد کردن یا نادیده گرفتن صحبت در مرود مسائل مالی یکی از اشتباهات در عشق می‌باشد، زیرا می‌تواند باعث درک اشتباه بین طرفین شود. بنابراین، در یک رابطه جدی، باید اطمینان کنید که هر چیز مربوط به پول را واضح و مشخص سازید حتی اگر خودتان پول خصوصی داشته باشید. گرچه، شما باید این روش را به صورت صحیح حفظ کنید و به یک شخص خسیس و حریص تبدیل نشوید.

 18 سؤال در مورد اشتباهات در رابطه عشق و دوستی
۹٫ شکست خوردن در رابطه
شما ممکن است با یکدیگر قبل از ازدواج بیشتر صحبت می‌کردید اما اکنون احساس می‌کنید که صحبت کردن چندان لازم نیست، زیرا معتقدید که او می‌تواند ذهن شما را بخواند، که این نیز یک اشتباه دیگر در عشق می‌باشد که باعث از بین رفتن روابط شما می‌گردد. فقط فکر نکنید که وی در واقع هر احساسی با نیازی که دارید را درک می‌کند زیرا شما را دوست دارد و در نتیجه به جای صحبت کردن باید منتظر چیزهای عجیب و غریب باشید. اگر در آغاز یک ارتباط آزادانه و صادقانه با شکست مواجه شدید، در نتیجه رابطه شما نمی‌تواند شکوفا شود. به عبارت دیگر، ارتباط مؤثر یک تخصص است، بنابراین شما باید به گونه‌ای ارتباط برقرار کنید که احساس کنید آن را هزار بار ایجاد کرده‌اید و فراموش نکنید از او چیزی بخواهید که دوست دارد نه اینکه فقط موارد مورد نظر خودتان را از او بخواهید و احساس راضی نگهداشتن را برای حفظ عشقتان به صورت مهیج‌تر ایجاد کنید.
به علاوه، باید احساسات سخت شریک شدن در یک صحبت را متوقف کنید، زیرا یکی از اشتباهات در عشق می‌باشد. در واقع زنان بسیاری وجود دارند که بیان می‌کنند نمی‌توانند با مردها صحبت کنند. مثلاً غالباً مردها حتی در هنگام آغاز رابطه خصوصی نیز رشته امور را به دست می‌گیرند، که باعث می‌شود زنان احساس خفه شدن داشته باشند و مردها نیز به اشتباه این مسئله را درک کنند. از سوی دیگر، این واقعیت وجود دارد که زنان تشخیص نمی‌دهند که مردها تحت شرایط صحیح همیشه می‌خواهند صحبت کنند. مردها به شدت می‌خواهند با کسی صحبت کنند که به آنها گوش می‌کند و برخی بارها را با وی سهیم می‌شود، در نتیجه اگر شما عشق وی باشید، به جای نگاه کردن به او با وی صحبت کنید. چیز جالب‌تری که وجود دارد این است که مردها نسبت به زنان مستعدتر هستند و در نتیجه باید اطمینان حاصل کنید که هر چیزی دقیقاً قبل از صحبت کردن با وی صحیح است. در نتیجه، برای اینکه در عشق اشتباه نکنید و عشق خود را زنده نگه دارید، یاد بگیرید چگونه شرایط صحیح را ایجاد کنید به طوریکه مردتان بتواند در صحبت کردن با شما به اندازه کافی احساس امنیت کند.
۱۰٫غیر فعال و پرخاشگر باشید
روش‌های مختلفی در مورد اینکه در یک رابطه جدی غیر فعال و پرخاشگر باشید وجود دارد که معمولاً شامل انجام کارهایی است که ممکن است با نظریه مخالف با خوتان موافق نباشید. شما ممکن است هنگامی که با چیزی مخالفت نکنید احساس ایمن‌تری داشته باشید و به ظاهر در معرض درخواست طرف مقابل قرار بگیرید، اما اگر این کار را تکرار کنید، از مسیر ارتباط خارج خواهید شد، زیرا به وی اجازه نمی‌دهید احساسات واقعی خود را ابراز کند.
اگر به‌طور مکرر فراموش کنید کاری که طرف مقابل دوست دارد را انجام دهید، در واقع یکی از اشتباهات در عشق را انجام داده‌اید. مثلاً فراموش کنید قبل از خوابیدن ساعت را کوک کنید یا خواهش کنید این کار را برای خواب بهتر طرف مقابل خود انجام دهید تا جلسه اول صبح را از دست ندهد، اگر این کار را مکرر انجام دهید باعث می‌شوید از دست شما عصبانی شود. اگر می‌خواهید کاری را به صورت پرخاشگر غیر فعال انجام دهید، مثل کاری که اصلاً دوست ندارید انجام دهید، باید زمان بیشتری را برای منعکس نمودن چیزهایی که واقعاً شما را رنج می‌دهد انجام دهید و در مورد آن با شریک خود با صداقت صحبت کنید.
۱۱٫ دائماً در مورد رابطه‌تان سؤال کنید.
در طرف مقابل برای از دست ندادن رابطه، اعتیاد پیدا می‌کنید که از شریک خود در مورد این رابطه سؤال کنید، که گاهی اوقات یک امر غیر ضروری می‌باشد و به عنوان اشتباهی در عشق محسوب می‌شود. گاهی اوقات می‌نشینید و تعجب می‌کنید که طرف مقابل شما هنوز هم هفته بعد و ماه بعد هم با شماست. شما می‌توانید رابطه خود را قطع کنید و همیشه فکر می‌کنید کار اشتباه انجام داده‌اید. شما به طرف مقابلتان شک دارید زیرا شواهدی وجود دارد که برای شما جالب نیست و در ذهنتان سؤال می‌کنید که آیا هنوز هم شما را دوست دارد یا خیر. البته، حفظ ارتباط با طرف مقابل حائز اهمیت است اما باید در یک روش صحیح انجام شود. شما نباید از او چیزهای احمقانه بپرسید مثل «هنوز هم عاشق من هستی؟»، «فکر می‌کنی این کار را اشتباه انجام دادیم؟»، «با شخص دیگری رابطه جدیدی داری؟» چنین سؤالاتی همیشه به جای دقت یا کنجکاوی باعث ناراحتی می‌شوند. به عبارت دیگر، اگر همیشه از طرف مقابل خود در مورد ارتباطتان سؤال کنید ممکن است به او شک کنید و احساس ناراحتی در ارتباطی که برای آینده می‌سازید، داشته باشید.

 18 سؤال در مورد اشتباهات در رابطه عشق و دوستی
۱۲٫ جنگیدن برای هر چیزی
در اینجا مطمئناً مواردی وجود دارد که در آن بحث و جدل کافی برای جنگیدن دارید. گرچه، بزرگ کردن هر چیزی با ارزش نیست و در نتیجه باعث می‌شود یک استدلال با طرف مقابل ایجاد شود. در واقع، گاهی اوقات جنگیدن و پرداختن به چیزهای دیگر، روش خوبی برای گرم کردن روابط است، اما اگر خیلی زیاد به جنگیدن عادت کنید، در یکی از اشتباهات در عشق وارد شده‌اید. برای حفظ ارتباط خوب، فقط در مورد همه مشکلاتی که در روش‌های کمک‌کننده دوبخشی و همدردی راحت هستند فکر کنید و همیشه به جای جنگیدن با هم مشکلات را با هم در میان بگذارید.
۱۳٫ احساس شکست در رابطه
هیچ چیزی بدتر از افسردگی وجود ندارد. در واقع، افراد به راحتی در زمانی که کارها به روش‌های غیر منتظره انجام می‌شود، افسرده می‌شوند و این مسئله غالباً در رابطه رخ می‌دهد. این احساس افسردگی باعث می‌شود که شما از هر چیزی ناراحت شوید؛ مثلاً احساس می‌کنید اصلاً دوست داشتنی نیستید و سرنوشت شما در شکست در عشق هم اشتباه است. گرچه در واقع شکست نخورده‌اید و در واقع در یکی از اشتباهات در عشق وارد شده‌اید که ممکن است باعث شود عشق شما خسته‌کننده باشد. شما احساس کنترل و نیاز به تفکر برای پیدا کردن روش‌های مؤثرتر برای تنظیم امور جهت زنده نگه داشتن رابطه و احساسات را از دست داده‌اید.
۱۴٫ پنهان کردن رازها از طرف مقابل
پنهان کردن رازها از طرف مقابل نیز به عنوان اشتباهی در عشق مورد ملاحظه قرار می‌گیرد. قبل از آغاز یک رابطه، ممکن است با وی در مورد هر چیزی از جمله رازهای دیوانه‌کننده صحبت کنید اما پس از آن رازها را از وی پنهان می‌کنید. پنهان کردن یا مخفی نگه داشتن رازها رابطه را از بین می‌برند، و توصیه شده است که این کار انجام نشود، زیرا یکی از اشتباهات در عشق است. بیان رازها به معنای گفتن هر چیزی به شریک زندگی نیست، بلکه اجتناب از مخفی نگه داشتن عمدی رازهای اصلی است. به این روش، شما با یکدیگر احساس راحتی می‌کنید و به هم اعتماد می‌کنید و اگر تلاش می¬کنید چیزی را از او مخفی کنید احساس گناه نیز می¬کنید، پس به جای اینکه مطالب را از هم مخفی کنید خیلی زود آنها را برای هم بیان نمایید.
۱۵٫ فراموش کردن ستودن طرف مقابل
در روابطی که شامل عشق می شود، همیشه باید احترام و ستودن یکدیگر حفظ شود. اگر همیشه به دیگران می¬گویید “ممنون و متشکرم”، یا “متاسفم” پس طرف مقابل خود نیز این کلمات را بگویید و فراموش نکنید مرتب به او بگویید “دوستش دارید”. در عوض فریاد زدن، آرام صحبت کنید خصوصا در جاهایی مثل رستوران یا خیابان و به جای ادعا و انتقاد طرف مقابل خود را تا جای ممکن مورد احترام قرار دهید ، به طوریکه در کنار شما احساس امنیت داشته باشد. خصوصا در جلوی دوستان، همکاران و افراد خانواده نیز به او بی احترامی نکنید. اگر از آسیب رسانی به طرف مقابل خود به این روش استفاده می¬کنید، رابطه خود را تخریب می¬کنید و این یک اشتباه در عشق است. بنابراین به خاطر داشته باشید که دوباره این کار را انجام ندهید

 18 سؤال در مورد اشتباهات در رابطه عشق و دوستی.
۱۶٫ شکایت کردن از طرف مقابل به بقیه
به جای اینکه با طرف مقابل در مورد اشتباهش صحبت کنید از او به تمام کسانی که در اطرافش هستند شکایت می کنید؛ این یکی از بدترین اشتباهات درعشق است. نه تنها یک فیدبک منفی به بقیه می¬دهید بلکه خودتان نیز اورا باور ندارید. چرا از وی به گونه ای به خودش شکایت نمی¬کنید که رفتار خود را اصلاح کند و در عوض اجازه می دهید از طرف دیگران از احساست شما مطلع شود؟ به خاطر داشته باشید که دراینجا هیچ فضایی برای عشق وجود ندارد و طرف مقابل شما اولین کسی اس که هر چیزی را با شما در میان می¬گذارد. بعلاوه، اگر از شکایت کردن به وی چشم پوشی کنید، او نیز نمی تواند اشتباهات خود را بیابد و به روش مثبت تغییر دهد، در نتیجه به طور مرتب از دست شما ناراحت می¬شود. به جای شکایت کردن در مورد یک موضوع با طرف مقابلتان با احترام صحبت کنید. این یک روش بسیار بهتر برای نشان دادن احترام به وی است.
۱۷٫ در مورد ارزش های اصلی اختلاف ایجاد نکنید
شما و طرف مقابلتان ممکن است موسیقی مطلوبی را دوست داشته باشید و با هم از آن لذت ببرید. همچنن ممکن است زمان سختی را برای پشت سر گذاشتن اختلافات اصلی داشته باشید.
شما باید در مورد ارزشهای اصلی از جمله چیزهایی در مورد مذهب و اصول اخلاقیو نقش خانواده، دوستان و پول به بحث بپردازید و همکاران را قبل از ایجاد ارتباط مستقیم مشخص کنید؛ با این کار دیگر ناراحت نخواهید شد.
۱۸٫ ترک کردن طرف مقابل
گاهی اوقات طرف مقابل شما مباحثی مثل رنج بردن از یک بیماری جدی، از دست دادن شغل و یا حتی اعتیاد را پشت سر می گذارد. در واقع، برخی از افراد، در این شرایط طرف مقابل ر ا ترک می کنند زیرا هیچ بیمه ای برای آینده آنها وجود ندارد. گرچه، این زمانی است که طرف مقابل به حمایت و مهربانی شما نیاز دارد تا برای غلبه بر این موارد انگیزه داشته باشد ولی شما در این شرایط احساس استرس شدید دارید. در عوض نشان دادن نگرانی از خود، در کناز وی بمانید و از او مراقبت کنید. در واقع حمایت شما و اطمینان شما به رها شدن وی از درد و رهایی از استرس کمک می¬کند. و روزی که وی بهبود یابد، شما می¬بینید که چه عشقی به شما نشان می¬دهد و این رابطه برای شما با معنی تر خواهد بود.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

افسردگی پس از مرگ عزیز

افسردگی پس از مرگ عزیز

افسردگی پس از مرگ عزیز افسردگی چیست؟ چیزهای زیبا و نشاط بخش زیادی در زندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین