خانه / کودکان / عوض کردن پوشک بچه, مرحله به مرحله
عوض کردن پوشک بچه

عوض کردن پوشک بچه, مرحله به مرحله

عوض کردن پوشک بچه, مرحله به مرحله

اگر شما هرگز پوشک بچه عوض نکرده باشید, خیلی جالب است که آنرا با فرزند خودتان تجربه می­کنید. اغلب والدین اشتباه رایجی می­کنند, مانند گذاشتن پوشک روی پشت یا یک طرف, یا حتی ادارا کردن  غیر منتظره پسر بچه . این روش مرحله به مرحله به شما در عوض کردن پوشک بچه و اشتباه نکردن برای بار اول کمک می­کند.

وسایلتان را آماده کنید

همه چیز در دسترس باشد, زیرا شما نباید هرگز فرزندتان را تنها رها کنید. نیاز به یک یا دوکهنه تمیز خواهید داشت, چیزیکه با آن کودک را تمیز کنید و سطح آنرا پاک کنید. اگر بچه دست و پا می­زند یا کوچکتر از یک ماه است, پنبه, آب گرم , حوله و پوشک آماده کنید.

همیشه نوزاد را روی دستتان نگه دارید

دستانتان را بشویید و نوزاد را روی سطح صافی بگذارید. از گرفتن آن مطمئن شوید یا مطمئن شوید که دستتان روی او است و نمی­چرخد. حتی برای چند ثانیه هم او را رها نکنید. اگر زیاد تکان می­خورد او را با موبایل یا یک اسباب بازی رنگی مشغول کنید. پوشک کثیف را باز کنید. پاهای کودک را با یک دست نگه دارید, و با دست دیگر جلوی پوشک را بکشید و هنوز آنرا برندارید.

پاک کردن از جلو به عقب

ابتدا از قسمت جلوی پوشک استفاده کنید تا بدن او را تمیز کنید. همیشه از جلو به عقب تمیز کنید تا از عفونت مجاری ادراری جلوگیری کند. سپس از یک کهنه خیس یا کرطوب برای تمیز کردن استفاده کنید, دوباره از جلو به عقب تمیز کنید. برای نوزاد یا کودک عجول از پنبه گرد یا مربعی و آب داغ استفاده کنید. زیر او را خشک کنید. اگر پسر بچه دارید, یک کهنه تمیز داشته باشید وقتی او را عوض می­کنید.

پوشک کثیف را با تمیز عوض کنید

پاهای بچه را رها کنید و کهنه کثیف را بردارید. پاهای او را بگیرید تا از برخورد او با کهنه کثیف جلوگیری کنید. کهنه تمیز را زیر او قرار دهید. قسمت جلوی پوشک را بین پاهای بچه قرار دهید. برای پسر بچه, مطمئن شوید آلت او به سمت پایین است.

از انگشتان دستتان برای آزمایش استفاده کنید تا مطمئن شوید خوب است

پوشک را ثابت کنید و آنرا راحت بگذارید, اما مطمئن شوید دو انگشت راحت بین پوشک و پشت او می­رود. برای نوزاد تازه متولد شده, بالای پوشک را پایین تا کنید تا بند ناف او تحت فشار قرار نگیرد. یا از پوشک نوزاد با برش ناف استفاده کنید.

اگر بخواهید مدفوع بچه را بشویید

چه باید با پوشک کثیف کرد؟ اگر پارچه­ای باشد, آنرا در توالت تکان دهید. سپس کهنه را در سطل پوشک بیندازید تا وقتی شسته شود. و پوشک قابل استفاده را در سطل پوشک بیندازید. با می­توان آنرا در کیسه پلاستیکی یا کیسه زیپ دار بگذارید قبل از انداختن آن در سطل پوشک برای جلوگیری از پخش بوی بد آن. ادرارسوختگي  ايجاد قرمزي، التهاب و جوش‌هاي ناحيه بستن كهنه يا پوشك است. اولين علامت معمولا به‌صورت قرمزي يا دانه‌هاي كوچك در قسمت‌هاي تحتاني شكم، باسن، آلت تناسلي و چين‌هاي ران يعني مناطقي كه در تماس مستقيم با كهنه‌هاي مرطوب يا آغشته به مدفوع هستند، ديده مي‌شود. اين نوع ادرارسوختگي خطرناك نيست و معمولا در مدت ۲تا۴ روز با مراقبت‌هاي مناسب بهبود مي‌يابد.

 

از وقت خود لذت ببرید

بیشتر والدین می­دانند که عوض کردن پوشک یک زمان خوب برای برقراری تماس با کودک است. بعد از آن, می­توانید کودکتان را لمس کنید, با او حرف بزند یا با او زمزمه کنید. کودک شما نگاه می­کند و گوش می­دهد. صدا برای در بیاورید و با او دالی بازی کنید. عوض کردن پوشک باید خیلی سریع باشد, پس سعی کنید از آن لذت ببرید.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

نحوه غذا دادن به کودکان زیر ۱سال

نحوه غذا دادن به کودکان زیر ۱سال

نحوه غذا دادن به کودکان زیر ۱سال   چگونه با کودک بد غذا رفتار کنیم؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


برای تماس کلیک کنید
ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت هزینه اخذ رتبه استعلام برند اخذ رتبه پیمانکاری پارتیشن مشاوره مامایی خرید قرص سقط جنین